صفحه 2 از 558 نخستنخست 12345678910111252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

دوستان اگه ميشه منو راهنمايي كنيد:
    مهندس متالورژي (مواد) از دانشگاه دولتي با معدل 14
    داراي يك مقاله داخلي
    انجام كار تحقيقاتي ( پايان نامه) به مدت دوسال
    داراي مدرك MBA
    مدرك زبان فرانسه از سفارت اين كشور
    خانمم هم فوق ليسانس شهرسازيست از دانشگاه دولتي
    مي خواستم بدونم براي اين پروسه آيا ما هم شانسي داريم؟؟
    كلا با اين گرين كارت چه كارهايي در دانمارك ميشه كرد؟ تحصيل يا كار؟
    ايا دانمارك سكوي پرتاب مناسبي براي اينده خواهد بود؟
    ضمنا هزينه هاي زندگي در آنجا چطور است/
    وس وال آخر مينيمم نمره آيلتس بايد چند باشد؟؟

بسيار ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوستان اگه ميشه منو راهنمايي كنيد:
    مهندس متالورژي (مواد) از دانشگاه دولتي با معدل 14
    داراي يك مقاله داخلي
    انجام كار تحقيقاتي ( پايان نامه) به مدت دوسال
    داراي مدرك MBA
    مدرك زبان فرانسه از سفارت اين كشور
    خانمم هم فوق ليسانس شهرسازيست از دانشگاه دولتي
    مي خواستم بدونم براي اين پروسه آيا ما هم شانسي داريم؟؟
    كلا با اين گرين كارت چه كارهايي در دانمارك ميشه كرد؟ تحصيل يا كار؟
    ايا دانمارك سكوي پرتاب مناسبي براي اينده خواهد بود؟
    ضمنا هزينه هاي زندگي در آنجا چطور است/
    وس وال آخر مينيمم نمره آيلتس بايد چند باشد؟؟

بسيار ممنون
    ببینید، تو لینکی که تو اولین پست این مطلب وجود دارده، تمام اطلاعات در سایت رسمی نوشته شده.
    به طور خلاصه این رو بگم که بر اساس این سایت هر کسی که فوق لیسانس، زیر 34 سال و دارای آیلتس 6.5 باشه 100 امتیاز میاره. ولی من می دونم برای بعضی کشورها فوق لیسانس رو کمتر از فوق خودشون قبول دارن و به جای 60 امتیاز 50 امتیاز یا کمتر میدن. تنها چیزی که می تونه امتیاز شما رو از 100 بالاتر ببره که در این صورت خیالتون راحت باشه که با کم کردن امتیاز مدرک به 100 می رسید، بودن در positive list است که تو این آدرس نوشته شده:
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/work/positivelist/positive_list_overview.htm

اگر رشته شما یکی از این رشته ها باشه که امسال نه مهندسی متالورژی توش هست و نه شهرسازی امتیاز اضافه می گیرین. پیشنهاد می کنم بعد از ژانویه سایتش رو چک کنید، شاید اضافه شد. رشته خود من همین سال 2011 اضافه شد.
    نمی خوام ناامیدتون کنم اما اصلا اگر فرض کنین که شما 100 امتیاز هم بگیرین، وقتی خودشون دارن میگن ما به چه رشته هایی احتیاج داریم و بر اساس آمار تنها نیمی از افرادی که از این طریق رفتند کار پیدا کردند، برای کسانی که تو این لیست نیستند، شرایط خیلی سخت تره. ضمنا در مورد زبان هم کسانی که خودشون به اونجا مهاجرت کردن همه میگن بدون یادگیری زبان دانمارکی احتمال پیدا کردن کار خیلی کمه. گرچه برای درس خوندن نیازی نیست و انگلیسی کفایت می کنه.
    با گرین کارت میشه کار کرد. سه سال. و بعد از اون اگر تو سال آخر بتونین کار پیدا کنین می تونین یک سال دیگه هم بمونین و بعد از اون بهتون اقامت دائم میدن. از نظر تحصیلی در بیشتر روشهای اقامتی، تحصیل در دوره فوق لیسانس مجانی خواهد شد اما متاسفانه گرین کارت جزو استثناها بوده و شما اگر از این روش به دانمارک برین، برای فوق لیسانس باید پول بدین. برای دکترا که پول هم میدن و تو همین سایت applyabroad هم صفحاتی براش درست کردن.
    هزینه زندگی تو دانمارک زیاده نسبتا اما اگر کار پیدا کنین درآمدها بالاست. این کشورهای اسکاندیناوی اصولا سوسیالیست هستند. یعنی رفاه توشون خیلی بالاست ولی به همین خاطر برای خیلی از ایرانیها که دنبال پیشرفت و پولدارشدن و بالارفتن از پله های ترقی هستند جای خوبی نیست، ولی اگر نوع نگاهتون به زندگی داشتن یک سطح رفاه ثابت هست، جای خوبیه. مالیاتها خیلی خیلی زیاده و به همون نسبت خدمات هم زیاده. برای همین هم همیشه تو لیست کشورهای مرفه بوده و اسمش کنار نروژ و فنلاند و چند تا کشور دیگه همیشه بالای جدول کشورهای مرفه و شاد و با درآمد سرانه بالا و ... است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Civil

