صفحه 2 از 638 نخستنخست 12345678910111252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    بهزاد جان ممنون ازينكه وقت ميذاري و جواب ميدي.
    دوست عزيز، خانم من ليسانس مهندسي عمران داره، آيا اين همون Building engineer هستش؟

اگه همونه، آيا ايشون ميتونه اقدام كنه و من هم توسط ايشون برم؟
    ضمنا توي ايران رشتهPlastics engineer وجود نداره، شايد منظورشون همون مهندسي مواد هست؟ آيا جايي هست كه ايميل بزنم بپرسم؟

ضمنا ممنون از اطلاعاتت در مورد اين كشور زيبا. اما من نظرم اينه كه در اون 3 سال اونجا درس بخونيم و از طريق اين كشور به كشور بهتري نقل مكان كنيم....اين شرايط مثل سكوي پرتاب ميمونه.
    مرسي.
    ببخشید که دیر جواب میدم
    واقعا نمی دونم که رشته هایی که نوشته معادل ایرانیش چی می شه. من خودم عمران خودم ولی چون فوق لیسانس مهندسی عمران-محیط زیست بودم از طریق environmental engineering اقدام کردم. ولی فکر کنم قاعدتا Building Engineer باید مهندسی عمران خونده باشه. منتها این برای رشته تحصیلیه. برای کار که امتیازش جداست، باید حتما تو این زمینه کار کرده باشه. مثل استرالیا که قبلا اینطوری بود که یا باید یک سال تو سازه کار می کردیم یا سه سال تو بقیه رشته های عمرانی. احتمالا امتیاز کار رو فقط به کسانی بدن که اختصاصا تو زمینه ساختمون کار کردن. ولی قاعدتا باید امتیاز تحصیل رو بدن. راجع به plastic engineer هم واقعا نمی دونم که باید چه رشته ای خونده باشین. اداره مهاجرتیا که ایمیلشون رو اصلا جواب نمی دن. ولی بعضیها از طریق تلفن تماس می گیرن. بررسی مدارک تحصیلی اصولا توسط اداره مهاجرت انجام نمیشه و یک سازمان جداگانه است که این کار رو می کنه http://en.iu.dk
    شاید اگه به سایتشون برین چیزی پیدا کنین.
    راجع به اقامت تو دانمارک هم نمی دونم، تا آدم نره نمی دونه. من خیلی از دوستام برای سکوی پرتاب رفتن مالزی و همونجا موندن، چون جای خوبی بود، بعضیهاشون هم رفتن آمریکا و کانادا اونام راضین. چند تا از دوستام هم آلمان و نروژ و سوئدن، همه راضین. کلا کسی رو ندیدم ناراضی!!!!!!
    ویرایش توسط behzadsharif : December 18th, 2011 در ساعت 07:00 PM

