صفحه 171 از 638 نخستنخست ... 71121161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181221271 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,701 تا 1,710 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin57 نمایش پست ها
    آقا بهزاد سلام، چند تا سوال داشتم بزرگواری میکنید اگه جواب بدین:
    1- هتل قیمت مناسب برای اول رسیدن که هنوز هیچ جا رو ندارم لطفا چند تا پیشنهاد بدین ( تو اینترنت میشه سرچ کرد ولی من محله ها رو نمیشناسم میترسم خیلی پرت باشه) اگه راه حل بهتر از هتل هم دارید بفرمایید
    2- کدام منطقه و شهرداری برای اجاره خانه انتخاب کنم که مناسب ، ارزانتر و زودتر خانه برای اقامت پیدا کنم چون هیچ اطلاعی از وضعیتشون ندارم.
    3- به نظر شما از لحاظ موقعیت های شغلی فرقی میکند چه ماهی وارد دانمارک بشم (اوایل سال میلادی یا اواسطش)
    4- آیا اطلاع دارین شهرهای دیگه دانمارک وضعیت کار صنعتی چطوره چون تحقیقات من نشان میده اونجا ها موقعیت بیشتره. و آیا میشه مستقیم اونجا رفت یا حتما باید اول کارهای اقامت رو در کپنهاک انجام داد.
    بازم متشکرم
    1- هتل و هاستل رو کلا بیخیال شین. اگه میخواین پولتون رو دور بریزین بدین به من! اصلا فکر هتل رو هم نکنین. چون باید یک ماه پول هتل رو پیش بدین که کمون ازتون به عنوان محل اقامت قبول کنه. یعنی باید حداقل شبی 500 کرون هم بگیرین، 15000 کرون بی زبون رو بدین. تو سایتهای boligselskabet های شهرهای مورد نظرتون بگردین و خونه پیدا کنین. از من و بچه های دیگه هم میتونین کمک بگیرین.
    2- سوالتون خیلی کلیه. مثل اینکه یکی بخواد بیاد از شهرستان مهاجرت کنه بیاد تهران دنبال کار، بگه کجا خونه بگیرم بهتره. طبیعتا قلب کپنهاگ باحالترین جاست، ولی خب هر کسی با توجه به بودجه و مسائل دیگه تصمیم میگیره. اگه پول دارین (برای یک سال) ترجیحا شهرهای بزرگی مثل کپنهاگ، آرهوس یا اودنسه از این نظر که کار دم دستی هم زیاده شاید بهتر باشه. البته یک مسئله مهم اینه که برخلاف ایران که تهران درصد بیکاریش از متوسط بیکاری کل کشور کمتره (و اصولا همه واسه همین میان تهران) تو دانمارک درصد بیکاری تو کپنهاگ از متوسط کل کشور بالاتره. این رو تو سایت statistics دانمارک هم میتونین ببینین. بورنهولم و بخشهای مرکزی کپنهاگ بیشترین درصد بیکاری رو دارن. کار خیلی بیشتره ولی متقاضی هم به همون نسبت خیلی بیشتره. بهرحال حمل و نقل عمومی اینجا عالیه و حتی تو محله پرت هم باشین، قشنگ میتونین برنامه ریزی کنین که مثلا چطور ساعت 11:23 فلان جا باشین. چون همه برنامه ها تو سایت مخصوصی هست که رو گوشی هم اپلیکیشنش نصب میشه و در بدترین حالت اتوبوس و قطار یکی دو دقیقه با ساعتی که قراره بیان فاصله دارن.
    3- بدترین فصل برای پیدا کردن کار، بهترین فصل تفریحیه. یعنی ژوئن تا وسط اگوست. چون همه میرن تعطیلات و کلا کشور تعطیله و کلاس زبان هم تعطیله و ... . دسامبر هم که سرشون شلوغه. بین سپتامبر تا دسامبر و از اونور از فوریه تا آوریل به نظرم بهترین زمانه. ولی برای تفریح همون ژوئن بهتره! چون هوا خوبه
    4- بستگی به نوع رشته و کار داره. کارهای دفتری مثل مهندسی کامپیوتر و ایتها طبیعتا تو شهرهای بزرگ مثل کپنهاگ و آرهوس بهتره. بعضی کارها که مربوط به زمین و کشاورزی و اینهاست تو یولند بیشتره. هیچ احتیاجی نیست. من خودم کپنهاگ نیستم و کلا یک بار برای چند ساعت بیشتر اونجا نرفتم، اون هم برای کار دیگه ای. کارهای اقامتی رو تو هر شهری که باشین میشه انجام داد. الان که ایران انگشت نگاری میشین که اصولا احتیاجی به مراجعه به سرویس سنتر نیست. ولی اگر لازم باشه هم میتونین برین پلیس منطقه ای که معمولا تو بزرگترین شهر نزدیک به شهر شماست.

