صفحه 129 از 638 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139179229629 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط heraclituss نمایش پست ها
    من یه سوال از آقا بهزاد دارم. اینکه فرض بر اینکه جواب مثبت ما بیاد. اونوقت مگه دوسال وقت نداریم ؟ یعنی میتونیم ایران باشیم و از اینجا با اینترنت دنبال کار بگردیم. میدونم که یه بار باید بریم و تو کمون خودمونو معرفی کنیم و الی اخر. پس لازم نیست اینقد دلهره داشته باشیم که بیکار بمونیم و .... دوسال همینجا هستیم و گاهگاهی هم یه سفر میریم که هم تفریحه هم اشنایی و هم ممکنه مصاحبه کاری. بعدش اگه کار گیر نیومد که اونا رو بخیر و ما را بسلامت اگرم گیر اومد که باروبندیلو میبندیم میریم. اینطور نیست؟
    در زمینه مدت زمان خارج موندن که دوستمون، کامل توضیح دادن (و اگر فکر میکنین، هر 6 ماه به راحتی میتونین یک نفر رو پیدا کنین که آدرس بده، کاملا اشتباه میکنین. حتی اگر واقعا هم بخواین خونه پیدا کنین، سخته)

اما در زمینه پیدا کردن کار. احتمال اینکه اینطوری کار پیدا کنین 5 درصده (تو کلاسهای کاریابی هم اینجا این رو میگن که روزی هزاران نفر اپلای میکنن از خارج و jobcenter همه رو پاک میکنه، چون فرصت ندارن همه رو بخونن.

دلیلش هم مشخصه. خود شما تو ایران چه جوری کار پیدا کردین؟ من چه جوری پیدا کردم؟ بقیه دوستاتون چی؟ غیر از مواردی که تو ایران فامیل بازی مستقیم هست و اینجا نیست (مثلا پدر، پسر بدون تخصصش رو بذاره سر کار)، مردم چه جوری کار پیدا میکنن؟ دانمارک و سوئد و ایران و آلمان نداره. داستان خودتون و دور و بری هاتون رو بررسی کنین، ببینین چه طوری کار پیدا کردن. اگر خواستین من از چند تا دانمارکی اینجا بپرسم که چه جوری کار پیدا کردن بهتون بگم. چند تا شون رو هم میدونم و همه شون یک جور کار پیدا کردن:

جواب: شبکه ها. دوست، فامیل، بقال سر کوچه، کلاس زبان، بچه های باشگاه، برنامه های مشترک، تصادف، کوه نوردی، کنفرانس و ... این شبکه ها رو ایجاد میکنه. مثلا احتمالا خیلیها اینطوری کار پیدا کردن که دوستشون یا دوست دوستشون تو یک شرکتی هست، بعدش اون شرکت دنبال کارمند میگرده با فلان تخصص. میاد به بچه های شرکت میگه، اونها هم به دوستاشون و یک یا چند نفر پیدا میشن، میان مصاحبه یا رزومه میدن، تواناییها سنجیده میشه و اون نفر انتخاب میشه. یعنی ترکیبی از ارتباطات و تواناییهای فردی. حتی برای کارهایی که تبلیغ میشه.
    شانس درست کردن شبکه با نشستن در ایران: صفر.

Junior Member

اقا بهزاد سلام و تشکر از پاسخ های حرفه ای تون
    یه سوال در مورد گواهی بانکی
    من یه سپرده بلند مدت با پدرم به مبلغ 40 تومان دارم
    و یه بلند مدت دیگرم هست تو ی همون بانک با پدرم به همان مبلغ
    اینها گواهی بانکی را به نام دو نفر می دهند و من هم نمی خوام حساب و ببندم چون سودش می پره
    به نظرتون اگه دو تا گواهی بانگی به این صورت و در یک روز به یه تاریخ بگیرم
    می تونم مشکل تمکن مالی رو حل کنم یا نه ؟
    چون جمع دو تاش بالای 70 تومان میشه و اگه تقسیم بر دو هم کنند بالای 35 می شه چون من فعلا تنها اپلای می کنم و بعد از رفتن واسه همسرو بچم اقدام خواهم کرد ؟
    قربونه شما