سلام
    من برای گرین کارت دانمارک وقت مصاحبه گرفتم حدود 2 هفته دیگه.
    ولی یه مشکلی هست اونم اینه که تو مدارکی که گفتن بیارین یکیش نامه ای که اصل بودن مدرک تحصیلی رو ثابت کنه هست که وقتی به دانشگاه رفتم، گفتن همچین چیزی نمی دن
    به سفارت هم زنگ زدم موضوع رو توضیح دادم گفتن چون بعضیا تونستن بیارن پس دلیل شما قانع کننده نیست !
    حالا نمی دونم باید چه کار کرد ؟ لطفا دوستایی که با این موضوع مواجه شدن منو راهنمایی کنن

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nimz نمایش پست ها
    سلام
    من برای گرین کارت دانمارک وقت مصاحبه گرفتم حدود 2 هفته دیگه.
    ولی یه مشکلی هست اونم اینه که تو مدارکی که گفتن بیارین یکیش نامه ای که اصل بودن مدرک تحصیلی رو ثابت کنه هست که وقتی به دانشگاه رفتم، گفتن همچین چیزی نمی دن
    به سفارت هم زنگ زدم موضوع رو توضیح دادم گفتن چون بعضیا تونستن بیارن پس دلیل شما قانع کننده نیست !
    حالا نمی دونم باید چه کار کرد ؟ لطفا دوستایی که با این موضوع مواجه شدن منو راهنمایی کنن

ممنون
    اگه بگین کدوم دانشگاه هستین ممنون میشم. من و اکثر افرادی که می شناسم که اقدام کردن، این نامه رو به یک نحوی گرفتند. اگر کسی هست که این نامه رو نداده و گرین کارتش رو هم گرفته، لطفا بگه. شاید اونقدر هم جدی نباشه.

من اینطوری گرفتم که رفتم امور فارغ التحصیلان، یک نامه فارسی گرفتم که از کی تا کی تو چه مقطعی درس خوندم (این نامه رو که قاعدتا باید همه دانشگاهها بدن). این نامه رو به همراه ترجمه رسمی مدرک و ریزنمرات دادم روابط بین الملل، برام ترجمه کرد و نوشت که اصل بودن مدارک تایید میشه. با وجود اینکه به من هم گفتند همچین نامه ای نمیدیم ولی عملا بدون اینکه من اصرار کنم، خودشون تو نامه نوشته بودن!!!!
    به نظر من اینکار رو بکنین: برید امور فارغ التحصیلان دانشگاهتون، خیلی هم توضیح ندین، بگین یک نامه میخواین که از کی تا کی تو دانشگاه درس خوندین و چه مدرکی گرفتین. فرمت این نامه رو حتما دارن. چون تو ایران خیلی جاها میخوان. ازشون بپرسین که انگلیسی هم میدن یا نه. اگه انگلیسی ندادن، همون فارسی رو ببرین روابط بین الملل یا هر جایی تو دانشگاهتون که مسئول ارسال نامه های به زبان انگلیسیه.
    کلا هم یادتون باشه، تو خیلی از قسمتهای اداری بعضی دانشگاههای ایران هیچوقت حق با ارباب رجوع نیست. برای همین چرب زبانی و خواهش و تمنا بهتر از توقعات صد البته درست شماست. البته این رو هم بگم که انصافا دانشگاه من خیلی خوب برخورد کرد و راحت کارمو راه انداخت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Civil

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    اگه بگین کدوم دانشگاه هستین ممنون میشم. من و اکثر افرادی که می شناسم که اقدام کردن، این نامه رو به یک نحوی گرفتند. اگر کسی هست که این نامه رو نداده و گرین کارتش رو هم گرفته، لطفا بگه. شاید اونقدر هم جدی نباشه.

