صفحه 134 از 638 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144184234634 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

با سلام به دوستان عزیز

من از این فروم و بچه های گلش خیلی استفاده بردم و بنا به وظیفه مواردی رو که متوجه شدم به اشتراک میذارم.
    در ضمن، دوستان من 1 ماه پیش 3 روز کامل 132 صفحه فروم رو خوندم که هم استفاده کنم هم اینکه مطلب تکراری ننویسم. شما هم لطفا از اول بخونین (خیلی کمک میکنه بهتون)

من امروز وقت سفارت داشتم و خواستم نکاتی رو بهتون بگم:
    1- با مترو برین خیلی خوبه. ایستگاه شهید صدر
    2- حتما مدرک زبان لازم دارید (کارنامه رسمی) حتی اگه نمرتون 140 هم بشه باز مدرک زبان میخواین
    1-2- کارنامه تافل من بعد از 60 روز هم دستم نرسیده. من پروفایل ای تی اس ام رو پرینت کردم و دادم علامه سخن مهر کرد که این صفحه واقعی ایه. بردم جای مدرک زبان. ولی قبول نکرد سفارت. گفت حتما باید اصل کارنامه باشه و پروفایل و اینترنت و نمره و نامه و .... مورد قبول نیست.
    3- دوستانی که تافل زیر 72 دارند مراقب باشند ممکنه کلا ریجکت بشند (چون این موارد رو اداره دانمارکی بررسی میکنه و ممکنه رفیوز بشین)
    4- بهترین کار آیلتس هست که از نمره 3 تا 7 رو کاور میکنه (حتما امتیاز داره. مثل تافل نیست که برای زیر 72 هیچ اظهار نظری نکرده)
    5-یک سری از مدارک هست که فقط سفارت لازم داره ولی به اون طرف نمی فرسته. مثل کپی رنگی پشت و رو دانشنامه تون (اگر فارسیه) . پس یادتون باشه که از هر مدرکی که دارین (چه فارسی و چه لاتین) حتما یه کپی رنگی بگیرین و ببرین (جز مدارک تکمیلی و اضافتون داشته باشین)
    6- کیفتون رو تو نمی تونین ببرین و تحویل هم نمی گیرند! پس یا کیف نبرین یا بذارین تو ماشین
    7- اگر رفتین سفارت سر موقع برین و حتما زنگ درب رو بزنید (منتظر نشین که درب رو یکی براتون باز کنه و صداتون کنه) چون اونجا همیشه یه سری آدم هستند که کارای دیگه ای هم دارند. شما جز اونا نیستین! برین و زنگ بزنین
    8- سعی کنین 1 دلاری نبرین. یا اگر بردین مال 2006 به بعد باشه. کلا دلار قدیمی نبرید. 2006 به بعد خوبه.
    9- اگر از دانشگاه نامه declaration ندارید ،مشکلی نیست. فقط باید تو بخش 7 فرمتون کامنت بنویسین.
    10- سفارت فقط نقش جمع آوری مدارک رو ایفا میکنه و تو دیتیل نمیره. اگر کارتون رو درست انجام دادین و همه چیتون کامله (به نظز خودتون) و فرمتون رو هم درست پر کردین جای نگرانی نیست. چون ارزیابی اون ور انجام میشه.
    11- بحث هایی مثل nominal lenght مدرک تحصیلی خیلی موضوعیتی نداره. لیسانس 4 با 6 ساله فرقی نمی کنه یا فوق 2 با 3 ساله. ولی مثلا فوق 1 ساله امتیازش کمتره و باید دقت کنین.

اما نتیجه من این شد که هر وقت کارنامه زبانم دستم رسید تلفن بزنم و در خواست وقت مجدد کنم. (چون بقیه مدارکم کامل بود) ظاهرا خواستند بهم حال بدند که دیگه نرم تو نوبت های چند ماهه. ولی دوستان مد نظر داشته باشند که روند تعیین وقت همچنان با ایمیل می باشد.

