صفحه 159 از 638 نخستنخست ... 59109149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169209259 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_ziabari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تقریباً کل این فروم رو خوندم و دنبال می کنم، اما معمولاً نظر خاصی یا سوال خاصی نداشتم.
    اما این آخرا یه کم سر در گم شدم.
    من 16 آبان وقت سفارت داشتم و همه کارا رو انجام دادم بدون مشکل، بعضی دوستان میگن تاییدیه به دستشون رسیده که به من نرسیده و من هم شاید به پیشنهادتون زنگ بزنم اداره مهاجرت.

• اصلاً فرض هم بر اینکه مدارک رسیده، یکی میتونه کامل توضیح بعدش دقیقاً چی میشه (کل پروسه باقی مونده به صورت شفاف)؟ (مثلاً یه روز از سفارت زنگ میزنن میگن ویزات حاضره پاشو برو دانمارک اسمتو ثبت کن و یه خونه خدا دلاری کرایه کن برگرد؟ اگه بخوام خونه ارزون پیدا کنم چی کار باید بکنم؟ اصلاً کی ویزا میاد؟ و نکته اساسی اینکه بعضی دوستان میگن همین الان برا همسر اقدام کن که منطقی نیست خوب همسرم به چیه من میخواد الان ملحق بشه در حالی که فرم FA8 برای همراهی همسر به کسی است که داره اونجا کار و زندگی میکنه!!! ضمن اینکه مطمئنم ریجکت نمیشم چون امتیاز مینیممم 120 هست و بحث سوخت پول نیست ، نهایتاً میخوام بدونم فرض بر اینکه سفارت زنگ زد گفت پاشو برو، من چقدر وقت دارم که از همینجا اقدام کنم برا خونه و همخونه و شهر و دوست و ... پیدا کردن که حداقل هزینه ها بهم تحمیل بشه؟ به کجا ها باید خودمو معرفی کنم؟ و اینکه آیا حتماً برای تمدید ویزای سه ماه اول باید برگردم ایران یا نه می تونم از همونجا اقدام کنم و بمونم و دنبال کار درست درمون بگردم؟)
    • به هر حال خیلی نگران خرج ها و هزینه های هنگفتی است که در این راه باید پداخت بشه... از الان به بعد دیگه کجا ها باید پول بدم و چقدر؟
    تاییدیه خاصی نیست. به خیلی از بچه ها یک نامه میرسه که میگن مدارکتون رو برای ارزیابی فرستادیم وزارت آموزش و بعد از اون جوابتون رو میدیم. البته بعضی ها همین نامه رو هم دریافت نکردن.
    - یک روز به شما زنگ میزنن، میگن درخواست شما پذیرفته شده، فلان روز و فلان ساعت پاشین بیاین سفارت بهتون ویزای ورود به دانمارک رو بدیم (از شما بیمه مسافرتی و شاید یک سری مدارک دیگه هم بخوان. بیمه رو تهیه میکنین و با مدارک دیگه میرین سفارت). میرین سفارت و پاسپورت رو میگیرن و ویزا رو توش میچسبونن و یک نامه هم بهتون میدن که توش موافقت وزارت کار برای ویزای شما اومده (این نامه مهمه و باید حتما همراهتون به دانمارک ببرین). هزینه بیمه مسافرتی رو الان نمیدونم. پارسال 130 هزار تومان بود ولی الان احتمالا باید 300 تومنی شده باشه.
    - باید بلافاصله دنبال خونه بگردین که کار سختیه و فکر نکنین میرین دانمارک، میرین تق تق در یک آژانس املاک رو میزنین و 50 تا خونه بهتون معرفی میکنه. باید حسابی بگردین. بنابراین 1- شهرتون رو انتخاب میکنین 2- با توجه به بودجه تون دنبال خونه میگردین.
    - هزینه دیگه شما پول بلیط هواپیماست.
    - بعد میرین فرودگاه، موقع کنترل پاسپورت، کلی اذیت میشین و تمام جزئیات رو ازتون میپرسن و خیلی وقتها هم میگن این ویزا جعلیه و .....
