صفحه 147 از 638 نخستنخست ... 4797137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157197247 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,461 تا 1,470 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

بابا من در مورد وقت سفارت دارم شوخی میکنم چرا همه جدی گرفتید ؟!!!! (((((: قبلا کنسل کردم تموم شد رفت ..!!

بعدشم کلا من حساب کردم 30 میلیون باید بریزم تو حلق دانمارکی ها واسه ویزایی که اصلا معلوم نیست چیه !
    کار هم نمیشه پیدا کرد با این وضع بحران مالی ، ... تحصیل هم که نمیشه کرد و زبان هم که اجباری باید دوره بگذرونم ........
    اینا رو موسسه های اخذ پذیرش به شما میگن یا فقط میگن 4 میلیون بده برات گرین کارت میگیریم ؟!!!!!

این نظر شخصی بنده هستش ، انشالله همه دوستان موفق باشید ، من یکی از این پولها ندارم بریزم دور ........

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    مثل اینکه شما هم راه پول در آوردن را یاد گرفتین!!!! مگه بقالی که می‌خواهید وقت سفارت را بفروشید!؟ واقعا که ....

Junior Member

با سلام به همگی دوستانی که اطلاعاتشان رو در این فروم به اشتراک گذاشته اند.
    دوستانی که به مرحله تحویل مدارک رسیده اند لطفا پاسخ دهند.
    1. رسید پرداخت آن لاین رو به چه طریق از سایت دریافت کردید. چراکه پس از پرداخت پس از وارد کردن case order id فقط عنوان میشود که پرداخت register شده و رسید پرداخت در اختیار فرار نمیگیرد. ایا بایستی پرینت همین صفحه را بهنوان رسید پرداخت بهمرا سایر مدارک تحویل سفارت داد؟
    2. در مورد هزینه های سفارت در تهران؛ آیاتنها ترجمه های رسمی شامل 30 دلار میشوند و یا کپی مدارک (یا هر دو)
    3. هزینه 30 دلاری بابت هر مدرک اخذ میشود یا صفحه ایست. بطور مثال ریز نمرات که چندین صفحه است فقط 30 دلار باید پرداخت کنیم یا به ازای هر صفحه 30 دلار.

ممنون میشم اگه دوستانی که اطلاع دارند سریع پاسخ دهند. با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meka نمایش پست ها
    با سلام به همگی دوستانی که اطلاعاتشان رو در این فروم به اشتراک گذاشته اند.
    دوستانی که به مرحله تحویل مدارک رسیده اند لطفا پاسخ دهند.
    1. رسید پرداخت آن لاین رو به چه طریق از سایت دریافت کردید. چراکه پس از پرداخت پس از وارد کردن case order id فقط عنوان میشود که پرداخت register شده و رسید پرداخت در اختیار فرار نمیگیرد. ایا بایستی پرینت همین صفحه را بهنوان رسید پرداخت بهمرا سایر مدارک تحویل سفارت داد؟
    2. در مورد هزینه های سفارت در تهران؛ آیاتنها ترجمه های رسمی شامل 30 دلار میشوند و یا کپی مدارک (یا هر دو)
    3. هزینه 30 دلاری بابت هر مدرک اخذ میشود یا صفحه ایست. بطور مثال ریز نمرات که چندین صفحه است فقط 30 دلار باید پرداخت کنیم یا به ازای هر صفحه 30 دلار.

ممنون میشم اگه دوستانی که اطلاع دارند سریع پاسخ دهند. با تشکر
    سلام
    1- رسید پرداخت همون صفحه هست که البته توش ذکر میکنه پوله شما در چه تاریخی واریز شده
    2- هزینه 30 دلاری هم از مدارک گرفته میشه هم کپی ها ی رنگی، مدارک ترجمه شده که با هم پانچ شدند یک مدرک حساب میشه و 30 دلاره و کپی رنگی ها که سفارت بگیره هر برگ 30 دلار

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir101 نمایش پست ها
    ببخشید من یه سوال برام پیش اومده
    من با یکی از دانشگاههای معتبر دانمارک مکاتبه کردم و در کمال تعجب به من گفتن که گرین کارت قابل تمدید به اقامت دائم نیست !
    و به خاطر همین شما باید هزینه های دانشگاه رو پرداخت کنید ...
    و من توی خود سایت هم در قسمت extension چیزی ندیدم که گفته باشه این گرین کارت تبدیل میشه به اقامت و پاسپورت دانمارکی.