من اینطوری گرفتم که رفتم امور فارغ التحصیلان، یک نامه فارسی گرفتم که از کی تا کی تو چه مقطعی درس خوندم (این نامه رو که قاعدتا باید همه دانشگاهها بدن). این نامه رو به همراه ترجمه رسمی مدرک و ریزنمرات دادم روابط بین الملل، برام ترجمه کرد و نوشت که اصل بودن مدارک تایید میشه. با وجود اینکه به من هم گفتند همچین نامه ای نمیدیم ولی عملا بدون اینکه من اصرار کنم، خودشون تو نامه نوشته بودن!!!!
    به نظر من اینکار رو بکنین: برید امور فارغ التحصیلان دانشگاهتون، خیلی هم توضیح ندین، بگین یک نامه میخواین که از کی تا کی تو دانشگاه درس خوندین و چه مدرکی گرفتین. فرمت این نامه رو حتما دارن. چون تو ایران خیلی جاها میخوان. ازشون بپرسین که انگلیسی هم میدن یا نه. اگه انگلیسی ندادن، همون فارسی رو ببرین روابط بین الملل یا هر جایی تو دانشگاهتون که مسئول ارسال نامه های به زبان انگلیسیه.
    کلا هم یادتون باشه، تو خیلی از قسمتهای اداری بعضی دانشگاههای ایران هیچوقت حق با ارباب رجوع نیست. برای همین چرب زبانی و خواهش و تمنا بهتر از توقعات صد البته درست شماست. البته این رو هم بگم که انصافا دانشگاه من خیلی خوب برخورد کرد و راحت کارمو راه انداخت.
    ممنون از پاسخ سریع شما بهزاد جان
    من دانشگاه فوق لیسانسم علوم و تحقیقات هست
    البته به قول شما شاید بهتر بود همه جزئیات رو بهشون نگم ( که اشتباه کردم و گفتم) دلیل اینکه خیلی صریح گفتن نمی دیم این بود که من گفتم اونا می خوان مطمئن شن که مدرکم اصل هست اونا هم گفتن که اگه شک دارن یه نامه استعلام به ما بدن ما هم جواب نامه رو خطاب به خودشون می دیم. بعد که به سفارت زنگ زدم اون مسئولش (خانوم خادمپور) گفت ما نامه نمی دیم دوستاتون بدون نامه از طرف ما تونستن تائیدیه بیارن پس شما هم می تونی دلیلشم که پرسیدم گفت از بس تقلب زیاد شده که نمی شه به هیچ مدرک تحصیلی ای اعتماد کرد و این بولت تو فرم های GR1 یک ساله که بخاطر تقلبهای زیاد جعل مدرک تو بعضی کشورها از جمله ایران اضافه شده. خلاصه حسابی گره خورد موضوع. حتی من به فکر این افتادم که از شرکتی که توش کار می کنم بخوام که یه نامه ی استعلام به دانشگاه بزنن که جوابیه اون رو ببرم سفارت که البته می خوام بعد از تعطیلات نوروز اینکار رو کنم. خیلی عجیبه که موضوع اینطوری گره خورده.
    من یه سوال دیگه هم داشتم. آیا لازمه که برا هر دوی لیسانس و فوق لیسانس این نامه رو برد؟ یا اگر فقط از دانشگاه آخرین مدرک تحصیلی کفایت می کنه؟

بازم ممنون از اینکه برای خوندن و پاسخ دادن به سوالا وقت می ذارید.

Junior Member

ببینید، تو لینکی که تو اولین پست این مطلب وجود دارده، تمام اطلاعات در سایت رسمی نوشته شده.
    به طور خلاصه این رو بگم که بر اساس این سایت هر کسی که فوق لیسانس، زیر 34 سال و دارای آیلتس 6.5 باشه 100 امتیاز میاره. ولی من می دونم برای بعضی کشورها فوق لیسانس رو کمتر از فوق خودشون قبول دارن و به جای 60 امتیاز 50 امتیاز یا کمتر میدن. تنها چیزی که می تونه امتیاز شما رو از 100 بالاتر ببره که در این صورت خیالتون راحت باشه که با کم کردن امتیاز مدرک به 100 می رسید، بودن در positive list است که تو این آدرس نوشته شده:
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/work/positivelist/positive_list_overview.htm

