صفحه 232 از 638 نخستنخست ... 132182222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242282332 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,311 تا 2,320 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

دوست عزیز ممنون که اطلاعاتتونو در اختیار همه گذاشتید.
    امیدوارم که در بقیه مراحل موفق باشید و ازتون خبرای خوب بشنویم.
    باز هم اگه اطلاعات جدیدی بود خوشحال می شیم که از تجربیات شما استفاده کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalak_t نمایش پست ها
    دوستان بسیار عزیز؛
    من این پست رو به این دلیل میگذارم که احساس میکنم به این فاروم مدیونم. بخاطر اینکه اطلاعات فاروم و همینطور راهنمایی های دوستای خوبی مثل بهزادشریف و بقیه توی مقاطع مختلف خیلی بهم کمک کرد.

طی یکی دو هفته ی گذشته تماسهای متعددی با بخش گرین کارت اداره مهاجرت و همینطور سفارت در تهران داشتم. اینها نتایجی هست که گرفتم. ممکنه به درد کسی بخوره:

برای دوستانی که هنوز اقدام نکرده اند:
    1. هر نوع "سابقه ی شغلی غیر تمام وقت" اعم از پاره وقت، همپوشانی با تحصیل و یا هر شکل دیگه ای که باعث بشه تعداد ساعت های کاری از حد تمام وقت پایین تر بیاد، قابل قبول نیست.
    2. جمع زدن مجموع ساعتها و سالهایی که به صورت پاره وقت کار کرده اید و احتساب اون به عنوان کار تمام وقت برای اداره مهاجرت دانمارک امکان پذیر نیست. (برخلاف کشور های دیگه مثل کانادا و... ) دقت کنید که گمراه نشید.
    3. سابقه های شغلی تمام وقت ، که همپوشانی زمانی نداشته باشند، از بیش از یک اداره، شرکت یا جای دیگه قابل قبول هستند.
    4. در هر صورت اگر کوچکترین شکی در مورد سوابق کاری خودتون دارید، حتما قبل از اپلای کردن با بخش گرین کارت در دانمارک تماس بگیرید و در مورد کاری که میخواید بکنید مطمئن بشید.

برای دوستانی که اقدام کرده اند و ریجکت شده اند:

ازین به بعد با سفارت دانمارک در تهران کاری ندارید و باید مستقیما با دانمارک مکاتبه کنید.
    Apeal
    در صورتی که با امتیازاتی که به کیستون داده شده به هر دلیل موافق نیستید، میتونید با پرداخت وجه و ساختن کیس اُردر آی دی جدید و ارائه ی دلایتون اعتراض کنید. در صورت صحت ادعاتون بخشی یا کل هزینه ی پرداختی به شما برگشت داده میشه، در غیر این صورت نه. (پس قبل از اعتراض مطمئن بشید که حق با شماست.)
    Reopening a case
    در صورتی که مدارک "بسیار مهمی" وجود دارد که میتواند سرنوشت پرونده ی شما را عوض کند و همینطور این مدارک مربوط به همان زمان اپلای کردن شما هست (نه بعد از اون) که به هر دلیل در اون زمان ارائه نکرده اید، میتوانید با اداره ی مهاجرت مکاتبه کنید، مدارک جدید رو بفرستید و در خواست کنید که نگاهی دوباره به کیستون بیندازند. در این صورت نیازی به پرداخت وجه نیست. اما در نظر داشته باشید که این اداره ی مهاجرت هست که در نهایت تصمیم میگیره کیستون رو ری اوپن بکنه یا نه.

در هرصورت اینها تجربه ی شخصی من بوده و مطمئنا نظر قطعی دادن در مورد کیس های مختلف کار سختی خواهد بود.
    امیدوارم که همگی موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط drrezah نمایش پست ها
    دوستان ویزای من امروز اومد....دقیقا 3 ماه بعد از اون نامه که فرستاده بودن 1 نوامبر .....من اخر ژانویه 2012 اپلای کرده بودم.......