برام جالبه بدونم دوستان شما از کجا مطمئن هستید که بعد از 3 یا 4 سال اقامت دائم دانمارک خواهید داشت ؟
    و خیلی جالبه که موسسات مثل قارچ سبز شده در مملکت ما هر کدوم با شهامت بسیار بالا میگن نه قربان ما مطمئن هستیم که شما بعد از 3 سال میتونید
    پاسپورت دانمارکی بگیرید و هزینه تحصیل هم رایگان هستش !!!!

تازه یه نکته دیگه ....
    دوستان خبر دارید که باید دوره های زبان دانمارکی رو به اجبار بگذرونید تا اجازه کار یا تحصیل داشته باشید؟!
    میدونستید که هرکدوم 3 مرحله زبان آموزی داره که خدا میدونه چقدر طول میکشه ؟!

به هر حال من وقت سفارتم رو میخوام کنسل کنم ، اگر کسی مایل باشه میتونم بفروشم D:
    و واقعا متاسفم که این موسسات اعزام دانشجو راه جدید برای گرفتن پول از مردم پیدا کردن بدون آشنایی به روند کار و بدون اطلاعات کافی.....
    1- گرین کارت تبدیل نمیشه به اقامت دائم. اگر شما کار پیدا کنین، یک سال تمدید میکنن و اگر سر اون کار بمونین، 4 سال دیگه هم تمدید میکنین و ....
    2- شما هر جوری که دانمارک مونده باشین (قانونی)، اگر حداقل 5 سال دانمارک مونده باشین و سه سال و نیم کار کرده باشین و امتحان زبان بدین، بهتون اقامت دائم میدن و بعد از 9 سال با یک سری امتحانات دیگه و زبان سطح بالاتر و .... بهتون پاسپورت دانمارکی میدن. گرین کارت تبدیل به چیزی نمیشه. ولی موندن تو دانمارک میتونه باعث گرفتن اقامت دائم بشه. به همین دلیل هم تحصیل رایگان نیست براش. چون اصولا ویزای کاریه و اقامتی نیست که امید باشه شما اقامت دائم بگیرین باهاش. ویزاهای موقتی که تبدیل به دائم میشه (و بر اساس اون میشه رایگان تحصیل کرد)، یکی پناهندگیه و یکی هم ازدواجه که با شرایطی تبدیل به اقامت دائمی میشه ( یا اینکه مثلا شما برای اقامت دائم اپلای کردین، ولی هنوز پرونده تون نهایی نشده)
    3- برای کار یا تحصیل دانستن زبان لازم نیست. دهها مورد میشناسم که دارن کار میکنن و اجازه کار دارن و زبان هم بلد نیستن و اصولا اجباری وجود نداره. برای تحصیل هم که اصولا اجباری نیست و باز هم دهها مورد می شناسم. این مورد رو اشتباه بهتون گفتن.
    4- زبان آموزی، سه مرحله نداره. سه دوره کاملا مختلفه. dansk1 برای بیسوادهاست (یعنی ریاضی هم بلد نیستند، اکثرا برای پناهنده های اقعانی و سومالی که بهشون 2، 2 تا چهار تا یاد میدن)، dansk2 برای افرادیه که تحصیلات بالا (دبیرستان) ندارن و یا انگلیسی شون خوب نیست (نصف و نیمه ست) و dansk3 برای افرادیه که یک زبان اروپایی رو حوب بلدن (انگلیسی، آلمانی، ...). برای همین قاعدتا همه گرین کارتیها dansk3 v رو می خونن. هر dansk شامل 6 تا ماجول میشه و بعد از 5 ماجول زبان تقریبا به حد خوبی میرسه. module 6 دیگه برای افرادیه که میخوان برن یک رشته تحصیلی به زبان دانمارکی تو دانشگاه بخونن و بعد از مدول 6 باید برن امتحان زبان بدن و با اون مدرک اجازه تحصیل به دانمارکی رو دارن.
    ویرایش توسط behzadsharif : November 10th, 2012 در ساعت 11:04 PM

