صفحه 229 از 638 نخستنخست ... 129179219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239279329 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,281 تا 2,290 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    به نظر من شما اشتباه می کنید. کجا گفته که حتما باید محقق بود؟! خواهشا برای راهنمایی بهتر با سند بگید تا اطمینان حاصل بشه برای بقیه.
    توی این لینک گفته نشده حتما باید محقق بود.
    you have worked as a researcher or in a field where Denmark is currently experiencing a shortage of qualified professionals.

در مورد سابقه هم باز گفته شده 1 تا 2 سال هم امتیاز داره. حالا اگر تجربه بقیه دوستان میگه حداقل 3 سال دیگه نمیشه کاریش کرد. اگر بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن ممنون میشم. اگر واقعا با این سابقه من شانسم کمه من اصلا بی خیال این قضیه میشم. (با فرض این که من اصل مدرک رو دارم، یعنی می گیرمش)
    اگه توپوزیتیو باشید چه محقق باشید چه نباشید با 1 یا 2 سال سابقه کار به شرط اصل مدرک امتیاز میارید اگه تو پوزیتیو نباشید باید بدون همپوشانی با تحصیل 3 سال از 5 سال سلبقه کار ارایه بدید رشته شما عنوان کلیش توپوزیتیو هست ولی چون واحدهای پاس شده در رشته شما در ایران متفاوت از دانمارک میباشد نمیپذیرن نمونه اش دوست من که با شما هم رشته بود رجکت شد الان رفته المان تحصیلی .

Junior Member

سلام
    من پزشک هستم و می خوام برای گرین کارت 3 ساله اقدام کنم. اردیبهشت وقت سفارت دارم
    میشه لطفا منو راهنمایی کنید که
    ___من قبل از وقت سفارت ،مدرک پزشکیم باید به تایید دانمارک برسه؟ چکار باید انجام بدم؟

___case order id رو بهتره همین الان بگیرم یا وقتی خواستم پول رو براشون بریزم؟
    زمان گرفتنش مهمه؟
    ___مقدار پولی که باید با مستر کارت واریز کرد فقط همون 6375 کرون دانمارکه که مربوط به (Greencard scheme (first time میشه ؟
    ممنونم
    ویرایش توسط Arteh : February 1st, 2013 در ساعت 07:49 PM

دوست عزیز آیا شما برای این موردتون (عدم ارزیابی مدرک موقت قابل ترجمه که دارای مهر وزارت خارجه و دادگستری باشه) دلیلی هم دارید؟ چون تا اونجایی که من اطلاع دارم، مدارک قابل ترجمه از لحاظ قوانین برابر با اصل خود مدرک است.

نقل قول نوشته اصلی توسط arshiar نمایش پست ها
    دوست عزیز شما 10 امتیاز به عنوان محقق نبودید که بیارید باید تو پوزیتیو باشید تازه 3 سال سابقه کار بدون همزمانی با تحصیل باید داشته باشید تا 15 امتیاز بیارید با توجه به تجربیات دیگر دوستان شما هیچ امتیازی از سابقه کار و چون اصل مدرک رو ندارید از فوق لیسانس نمیارید به نظر من هم شما رجکت میشید 2 سال دیگه اقدام کنید یا به فکر کشور دیگه باشید موفق باشید
    ویرایش توسط hesam_beigy : February 1st, 2013 در ساعت 07:56 PM

Junior Member

[QUOTE=kalb62;1066368]سلام به همگی دوستان این فروم. چند تا پست قبلی نوشتم که این ها بالاخره بعد حدود 5 ماه به من گفتن که ای میلت گم شده. اما مث این که توپ و تشری که بهشون زدم سریع جواب داد. امروز برای مارچ بهم وقت مصاحبه دادن. من چند تا سوال از حضورتون داشتم:

1- برای مدرک ارشد این دانشگاه آزاد محترم 8 ماهه من رو علاف کرده! میشه مدرک موقت به سفارت ارائه داد؟ (ترجمه اش رو دارم)
    2- سابقه کاری من که 4 سال با بیمه هست حدود 3 سالش با درسم اورلب داره. آیا امتیازی از سابقه کار می گیرم؟
    3- این واقعا مهم ترین سوالمه! ای کاش همون 5 ماه پیش بهم وقت میدادن که دلار ارزون بود. الان با این دلار 4 تومنی نمیدونم میتونم از پس مخارج بر بیام یا نه. می خوام ببینم کسی اطلاع داره هزینه تقریبی (کل هزینه ها تا اوکی شدن ویزا به دلار) چه قدر میشه؟ شاید اصلا نتونم از پس همین هزینه هاشم بر بیام. توی ایمیلی که اومده فعلا فقط همین ها رو گفته:

Residency Application 250 US Dollars
    Authentication 35 US Dollars (per each IR-MFA signature and per each color copy)

می خوام بدونم کل هزینه ها چه قدر خواهد شد و تا زمان اومدن ویزا چه قدر باید هزینه کنم؟
    سلام
    من ژانویه 2012 وقت داشتم زمان مراجعه به سفارت چون مدرکم گواهی موقت بود با وجود اینکه ترجمه هم شده بود ولی مدارکم رو نپذیرفتند و من مجبور شدم اصل مدرکم رو بگیرم و مجددا در سپتامبر سفارت رفتم. اون موقع گفتند که مورد مشابه من بوده که کلا تحصیلات رو زیر سئوال بردند و پرونده رو رجکت کردند. پس حتما اصل مدرک و ریز نمرات تایید شده را اماده کنید و بعد به سفارت مراجعه کنید.موفق باشید

Junior Member

سلام
    من ژانویه 2012 وقت داشتم زمان مراجعه به سفارت چون مدرکم گواهی موقت بود با وجود اینکه ترجمه هم شده بود ولی مدارکم رو نپذیرفتند و من مجبور شدم اصل مدرکم رو بگیرم و مجددا در سپتامبر سفارت رفتم. اون موقع گفتند که مورد مشابه من بوده که کلا تحصیلات رو زیر سئوال بردند و پرونده رو رجکت کردند. پس حتما اصل مدرک و ریز نمرات تایید شده را اماده کنید و بعد به سفارت مراجعه کنید موفق باشید

آخه سفارت از من قبول کرده، من 6 ماه پیش مدارکم رو تحویل سفارت دادم. مورد خاصی رو هم در مورد مدرکم نگفتن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAZI17 نمایش پست ها

من ژانویه 2012 وقت داشتم زمان مراجعه به سفارت چون مدرکم گواهی موقت بود با وجود اینکه ترجمه هم شده بود ولی مدارکم رو نپذیرفتند و من مجبور شدم اصل مدرکم رو بگیرم و مجددا در سپتامبر سفارت رفتم. اون موقع گفتند که مورد مشابه من بوده که کلا تحصیلات رو زیر سئوال بردند و پرونده رو رجکت کردند. پس حتما اصل مدرک و ریز نمرات تایید شده را اماده کنید و بعد به سفارت مراجعه کنید.موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_beigy نمایش پست ها
    آخه سفارت از من قبول کرده، من 6 ماه پیش مدارکم رو تحویل سفارت دادم. مورد خاصی رو هم در مورد مدرکم نگفتن.
    من تو این دو روز کلا هنگ کردم! دیگه مخم کار نمی ده. این که مدرک اصل باید باشه یا موقت یک بحثه که البته تو سایت یخورده از نگر من دو پهلو نوشته. حدود سه سال پیش مراحل پذیرش گرفتن به مانند الان نبود و بچه ها یک گواهی از دانشگاه می گرفتند حتی یک سال پیش از اینکه مدرکشون دستشون بیاد و با اون اپلای می کردند و پروسه ویزا هم حدود یک سال یا بیشتر طول می کشید. به خاطر مشکلاتی که پیش اومده بود بعدش اداره مهاجرت دانمارک قوانینش رو عوض کرد و حتی ایمیلی هم به پروگرم منجر ما زده بودن و تاکید کرده بودند که برای اپلای ، داشتن اصل مدرک ضروری هست و این مسئله خیلی هم براشون مهمه (البته قرار بر این بود که در عوض 15 روزه جواب گرین کارت رو بدن). حتی همخونه ای من که درسش رو تموم کرده بود و می خواست برای دانمارک اپلای کنه (البته مدرکش هنوز دستش نبود) با اداره مهاجرت تماس گرفت و به اون هم همین رو گفتن که اصل مدرک تحصیلی رو حتما باید پیش از اپلای گرفته باشید. حالا شما که می گید مدرک موقت شما رو قبول کردند منو یخورده گیجم کرده. چون این مدارک شما می ره برای ارزشیابی و مدرک موقت نمی دونم چه اندازه می تونه معتبر باشه.