Junior Member

با سلام
    سابقه کار اگه با سربرگ انگلیسی و به زبان انگلیسی باشه باز هم نیاز به مهر وزارت امورخارجه و دادگستری داره؟

درود

نه تنها برای محکم کاری نیست.
    Please note: Documents not written in Danish, English, German, Norwegian or Swedish must be submitted together with a certified translation in Danish or English.

ببینید نوشته باید ترجمه رسمی بشه یعنی وقتی شما مدارکتون رو ترجمه می کنید یک سازمان رسمی (تو ایران وزارت امور خارجه هست)
    باید این مدارک رو تایید کنه وگر نه نمی پذیرند. ولی مدارک به زبان انگلیسی یا سوئدی و نروژی و یا آلمانی نیازی به ترجمه نداره. برای غیر ایرانی ها هم هست ولی خوب شاید بجای وزارت امور خارجه سازمان رسمی دیگه ای مسئولیت این کار رو به عهده داره. (البته این رو هم اضافه کنم مهر دادگستری پیش شرط تایید وزارت امور خارجه هست که جزو سیستم های بروکراسی مخصوص ایرانه!)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    ممنون از شما رامین جان
    نه انگلیس نبوده ولی شرکت بزرگی هست. این تاییده دادگستری و خارجه برای محکم کاری هست یا صراحتا اینو خواستن؟ چون غیرایرانی ها بعید میدونم همچین تاییدیه هایی داشته باشن!

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar1358 نمایش پست ها
    سلام دوستان ( و با تشکر از اقا بهزاد ) من امروز ویزام بعد تقریبا 1 سال اومد....( همسرم و پسرم سه هفته قبل آنلاین اقدام کرده بودند که ویزای آنها هم با من اومد)........ممنون از راهنماییهای دوستان
    سلام سحر جان, خیلی تبریک میگم.
    میخواستم بدونم شما دقیقا واسه همسر و پسرتون چه مدت بعد از خودتون اقدام کردین که ویزاتون با هم اومد؟ من به فاصله 2 هفته بعد از خودم زنگ زدم مدارکم رسیده بود و برای اونا هم اقدام کردیم.

سلام به دوستان

وظیفه دونستم که با اندک اطلاعاتی که دارم نگرانی هاتون رو بابت ترجمه و بیمه و ... برطرف کنم
    بحث ترجمه برای موارد زیر هست:
    1- مدرک تحصیلی فارسی
    2-سابقه کار فارسی

1- مدرک تحصیلی ایرانی اگر دوزبانه باشه (مثل شریف) نیاز به ترجمه نداره و هیچ چیز خاصی هم لازم نداره و مورد تایید سفارت و نیز اداره مهاجرت هست. فقط مهم اینکه برای محکم کاری برین سازمان دانشجویی وزارت علوم (فردوسی، خ موسوی یا همون فرصت) براتون مهر تایید بزنه با امضا روش (+ ریز نمرات هم همینطور)

اگر مدرک و ریز نمرات کلا فارسی بود، میدین دست دارترجمه و خودش براتون همه کاراشو میکنه. هم ترجمه میکنه هم از وزارت علوم تایید میگیره هم مهر میزنه هم تایید خارجه هم تایید دادگستری و شسته رفته تحویل میده. هیچ نیازی هم به بیمه و ... نداره.