    - وقتی رسیدین، فردا صبحش میرین کمون اون منطقه ای که خونتون توش هست. در قسمت borgerservice با پاسپورت و نامه و قرارداد اجاره تون. میگین من تازه اومدم. خودش بهتون یک فرم میده و خودش کپی و اینها رو میگیره و ... و هزینه ای هم نداره. حداکثر دو هفته بعد کارت زرد میاد دم در خونه تون که خیلی خیلی مهمه. تو همون کمون ازتون میخواد که دکترتون رو هم از لیست انتخاب کنین. بهشون هم میگین اگه میشه نامه بدین من میخوام حساب بانکی باز کنم.
    - بعدش میرین بانک میگین من تازه اومدم حساب باز کنین برام.
    - حتما حتما حتما حتما حتما، همین الان برای همسرتون از طریق فرم FA8 اقدام کنین. توی فرم هم گزینه داره که همسر الان دانمارکه یا قراره بیاد دانمارک. خودشون تو اداره مهاجرت این دو پرونده رو به هم ربط میدن. اینجا تمام اطلاعات رو دسترسی دارن و غیر از همون روز اولی که میرین برای ثبت اسمتون، هیچ فرمی پر نمیکنین و همه جا بر اساس سطح دسترسی شون، اطلاعات ریز شما رو دارن و برای همین نمیتونین راجع به کار، مالیات، خونه و .... مثل ایران در برین!
    حتی اگر نمیگفتین امتیازتون 120 هست، باز هم ریسک مالی ارزش داشت. من دوستانه بهتون میگم که حتما همین الان اقدام کنین وگرنه پشیمون میشین.
    - شما لازم نیست برگردین ایران. تو سفارت بهتون ویزای شش ماهه (البته ما پارسال ویزای سه ماهه میگرفتیم) میدن. وقتی رسیدین اونجا چون انگشت نگاری شدین تو ایران، لازم نیست برین سرویس سنتر. کارت اقامت شما حداکثر دو ماه بعد میاد دم در خونه و روش نوشته که شما تا کی اقامت دارین. هر جا مسافرت خواستین برین کارت اقامت و پاسپورت باید همراهتون باشه و این کارت اقامت کار ویزای شنگن رو برای شما میکنه. اگر احیانا ویزاتوی اولیه توی پاسپورتتون داشت تموم می شد و کارت اقامتتون نیومده بود در خونه و شما میخواستین از دانمارک خارج بشین، باید برین سرویس سنتر یا پلیس محلی و درخواست ویزای ورود مجدد کنین.
    - شما در این پروسه هزینه های بعدیتون فقط بیمه مسافرتی و بلیط هواپیماست. در دانمارک هم هزینه ها شامل اجاره، خورد و خوراک، رفت و آمد، اینترنت، اشتراک تلویزیون و پول آب و برق و گرما هست. برای افتتاح حساب هم مبلغ کمی ازتون میخوان. مثلا danskebank سیصد کرون میگیره.
    - هزینه های هنگفت اگه میخواین ندین اینه که قبل از سوارشدن به اتوبوس و قطار باید بلیط بگیرین! شاید به نظرتون خنده دار بیاد، ولی اینجا موقع ورود کسی کنترل نمیکنه. گاهی وقتها مامور میاد و میگه Goddag، بلیطها رو بیاین بالا و اگه نداشته باشین یا زونهاش کافی نباشه، خیلی قشنگ 750 کرون جریمه تون میکنه (در حالیکه با احترام به توضیحات شما گوش میکنه!). نکته بعدی استفاده از بلیطهای مناسبه. بهتره تاکسی رو کلا فراموش کنین اینجا. برای همین نقشه حمل و نقل عمومی و بلیطهای مناسب (10 سفره، ماهانه و ...) رو باید تهیه کنین.
    - نکته های دیگه ای هم هست که دیگه جاش تو این فروم نیست. هر وقت ایشالا کارتون درست شد، خبر بدین، من و بقیه بچه های دانمارک کمک میکنیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_ah65 نمایش پست ها
    سلام
    دقیقاً چه مواردی رو توی ایمیل نوشتین ؟ چون من امروز زنگ زدم سفارت گفتن وقت از طریق ایمیل و باید اسم و فامیل و ..... بنویسی توش.
    ممنون از راهنمایی دوستان
    به thrambvisa@um.dk ايميل زدن. نمی دونم چرا گفته پاست اعتبارش کمه تا 2015 اعتبار داره.