ممنون از توضیحات شما
    راستش من خیلی ناراحت شدم ... چند جا زنگ زدم از این موسسه ها که شلوغ کردن آی بیاید اقامت(!) دانمارک بگیرید و
    دیدم طرف اصلا نمیدونه گرین کارت یعنی چی .....! بعدشم من نظر شخصی خودم رو گفتم ، من نمیتونم ریسک بالایی مثل این رو بپذیرم و خیلی زیاد هم
    جستجو کردم و دیدم شانس پبدا کردن کار حتی برای positive list ها بسیار بسیار بسیار کمه ....! دانش آموخته های کشورهای دیگه به نظرم شدم ابزار مفیدی
    برای جبران بحران مالی اروپا و به هر بهانه ای کشیده میشن اونجا که ارز وارد کشورشون کنن.

آقا بهزاد من کسی رو می شناسم که سالهاست وکیل بوده و گفت دوره ی سوم (به قول خودش! من نمیدونم) زبان دانمارکی رو اگر قبول نشید نامه ی رسمی میدن که
    نمیتونی بری سر کار ! من از خودم نمیگم. میدونم شما اطلاعات زیادی داری اما به نظرم این آدم با این همه تجربه به من دروغ نمیگه .... البته منظور کار رسمی و استخدامه.
    به هر حال من در قبال این موسسات عزیز و کم فهم و بی سواد احساس وظیفه کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    1- گرین کارت تبدیل نمیشه به اقامت دائم. اگر شما کار پیدا کنین، یک سال تمدید میکنن و اگر سر اون کار بمونین، 4 سال دیگه هم تمدید میکنین و ....
    2- شما هر جوری که دانمارک مونده باشین (قانونی)، اگر حداقل 5 سال دانمارک مونده باشین و سه سال و نیم کار کرده باشین و امتحان زبان بدین، بهتون اقامت دائم میدن و بعد از 9 سال با یک سری امتحانات دیگه و زبان سطح بالاتر و .... بهتون پاسپورت دانمارکی میدن. گرین کارت تبدیل به چیزی نمیشه. ولی موندن تو دانمارک میتونه باعث گرفتن اقامت دائم بشه. به همین دلیل هم تحصیل رایگان نیست براش. چون اصولا ویزای کاریه و اقامتی نیست که امید باشه شما اقامت دائم بگیرین باهاش. ویزاهای موقتی که تبدیل به دائم میشه (و بر اساس اون میشه رایگان تحصیل کرد)، یکی پناهندگیه و یکی هم ازدواجه که با شرایطی تبدیل به اقامت دائمی میشه ( یا اینکه مثلا شما برای اقامت دائم اپلای کردین، ولی هنوز پرونده تون نهایی نشده)
    3- برای کار یا تحصیل دانستن زبان لازم نیست. دهها مورد میشناسم که دارن کار میکنن و اجازه کار دارن و زبان هم بلد نیستن و اصولا اجباری وجود نداره. برای تحصیل هم که اصولا اجباری نیست و باز هم دهها مورد می شناسم. این مورد رو اشتباه بهتون گفتن.
    4- زبان آموزی، سه مرحله نداره. سه دوره کاملا مختلفه. dansk1 برای بیسوادهاست (یعنی ریاضی هم بلد نیستند، اکثرا برای پناهنده های اقعانی و سومالی که بهشون 2، 2 تا چهار تا یاد میدن)، dansk2 برای افرادیه که تحصیلات بالا (دبیرستان) ندارن و یا انگلیسی شون خوب نیست (نصف و نیمه ست) و dansk3 برای افرادیه که یک زبان اروپایی رو حوب بلدن (انگلیسی، آلمانی، ...). برای همین قاعدتا همه گرین کارتیها dansk3 v رو می خونن. هر dansk شامل 6 تا ماجول میشه و بعد از 5 ماجول زبان تقریبا به حد خوبی میرسه. module 6 دیگه برای افرادیه که میخوان برن یک رشته تحصیلی به زبان دانمارکی تو دانشگاه بخونن و بعد از مدول 6 باید برن امتحان زبان بدن و با اون مدرک اجازه تحصیل به دانمارکی رو دارن.