2- نامه اشتغال به کار: (من نامه انگلیسی بردم تو سربرگ شرکت با مهر و امضا) نامه انگلیسی هیچ نیازی به موارد ثانویه نداره. همین جوری نامه رو میبرین سفارت.
    اما نامه فارسی: باید ترجمه بشه. میتونین ترجمه ساده بکنین که فقط مهر دارترجمه بخوره (این جور ترجمه به احتمال زیاد مورد تایید سفارت نخواهد بود. چون ممکنه جعل توش باشه)
    پس باید ترجمه تون طوری باشه که مهر دادگستری و خارجه بخوره. که در این حالت باید سوابق بیمه ای تون رو ارایه بدین که دارترجمه بتونه این دو مهر (تایید) رو براتون بگیره.

این ها موارد داخل ایرانه.
    امیدوارم که درست گفته باشم

کاوه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    سلام به دوستان

وظیفه دونستم که با اندک اطلاعاتی که دارم نگرانی هاتون رو بابت ترجمه و بیمه و ... برطرف کنم
    بحث ترجمه برای موارد زیر هست:
    1- مدرک تحصیلی فارسی
    2-سابقه کار فارسی

1- مدرک تحصیلی ایرانی اگر دوزبانه باشه (مثل شریف) نیاز به ترجمه نداره و هیچ چیز خاصی هم لازم نداره و مورد تایید سفارت و نیز اداره مهاجرت هست. فقط مهم اینکه برای محکم کاری برین سازمان دانشجویی وزارت علوم (فردوسی، خ موسوی یا همون فرصت) براتون مهر تایید بزنه با امضا روش (+ ریز نمرات هم همینطور)

اگر مدرک و ریز نمرات کلا فارسی بود، میدین دست دارترجمه و خودش براتون همه کاراشو میکنه. هم ترجمه میکنه هم از وزارت علوم تایید میگیره هم مهر میزنه هم تایید خارجه هم تایید دادگستری و شسته رفته تحویل میده. هیچ نیازی هم به بیمه و ... نداره.

2- نامه اشتغال به کار: (من نامه انگلیسی بردم تو سربرگ شرکت با مهر و امضا) نامه انگلیسی هیچ نیازی به موارد ثانویه نداره. همین جوری نامه رو میبرین سفارت.
    اما نامه فارسی: باید ترجمه بشه. میتونین ترجمه ساده بکنین که فقط مهر دارترجمه بخوره (این جور ترجمه به احتمال زیاد مورد تایید سفارت نخواهد بود. چون ممکنه جعل توش باشه)
    پس باید ترجمه تون طوری باشه که مهر دادگستری و خارجه بخوره. که در این حالت باید سوابق بیمه ای تون رو ارایه بدین که دارترجمه بتونه این دو مهر (تایید) رو براتون بگیره.