بحث دوم هم که باعث شده بیشتر هنگ کنم اینه که شما اصلا چطوری با مدرک موقت کارهای ترجمه رو پیش بردید. من خودم چند سال پیش برای ادامه تحصیل وقتی خواستم مدارکم رو بدم ترجمه حتی ترجمه اش رو هم قبول نکردند و گفتن باید اصلا مدرک تحصیلی رو داشته باشید. دقیقا یادم نمیاد کجای کار ایراد داشت دانشگاه پشت مدرک موقت رو مهر نمی زد یا وزارت خارجه گیر می داد نمی دونم. تازه این برای چند سال پیش بود. پارسال هم نامه سابقه کارم رو که خانوداه برده بودند برای ترجمه باز هم گفته بودند که باید اصل مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس به همراه نامه سابقه کار باید باشه. چون بدون اون دادگستری مهر نمی زنه که مجبور شدم مدارکم رو از اینجا برای ایران پست کنم که حالا بگذریم چه دردسرهایی کشیدم.

در آخر من با این همه مطلبی که نوشتم، حرفی برای گفتن ندارم!! از نگر من بهتره یکی با اداره مهاجرت تماس بگیره و نتیجه رو اینجا به اشتراک بگذاره و یا بهتره صبر کنیم و ببینیم جواب گرین کارت آقا حسام چی می شه!!

پیروز باشید.

فکر کنم برداشت دوستان از مدرک موقت متفاوته که من به دلیل اینکه تقریبا از بس که بهم تو گرفتن مدرک فوق و کارشناسی گیر دادن یه توضیحاتی میدم که دوستان اگه دیدن جاییش اشکال داره بگن:
    ضمناً اینی که میگن در مورد دانشگاه های سراسری هستش (در مورد دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی هیچ اطلاعاتی ندارم)
    2 نوع مدرک موقت دارم:
    1- اونی که بلافاصله بعد از اتمام درس و بدون مشخص شدن وضعیت تحصیل رایگان، میذن که این نوع فقط بدرد شروع بکار و ارائه به ادارات داخلی صادر میشه و ارزش ترجمه نداره
    2- نوع دیگش که باید اول وضعیت خدمت (برای آقایون) رو مشخص کرد و بعد وضعیت تحصیل رایگان (باید 2 برابر مدت تحصیل لیسانس و فوق رو تو ایران کار کرد و یا بابت هر ترمی که درس خوندیم مبلغ مشخصی بدیم) را تعیین تکلیف کرد، در این صورت پس از لغو تعهد خدمت به ازای آموزش رایگان، دانشنامه موقت (که ارزش ترجمه داره و وزارت علوم، وزارت خارجه و دادگستری هم تاییدش میکنن و ارزشش برابر دانشنامه هست) صادر میشه.
    برای من حدود 2 سال پس از اتمام درسم طول کشید که اصل دانشنامه فوقم صادر شه و این دانشنامه موقت هم برای اینه که تو این مدت کارامون گیر نکنه.
    حال با توجه به اینکه مدرت موقت منو هم وزارت علوم (قبل از ترجمه) و هم وزارت خارجه و هم دادگستری (بعد از ترجمه) تایید کردن، احتمالاً دلیل اینکه سفارت از من قبول کرده هم همون مهرهای وزارت خونه ها و دادگستری بوده.
    حالا اگه دوستان تجربه دیگه ای دارند بگید تا ما هم دستمون بیاد باید چکار کنیم.

ضمناً خانم یا آقای NAZI17 لطفاً شما بگید که مدرکی که بردید واسه سفارت از کدوم نوع بوده، جوابش میتونه خیلی بهمون کمک کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    من تو این دو روز کلا هنگ کردم! دیگه مخم کار نمی ده. این که مدرک اصل باید باشه یا موقت یک بحثه که البته تو سایت یخورده از نگر من دو پهلو نوشته. حدود سه سال پیش مراحل پذیرش گرفتن به مانند الان نبود و بچه ها یک گواهی از دانشگاه می گرفتند حتی یک سال پیش از اینکه مدرکشون دستشون بیاد و با اون اپلای می کردند و پروسه ویزا هم حدود یک سال یا بیشتر طول می کشید. به خاطر مشکلاتی که پیش اومده بود بعدش اداره مهاجرت دانمارک قوانینش رو عوض کرد و حتی ایمیلی هم به پروگرم منجر ما زده بودن و تاکید کرده بودند که برای اپلای ، داشتن اصل مدرک ضروری هست و این مسئله خیلی هم براشون مهمه (البته قرار بر این بود که در عوض 15 روزه جواب گرین کارت رو بدن). حتی همخونه ای من که درسش رو تموم کرده بود و می خواست برای دانمارک اپلای کنه (البته مدرکش هنوز دستش نبود) با اداره مهاجرت تماس گرفت و به اون هم همین رو گفتن که اصل مدرک تحصیلی رو حتما باید پیش از اپلای گرفته باشید. حالا شما که می گید مدرک موقت شما رو قبول کردند منو یخورده گیجم کرده. چون این مدارک شما می ره برای ارزشیابی و مدرک موقت نمی دونم چه اندازه می تونه معتبر باشه.