نقل قول نوشته اصلی توسط drdara نمایش پست ها
    اقا بهزاد سلام و تشکر از پاسخ های حرفه ای تون
    یه سوال در مورد گواهی بانکی
    من یه سپرده بلند مدت با پدرم به مبلغ 40 تومان دارم
    و یه بلند مدت دیگرم هست تو ی همون بانک با پدرم به همان مبلغ
    اینها گواهی بانکی را به نام دو نفر می دهند و من هم نمی خوام حساب و ببندم چون سودش می پره
    به نظرتون اگه دو تا گواهی بانگی به این صورت و در یک روز به یه تاریخ بگیرم
    می تونم مشکل تمکن مالی رو حل کنم یا نه ؟
    چون جمع دو تاش بالای 70 تومان میشه و اگه تقسیم بر دو هم کنند بالای 35 می شه چون من فعلا تنها اپلای می کنم و بعد از رفتن واسه همسرو بچم اقدام خواهم کرد ؟
    قربونه شما
    تا اونجایی که میدونم، باید تو یک حساب باشه.
    چون به یکی از بچه ها گیر داده بودن. نامه اومده بود که دوباره گواهی بانکی بیارین.
    در ضمن اگر بیاین اینجا و بعد برای همسرتون اقدام کنین، ازتون میخوان که حساب بانکی دانمارک رو بهشون نشون بدین که اونوقت باید پولتون به کرون باشه و کرون رو هم که شما آزاد میخرین و به صرفه نیست.
    اصلا این روش مناسب نیست که اول خودتون بیاین و بعد برای همسر و بچه هاتون اقدام کنین. تقریبا همزمان اقدام کنین.

Junior Member

از آقا بهراد و دوست دیگمون که جواب سئوالات رو دادند سپاسگذارم اما اگر لطف کنید و جواب این سئوال رو هم بدید ممنون میشم
    - اگه کارمون درست بشه برای رفتن در زمان ورود بغیر از مراجعه به شهرداری محل سکونتمون برای گرفتن کارتهای شناسائی و غیره( که ممنون میشم اگر لطف کنید بگید دقیقا چیا هست) جایه دیگه ای هم باید مراجعه کنیم؟ ممنون از لطفتو

Junior Member

سلام به همه عزیزان فعال تو ایم فروم به خصوص آقا بهزاد عزیر
    من از ابتدا این فروم و خوندم مثل دیدن یه فیلم سینمایی میمونه ، چون از قبل از خروج بچه ها شروع می شه و برای یه سری تا رسیدن به اونجا ادامه داره...
    راجع به این که بیزنس نمیشه راه انداخت و مغازه نمی شه زد فهمیدم ، چندتا سوال
    1- اگر پول و کالای مزیتی و امکانات بازرگانی باشه میشه با یه دانمارکی یا کسی که اقامت دائم داره به این صورت که اون شرکت بزنه و ما کارمندش بشیم همکاری کرد؟
    2- من اینجا شرکت دارم و می خوام مدارک تاسیس شرکت رو به عنوان سابقه کاری ببرم ، کسی تو این زمینه تجربه یا اطلاعات داره؟
    3- راجع به اینکه یه بخشی از پول واریزی در صورت ریجکت شدن عودت داده می شه خوندم ، ولی به کدوم حساب و کی ؟ مثلا شما اگه از صرافی اقدام کنید ممکنه پول به حساب اون واسطه برگرده ، کسی که پولشو برگردونده باشن سراغ دارین؟
    من راجع به خود اشتغالی هم خوندم ولی پلنی که از اینجا برای اونجا طراحی بشه فکر نکنم بتونه قانعشون کنه...

درود
    1- بله می شه. ولی نمی دونم چطور می خواین این کار رو کنید. اگه سرمایه شرکت رو شما بخواین تقبل کنید باید خیلی مواظب باشید چون شرکت به اسم ایشون هست.
    3- اگر فرم جی آر یک رو پر کرده باشین همون قسمت اول یه جایی هست که نوشته در صورت عودت پول به چه طریقی می خواین این کار انجام بشه. که شما نحوه برگشت پول رو مشخص می کنید
    پیروز باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط zigzag نمایش پست ها
    1- اگر پول و کالای مزیتی و امکانات بازرگانی باشه میشه با یه دانمارکی یا کسی که اقامت دائم داره به این صورت که اون شرکت بزنه و ما کارمندش بشیم همکاری کرد؟

3- راجع به اینکه یه بخشی از پول واریزی در صورت ریجکت شدن عودت داده می شه خوندم ، ولی به کدوم حساب و کی ؟ مثلا شما اگه از صرافی اقدام کنید ممکنه پول به حساب اون واسطه برگرده ، کسی که پولشو برگردونده باشن سراغ دارین؟
    من راجع به خود اشتغالی هم خوندم ولی پلنی که از اینجا برای اونجا طراحی بشه فکر نکنم بتونه قانعشون کنه...