دوستان ایا کسی اطلاع داره چه مدت وقت هست که برم سفارت و ویزامو بگیرم؟
    سلام دوست عزیز drrezah
    اون نامه که از دانمارک برات اومده 1 نوامبر به دستت رسیده بود یا تاریخ صدورش را نوشتی؟ چون مال من نامم 29 اکتبر صادر شده ولی هنوز خبری از ویزام نیست!!!

Senior Member

دوستان من خیلی سردر گم بودم با این دو سه تا پست اخیر یه مقدار تردید و سر در گمی من بیشتر شده در مورد سابقه کاری و همزمانی اون با تحصیل!
    لطفا هر کسی که می تونه کمک کنه نظرش رو بگه.

در یک پست alibagheri عزیز گفتن :
    نامه سابقه کاری که شما ارائه کردی توش ذکر نشده که بصورت فول تایم کار کردی یا پارت تایم و همچنین باید ساعت کاری و مدت زمان شروع و خاتمه هم ذکر شده باشه . توش نوشته شده بود که ظرف مدت 4 هفته باید مدارک سابقه کارت رو درست کنی بیاری وگرنه اگه ظرف مدت 4 هفته مدارکت به دست ما نرسه (توی دانمارک) ما طبق همین مدارکی که الان از شما داریم ارزیابی نهایی رو انجام میدیم.
    بیش از 5 سال سابقه کاری که چند سالش با درس تداخل داشت اما من از شرکتمون نامه گرفتم (نامه انگلیسی توی سربرگ) هفته ای 44 ساعت و ماهانه 192 ساعت بصورت شیفتی کار میکردم. (البته واقعا هم کارم اینطوری بود)
    از تاریخ 22 می 2007 تا 30 سپتامبر 2008 بعنوان مکانیک به همراه شرح وظایف مکانیک
    از تاریخ31 سپتامبر 2008 تا الان بعنوان ریسرچر ایینجینیر به همراه شرح وظایف ریسرچر اینجینیر
    از تاریخ 22 می 2007 تا 31سپتامبر 2011 هم کار میکردم هم درس میخوندم ولی بعدش فقط کار میکردم

از طرف دیگه دوست عزیزمون
    ghazalak_t هم متذکر شدن که :

هر نوع "سابقه ی شغلی غیر تمام وقت" اعم از پاره وقت، همپوشانی با تحصیل و یا هر شکل دیگه ای که باعث بشه تعداد ساعت های کاری از حد تمام وقت پایین تر بیاد،
    قابل قبول نیست.

من قبلا از دوستان این فروم سوال کرده بودم و شرایط خودم رو هم گفتم. شرایطم از نظر کاری دقیقا مثل alibagheri هست. یعنی من هم از ژانویه 2009 تا سپتامبر 2011 هم درس خوندم و هم کار کردم و بعد از اون تا این لحظه فقط کار. تمام این مدت هم کارم به صورت تمام وقت بوده که نامه با سربرگ و مهر و با ذکر تعداد ساعات و شرح وظایف به راحتی از شرکتمون میتونم بگیرم.

حالا دو حالت وجود داره. با توجه به جوابایی که دوستان به من دادن من به احتمال زیاد ریجکت خواهم شد (خودمم میخوام مطمئن شم)
    یا این که این دوستمون هم باید به مشکل بر بخورن که خوشبختانه با توجه به جوابای اداره مهاجرت معلومه که همه چی اوکیه.
    بالاخره کدوم مورد در رابطه با کار همزمان با تحصیل درسته ؟ قبول هست یا خیر؟ پس چرا به این دوستمون ایراد نگرفتند؟ اصلا بحث ریسرچر بودن یا نبودن رو نمی کنم فقط بحثم همپوشانی سال های کار بادرسه.