Your e-mail has been received. Please do not send any follow-up mails. Because of the busy appointment schedule of the visa section it may take some time to be able to accommodate your request. Please be patient, an interview appointment time will be given to you in due time.

In case your passport does not have enough validity to hold a long term visa, in the meantime, please get a new passport. From the time you get a case order ID and then apply you cannot change your passport and the decision will be made based on the validity of the passport presented at that time. The interviews are already in the middle of 2013.

دوستان وقت دادن هم طول می کشه؟؟؟

Member oilafamila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Msc in Food Science & Technology - Shaheed Beheshti University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    درود بر دوستان و خصوصا آقا علی رضا (Oilafamila) و سایر دوستانی که زوجی دارن اقدام میکنن.

برای ارسال فرم همسر دو سوال داشتم:

1 - گواهی عدم سو رفتار با همسر در واقع همون امضا کردن اسپانسر تو فرم هستش؟ اپندیکس 3
    2- مبلغی رو که باید با کردیت کارت پرداخت کنیم 2030 کرون (274 یورو) هستش؟ (ردیف 10 قسمت fee ها در سایت new to denmark؟)

ضمنا در مورد هزینه های پرداختی به سفارت. آیا اینطوری میشه؟
    کردیت کارت + 235 دلار + چند تا 30 دلار.

ممنون میشم جزییات پرداخت رو تو فروم اعلام کنین.

با سلام خدمت آقا کاوه عزیز و سایر دوستان محترم
    در خصوص سوال اول، پاسخ شما صحیح است. براساس این امضا شما متعهد می شوید که هیچگونه ناملایمتی با همسر نداشته اید و اگر در دانمارک شما موجب ناراحتی و کدورت ایشان را فراهم کردید، ایشان حق دارند شما به آسانی شرمنده سازند....
    در مورد سوال دوم نیز صحیح است. پرداخت فقط 2030 کرون که برای بنده با توجه با پرداخت توسط VISA CARD مبلغ 380 دلار هزینه برداشت.
    و اما پاسخ سوال آخر: در سفارت هیچگونه تاییدی برای مدارک همسر وجود ندارد. فقط و فقط و فقط و فقط و فقط 235 دلار جهت انجام پروسه اداری دریافت می شود...
    موفق و پیروز باشید
    متقاضی مهاجرت به کانادا (کبک): ارسال مدارک: Jun 2011 ، امتیاز رشته: 6، دریافت فایل نامبر: Dec 2011،تاریخ دعوت به مصاحبه: ؟؟؟
    متقاضی گرین کارت دانمارک: تحویل مدارک متقاضی اصلی: 3 اکتبر 2012، مدارک همراه: 1 نوامبر 2012، صدور رسید مدارک: 16 ژانویه 2013، نتیجه : 11 ژوئن 2013

Member oilafamila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Msc in Food Science & Technology - Shaheed Beheshti University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط negari نمایش پست ها
    به thrambvisa@um.dk ايميل زدن. نمی دونم چرا گفته پاست اعتبارش کمه تا 2015 اعتبار داره.

Your e-mail has been received. Please do not send any follow-up mails. Because of the busy appointment schedule of the visa section it may take some time to be able to accommodate your request. Please be patient, an interview appointment time will be given to you in due time.

In case your passport does not have enough validity to hold a long term visa, in the meantime, please get a new passport. From the time you get a case order ID and then apply you cannot change your passport and the decision will be made based on the validity of the passport presented at that time. The interviews are already in the middle of 2013.

