صفحه 125 از 638 نخستنخست ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135175225625 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

دوست عزیز منم اقدام کردم. ممکنه اعلام وقت سفارت طول بکشه ولی نه دو ماه. اگه میتونین با سفارت تماس بگیرین یا مجددا ایمیل بزنین. هرچند شنیدم که بخاطر تمایل زیاد افراد برای مهاجرت به دانمارک حسابی شلوغ شده و سفارتی که قبلا یک ماهه وقت میداد برا مصاحبه، الان شده 6 ماهه!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. من دقیقا به همین آدرس میل زدم . مشخصاتم رو هم دو بار فرستادم و ایمیل خودکار هم که اومد!
    دقیقا سوالم برای بعد این مرحله است 2 ماه گذشت! باز هم باید صبر کرد برای اعلام یه وقت مصاحبه و تحویل مدارک؟

با تشکر از شما اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره ممنون میشم کمکم کنه

Junior Member

من با شما همدردم!! میخوام بعد وقت سفارت پولو بکشم! حتما در کنار مسیله خودم برای شما هم دعا میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط jari1363 نمایش پست ها
    البته امروز زنگ زدم دانمارک

خانومه گفتش که مدارکت رسیده
    امیدوارم رجکت نشم.

Junior Member

من شنیدم اگه ویزای شینگن داشته باشین میشه با این ویزا در تمام کشورهای عضو شینگن در صورت وجود job offer کار کنیم. و جالب اینجاست که چون یکبار مدارکتون در کشوری با عضویت شینگن بررسی شده، در کشورهای عضو این قرارداد نیاز به بررسی مجدد نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط BAMATI نمایش پست ها
    میخواستم بدونم با این ویزا میشه توکشورهای اسکاندیناوی(نروژ و سوئد ) کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون از راهنماییهای خوبتون

نه این اصلا درست نیست !
    لطفا به اشتباه به ملت آدرس ندید ....
    من خودم با شرکتهای سوئدی مکاتبه کردم و گفتن اصلا با گرین کارت دانمارک نمی تونید اینجا کار کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط naasibe نمایش پست ها
    من شنیدم اگه ویزای شینگن داشته باشین میشه با این ویزا در تمام کشورهای عضو شینگن در صورت وجود job offer کار کنیم. و جالب اینجاست که چون یکبار مدارکتون در کشوری با عضویت شینگن بررسی شده، در کشورهای عضو این قرارداد نیاز به بررسی مجدد نداره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط naasibe نمایش پست ها
    دوست عزیز منم اقدام کردم. ممکنه اعلام وقت سفارت طول بکشه ولی نه دو ماه. اگه میتونین با سفارت تماس بگیرین یا مجددا ایمیل بزنین. هرچند شنیدم که بخاطر تمایل زیاد افراد برای مهاجرت به دانمارک حسابی شلوغ شده و سفارتی که قبلا یک ماهه وقت میداد برا مصاحبه، الان شده 6 ماهه!!!
    من پرسیدم ازشون . جالبه گفتن شروع وقت مصاحبه برای ایران به دلیل ازدحام زیاد از ابتدای سال 92 خواهد بود!!!

Junior Member

من با نظر آقا بهزاد موافقم. ولی دوست دارم به یه نکته اشاره کنم.
    کلا مهاجرت کردن و یا کار کردن در یه کشور دیگه کار سختی هست. برای به نتیجه رسیدن باید تلاش کرد و صبر پیشه کرد. من میبینم که دوستان مدام میگن که برید کانادا و استرالیا ، ولی من که خودم تجربه استرالیا را دارم و 5 سال پیش با ویزای کار رفتم استرالیا و تجربیات خودم را با تجربیات دوستان در دانمارک مقایسه می کنم، می بینم که یه چیزهایی در هر دو جا مشترک هست و زیاد کاری به مکان نداره. حتی اگه آمریکا هم برید همین مشکلات هست ولی به شکل دیگه و شاید کمی کمتر.
    یه تجربه دیگه اینکه چند ماه پیش یکی از دوستام که مهندسی نفت خونده و چند سال هم در عسلویه تجربه کار داره با PR رفت استرالیا ولی به دلیل نیافتن کار و تمام شدن پول برگشت ایران و با بدبختی تونست برگرده سر کار اولش.
    نتیجه اینکه رفتن نیاز به تحمل سختی در برترین شرایط در یه کشور بیگانه داره.
    اگه اهل خطر و تحمل سختی نیستید بمونید و دعا کنید که شرایط اینجا بهتر بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    هر دو نفر شما حق دارین. متاسفانه الان وضعیتی شده که آدم نمیدونه تصمیم مناسب چیه. من فقط چند تا نکته بگم (خودم شش ماهه که اینجا هستم)

از نظر کاری شکی نیست که اگر اینجا کار پیدا کنین، و توی ایران حقوق بگیر بودین (حتی در حد عالی)، اینجا وضعیت بهتری خواهید داشت. بنابراین راجع به این موضوع بحثی نیست.