ممنون از حوصلتون

یه نکته هم بگم. راجع به امتیازاتون حتما حاشیه امنیت (مارجین) بذارین
    اگر خودتون 100 حساب میکنین ممکنه اداره بگه 95 بعد شما به خاطر 5 امتیاز رجکت میشین. سعی کنین تا جایی که میتونین بالای 100 باشین. نه فقط خود 100
    (چون مدارک و رشته ها میره اونور ارزشیابی میشه و شما از روش ارزشیابی خبر ندارین که!)
    تنها راهشم اینه که زبان رو بالا بیارین که به مشکل بر نخورین.
    در مورد نامه سوابق کار هم حتما شرح وظایف، سمت ، عنوان شغلی و .... (هر چی که لازم میدونین) رو بنویسین. یه چیز تو مایه های رزومه باید باشه. فقط به تاریخ شروع و پایان و ... اکتفا نکنید

سلام
    کسی میداند Researcher چه شرایطی دارد ؟ من ارشد اقتصاد دارم و یه جای معتبر کار پژوهشی تحقیقاتی می کنم.
    می تونم از طریق positive list اقدام کنم ؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط gdariush نمایش پست ها
    سلام
    کسی میداند Researcher چه شرایطی دارد ؟ من ارشد اقتصاد دارم و یه جای معتبر کار پژوهشی تحقیقاتی می کنم.
    می تونم از طریق positive list اقدام کنم ؟
    من یک بار این رو کامل توضیج میدم بقیه هم دقت کنن. برای پوزیتیو لیست 2 تا امتیاز مثبت وجود داره.
    1- امتیاز تحصیل. مثال: دانمارک به مهندس برق نیاز داره و شما تحصیل در زمینه مهندسی برق دارین. بنابراین پتانسیل کار تو این رشته رو دارین.
    2- امتیاز کار: یا باید تو پوزیتیو لیست باشین - مثال: دانمارک به مهندس برق نیاز داره. شما تو زمینه مهندسی برق کار کردین (و البته حداقل مثلا لیسانسشو داشتین)
    یا باید محقق بوده باشین (چون دانمارک نیاز به محقق هم داره) و برای این باید حداقل دکترا داشته باشین.

راجع به رشته و امتیازاتون دقت کنین. طبیعتا بچه هایی که ریجکت میشن همشون نمیان تو این فروم بگن. ولی فقط برای اینکه یک عددی دستتون بیاد بگم، از کل ایرانیها، در سال 2011 فقط 88 نفر قبول شدند و اکثرا ریجکت شدند. پارسال هر روز به چهار نفر وقت می دادن. حالا فرض کنین فقط اصلا یک روز در هفته به گرین کارتیها وقت بدن و هر روز چهار نفر و سال همه 50 هفته. یعنی 200 نفر حداقل اپلای کرده بودن. ولی خودتون هم میدونین که بیشتر از یک روز در هفته وقت میدن. حالا خودتون حساب کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    من یک بار این رو کامل توضیج میدم بقیه هم دقت کنن. برای پوزیتیو لیست 2 تا امتیاز مثبت وجود داره.
    1- امتیاز تحصیل. مثال: دانمارک به مهندس برق نیاز داره و شما تحصیل در زمینه مهندسی برق دارین. بنابراین پتانسیل کار تو این رشته رو دارین.
    2- امتیاز کار: یا باید تو پوزیتیو لیست باشین - مثال: دانمارک به مهندس برق نیاز داره. شما تو زمینه مهندسی برق کار کردین (و البته حداقل مثلا لیسانسشو داشتین)
    یا باید محقق بوده باشین (چون دانمارک نیاز به محقق هم داره) و برای این باید حداقل دکترا داشته باشین.

