صفحه 158 از 638 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168208258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط arash54 نمایش پست ها
    من ديروز زنگ زدم به اداره مهاجرت واسه پيگيري رسيدن مداركم...بعد ١٨ روز گفتن هنوز نرسيده و زوده..البته id منو نپرسيد فقط تاريخ تولد و اسم كوچك و سؤال كرد...
    با سلام

من امروز زنگ زدم. مدارک منم بعد حدود دو هفته هنوز نرسیده. به من گفت معمولاً 3 هفته طول میکشه تا مدارک از ایران به دستشون برسه! در ضمن به من گفت همین الان میتونم آنلاین برای همسرم اقدام کتم . ظاهراً نیازی نیست قبل اینکه آنلاین اقدام کنیم مدارک حتماً به دستشون رسیده باشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    درود
    این رو شما بر چه اساسی می گید دوست گرامی. می تونید مرجعتون رو اینجا ذکر کنید؟ چند تا از دوستان من اقدام کردن بدون داشتن سابقه کاری و گرین کارتشون رو هم گرفتن و تو سایت هم چیزی من ندیدم در این خصوص نوشته شده باشه. البته من به دوست خوبمون mfrad پیشنهاد می کنم که مستقیما با اداره مهاجرت تماس بگیرن.
    سلام

شما درست میفرمایید. من مرجع مکتوبی ندارم که بانجا بگم. شما فکر کنم خارج از ایران باشید و اونهایی که فرمودید رفتن درست.
    ولی...
    من تجربیات سفارت ایران رو میگم برای دوستان و صرفا یک راهنماییه و نظره. چلنج برای اثبات چیزی ندارم.
    اون جوری که من دریافتم روی زبان خیلی گیر بود و گفت حتما میخوای. حتی اگر امتیازت 100 باشه.
    به نظرم اگر کسی بدون سابقه کار بره سفارت تو ایران، به احتمال 99% میگه برو بعدا بیا با سابقه کار. عللاف میشه.
    چون به ترتیب مدارک رو خواست ازم. مضافا اینکه تو چک لیست مدارک هم یک آیتم مهم سابقه کاره. و تو فرم جی آر هم سه ردیف برای سابقه کارهای متفاوت گذاشته.

سرتون رو درد نمیارم . همون طور که من از این فروم تا به حال خیلی استفاده بردم وظیفه دونستم که بگم به دوستان.

یا حق

درود و سلام
    سپاس از کمک و راهنمایی های شما. همونطور که ذکر کردید بله من الان ایران نیستم البته اون دوستمون هم که سوال پرسیده بودن هم سوئد تحصیل می کنند.
    کلا اون چیزی که من از نحوه امتیاز بندی و تجربیات دوستان سر در آوردم اگر کسی که تو کشورهای اسکاندیناوی مدرک گرفتن بدون نیاز به سابقه کار با توجه به امتیاز سازگاری نمره حد نصاب رو میارن. ولی کسانی که خارج از اسکاندیناوی تحصیل کردن برای رسیدن به حد نصاب 100 معمولا نیاز به سابقه کار دارن که اون امتیاز سازگاری رو جبران کنه. البته من سراغ ندارم ولی اگه باشه تعداد خیلی محدودی ممکن هست خارج از اسکاندیناوی باشن که بدون سابقه کار امتیازشون به 100 برسه. بنابر این حرف شما هم یه جورایی که گفتین در مورد ایران دارید صحبت می کنید درست هست.
    البته من یه چیزی رو هم به دوستانی که تازه وارد فاروم شدن یاد آوری کنم که سفارت خانه ها مدارک رو ارزیابی نمی کنند تنها کپی مدارک رو با اصل تطبیق میدن و چک می کنن که مدارکتون ناقص نباشه و نهایت مدارک رو می فرستن اداره مهاجرت. بنابر این اگر به احتمال خیلی ضعیف کسی پیدا شد که بدون سابقه کار امیتازش به 100 برسه جای نگرانی نداره می تونه برای اطمینان تو قسمت کامنت جی آر یک توضیح بده و اگر سفارت هم نامه خواست به اونها هم می تونن توضیح بدن که به چه دلیل نیازی به نامه سابقه کار ندارند. گمون نکنم سفارت حق اینو داشته باشه که برای داشتن یا نداشتن سابقه کار بخواد مدارک شما رو برگردونه.
    پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    سلام