اگر رشته شما یکی از این رشته ها باشه که امسال نه مهندسی متالورژی توش هست و نه شهرسازی امتیاز اضافه می گیرین. پیشنهاد می کنم بعد از ژانویه سایتش رو چک کنید، شاید اضافه شد. رشته خود من همین سال 2011 اضافه شد.
    نمی خوام ناامیدتون کنم اما اصلا اگر فرض کنین که شما 100 امتیاز هم بگیرین، وقتی خودشون دارن میگن ما به چه رشته هایی احتیاج داریم و بر اساس آمار تنها نیمی از افرادی که از این طریق رفتند کار پیدا کردند، برای کسانی که تو این لیست نیستند، شرایط خیلی سخت تره. ضمنا در مورد زبان هم کسانی که خودشون به اونجا مهاجرت کردن همه میگن بدون یادگیری زبان دانمارکی احتمال پیدا کردن کار خیلی کمه. گرچه برای درس خوندن نیازی نیست و انگلیسی کفایت می کنه.
    با گرین کارت میشه کار کرد. سه سال. و بعد از اون اگر تو سال آخر بتونین کار پیدا کنین می تونین یک سال دیگه هم بمونین و بعد از اون بهتون اقامت دائم میدن. از نظر تحصیلی در بیشتر روشهای اقامتی، تحصیل در دوره فوق لیسانس مجانی خواهد شد اما متاسفانه گرین کارت جزو استثناها بوده و شما اگر از این روش به دانمارک برین، برای فوق لیسانس باید پول بدین. برای دکترا که پول هم میدن و تو همین سایت applyabroad هم صفحاتی براش درست کردن.
    هزینه زندگی تو دانمارک زیاده نسبتا اما اگر کار پیدا کنین درآمدها بالاست. این کشورهای اسکاندیناوی اصولا سوسیالیست هستند. یعنی رفاه توشون خیلی بالاست ولی به همین خاطر برای خیلی از ایرانیها که دنبال پیشرفت و پولدارشدن و بالارفتن از پله های ترقی هستند جای خوبی نیست، ولی اگر نوع نگاهتون به زندگی داشتن یک سطح رفاه ثابت هست، جای خوبیه. مالیاتها خیلی خیلی زیاده و به همون نسبت خدمات هم زیاده. برای همین هم همیشه تو لیست کشورهای مرفه بوده و اسمش کنار نروژ و فنلاند و چند تا کشور دیگه همیشه بالای جدول کشورهای مرفه و شاد و با درآمد سرانه بالا و ... است.

سلام
    لطفا یکی از عزیزان به این دو سوال پاسخ کامل دهند: 1- در پست 4-5 پیشنهاد شد از طریق ارسال ایمیل وقت مصاحبه گرفته شود و در متن آن به طور مختصر به مشخصه ها ی مهم اشاره گردد تا در این فاصله به جمع و جور کردن و تکمیل مدارک پرداخته شود....لطفا آدرس میل و یک نمونه از متن میل ارسالی را لطف فرمایید.

2- تصمیم دارم در ابتدا به عنوان ادامه تحصیل و ریسرچ وارد دانمارک شوم و به ایران تردد داشته باشم و با مناسب شدن شرایط بعدا همسر و فرزندم به من بپیوندند برداشتم از مطالب این بود که ابتدا برای خود به تنهایی اقدام بعد از گرفتن گرین کارت برای همسر و فرزندم درسته؟

تصحیح پست بعد از تحقیقات انجام شده: در صورتی که دکترا به صورت employed PhD در دانشگاه باشد، با گرین کارت امکان این کار وجود دارد. در غیر این صورت باید نوع ویزا را عوض کرد. برای اطمینان از این موضوع، بعد از گرفتن پذیرش باید از دپارتمان مربوطه سوال کنید که برای نوع دکترایی که در آن پذیرفته شده اید، باید ویزای تحصیلی بگیرید، فرم ST1 و یا باید ویزای کاری، فرم AR1، را پر کنید. اگر مورد دوم صدق می کرد، نیازی به پر کردن فرم AR1 نیست و با همان گرین کارت می توان دکترا خواند.

نقل قول نوشته اصلی توسط tetis نمایش پست ها
    سلام
    لطفا یکی از عزیزان به این دو سوال پاسخ کامل دهند: 1- در پست 4-5 پیشنهاد شد از طریق ارسال ایمیل وقت مصاحبه گرفته شود و در متن آن به طور مختصر به مشخصه ها ی مهم اشاره گردد تا در این فاصله به جمع و جور کردن و تکمیل مدارک پرداخته شود....لطفا آدرس میل و یک نمونه از متن میل ارسالی را لطف فرمایید.