با سلام
    اوایل امسال مهلت گرفتن وقت برای تحویل مدارک حدود سه ماه بود که متاسفانه با توجه به حجم کاری بالای سفارت و افزایش تعداد متقاضیان، در موارد اخیر دریافت وقت به بیش از 6 ماه هم افزایش یافته است...
    موفق باشید...
    متقاضی مهاجرت به کانادا (کبک): ارسال مدارک: Jun 2011 ، امتیاز رشته: 6، دریافت فایل نامبر: Dec 2011،تاریخ دعوت به مصاحبه: ؟؟؟
    متقاضی گرین کارت دانمارک: تحویل مدارک متقاضی اصلی: 3 اکتبر 2012، مدارک همراه: 1 نوامبر 2012، صدور رسید مدارک: 16 ژانویه 2013، نتیجه : 11 ژوئن 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط negari نمایش پست ها

نگفته اعتبارش كمه ! ميگه تو روز مصاحبه بايد پاسپورتتون تا سه سال حداقل اعتبار داشته باشه و از زمانيكه پروندتون ثبت ميشه و شماره ميگيرين ديگه نميتونين پاستون رو عوض كنيد.
    منم ايميل زدم و همين جواب رو دادن و بايد منتظر باشيم فعلاً! تا بهمون وقت بدهند !

Junior Member

سلام لطفا وبلاگهای زیر را ببینید خیلی مفید و کاملا به روز است:
    http://irantodenmark.blogfa.com/
    http://doctordenmark.wordpress.com/

Junior Member

دوستان، من براي پر كردن فرم FA8 براي فرزندم به يه سوال برخوردم.
    يه جايي سوال ميكنه كه :Is The child to live/living with the custody holder in Denmark?

متوجه نميشم دقيقا منظورش چيه؟ يعني بچه مي خواد با كسي كه سرپرستي شو داره تو دانمارك زندگي كنه يا نه؟
    بعدش اگه جواب مثبت باشه ميگه اگر مي خواهيد براش در خواست كارت اقامت بديد در صورتي كه براي همسر اينطور نبود.

لطفا دوستاني كه قبلا اين مسيرو رفتن كمك كنند.

سپاس

Junior Member

با سلام

تا جاییکه من میدونم بعد از اومدن ویزا و رفتن به دانمارک باید اول برید کلاس زبان و مدرک dansk 3 رو بگیرید و بعد امتحان تئوری و عملی دندانپزشکی...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fara2020 نمایش پست ها
    دوستان، من براي پر كردن فرم FA8 براي فرزندم به يه سوال برخوردم.
    يه جايي سوال ميكنه كه :Is The child to live/living with the custody holder in Denmark?

متوجه نميشم دقيقا منظورش چيه؟ يعني بچه مي خواد با كسي كه سرپرستي شو داره تو دانمارك زندگي كنه يا نه؟
    بعدش اگه جواب مثبت باشه ميگه اگر مي خواهيد براش در خواست كارت اقامت بديد در صورتي كه براي همسر اينطور نبود.

لطفا دوستاني كه قبلا اين مسيرو رفتن كمك كنند.

سپاس
    دوست عزیز این گزینه رو NOبزنید چون بچه قراره با شما که parents او هستید زندگی کنه نه سرپرست یا قیم یا کس دیگه ای . خودتون هم می بینید که اگه yes بزنید میره تو پروسه دیگری

Junior Member

با سلام به دوستان
    قابل توجه کساني که وقت مصاحبه شون سال 2013 است:

http://www.nyidanmark.dk/en-us/News/...nuary-2013.htm
    News
    22.10.2012
    Processing fees are regulated on 1 January 2013
    If you plan to apply for a residence permit or an extension of a residence permit based on work or studies around 1 January 2013, please note that processing fees are regulated on 1 January 2013.

If you wish to apply before the fees are regulated, you must create a Case Order ID and submit your application before 1 January 2013. It is not possible to create a Case Order ID with the 2013 fee prior to 1 January 2013. This means that if you wish to submit your application after 1 January 2013, it is important that you create your Case Order ID on 1 January 2013 or later.

In other words, it is the date on which you submit your application to the Danish Agency for Labour Retention and International Recruitment, to the Danish police, or at a Danish diplomatic mission, which decides the amount of the fee. If you have paid less than the required amount, your application will be rejected, that is, it will not be processed.

The processing fees for applying for a residence permit are regulated every year on 1 January.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)