شما درست میفرمایید. من مرجع مکتوبی ندارم که بانجا بگم. شما فکر کنم خارج از ایران باشید و اونهایی که فرمودید رفتن درست.
    ولی...
    من تجربیات سفارت ایران رو میگم برای دوستان و صرفا یک راهنماییه و نظره. چلنج برای اثبات چیزی ندارم.
    اون جوری که من دریافتم روی زبان خیلی گیر بود و گفت حتما میخوای. حتی اگر امتیازت 100 باشه.
    به نظرم اگر کسی بدون سابقه کار بره سفارت تو ایران، به احتمال 99% میگه برو بعدا بیا با سابقه کار. عللاف میشه.
    چون به ترتیب مدارک رو خواست ازم. مضافا اینکه تو چک لیست مدارک هم یک آیتم مهم سابقه کاره. و تو فرم جی آر هم سه ردیف برای سابقه کارهای متفاوت گذاشته.

سرتون رو درد نمیارم . همون طور که من از این فروم تا به حال خیلی استفاده بردم وظیفه دونستم که بگم به دوستان.

یا حق

Junior Member

دوستان برای گرفتن وقت سفارت الان بايد چه کار کرد؟ من برای thramb@um.dk ايميل زدم. جوابی ندادن

Junior Member

من همه سئوالها و پاسخها را از اول تا اکنون خواندم. ولی دو سئوال تا کنون پرسیده و پاسخ داده نشده است:
    1) من سابقه کار به زبان انگلیسی دارم برای مدت سه سال. در صفحه اصلی سایت نوشته شده است که می‌توانم 20 امتیاز بگیرم برای آن. خب به نظر شما برای سفارت همین کافیه یا حتمأ اصرار می‌کنند که باید آیلتز را امتحان بدهم؟ من برای اطمینان ثبت نام آیلتز هم کرده بودم برای اول دسامبر که امشب کنسل شد و اگر بخواهم منتظرش بمانم دیگه خیلی دیر می‌شود. ضمنأ نامه ساده از شرکت خصوصی مبنی بر سابقه فعالیت به زبان انگلیسی در بخش روابط بین الملل کافی است یا اینکه لیست بیمه هم برای چنین کاری لازم است؟ من برای این کار بیمه نشدم....
    2) برای نامزد باید در فرم کدام گزینه را تیک زد؟ هنوز که ازدواج نکرده‌ام. پس مجرد حساب می‌شوم یا متاهل؟ دو گزینه دیگه هم دارد: Registered Partnership و dissolved Registered Partnership کدام گزینه را باید تیک بزنم؟
    ممنون می‌شوم از هرکدام از دوستان که زحمت پاسخ من را بدهد.

نقل قول نوشته اصلی توسط negari نمایش پست ها
    دوستان برای گرفتن وقت سفارت الان بايد چه کار کرد؟ من برای thramb@um.dk ايميل زدم. جوابی ندادن
    سلام
    دقیقاً چه مواردی رو توی ایمیل نوشتین ؟ چون من امروز زنگ زدم سفارت گفتن وقت از طریق ایمیل و باید اسم و فامیل و ..... بنویسی توش.
    ممنون از راهنمایی دوستان

با درود .از دوستان کسی دندانپزشک هست اینجا ؟کسی هست راهنماییم کنه و بهم بگه شرایط ومراحل کار در دانمارک به چه صورتیه؟میشه به محض ورود کار کرد یا باید امتحان داد یا هر اطلاعات دیگه ای.بسیار سپاسگزار میشم از تجربیاتتون به من هم بگید.

درود

با توجه به توضیحاتی که تو سایت اداره مهاجرت نوشته. شما باید یک تاییدیه از شرکتتون بگیرید که از زبان انگلیسی تو شرکتتون برای حد اقل یک سال استفاده می کردید. و تا جایی که می دونم به لیست بیمه نیازی نیست.
    البته در مورد نوع سابقه کار شما تو پرانتز باید بگم اون چیزی که من حدس می زنم اونا بیشتر مد نظرشون این هست که شما بیش از یک سال تو یک شرکت اینترنشنال کار کرده باشید و تو محیط کار با دیگران به زبان انگیلیسی ارتباط داشته باشید و بهتره نامه ای که می گیرید خیلی ساده نباشه و یک مقدار بیشتر در مورد نحوه فعالیت شما توضیح بدن. البته باز با توجه به این که کیس شما هم جزو کیسهای نادر هست به نگر من باز بهترین کار این هست که مستقیم با اداره مهاجرت تماس بگیرید و نگرش اونا رو بپرسید