بحث دوم هم که باعث شده بیشتر هنگ کنم اینه که شما اصلا چطوری با مدرک موقت کارهای ترجمه رو پیش بردید. من خودم چند سال پیش برای ادامه تحصیل وقتی خواستم مدارکم رو بدم ترجمه حتی ترجمه اش رو هم قبول نکردند و گفتن باید اصلا مدرک تحصیلی رو داشته باشید. دقیقا یادم نمیاد کجای کار ایراد داشت دانشگاه پشت مدرک موقت رو مهر نمی زد یا وزارت خارجه گیر می داد نمی دونم. تازه این برای چند سال پیش بود. پارسال هم نامه سابقه کارم رو که خانوداه برده بودند برای ترجمه باز هم گفته بودند که باید اصل مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس به همراه نامه سابقه کار باید باشه. چون بدون اون دادگستری مهر نمی زنه که مجبور شدم مدارکم رو از اینجا برای ایران پست کنم که حالا بگذریم چه دردسرهایی کشیدم.

در آخر من با این همه مطلبی که نوشتم، حرفی برای گفتن ندارم!! از نگر من بهتره یکی با اداره مهاجرت تماس بگیره و نتیجه رو اینجا به اشتراک بگذاره و یا بهتره صبر کنیم و ببینیم جواب گرین کارت آقا حسام چی می شه!!

پیروز باشید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_beigy نمایش پست ها
    فکر کنم برداشت دوستان از مدرک موقت متفاوته که من به دلیل اینکه تقریبا از بس که بهم تو گرفتن مدرک فوق و کارشناسی گیر دادن یه توضیحاتی میدم که دوستان اگه دیدن جاییش اشکال داره بگن:
    ضمناً اینی که میگن در مورد دانشگاه های سراسری هستش (در مورد دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی هیچ اطلاعاتی ندارم)
    2 نوع مدرک موقت دارم:
    1- اونی که بلافاصله بعد از اتمام درس و بدون مشخص شدن وضعیت تحصیل رایگان، میذن که این نوع فقط بدرد شروع بکار و ارائه به ادارات داخلی صادر میشه و ارزش ترجمه نداره
    2- نوع دیگش که باید اول وضعیت خدمت (برای آقایون) رو مشخص کرد و بعد وضعیت تحصیل رایگان (باید 2 برابر مدت تحصیل لیسانس و فوق رو تو ایران کار کرد و یا بابت هر ترمی که درس خوندیم مبلغ مشخصی بدیم) را تعیین تکلیف کرد، در این صورت پس از لغو تعهد خدمت به ازای آموزش رایگان، دانشنامه موقت (که ارزش ترجمه داره و وزارت علوم، وزارت خارجه و دادگستری هم تاییدش میکنن و ارزشش برابر دانشنامه هست) صادر میشه.
    برای من حدود 2 سال پس از اتمام درسم طول کشید که اصل دانشنامه فوقم صادر شه و این دانشنامه موقت هم برای اینه که تو این مدت کارامون گیر نکنه.
    حال با توجه به اینکه مدرت موقت منو هم وزارت علوم (قبل از ترجمه) و هم وزارت خارجه و هم دادگستری (بعد از ترجمه) تایید کردن، احتمالاً دلیل اینکه سفارت از من قبول کرده هم همون مهرهای وزارت خونه ها و دادگستری بوده.
    حالا اگه دوستان تجربه دیگه ای دارند بگید تا ما هم دستمون بیاد باید چکار کنیم.

ضمناً خانم یا آقای NAZI17 لطفاً شما بگید که مدرکی که بردید واسه سفارت از کدوم نوع بوده، جوابش میتونه خیلی بهمون کمک کنه.
    آقا من گرفتم چی شد!
    من چون لیسانسم سراسری بوده و فوقم آزاد متوجه شدم. با مدرک موقت آزاد که به واقع کاری نمیشه کرد و تازه در بهترین حالت مهر وزارت خارجه رو نمی خوره. اون مدرک موقت سراسری که در واقع دانشنامه موقت سراسری هست داستانش کاملا متفاوت از آزاده و معتبره.
    پس خود من الان راهی ندارم جز این که صبر کنم برای اصل مدرک فوقم.

سلام من یه سوال داشتم

نامزدم میخواد برای گرین کارت دانمارک اقدام کنه و ما هنوز ازدواج نکردیم. اگر زمان ازدواج ما بعد از اقدام ایشون باشه برای من مشکلی پیش نمیاد واسه زمانی که ایشون بخوان برای من اقدام کنن؟

ممنون میشم راهنماییمون کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)