تصحیح پست
    سایت اداره مهاجرت عبارت in field را تصحیح و به in a field تغییر داد. بنابراین منظور این بوده که یا سابقه کار تحقیقاتی و یا در یکی از رشته های پوزیتیو لیست، باعث گرفتن امتیاز اضافی می شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardavan2000 نمایش پست ها
    سلام ، من فوق لیسانس عمران با 9 سال سابقه کار و IELTS 5 و 37 سال سن هستم و همسرم نیز مهندس کامپیوتر نرم افزار بدون سابقه کار است
    1- با توجه به اینکه BUILDING ENGINEER در POSITIVE LIST هست آیا 15 امتیاز سابقه کار را می آورم چون این کلمه محقق که در لیست قید شده آدم را به شک می اندازد؟
    2-آیا سابقه کار و کپی شناسنامه و سابقه بیمه و کلا همه مدارک باید ترجمه رسمی شوند؟
    3- نامه دانشگاه هم باید ترجمه رسمی شود؟ با توجه به اینکه مدارک تحصیلی را یکبار ترجمه رسمی کردهایم؟
    1- توی امتیاز کار نوشته researcher یا in field در رشته ای که در لیست هست. بنابراین فکر کنم یا باید محقق باشین و یا کار میدانی کرده باشین. البته برداشت من اینه. اگر جز این باشه حداکثر 5 امتیاز می گیرین.
    2- سابقه کار لازم نیست ترجمه رسمی باشه. اگه شرکت شما براتون سابقه کار رو تو سربرگ رسمی شرکت و البته به زبان انگلیسی بزنه دیگه مشکلی نیست. وگرنه باید سابقه کار فارسی و بیمه رو ببرین دارالترجمه. کپی شناسنامه رو اداره مهاجرت نمی خواد و فقط سفارت می خواد که اون هم لازم نیست ترجمه بشه. فقط مدارک تحصیلی و ریزنمرات باید ترجمه رسمی بشن.
    3- نامه دانشگاه باید به زبان انگلیسی باشه و جدا از مدارک و ریز نمراته. دانشگاههای دولتی که روابط بین الملل این کار رو انجام میده. یادتون هم باشه این نامه، خیلی نامه روتینی نیست. بخاطر همین اگه رفتین پرسیدین و گفتن همچین نامه ای نمی دیم، سریع مایوس نشین. کاری که من خودم انجام دادم (من فارغ التحصیل علم و صنعت هستم) رفتم آموزش و بهشون گفتم یک همچین نامه ای می خوام. اول که گفتن ما نداریم همچین چیزی رو. ایمیل زدم سفارت گفتن ما می خواهیم همچین نامه ای رو! دوباره رفتم دانشگاه مسئول امور فارغ التحصیلان بهم گفت ما فقط می تونیم یه نامه بهتون بدیم که شما اینجا از کی تا کی درس خوندین و فلان مدرک رو گرفتین. بعدش هم ببرین روابط بین الملل، اونجا براتون این نامه رو ترجمه می کنند با ترجمه رسمی مدارک که اونها رو هم دوباره دانشگاه مهر زد، میذارن تو یک پاکت و مهر می کنن. من هم دقیقا این کار رو کردم. جالبیش این بود که دقیقا عبارتی رو تو نامه نوشته بودن که باید می نوشتن. یعنی معلومه که این کار انجام می شه ولی خوب خیلی کمتر از تایید ترجمه و مدرک.
    ویرایش توسط behzadsharif : July 10th, 2013 در ساعت 01:47 AM

با سلام و تشکر از راهنمایی ها و پاسخهایی که می دهید
    من متاهل هستم ویک فرزند یکساله دارم
    1-تا زمان مصاحبه قسمتی از مبلغ مورد نیاز گواهی بانکی را می توانم تهیه کنم ایا تهیه کل مبلغ گواهی بانکی در زمان مصاحبه الزامی است وجهت تهیه الباقی آن زمان نمی دهند سند خانه و... برای تعیین توانایی مالی می تواند موثر باشد؟
    2-CASE ORDER ID را باید پیش از روز مصاحبه تهیه کنیم و اضافه پرداخت ندارد ایا مسئول سفارت هم این کار را انجام میدهد. برای تعیین CASE ORDER ID (GR1کدام ردیف را انتخاب کنیم?
    3-نامه تاییدیه دانشگاه برای فوق لیسانس و لیسانس هر دو گرفته شود یا فوق لیسانس کافی است؟
    4-ایا مدرک نظام مهندسی وترجمه رسمی آن برای مهندسین عمران نیاز هست؟

با سلام و تشکر از راهنمایی ها و پاسخهایی که می دهید
    من متاهل هستم ویک فرزند یکساله دارم
    1-تا زمان مصاحبه قسمتی از مبلغ مورد نیاز گواهی بانکی را می توانم تهیه کنم ایا تهیه کل مبلغ گواهی بانکی در زمان مصاحبه الزامی است وجهت تهیه الباقی آن زمان نی دهند سند خانه و... برای تعیین توانایی مالی می تواند موثر باشد؟
    2-CASE ORDER ID را باید پیش از روز مصاحبه تهیه کنیم و اضافه پرداخت ندارد ایا مسئول سفارت هم این کار را انجام میدهد برای GR1 ردیف را انتخاب کنیم
    3-نامه تاییدیه دانشگاه برای فوق لیسانس و لیسانس هر دو گرفته شود یا فوق لیسانس کافی است؟
    1- کل پول مورد نیاز باید در حساب شما بوده و به صورت گواهی بانکی که در آن ارزش برابری کرون مشخص شده، ارائه شود. خوشبختانه بانک معادل دولتی آن را می زند و کاری به بازار ندارد.
    2- باید قبل از مصاحبه ایجاد کنید. هیچ خرجی ندارد و کار یک دقیقه است.
    3- مدارک و ریزنمرات و نامه تاییدیه برای هم لیسانس و هم فوق لیسانس مورد نیاز است.