این ها موارد داخل ایرانه.
    امیدوارم که درست گفته باشم

کاوه
    ممنون کاوه جان
    البته درست میفرمایید فقط یه تصحیح خیلی کوچک: وزارت علوم تنها مدارک دانشگاهی فارسی رو تایید میکنه. ریزنمرات/مدرک دانشگاهی لاتین رو مهر و تایید نمیکنن. البته مدرک لاتین (مثل ریز نمرات) انگلیسی صادره از مثلا شریف در داخل پاکت مهر و موم کاملا افیشیال محسوب میشه و نیاز به تاییدش از جای دیگه نیست; مثل همین مواردی که بچه ها پذیرش میگیرن و دانشگاههای مقصد ثبت نام میکنن.
    یه سوال از شما دارم. سابقه کار کمپانی تحت عنوان "Research Assistant" که مانعی نداره؟ منظورم اینه ننوشته باشه ریسرچر.
    و یه سوال از فروم دارم. این پروسه حداقل یه ساله، برای سفارت دانمارک داخل ایران هست یا همه جای دنیا همینقد طول میکشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical Eng, univ of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    1- هتل و هاستل رو کلا بیخیال شین. اگه میخواین پولتون رو دور بریزین بدین به من! اصلا فکر هتل رو هم نکنین. چون باید یک ماه پول هتل رو پیش بدین که کمون ازتون به عنوان محل اقامت قبول کنه. یعنی باید حداقل شبی 500 کرون هم بگیرین، 15000 کرون بی زبون رو بدین. تو سایتهای boligselskabet های شهرهای مورد نظرتون بگردین و خونه پیدا کنین. از من و بچه های دیگه هم میتونین کمک بگیرین.
    2- سوالتون خیلی کلیه. مثل اینکه یکی بخواد بیاد از شهرستان مهاجرت کنه بیاد تهران دنبال کار، بگه کجا خونه بگیرم بهتره. طبیعتا قلب کپنهاگ باحالترین جاست، ولی خب هر کسی با توجه به بودجه و مسائل دیگه تصمیم میگیره. اگه پول دارین (برای یک سال) ترجیحا شهرهای بزرگی مثل کپنهاگ، آرهوس یا اودنسه از این نظر که کار دم دستی هم زیاده شاید بهتر باشه. البته یک مسئله مهم اینه که برخلاف ایران که تهران درصد بیکاریش از متوسط بیکاری کل کشور کمتره (و اصولا همه واسه همین میان تهران) تو دانمارک درصد بیکاری تو کپنهاگ از متوسط کل کشور بالاتره. این رو تو سایت statistics دانمارک هم میتونین ببینین. بورنهولم و بخشهای مرکزی کپنهاگ بیشترین درصد بیکاری رو دارن. کار خیلی بیشتره ولی متقاضی هم به همون نسبت خیلی بیشتره. بهرحال حمل و نقل عمومی اینجا عالیه و حتی تو محله پرت هم باشین، قشنگ میتونین برنامه ریزی کنین که مثلا چطور ساعت 11:23 فلان جا باشین. چون همه برنامه ها تو سایت مخصوصی هست که رو گوشی هم اپلیکیشنش نصب میشه و در بدترین حالت اتوبوس و قطار یکی دو دقیقه با ساعتی که قراره بیان فاصله دارن.
    3- بدترین فصل برای پیدا کردن کار، بهترین فصل تفریحیه. یعنی ژوئن تا وسط اگوست. چون همه میرن تعطیلات و کلا کشور تعطیله و کلاس زبان هم تعطیله و ... . دسامبر هم که سرشون شلوغه. بین سپتامبر تا دسامبر و از اونور از فوریه تا آوریل به نظرم بهترین زمانه. ولی برای تفریح همون ژوئن بهتره! چون هوا خوبه
    4- بستگی به نوع رشته و کار داره. کارهای دفتری مثل مهندسی کامپیوتر و ایتها طبیعتا تو شهرهای بزرگ مثل کپنهاگ و آرهوس بهتره. بعضی کارها که مربوط به زمین و کشاورزی و اینهاست تو یولند بیشتره. هیچ احتیاجی نیست. من خودم کپنهاگ نیستم و کلا یک بار برای چند ساعت بیشتر اونجا نرفتم، اون هم برای کار دیگه ای. کارهای اقامتی رو تو هر شهری که باشین میشه انجام داد. الان که ایران انگشت نگاری میشین که اصولا احتیاجی به مراجعه به سرویس سنتر نیست. ولی اگر لازم باشه هم میتونین برین پلیس منطقه ای که معمولا تو بزرگترین شهر نزدیک به شهر شماست.
    سلام
    من يه سوال دارم. چون تو اينترنت نگاه ميكردم ديدم كل مساحت دانمارك 10 برابر تهرانه يعني اينكه طولش مثلا 4برابر و عرضش 2.5 برابر تهرانه. اگه درست بگم كلا از هر شهري به شهر ديگه با قطارهاي با سرعت 270 كيلومتر نبايد بيش از يك ساعت طول بكشه درسته؟ مثلا از كپنهاگ تا اسبرگ چند ساعته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