بازم ممنون از همه شما بابت راهنمایی هاتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    دوستان من خیلی سردر گم بودم با این دو سه تا پست اخیر یه مقدار تردید و سر در گمی من بیشتر شده در مورد سابقه کاری و همزمانی اون با تحصیل!
    لطفا هر کسی که می تونه کمک کنه نظرش رو بگه.
    یک نکته: شما گفتین که بخشی از کارتون که همزمان با تحصیل بوده، 44 ساعت در هفته اتفاق افتاده، درسته؟ اگه اینطوره به نظر من میاد که تمام وقت محسوب میشه. هرچند مطمئن نیستم.
    چیزی که توی تلفن آخری به من گفتن این بود که تعداد ساعت های کاری نباید کمتر از حد تمام وقت بشه. توی پستم هم نوشتم، هر اتفاقی که باعث بشه ساعت های کاریتون پایین بیاد. نه صرفا همپوشانی کار با تحصیل.
    ببینین باور کنید هیچ کاری نداره!
    یک روز غیر از شنبه، یکشنبه و چهارشنبه به بخش گرین کارت زنگ بزنید. فقط حدود ربع ساعتی معطلی داره. عین شرایطتون رو براشون توضیح بدین. مطمئن باشید که راهنماییتون میکنن و ازین همه شک و تردید خلاص میشید.
    من بدون اطمینان پیدا کردن ازین موضوع اپلای کردم و ریجکت شدم. اشتباه کردم. ولی الان شما این شانس رو دارین که اشتباه من رو مرتکب نشین.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalak_t نمایش پست ها
    یک نکته: شما گفتین که بخشی از کارتون که همزمان با تحصیل بوده، 44 ساعت در هفته اتفاق افتاده، درسته؟ اگه اینطوره به نظر من میاد که تمام وقت محسوب میشه. هرچند مطمئن نیستم.
    چیزی که توی تلفن آخری به من گفتن این بود که تعداد ساعت های کاری نباید کمتر از حد تمام وقت بشه. توی پستم هم نوشتم، هر اتفاقی که باعث بشه ساعت های کاریتون پایین بیاد. نه صرفا همپوشانی کار با تحصیل.
    ببینین باور کنید هیچ کاری نداره!
    یک روز غیر از شنبه، یکشنبه و چهارشنبه به بخش گرین کارت زنگ بزنید. فقط حدود ربع ساعتی معطلی داره. عین شرایطتون رو براشون توضیح بدین. مطمئن باشید که راهنماییتون میکنن و ازین همه شک و تردید خلاص میشید.
    من بدون اطمینان پیدا کردن ازین موضوع اپلای کردم و ریجکت شدم. اشتباه کردم. ولی الان شما این شانس رو دارین که اشتباه من رو مرتکب نشین.
    خیلی ممنون. حق با شماست .حتما این کار رو می کنم.

Unhappy پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام
    با تشکر از دوستانی که اطلاعاتشونو در اختیار سایرین قرار میدن
    من مرداد ماه وقت مصاحبه دارم . امکان داره که من 77664 کرون حساب بانکی واسه خودم ارائه بدم و زمانی که خواستم برای همسرم اقدام کنم 66404 کرون رو جداگانه تو حساب بذارم؟ آخه پول کافی واسه هر دو رو ندارم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenfar60 نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از دوستانی که اطلاعاتشونو در اختیار سایرین قرار میدن
    من مرداد ماه وقت مصاحبه دارم . امکان داره که من 77664 کرون حساب بانکی واسه خودم ارائه بدم و زمانی که خواستم برای همسرم اقدام کنم 66404 کرون رو جداگانه تو حساب بذارم؟ آخه پول کافی واسه هر دو رو ندارم
    نه متاسفانه! برای من بعد یکماه نامه اومد که موجودیه حسابتون برای افراد خانوادتون کافی نیست! و اگه تا 4 هفته گواهی بانکی نفرستید ما با همینا تصمیم گیری می کنیم! تازخ من موجودیم کافی بود فقط از دو بانک با فاصلۀ یک روز گواهی گرفته بودم که در نامه تاکید شده بود که شما باید در یک روز از هر دو بانک گواهی بگبرین!