درود بر همگی
    1-در پروسه گرین کارت چه زمانی جهت همسر و فرزند باید اقدام کرد چون اشارهای به مدارک همسر وفرزند در دعوت سفارت نشده است؟
    2- با توجه به اینکه اشارهای به مشخصات همسر نشده و... آیا در گواهی بانکی باید مبلغ یک نفر باشد یا از همین اول کل هزینه سه نفر در گواهی بانکی باشد؟همینطور هم هزینه های سفارت؟
    3- در فرم GR1 فقط به فرزند زیر 25 سال جدا از خانواده اشاره شده و اشاره ای به فرزند کوچک با خانواده نشده است در کل یک خانواده سه نفره (بچه یکساله) چند کرون گواهی بانکی باید تهیه کند؟ (با در نظر گرفتن سوال شماره 2)
    با سپاس

تصحیح پست.
    اطلاعات این پست با توجه به صحبتهای سفارت در آن زمان مطرح شد. اما بر اساس تجربه مشخص شد که می توان همزمان و به صورت آنلاین برای همسر و فرزندان اقدام کرد و نیازی به رفتن شخص اصلی به دانمارک و گرفتن CPR Number نیست.

درود بر همگی
    1-در پروسه گرین کارت چه زمانی جهت همسر و فرزند باید اقدام کرد چون اشارهای به مدارک همسر وفرزند در دعوت سفارت نشده است؟
    2- با توجه به اینکه اشارهای به مشخصات همسر نشده و... آیا در گواهی بانکی باید مبلغ یک نفر باشد یا از همین اول کل هزینه سه نفر در گواهی بانکی باشد؟همینطور هم هزینه های سفارت؟
    3- در فرم GR1 فقط به فرزند زیر 25 سال جدا از خانواده اشاره شده و اشاره ای به فرزند کوچک با خانواده نشده است در کل یک خانواده سه نفره (بچه یکساله) چند کرون گواهی بانکی باید تهیه کند؟ (با در نظر گرفتن سوال شماره 2)
    با سپاس
    1- بعد از اینکه اقامت شما اومد، تازه میتونین برای همسر و فرزند اقدام کنین. سفارت اصلا وقت همراه نمیده. راهش به صورت آنلاینه. یعنی باید تو قسمت فرمها، فرم FA8 آنلاین رو پر کنین. تنها مشکلش ریختن پوله که به صورت آنلاین باید از طریق کارتهای اعتباری باشه.
    2- والا این برای خود من هم سوال بود ولی از یک نفر که این راهو رفته و بعدش هم با همسر و فرزندش رفتن دانمارک به من گفت باید برای همسر و فرزند هم پولشو بذارین. روش محاسبه هم تو فرم GR1 هست.
    3- 144912 کرون دانمارک که بر اساس نرخ مرجع فعلی حدود 195 تومان (البته نرخ بازار نزدیک 250 تومانه ولی بانک نرخ مرجع رو تو گواهی می زنه) که تقریبا شما باید 28 میلیون و سیصد هزارتومان داشته باشین. البته با توجه به نوسان ارز حتی در نرخ مرجع، باید تو فکر تهیه حدود 30 میلیون باشین. برای یک زن و شوهر این مبلغ 128808 کرون دانمارکه که یک کمی از 25 میلیون تومان بیشتره.