نقل قول نوشته اصلی توسط datiki نمایش پست ها
    1) من سابقه کار به زبان انگلیسی دارم برای مدت سه سال. در صفحه اصلی سایت نوشته شده است که می‌توانم 20 امتیاز بگیرم برای آن. خب به نظر شما برای سفارت همین کافیه یا حتمأ اصرار می‌کنند که باید آیلتز را امتحان بدهم؟ من برای اطمینان ثبت نام آیلتز هم کرده بودم برای اول دسامبر که امشب کنسل شد و اگر بخواهم منتظرش بمانم دیگه خیلی دیر می‌شود. ضمنأ نامه ساده از شرکت خصوصی مبنی بر سابقه فعالیت به زبان انگلیسی در بخش روابط بین الملل کافی است یا اینکه لیست بیمه هم برای چنین کاری لازم است؟ من برای این کار بیمه نشدم....

درود بر دوستان و خصوصا آقا علی رضا (Oilafamila) و سایر دوستانی که زوجی دارن اقدام میکنن.

برای ارسال فرم همسر دو سوال داشتم:

1 - گواهی عدم سو رفتار با همسر در واقع همون امضا کردن اسپانسر تو فرم هستش؟ اپندیکس 3
    2- مبلغی رو که باید با کردیت کارت پرداخت کنیم 2030 کرون (274 یورو) هستش؟ (ردیف 10 قسمت fee ها در سایت new to denmark؟)

ضمنا در مورد هزینه های پرداختی به سفارت. آیا اینطوری میشه؟
    کردیت کارت + 235 دلار + چند تا 30 دلار.

ممنون میشم جزییات پرداخت رو تو فروم اعلام کنین.

سلام دوستان
    من تقریباً کل این فروم رو خوندم و دنبال می کنم، اما معمولاً نظر خاصی یا سوال خاصی نداشتم.
    اما این آخرا یه کم سر در گم شدم.
    من 16 آبان وقت سفارت داشتم و همه کارا رو انجام دادم بدون مشکل، بعضی دوستان میگن تاییدیه به دستشون رسیده که به من نرسیده و من هم شاید به پیشنهادتون زنگ بزنم اداره مهاجرت.

• اصلاً فرض هم بر اینکه مدارک رسیده، یکی میتونه کامل توضیح بعدش دقیقاً چی میشه (کل پروسه باقی مونده به صورت شفاف)؟ (مثلاً یه روز از سفارت زنگ میزنن میگن ویزات حاضره پاشو برو دانمارک اسمتو ثبت کن و یه خونه خدا دلاری کرایه کن برگرد؟ اگه بخوام خونه ارزون پیدا کنم چی کار باید بکنم؟ اصلاً کی ویزا میاد؟ و نکته اساسی اینکه بعضی دوستان میگن همین الان برا همسر اقدام کن که منطقی نیست خوب همسرم به چیه من میخواد الان ملحق بشه در حالی که فرم FA8 برای همراهی همسر به کسی است که داره اونجا کار و زندگی میکنه!!! ضمن اینکه مطمئنم ریجکت نمیشم چون امتیاز مینیممم 120 هست و بحث سوخت پول نیست ، نهایتاً میخوام بدونم فرض بر اینکه سفارت زنگ زد گفت پاشو برو، من چقدر وقت دارم که از همینجا اقدام کنم برا خونه و همخونه و شهر و دوست و ... پیدا کردن که حداقل هزینه ها بهم تحمیل بشه؟ به کجا ها باید خودمو معرفی کنم؟ و اینکه آیا حتماً برای تمدید ویزای سه ماه اول باید برگردم ایران یا نه می تونم از همونجا اقدام کنم و بمونم و دنبال کار درست درمون بگردم؟)
    • به هر حال خیلی نگران خرج ها و هزینه های هنگفتی است که در این راه باید پداخت بشه... از الان به بعد دیگه کجا ها باید پول بدم و چقدر؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)