2- تصمیم دارم در ابتدا به عنوان ادامه تحصیل و ریسرچ وارد دانمارک شوم و به ایران تردد داشته باشم و با مناسب شدن شرایط بعدا همسر و فرزندم به من بپیوندند برداشتم از مطالب این بود که ابتدا برای خود به تنهایی اقدام بعد از گرفتن گرین کارت برای همسر و فرزندم درسته؟
    پاسخ سوال 2: بچه ها گرین کارت برای کاره، با گرین کارت حق تحصیل در دانمارک رو ندارین حتی در دوره دکترا.. نه اینکه محروم بشین. اگه میخوان درس بخونین باید اقامت تحصیلی جدا بگیرین. یا باید اینجا اپلای کنین، یا اینکه وقتی اونجا رفتین و پذیرش گرفتین برای اقامت تحصیلی اقدام کنین. من و چند نفر از بچه های دیگه که یکیشون همین الان اونجاست، هر کدوم جدا زنگ زدیم اداره مهاجرت پرسیدیم. شک دارین زنگ بزنین بپرسین.
    فکر نکنین که رفتین دانمارک و پذیرش گرفتین همینطوری می تونین برین سر کلاس بشینین و درس بخونین.
    ویرایش توسط behzadsharif : June 28th, 2013 در ساعت 10:54 AM

خبر جدید (9 جولای 2012) : لیست پوزیتیو نسبت به ژانویه 2012 تغییر کرد.

ملاک روزی است که مدارک شما تحویل شود. 22 عنوان جدید و 18 عنوان حذف شده است. البته در بعضی موارد این طور بوده که رشته حذف شده، اما زیر شاخه های آن اضافه شده. مثلا electrical engineering حذف شده به جاش دو تا رشته Elektro-stærkstrømsingeniør و Elektro-svagstrømsingeniør اومده که من چون تخصص برق ندارم نمی دونم ترجمه فنی درستش چی میشه. ولی یکیش به معنی جریانهای قوی و یکیش به معنی جریانهای ضعیفه. کسی که رشته ش اینه حتما میدونه چیه.
    برای بعضی رشته ها هم شرط حداقل مدرک فرق کرده.
    هنوز تو قسمت انگلیسی سایت، این رشته ها update نشده. اما لینکش به زبان دانمارکی هست:

خبرش: http://www.nyidanmark.dk/da-dk/Nyhed...sitivliste.htm
    لیست رشته ها: http://www.nyidanmark.dk/da-dk/Ophol...t-oversigt.htm
    اونهایی که دانمارکی بلد نیستن با google translate میتونن ترجمه کنن.

Junior Member

خبر جدید (9 جولای 2012) : لیست پوزیتیو نسبت به ژانویه 2012 تغییر کرد.

ملاک روزی است که مدارک شما تحویل شود. 22 عنوان جدید و 18 عنوان حذف شده است. البته در بعضی موارد این طور بوده که رشته حذف شده، اما زیر شاخه های آن اضافه شده. مثلا electrical engineering حذف شده به جاش دو تا رشته Elektro-stærkstrømsingeniør و Elektro-svagstrømsingeniør اومده که من چون تخصص برق ندارم نمی دونم ترجمه فنی درستش چی میشه. ولی یکیش به معنی جریانهای قوی و یکیش به معنی جریانهای ضعیفه. کسی که رشته ش اینه حتما میدونه چیه.
    برای بعضی رشته ها هم شرط حداقل مدرک فرق کرده.
    هنوز تو قسمت انگلیسی سایت، این رشته ها update نشده. اما لینکش به زبان دانمارکی هست:

خبرش: http://www.nyidanmark.dk/da-dk/Nyhed...sitivliste.htm
    لیست رشته ها: http://www.nyidanmark.dk/da-dk/Ophol...t-oversigt.htm
    اونهایی که دانمارکی بلد نیستن با google translate میتونن ترجمه کنن.
    سلام اقا بهزاد
    من فوق لیسانسم با لیسانسم مرتبط نیست. قبلا بیوشیمی تو لیست بود که الان حذف شده. من لیسانسم کامپیوتره. برای محاسبه امتیاز education' فوق من که بیوشیمی هستش هم حساب میشه یا با این پوزیتیو لیست جدید فقط به لیسانسم امتیاز میدن؟

Junior Member

مرسی از خبر.. اینطور که به نظر میاد رشته من , MBA- human resource management توی لیست نیست؟!؟
    راستی آقا بهزاد اگه اطلاعاتی راجع به سوال من post 599, last page دارید ، ممنون میشم اگه جواب بدید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)