راستی یک نکته مهم اینکه یکی از بچه ها که با من تماس داشت گفت به خاطر تحریم اون 1 میلیون و خورده ای که داده بود سفارت برای پروسه بررسی پرونده اش به دانمارک نرسیده بوده به خاطر تحریمها. حتما دو سه ماهی بعد از تحویل مدارک تماس بگیرین اداره مهاجرت دانمارک که ببینین پولتون رسیده اونور یا نه.
    ویرایش توسط behzadsharif : July 10th, 2013 در ساعت 01:48 AM دلیل: قدیمی بودن اطلاعات

Junior Member

سلام
    ممنون از اطلاعات مفیدتان
    من هم اقدام کردم ولی چند سئوال دارم:
    1- در مصاحبه چه سئوالاتی مطرح میشه؟
    2- اگر از ابتدا برای همسرم اقدام نکنم - چون فعلا 30 میلیون تومان ندارم- بعد از اخذ ویزای خودم راحت می تونم اقدام کنم؟
    3- برای رشته کامپیوتر اوضاع کار در آنجا چه طوریه؟
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط alikaboy نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از اطلاعات مفیدتان
    من هم اقدام کردم ولی چند سئوال دارم:
    1- در مصاحبه چه سئوالاتی مطرح میشه؟
    2- اگر از ابتدا برای همسرم اقدام نکنم - چون فعلا 30 میلیون تومان ندارم- بعد از اخذ ویزای خودم راحت می تونم اقدام کنم؟
    3- برای رشته کامپیوتر اوضاع کار در آنجا چه طوریه؟
    متشکرم
    1- هیچ سوالی مطرح نمیشه. مدارک رو یکی یکی ازتون می خوان و شما تحویل میدین
    2- فکر نمی کنم بشه. چون تو فرم gr1 ازتون می پرسه ازدواج کردین یا نه. اگه بنویسین نه که دروغه. اکثر مهاجرین و دانشجوها 30 میلیون پول نقد بیکار نداره و اکثرا قرض می گیرن. یک راه خوب باز کردن حساب ارزیه. شما اگه حساب ارزی باز کنین تو یک بانکی و بهشون دلار بدین، بهتون دلار پس می دن (ولی اگر معادل ریالی دلار رو بدن بهتون معادل ریالی پس میدن). یک سودی که داره اینه که می تونین آشناهاتونو ترغیب کنین که بهتون قرض بدن. شما هم دلار بهشون می دین. البته باید بپرسین که بانک گواهی مانده حساب برای این جور حسابهای ارزی می ده یا نه.
    3- تو این آدرس که لیست positive هست باید ببینین رشته تون هست یا نه. IT هست ولی باید ببینین چقدر به رشته شما می خوره.
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...t_overview.htm

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد نرم افزار

Please be aware that the processing time for Greencard applications to Denmark at the moment is 10 - 12 months - and rising!

سلام من همه پست ها رو از ابتدا خوندم چند تا سوال واسم پش اومده
    1- من فوق لیسانس علوم ازمایشگاهی انگل شناسی پزشکی هستم اگه با این ویزا برم دانمارک و هم زمان بخوام درس هم بخونم برای دوره دکترا به من کمک هزینه میدن؟؟ یعنی با ایم ویزا میتونم هم درس بخونم و هم کار کنم؟؟
    سوال دوم من اینه که در سایت اشاره نشده که مدرک elts باید اکادمیک باشه یا جنرال و یکی از دوستان من میگفت که با سفارت تماس گرفته و گفتن حتما مدرک باید اکادمیک باشه !!!!!
    سوال بعدی من در مورد مجوز کار دانمارکی هست که این رو چظور باید بگیریم توی لیست ها کنار خیلی از رشته ها مثل پزشک اومده که مجوز کار دانمارکی ولی نگفته این مجوز چطور باید گرفته بشه
    و در نهایت اینو متوجه نشدم که ایا قبل از پرداخت اون 2 ملیون اولیه که شما پرداخت کردید میشه وقت مصاحبه گرفت و بعد تو اون زمانی که داریم مدارک رو پست کنیم و هزینه ها رو بدیم؟
    یه سوال دیگه هم دارم شما در مورد حداقل درامد و مخارج تحقیق کردید؟ این میزان مالیات دانمارک برای مهاجران تازه وارد مشکل ساز نیست؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)