ApplyAbroad Senior Veteran

ممنون از توضیحات شما
    راستش من خیلی ناراحت شدم ... چند جا زنگ زدم از این موسسه ها که شلوغ کردن آی بیاید اقامت(!) دانمارک بگیرید و
    دیدم طرف اصلا نمیدونه گرین کارت یعنی چی .....! بعدشم من نظر شخصی خودم رو گفتم ، من نمیتونم ریسک بالایی مثل این رو بپذیرم و خیلی زیاد هم
    جستجو کردم و دیدم شانس پبدا کردن کار حتی برای positive list ها بسیار بسیار بسیار کمه ....! دانش آموخته های کشورهای دیگه به نظرم شدم ابزار مفیدی
    برای جبران بحران مالی اروپا و به هر بهانه ای کشیده میشن اونجا که ارز وارد کشورشون کنن.

آقا بهزاد من کسی رو می شناسم که سالهاست وکیل بوده و گفت دوره ی سوم (به قول خودش! من نمیدونم) زبان دانمارکی رو اگر قبول نشید نامه ی رسمی میدن که
    نمیتونی بری سر کار ! من از خودم نمیگم. میدونم شما اطلاعات زیادی داری اما به نظرم این آدم با این همه تجربه به من دروغ نمیگه .... البته منظور کار رسمی و استخدامه.
    البته مشخصه که اکثر موسسات اینطوری هستند و فقط بعضی ها ممکنه واقعا کمکی بکنند. البته دلیلش هم بیشتر خود بچه هایی هستند که کمتر خودشون تحقیق میکنن.
    دهها نفر اینجا کار رسمی و استخدام دائمی هستند و انگلیسی یا آلمانی فقط بلدند. این آدم دروغ نگفته ولی اتفاقا افراد باتجربه تو دانمارک بعضا قوانین جدید رو نمیدونن. اکثرا نمیدونن اقامت دائم پنج ساله شده یا اینکه گرین کارت چیه. چون اینها مال زمان ماست.
    اگر شما دوره سوم یعنی dansk 3 رو نگذرونین فقط برای رشته هایی که ارتباط مستقیم با مردم دارند، نمیتونین کار کنین مثل پزشکی، پرستاری، وکالت و ... که باید امتحان زبان بدن. ولی همینطور که گفتم دهها مهندس، کشاورز و غیره هستند که دانمارکی بلد نیستند یا کم بلدند. همچین قانونی برای همه رشته ها وجود نداره.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