- توی دانمارک، به خاطر عدم آشنایی به زبان دانمارکی و عدم فامیل بازی! کار خیلی سخت پیدا میشه. آمار رسمی نشون میده که کمتر از 25 درصد گرین کارتیها تونستن کار تخصصی پیدا بکنن.
    - من فکر نمیکنم به خاطر خالی کردن جیب ملت بوده. بلکه هدف این بوده که واقعا متخصصهای دنیا که خارج از اتحادیه اروپا هستن رو برای مشاغل کلیدی جذب کنن (بر اساس تجربه مثبت کانادا و استرالیا). ولی تو اجرایی کردنش چند تا مشکل بوده. یکی اینکه از خارج از لیست مشاغل مورد نیاز هم اومدن (حتی رشته ادبیات و معماری!)، چون سیستم امتیاز دهی این اجازه رو میده. لیست مشاغل مورد نیاز از زمانی که شما ویزا رو میگیرین، عقب تره (نمونه ش پرستاری که پارسال مورد نیاز بود ولی الان نیست و پرستارها اینجا بیکار شدن و میرن نروژ). مهمتر از همه زبان دانمارکیه. اگر مثل کبک این شرط رو میذاشت که همه دانمارکی تو یک سطحی یاد بگیرن، خیلی بهتر بود. چون اون وقت همه متوجه اهمیت زبان میشدن. نکته بعدی هم اینکه مثل همه کشورهای دیگه بزرگترین گروه مهاجران از چین، هند، پاکستان و بنگلادش هستن (جمعیت گرین کارتیهای ایرانی در مقابل اونها عددی نیست). چینیها بخاطر پروژه های مشترکو ارتباط زیادی که با چین دارن از همه وضع بهتری دارن. اما سه کشور دیگه هم تقریبا مثل ما هستن و کلی آدم با دکتری در حال ظرف شستن میبینی ( از ما کاری ترن و انگلیسی شون هم معمولا بهتره)
    - وقتی وارد دانمارک میشین، حتی یک دفترچه هم نمیدن که مثلا باید این کار رو بکنین. درسته خیلی چیزها تو اینترنت هست، ولی خیلی چیزها هم نیست (اگه خواستین بعد مثالهاشو میزنم) و شما میمونین بدون هیچ چیزی. حتی قبل از اینکه این فروم راه بیفته، بچه ها خوش و خرم راه میفتادن میومدن بدون آدرس، بعد کلی پول هتل و همینطور در به در دنبال خونه که اصلا پیدا کردنش به این آسونی نیست که برین پیش بنگاه سر کوچه، 10 تا خونه بهتون معرفی کنه و شما انتخاب کنین.
    - در نهایت بعد از اینکه میاین اینجا و کار پیدا نمیشه، آدم می مونه چه کنه. اگر برگردی که یه عالمه مشکله، بمونی بدون کار هم سخته. از اون 16 نفری که گفتم میشناسم، یکیشون کار پیدا کرد، 6 نفر برگشتن، یکی دکتر بود که امتحان زبان قبول نشد و برگشت و بقیه هم دنبال کارن. این یک جامعه آماری کوچکه. من چون تو اروپا فامیل دارم، دلم رو خوش کردم که در بدترین حالت یه مدتی برم پیششون.

- جمع بندی نظرات شخصی من: اگر کار شما در لیست نیست، نیاین، اگر برای یک سال پول ندارین که از جیب بخورین نیاین، اگر استرالیا و کانادا رشته شما رو میخوان، فقط به خاطر زمان طولانی پرونده، اونها رو بیخیال نشین. اگر رشته تون در لیست هست (واقعا، خودتون رو که دیگه نمیخواین گول بزنین!)، پول برای یک سال دارین و رشته شما رو جای دیگه نمیخواد، با مطالعه دقیق از شرایط زندگی، اقدام کنین و بیاین و تلاش کنین.

Junior Member

دوستان به نظر من برای تصمیم گیری باید به شرایط زندگی کسانی نگاه کنیم که حداقل سه سال پیش به دانمارک امدن اینکه ببینیم یکی شش ماه دانمارک بود کار گیرش نیومد مجبور شد برگرده معیار درستی برای سنجش شرایط اونجا نیست .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Civil