راجع به رشته و امتیازاتون دقت کنین. طبیعتا بچه هایی که ریجکت میشن همشون نمیان تو این فروم بگن. ولی فقط برای اینکه یک عددی دستتون بیاد بگم، از کل ایرانیها، در سال 2011 فقط 88 نفر قبول شدند و اکثرا ریجکت شدند. پارسال هر روز به چهار نفر وقت می دادن. حالا فرض کنین فقط اصلا یک روز در هفته به گرین کارتیها وقت بدن و هر روز چهار نفر و سال همه 50 هفته. یعنی 200 نفر حداقل اپلای کرده بودن. ولی خودتون هم میدونین که بیشتر از یک روز در هفته وقت میدن. حالا خودتون حساب کنین.
    من نتوانستم شرط مدرک دکترا برای researcher را تو سایت پیدا کنم ممکنه راهنمایی کنید.
    برای Research manager در positive list هم حداقل سه سال تحصیل دانشگاهی ذکر شده است و صحبتی از دکترا نشده است .

ApplyAbroad Senior Veteran

من نتوانستم شرط مدرک دکترا برای researcher را تو سایت پیدا کنم ممکنه راهنمایی کنید.
    برای Research manager در positive list هم حداقل سه سال تحصیل دانشگاهی ذکر شده است و صحبتی از دکترا نشده است .
    باز همون دو تا چیزی که گفتم.
    1- تحصیلات: آیا تحصیلات شما در زمینه ای هست که بتوانید research manager باشید. آیا مهندس کامپیوتر، عمران، لیسانس ادبیات فارسی و یا .... میتونن research manager باشن. من رشته شما رو نمیدونم و خودتون بهتر میدونین. یعنی از خودتون بپرسین که شما میتونین بر اساس تحصیلاتتون research manager باشین یا نه. البته در نهایت نه شما و نه سفارته که این رو تعیین میکنه و تشخیص با اداره مهاجرته.
    2- کار: آیا شما سابقه کار به عنوان research manager داشتین؟ اگر جوابتون بله هست، آیا سه سال تحصیلات دانشگاهی مرتبط هم در این زمینه داشتین؟ (یعنی اگر بگین من دکترای ادبیات فارسی دارم و سابقه کار به عنوان research manager داشتم ازتون قبول نمیکنن).

در هر صورت خودتون بهتر از من میتونین به خودتون نمره بدین و فرمی که میفرستین و مدارک دانشگاهی شما ارزیابی میشه و خیلی شما نمیتونین به زور توضیح بدین که اینطوریه. اگر فکر میکنین شرایطش رو دارین حتما اقدام کنین. وگرنه پولتون رو دور نریزین. سال قبل فقط 88 نفر ویزا گرفتن!

در مورد اون سوالی که راجع به محقق هم پرسیدین، این چیزی نیست که مکتوب نوشته شده باشه، ولی چه در دانمارک و چه در کشورهای دیگه، معمولا early stage researcher داریم که میتونه دکترا و یا فوق با سابقه تحقیق داشته باشه و researcher و یا senior researcher که باید دکترا داشته باشه و بعضی وقتها حتی میخوان که استادیار باشه. برای نوع اول معمولا باید سه چهار سال از فوق لیسانستون گذشته باشه. بهترین راه اینه که کلمه researcher رو توی workindenmark.dk بزنین.

در نهایت با توجه به اوضاع خراب کنونی، به نظر من این دیدگاه رو داشته باشین: به جای اینکه ببینین آیا میشه یه جوری رشته رو به پوزیتیو لیست خوراند، ببینین دانمارک واقعا احتیاج داره به رشته تون یا نه.
    ویرایش توسط behzadsharif : October 29th, 2012 در ساعت 03:57 PM

Junior Member

ژانویه 2012 مدارکمو تحویل دادم وظاهرا نقصی هم نداشت

ضمن تایید صحبتهای دوستمون آقا بهزاد من به شما پیشنهاد می کنم بهتره با اداره مهاجرت تماس بگیرید و مستقیما باهاشون صحبت کنید.

سلام دوستان
    کسی میدونه اگه بخواهیم وقت سفارت رو کنسل کنیم و یا جا به جا کنیم، چه متنی بنویسیم براشون بهتره؟
    با تشکر

Junior Member

من چند وقت پیش ایمیل زدم برای وقت سفارت ، امروز جواب دادن که وقت مصاحبه میشه اواسط 2013 ، یه کم طولانی نیست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)