ممنون از توضیحات شما
    دوست عزیز من پستهای شما رو دنبال می کردم و به غیر از قسمتهاییکه با افراد مختلف یکمی کلنجار می رفتین با کلیت حرفاتون موافقم در کل از نظر منم این ویزا برای کسی خوبه که 1- امکان مهاجرت از هیچ طریق دیگه ای رو نداره (فدرال کانادا، کبک کانادا، استانی کانادا، استرالیا، استانی استرالیا، سرمایه گذاری های کلیۀ کشور ها، جاب آفر هر کشوری) چون هرکدومو که نگاه کنی به نظر از این ویزا بهتر است 2- واقعاً دلش نمی خواد دیگه ایران بمونه و می خواد هر جور شده از ایران بیاد بیرون 3- نمی تونه ویزای دانشجویی از هر کدوم از این کشور ها بگیره 4- حوصله و توان یاد گرفتن زبان دانمارکیو برای کار کردن و ارتباط بر قرار کردن داشته باشه 5- واقعاً پول این یک سال از جیب خوردنو داشته باشه 6- حاضر باشه هر کاریو توی دانمارک از کارگری تا مدیریت انجام بده (خوب هرکدوم بهتر گیرش اومدو انجام میده) 7- بتونه ریسک از دست دادن کارشو در ایران اگه خدای نکرده بعد از یک سال خواست برگرده بپذیره 8- طبق پست شماره 1438 من بخواد برای یک نفر 8 تومن دو نفر 10 تومن و 3 نفر 12 میلیون تومن هزینه کنه تا یک ویزای شینگن بگیره بره یه چند ماهیی اروپا دور بزنه و برگرده و خوب از اون طرفم بعد از گذر از همۀ اینها، در قبالش شانس حضور در کشوری شاد و مفرحو داشته باشه دسترسی به اروپا رو داشته باشه اجازۀ کار داشته باشه امکانات بهداشتی رایگان داشته باشه تعطیلات آخر هفته دوست داشت بره پاریس یا اگه خواست بره میلان یا وین، مادرید، برلین، آمستردام و .... که شاید برای خیلیهامون فقط اسمشو و عکساش قشنگ بوده و خوب معلومه که اگه این رویاتون بوده باید بندهای قبلیو بخونید اگرم نه که خوب ایران میمونیدو یادتون نره که در ایران موندنم هر بدی ای که داشته باشه کنار خانوادتون هستین پس بند بعدیم اینکه 9- موندن یا نموندن در کنار خانواده خیلی زیاد براش مهم نباشه! جالبه که خود روزنامه های دانمارک به سیستم مهاجرتیشون گیر میدن که خیلی سخت و سخت هستش و حتی در مواردی بچه های کوچیکو 6 یا 7 ساله رو بدلیل عدم هماهنگی با جامعۀ دانمارکی دیپورت کردن که تازه ثانون گذاشتن که برای زیر 8 سال این کارو نکنن یعنی طرف پدره رفته بعد برای خانم و بچش اقدام کرده به بچش ندادن و گفتن این بچه امکان هماهنگی با جامعۀ دانمارکو نداره اینم لینکش که البته اگه توی گوگل سرچ کنید کلی از این خبرا رو می بینید. http://cphpost.dk/shameful-deportati...aimed-children دوستان من به هیچکی مکی گم بره یا نره فقط احساس کردم دوستانم توی فروم باید یکم اطلاعاتشون بیشتر بشه و بعضی چیزا بیاد جلی چشمشون تا با آگاهی بیشتری قدم بردارن. به امید موفقیت برای همۀ دوستان

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

این لینکها رو هم بخونید بد نیست امیدوارم نگرانتون نکرده باشم ولی اینا واقعیت جامعۀ دانمارک هستش ضمناً فکر می کنم تا حدی نژاد پرستی هم دارند (شاید آقا بهزاد بتونن تو این مورد بهتر نظر بدن)
    http://cphpost.dk/news/making-cut-im...ng-deportation
    http://cphpost.dk/news/making-cut-im...tion-practices
    http://cphpost.dk/news/making-cut-im...rtation-upheld
    برای اینکه سر از قانونش در بیارید این لینکو هم بخونید: http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...n-under-15.htm