نقل قول نوشته اصلی توسط darioon نمایش پست ها
    دوستان به نظر من برای تصمیم گیری باید به شرایط زندگی کسانی نگاه کنیم که حداقل سه سال پیش به دانمارک امدن اینکه ببینیم یکی شش ماه دانمارک بود کار گیرش نیومد مجبور شد برگرده معیار درستی برای سنجش شرایط اونجا نیست .
    اتفاقا کاملا برعکس گفتید به دو دلیل:
    1- نرخ بیکاری تو دانمارک تو سه سال اخیر تقریبا دو برابر شده . یعنی احتمال اینکه کسی که الان می آد نتونه کار پیدا کنه دو برابره سه سال پیشه. پس باید همین الان رو دید نه سه سال پیش رو.
    2- اصولا هیچ کس رو نمی تونین پیدا کنین که تو دانمارک با سه سال بیکاری مونده باشه. چون اولا با ویزای گرین کارت حداکثر 2 سال میشه بیکار موند وگرنه دیگه تمدید نمی شه. ثانیا هزینه ها اونقدر بالاست که هرکی همون 6 ماه تا یکسال اونجا باشه و کار پیدا نکنه حتما برمی گرده ایران و بیشتر از این وقتشو تلف نمی کنه.
    اگر هم منظورتون کسیه که سه سال پیش از طریق گرین کارت اومده دانمارک و الان کار داره و اوضاع مناسب، من که شخصا همچین کسیو ندیدم و نمی شناسم اگه شما می شناسین به ما هم معرفی کنین که بریم پیشش و رمز موفقیتشو بپرسیم بلکه یه کاری هم به ما بدن...
    من خودم وقتی رفتم تو جاب سنتر کمون شهرمون و گفتم از طریق گرین کارت اومدم و PhD یکی از رشته های پازیتیو لیست رو دارم مسئول مربوطه به حالت تمسخر بهم خندید و گفت ما خودمون تو دانمارک هزاران هزار مهندس تو رشته شما داریم که بیکارن و از سیاست های اداره مهاجرتشون کاملا متعجب بود.
    (توجه کنین که تو جاب سنتر یعنی جایی که کار برای بیکارها پیدا می کنن این اتفاق افتاد و اونها از من و شما اشرافشون به شرایط بیکاری خیلی بیشتره).
    ضمنا اگه می خواین واقع بین باشین باید بهتون بگم اینجا پیدا کردن کار خیلی سخت تر از اون چیزیه که می شنوین. یه ایرانی مهاجر تو کانادا یا استرالیا خیلی خیلی راحتتر از دانمارک می تونه کار پیدا کنه. دلایلش هم معلومه. تو دانمارک مهاجر خیلی کمتر از این کشورهاست و شما برای کار پیدا کردن باید با دانمارکیهای تازه فارغ التحصیل رقابت کنین ولی تو کانادا یا استرالیا همه مهاجرن و شما با بقیه ی مهاجرا رقابت می کنین. مهمتر از همه هم اینکه تو دانمارک زبان انگلیسی برا کار کردن همونقدر به درد می خوره که تو ایران زبانه پشتو !!!! (مگر اینکه تو یه شرکت بین المللی کار پیدا کنین که احتمالش صفر نسبیه نه صفر مطلق) ولی تو کانادا یا استرالیا همه مثل شما انگلیسی حرف میزنن..
    فکر کنم برا چندمین بار که تو فروم گفته میشه که شاید نرخ بیکاری دانمارک الان با مثلا کانادا تقریبا برابر باشه ولی احتمال کار پیدا کردن یک خارجی بدون زبان دانمارکی چند ده برابر کمتره. این موضوع رو بارها خود آقا بهزاد هم تو همین فروم تکرار کردن...

به هرحال شما می تونین به خودتون انرژی مثبت بدین که نه اگه من بیام حتما می تونم کار پیدا کنم همونطور که من خودمم قبل ازینکه بیام دانمارک اینو می گفتم. ولی الان به این نتیجه رسیدم که باید واقع بین بود....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

چقدر طول میکشه آدم بخواد زبانشون رو یاد بگیره؟
    از نظر قواعد چطور؟ خیلی پیچیده س؟
    Hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط darioon نمایش پست ها
    - این آمار 25 درصد از گرین کارتیها که کار پیدا کردن، آمار رسمی هست که تو روزنامه های اینجا هم چاپ شده. به خاطر همین هم میخوان یه تجدید نظر تو قانونش بکنن، ولی جزئیاتش به احتمال بسیار زیاد ژانویه اعلام میشه.
    - خیلی بعیده کسی حاضر باشه بیشتر از یک سال بدون کار اینجا زندگی کنه با این خرج بالا.
    - بعضی ها (از جمله شاید خود من) ممکنه دایی، خواهر، فامیل ذوری! داشته باشیم تو اروپا که بهر حال یه برنامه هایی هم داشته باشیم. هدف هم انتقال تجربه هست و کسی نمیگه بیاین یا نیاین. همه میگن که با برنامه بیاین. جوگیر نشین که حالا چون دانمارک ویزای کاری سه ساله میده، اقدام کنیم. منظور اینه که رو هوا برنامه ریزی نکنین. کشورهای دیگه ای هم هستن که ویزای کاری میدن و قبلا هم گفته شده. باید ببینین با توجه به شرایط شما کدوم بهتره (اروپا، استرالیا، آمریکا، کانادا، آمریکای جنوبی، آسیای جنوب شرقی، دانشجویی، کاری، ....). الکی دنبال بقیه راه نیفتین. اگر شرایطتون برای دانمارک مناسبه، اقدام کنین، اگر برای استرالیا مناسبه، برای اونجا اقدام کنین و .... . این شرایط شامل میزان پول، زبان، داشتن اقوام و دوستانی که بشه روشون حساب کرد و .... میشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)