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed28 نمایش پست ها
    از آقا بهراد و دوست دیگمون که جواب سئوالات رو دادند سپاسگذارم اما اگر لطف کنید و جواب این سئوال رو هم بدید ممنون میشم
    - اگه کارمون درست بشه برای رفتن در زمان ورود بغیر از مراجعه به شهرداری محل سکونتمون برای گرفتن کارتهای شناسائی و غیره( که ممنون میشم اگر لطف کنید بگید دقیقا چیا هست) جایه دیگه ای هم باید مراجعه کنیم؟ ممنون از لطفتو
    به نظرم بذارین وقتی ویزاتون اومد دوباره این سوال رو بپرسین، چون واقعا قوانین و مراحل کاری سریع عوض میشه. مثلا پارسال، اصلا انگشت نگاری نبود و شما فقط عکست رو پست میکردی، امسال ما رفتیم انگشت نگاری، برای شما، تو همون سفارت انگشت نگاری میکنن. شاید ژانویه مثلا سفارت بسته شه (ته دلتون نریزه ها، فقط مثال بود باور کنین!). برای همین راجع به این عجله نکنین و نگران نباشین. هر وقت ویزاتون اومد، اون موقع توی نامه ای که بهتون میدن، مراحل کار نوشته شده و من و بچه هایی که دانمارکن راهنمایی تون خواهند کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط zigzag نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان فعال تو ایم فروم به خصوص آقا بهزاد عزیر
    من از ابتدا این فروم و خوندم مثل دیدن یه فیلم سینمایی میمونه ، چون از قبل از خروج بچه ها شروع می شه و برای یه سری تا رسیدن به اونجا ادامه داره...
    راجع به این که بیزنس نمیشه راه انداخت و مغازه نمی شه زد فهمیدم ، چندتا سوال
    2- من اینجا شرکت دارم و می خوام مدارک تاسیس شرکت رو به عنوان سابقه کاری ببرم ، کسی تو این زمینه تجربه یا اطلاعات داره؟
    من فکر نمی کنم اگر تاسیس شرکت یا خوداشتغالی مد نظرتون باشه، دانمارک خیلی گزینه خوبی باشه. چون مالیات اینجا خیلی زیاده. البته دوستان دیگه یا خود شما که کارتون تو حساب و کتاب و دارایی و مالیاته، بهتر میتونین نظر بدن. ولی تو کشوری که "حداقل" 35 درصد مالیات بر درآمد هست، یک کمی ریسکه. ثبت شرکت (چه کوچک، چه متوسط و چه بزرگ) مثل همه جا، راحته و سرمایه ای هم نمیخواد به اون صورت. ولی اینکه شما اقامت سرمایه گذاری بگیرین یک کمی سخته، مگر اینکه شرکت بزرگی باشین و حضور شما واجب باشه. تو سایت Investindenmark.dk میتونین راجع بهش بخونین. باز هم به نظر من کشورهایی رو در نظر بگیرین که امنیت سرمایه و مالیات کمتر داشته باشند.

خبر مهم:
    دوستانی که وقت تحویل مدارکشون بعد از 1 ژانویه 2013 است، قبل از 1 ژانویه 2013، CASE ORDER ID درست نکنند و پول رو به حساب نریزن.

چون هزینه ها تغییر میکنه و اگر مثلا وقت مصاحبه شما 10 ژانویه باشه و شما الان یا تا قبل از اول ژانویه 2013، پول رو به حساب بریزین، اگر پول پرداختی شما کمتر باشه، پرونده تون ریجکت میشه.

سایر قوانین هم از اول ژانویه 2013 عوض میشه. البته استرس بیخودی نگیرین، ممکنه بعضی چیزها بهتر بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    به نظرم بذارین وقتی ویزاتون اومد دوباره این سوال رو بپرسین، چون واقعا قوانین و مراحل کاری سریع عوض میشه. مثلا پارسال، اصلا انگشت نگاری نبود و شما فقط عکست رو پست میکردی، امسال ما رفتیم انگشت نگاری، برای شما، تو همون سفارت انگشت نگاری میکنن. شاید ژانویه مثلا سفارت بسته شه (ته دلتون نریزه ها، فقط مثال بود باور کنین!). برای همین راجع به این عجله نکنین و نگران نباشین. هر وقت ویزاتون اومد، اون موقع توی نامه ای که بهتون میدن، مراحل کار نوشته شده و من و بچه هایی که دانمارکن راهنمایی تون خواهند کرد.
    خیلی ممنونم آقا بهزاد البته من سفارت رفتم و منتظره جوابشون هستم، بازم ممنون که حمایت میکنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)