من فارق التحصیل انگلستان هستم. یکبار کلی خرج کردم برای زندگی در انگلیس و تقریبا تجربه ی خوبی دارم.
    با همه ی مواردی که گفتید موافق هستم ، البته قصد من کلنجار رفتن نیست و کسی هم جای من رو تنگ نکرده که بخوام نا امیدشون کنم.
    راستش ماجرا از اونجا شروع شد که من و همسرم قصد داشتیم از دانشگاه Aarhus که فوق العاده دانشگاه خوبی هم هست fund بگیریم که متاسفانه نشد
    و من تصادفی برخوردم به وب سایت یک موسسه که ادعا میکرد "مهاجرت" به دانمارک انجام میده ، تماس گرفتم و گفتن که از طریق گرین کارت شما میتونید
    رایگان تحصیل کنید! ما هم اولش کلی خوسحال شدیم و افتادیم به جون سایت newtodenmark.dk و بعد از کلی تحقیق چیزی در خصوص تحصیل رایگان دستگیر ما نشد.
    همونطور که دوستان میدونند در سایت studyindenmark.dk گفته شده که کسانی که اقامت دائم یا موقت قابل تبدیل به دائم داشته باشند نیازی نیست هزینه تحصیل
    پرداخت کنند. جالبه که این موسسه هم ادعاش بر همین اساس و همین لینک بود. خلاصه من چون وسواس دارم زنگ زدم به دانشگاه و کلی ایمیل فرستادم به
    دپارتمان مربوطه و در شگفتی هرچه تمام تر همه شون جواب دادن که شما باید هزینه پرداخت کنید چون گرین کارت قابل تبدیل به اقامت دائم نیست."
    خلاصه شک من به یقین تبدیل شد و یک خانمی از دانشگاه Aarhus کامل توضیح داد که برای تحصیل شما باید دوباره اقدام برای گرفتن ویزای تحصیلی(!) کنید و این ریسک
    محسوب میشه برای تعداد سالهای داشتن گرین کارت. از اونجایی که امکان گرفتن fund هم دیدیم اصلا وجود نداره کلا بی خیال شدیم. تا اینکه دیدم اینجا کلی شلوغ شده
    که آی مهاجرت به دانمارک ! وای همه زود باشید وقت بگیرید و سفارت هم که ظاهرا تا 6 یا 7 ماه آینده اصلا وقت هم نمیده و .................
    خلاصه اینکه نشستم حساب کردم دیدم حداقل 10 یا 12 تومان باید بدم برای این گرین کارت و تازه اونطرف هم باید پول زندگی و خونه و ........... حدود 30 یا 40 میلیون برای
    ما 2 نفر تموم میشه .............
    من خودم (کاملا نظر شخصی) فکر میکنم که این گرین کارت فقط و فقط برای ضعف کمبود های اقتصادی دانمارک و ورود ارز به کشور دانمارک ایجاد شده و مورد استقبال
    آسیایی ها و به خصوص کشور عزیز خودمون قرار میگیره که مردم فقط طبق موارد ذکر شده توسط cdbmc100 میخوان برن از ایران!
    من اگر وضعیت پوند اینجوری نبود شک نکنید که بر میگشتم انگلیس. هم از نظر زبان و هم محیط کاری و دانشگاهی از دانمارک بهتره.

الانم که وقت سفارت رو کنسل کردیم و به نظرم شما هم خیلی خیلی تحقیق کنید و اگر یکی از بندهای ذکر شده توسط cdbmc100 در مورد شما صدق میکنه
    اقدام کنید و امیدوارم موفق باشید ..........................

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    دوست عزیز من پستهای شما رو دنبال می کردم و به غیر از قسمتهاییکه با افراد مختلف یکمی کلنجار می رفتین با کلیت حرفاتون موافقم در کل از نظر منم این ویزا برای کسی خوبه که 1- امکان مهاجرت از هیچ طریق دیگه ای رو نداره (فدرال کانادا، کبک کانادا، استانی کانادا، استرالیا، استانی استرالیا، سرمایه گذاری های کلیۀ کشور ها، جاب آفر هر کشوری) چون هرکدومو که نگاه کنی به نظر از این ویزا بهتر است 2- واقعاً دلش نمی خواد دیگه ایران بمونه و می خواد هر جور شده از ایران بیاد بیرون 3- نمی تونه ویزای دانشجویی از هر کدوم از این کشور ها بگیره 4- حوصله و توان یاد گرفتن زبان دانمارکیو برای کار کردن و ارتباط بر قرار کردن داشته باشه 5- واقعاً پول این یک سال از جیب خوردنو داشته باشه 6- حاضر باشه هر کاریو توی دانمارک از کارگری تا مدیریت انجام بده (خوب هرکدوم بهتر گیرش اومدو انجام میده) 7- بتونه ریسک از دست دادن کارشو در ایران اگه خدای نکرده بعد از یک سال خواست برگرده بپذیره 8- طبق پست شماره 1438 من بخواد برای یک نفر 8 تومن دو نفر 10 تومن و 3 نفر 12 میلیون تومن هزینه کنه تا یک ویزای شینگن بگیره بره یه چند ماهیی اروپا دور بزنه و برگرده و خوب از اون طرفم بعد از گذر از همۀ اینها، در قبالش شانس حضور در کشوری شاد و مفرحو داشته باشه دسترسی به اروپا رو داشته باشه اجازۀ کار داشته باشه امکانات بهداشتی رایگان داشته باشه تعطیلات آخر هفته دوست داشت بره پاریس یا اگه خواست بره میلان یا وین، مادرید، برلین، آمستردام و .... که شاید برای خیلیهامون فقط اسمشو و عکساش قشنگ بوده و خوب معلومه که اگه این رویاتون بوده باید بندهای قبلیو بخونید اگرم نه که خوب ایران میمونیدو یادتون نره که در ایران موندنم هر بدی ای که داشته باشه کنار خانوادتون هستین پس بند بعدیم اینکه 9- موندن یا نموندن در کنار خانواده خیلی زیاد براش مهم نباشه! جالبه که خود روزنامه های دانمارک به سیستم مهاجرتیشون گیر میدن که خیلی سخت و سخت هستش و حتی در مواردی بچه های کوچیکو 6 یا 7 ساله رو بدلیل عدم هماهنگی با جامعۀ دانمارکی دیپورت کردن که تازه ثانون گذاشتن که برای زیر 8 سال این کارو نکنن یعنی طرف پدره رفته بعد برای خانم و بچش اقدام کرده به بچش ندادن و گفتن این بچه امکان هماهنگی با جامعۀ دانمارکو نداره اینم لینکش که البته اگه توی گوگل سرچ کنید کلی از این خبرا رو می بینید. http://cphpost.dk/shameful-deportati...aimed-children دوستان من به هیچکی مکی گم بره یا نره فقط احساس کردم دوستانم توی فروم باید یکم اطلاعاتشون بیشتر بشه و بعضی چیزا بیاد جلی چشمشون تا با آگاهی بیشتری قدم بردارن. به امید موفقیت برای همۀ دوستان
    ویرایش توسط amir101 : November 11th, 2012 در ساعت 03:36 PM