يه سوال. آيا اگه گواهينامه رو اينجا ترانزيت كنيم اونجا ميتونيم استفاده كنيم يا بايد دوباره بگيريم و هزينه اش چقدره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

عزيزان كانادا معمولا اجازه ميده كه يكبار هر رقمي را بخواي ترانسفر كني به حسابت ميخوام بدونم دوستايي كه دانماركن مثلا بخوان 30 هزار دلار را ببرن تو اين وضعيت كه خروج بيش از نفري 5000$ ممنوعه چه ميكنند آيا راهكاري هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    ممنون کاوه جان
    البته درست میفرمایید فقط یه تصحیح خیلی کوچک: وزارت علوم تنها مدارک دانشگاهی فارسی رو تایید میکنه. ریزنمرات/مدرک دانشگاهی لاتین رو مهر و تایید نمیکنن. البته مدرک لاتین (مثل ریز نمرات) انگلیسی صادره از مثلا شریف در داخل پاکت مهر و موم کاملا افیشیال محسوب میشه و نیاز به تاییدش از جای دیگه نیست; مثل همین مواردی که بچه ها پذیرش میگیرن و دانشگاههای مقصد ثبت نام میکنن.
    یه سوال از شما دارم. سابقه کار کمپانی تحت عنوان "Research Assistant" که مانعی نداره؟ منظورم اینه ننوشته باشه ریسرچر.
    و یه سوال از فروم دارم. این پروسه حداقل یه ساله، برای سفارت دانمارک داخل ایران هست یا همه جای دنیا همینقد طول میکشه؟

خواهش میکنم
    مدرک من دوزبانه بود و تاییدش کردند. ولی ظاهرا شما مدارکی رو میفرمایید که از دانشگاههای خارجی باشه. بله. احتمالا اونها (مدارک لاتین و ریز نمرات لاتین دانشگاههای خارجه)پروسه جداگانه ای داشته باشه. ولی شما هر مدرکی از دانشگاههای ایران ببرید اونجا، تاییدش میکنند. چه فارسی و چه دوزبانه. چه ریز نمره چه اصل مدرک.

ریزنمرات: اونی که تو پاکت میذارن و میدن فقط برای پذیرشه و آن افیشیال هستش (ولی کاملا مقبول برای دانشگاه مقصد) و برای دانشجویان یا فارغ التحصیلانیه که مدرکشونو آزاد نکردند. یا خود دانشگاه میفرسته دانشگاه مقصد یا به شما تو پاکت میدن و دی اچ ال میکنین (و اگه بازش کنین از اعتبار ساقطه). بحث ما اقامته. برای اقامت شما باید مدارک رو آزاد کنین و هر تعداد نسخه هم از ریز نمرات بخواید بهتون میدن. و پاکتی هم نداره. من چون مدرکمو آزاد کرده ام خود مدرک و ریز نمرات (فارسی و انگلیسی) اصل رو گرفتم. و انگلیسییرو بردم سفارت. شما اگر فارسی میگیرین باید بدین ترجمه و اون داستانها.

سابقه کار مرتبط ببرین با مدرکتون.
    ظاهرا به عنوان ریسرچر باید دکترا داشته باشین تا به هم بخونه (باز فروم رو چک کنین)
    ریسرچ اسیستنت هم که مانعی نداره. کاره دیگه!!
    فقط چند تا نکته:
    تو نامتون تاریخ شروع و خاتمه کار، سمت شغلی، توصیف شغلی و شرح وظایف رو بنویسین. جوری بنویسین که مرتبط با مدرکتون باشه که امتیازشو بیارین.

شاد باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)