نقل قول نوشته اصلی توسط oilafamila نمایش پست ها
    سلام
    به نظر اهالی سفارت، بهتر ه زمانی که شما درخواست ویزا میدید حداقل 4 سال از اعتبار ویزاتون باقی مونده باشه که در زمان دریافت ویزای سه ساله، مدت زمان اعتبار پاسپورت شما کمتر از انقضای ویزای 3 ساله شما نباشه که اگر باشه مجبورین برای تمدید ویزا و پاسپورت در دانمارک هزینه بیشتری رو تقبل کنید....
    به همین دلیل پیشنهاد می کنند تا پاسپورت خودتون رو عوض کنید و سپس برای ساخت Cade Order ID اقدام کنید (همانطور که می دانید زمان ساخت پروفایل شماره پاسپورت لازم هست و شماره پاسپورت نیز با تغییر آن عوض می شود)....
    با توجه به ایمیل فوق، رزرو تقریبی زمان شما انجام شده ولی شما می بایست در اسرع وقت نسبت به تعویض پاسپورت خودتون اقدام کنید... زمان دقیق مصاحبه و تحویل مدارک متعاقباً با ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد و شما پس از آن می توانید با شماره پاسپورت جدید خودتون برای ساخت Cade Order ID اقدام کنید....

موفق و پیروز باشید
    سلام علی رضا و سایر دوستان

به نظرم این مطلب مهم اومد که بگم. خودم هم سوال دارم از فروم:
    اعتبار پاس من 01/2016 هستش و اون موقع که سفارت رفتم ایرادی نگرفتن. (اواخر 2012 سفارت بودم)
    ولی حالا که حساب میکنم اگر ویزام بیاد (مثلا 6 ماه دیگه) پاسم 2 سال و اندی اعتبار داشته باشه و بعد از رفتن به دانمارک در پایان اعتبار پاسم باید اون رو در ایران تمدید کنم و داستان های خودشو داره.

با توجه به اینکه در کیس اوردر فقط اسم و فامیل مهمه و شماره پاس اختیاری ، نوشته if applicable، میخوام بعد از اومدن ویزام، قبل از اینکه برم سفارت برای زدن مهر و برچسب ویزا، با پاس جدید برم که تو اون ویزا رو بزنن و این موضوع رو به اطلاع سفارت و اداره دانمارکی هم برسونم که دیگه همه چی شسته رفته باشه. ضمنا پاس قدیمیم هم هست دیگه. همرام میبرم.

دوستان با تجربه فروم:
    به نظر شما این راه شدنی و منطقیه؟

سلام
    من فوق لیسانس مهندسی صنایع دارم و خانومم دندانپزشک.می خوایم برا دانمارک اقدام کنیم.
    درمورد گرفتن اقامت و وضعیت کار دانمارک میتونین کمک اطلاعاتی بکنین.
    درضمن اگه میشه برای بیان هزینه ها از واحد یورو استفاده کنین.

Junior Member

سلام
    دوست عزیز همه اطلاعاتی که برای دانمارک مورد نیاز شماست در کلیه 254صفحه این فروم ذکر شده.
    کافی است 3-4 ساعتی وقت بذارید و مطالعه کنید.
    اگه سوال دیگه ای داشتید می تونید بپرسین، خدا رو شکر اینقدر اعضای این فروم با محبت هستند که در صورت داشتن اطلاعات ، سوالتونو بی پاسخ نذارند.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafanety نمایش پست ها
    سلام
    من فوق لیسانس مهندسی صنایع دارم و خانومم دندانپزشک.می خوایم برا دانمارک اقدام کنیم.
    درمورد گرفتن اقامت و وضعیت کار دانمارک میتونین کمک اطلاعاتی بکنین.
    درضمن اگه میشه برای بیان هزینه ها از واحد یورو استفاده کنین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)