Junior Member

ببخشيد دوستان
    من يه مسالهايي رو ميخوام مطرح كنم فكر كنم بعضي دوستان يه كمي برنجند
    اولا از همه كسايي كه تجربيات مفيدشون رو در اختيار ميگذارند ممنونم..و واقعا خوشحالم كه بعضي دوستان اينقدر دغدغه آينده هموطنهاشونو دارند
    ولي فكر ميكنم به اندازه كافي در مورد شرايط كار و زندگي با اين پروسه تو دانمارك صحبت شده و تقريبا همه ما تو اين زمينه اطلاعات كافي بدست آورديم...ديگه فكر ميكنم اين بستگي به خود هر شخص داره كه اين مسير و انتخاب كنه يا خير...در مقابل همه اينها كساني هم هستن كه اين پروسه رو طي كردن و موفق هم هستن...
    بالاخره تو اين مسير بعضي از ماها قراره تو اين كشور زندگي كنيم و كار كنيم و شرط بعدي واسه تطابق با اين محيط تازه بستگي زيادي به تصويري داره كه از اول از اون محيط تو ذهنمون ساختيم...من فكر ميكنم همينجور كه داره ادامه پيدا ميكنه به تدريج در مورد جنايتها،تصادفات،....هم صحبت بشه كه واقعا دليله مطرح كردنش بي معني به نظر مياد...هر جامعه ايي واسه خودش يه سري مشكلات غير اخلاقي و غير قانوني داره...مثلا تو كانادا.٠،استراليا،آمريكا انگليس همه چيز ok يه؟؟؟؟؟؟
    نژاد پرستي تو اين كشور ها وجود نداره؟؟؟؟خود ما كه ايراني هستيم نژادپرست نيستيم؟؟؟؟ما تو خود كشورمون با هم زبونهامون تو مراكز كاري چطور صحبت ميكنيم؟؟؟؟
    چند بار تو ادارات دولتي خودمون بهتون توهين كردن؟؟؟
    مطمينم هممون يه تجربيات اينجوري داشتيم تو كشور خودمون اونم...
    من به سهم خودم از دوستان خواهش ميكنم بيايين تو اين تاپيك در مورد تجربيات خودمون در مورد گرين كارت يا قوانين اون مشكلات اپلاي كردن و...صحبت كنيم...و به بيراهه نريم
    ...اينم نظر شخصي من بود و اميدوارم كسي دلگير نشده باشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)