صفحه 239 از 638 نخستنخست ... 139189229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249289339 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,381 تا 2,390 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام . تقریبآ میشه گفت 100 صفحه از 259 صفحه رو خوندم ولی یکمی گیج شدم . من یه پسرم ،24 سالمه ،مجردم ،لیسانس کامپیوتر دارم ،معاف شدم و مدرک زبان دارم ولی آیلتس نیست ،البته شروع کردم که بگیرم آیلتس رو . تازه تصمیم گرفتم که کارامو از صفر انجام بدم ، دنبال یه کشوری بودم که هزینه اولیه کمتری واسه وارد شدن داشته باشه که به اینجا رسیدم یعنی دانمارک . یعنی نمیدونم که درست فکر میکنم یا نه که آیا دانمارک از لحاظ هزینه برای انجام کار های اولیه مثل اون سپرده تملک مالی یا هزینه دیگه نسبت به بقیه کشور ها ارزون تره یا نه ، اصلآ میخوام بدونم بهترین کشور واسه من و برای کار کردن کجا میتونه باشه ؟ یعنی در واقع دنبال کار کردنم . آیا میتونم با این شریطی که دارم و با لیسانس کامپیوتر + آیلتسی که دارم میگیرم میتونم امیدی به دانمارک اومدن داشته باشم یا نه؟ مرسی از همگی

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mrunsung نمایش پست ها
    سلام . تقریبآ میشه گفت 100 صفحه از 259 صفحه رو خوندم ولی یکمی گیج شدم . من یه پسرم ،24 سالمه ،مجردم ،لیسانس کامپیوتر دارم ،معاف شدم و مدرک زبان دارم ولی آیلتس نیست ،البته شروع کردم که بگیرم آیلتس رو . تازه تصمیم گرفتم که کارامو از صفر انجام بدم ، دنبال یه کشوری بودم که هزینه اولیه کمتری واسه وارد شدن داشته باشه که به اینجا رسیدم یعنی دانمارک . یعنی نمیدونم که درست فکر میکنم یا نه که آیا دانمارک از لحاظ هزینه برای انجام کار های اولیه مثل اون سپرده تملک مالی یا هزینه دیگه نسبت به بقیه کشور ها ارزون تره یا نه ، اصلآ میخوام بدونم بهترین کشور واسه من و برای کار کردن کجا میتونه باشه ؟ یعنی در واقع دنبال کار کردنم . آیا میتونم با این شریطی که دارم و با لیسانس کامپیوتر + آیلتسی که دارم میگیرم میتونم امیدی به دانمارک اومدن داشته باشم یا نه؟ مرسی از همگی
    با لیسانس امتیاز نمیگیرین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    با لیسانس امتیاز نمیگیرین
    یعنی فقط کسایی که فوق لیسانس دارن میتونن برن؟ مطمئنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    درود

دوستان در مورد پذیرش پی اچ دی برای کسانی که ویزای گرین کارت دارند، من پس از صلاح و مشورت با آقا بهزاد و سود بردن از تجربیات ایشون، برای اطمینان با اداره مهاجرت دانمارک هم تماس گرفتم. برای اینکه این نتایج شاید برای دوستان متقاضی گرین کارت که علاقه مند به ادامه تحصیل هم هستند سود مند باشه، تصمیم گرفتم تو فاروم به اشتراک بگذارم.

ببینید در دانمارک دو نوع پی اچ دی داریم. یک نوع اون پی اچ دی هست که شما حقوق دریافت نمی کنید ( البته ممکنه یک وجهی رو به عنوان اسکولار شیپ بهتون بدن )و به عنوان دانشجوی پی اچ دی محسوب میشید و برای اپلای باید فرم ST1 رو پر کنید در این حالت کسانی که ویزای گرین کارت دارند یا باید ویزای گرین کارت خودشون رو باطل و ویزای تحصیلی بگیرند، یا این که بی خیال تحصیل بشند.

نوع دوم این هست که شما به عنوان employed PhD یا researcher محسوب می شید که برای اپلای فرم AR1 که همون ویزای کار هست باید پر کنید. در این صورت شما از دانشگاه حقوق در یافت می کنید و مالیات هم ازتون کسر می شه. در این حالت کسانی که ویزای گرین کارت دارند نیازی به ابطال ویزای گرین کارتشون نیست ( برخلاف کاری که من کردم!) و با همون ویزای گرین کارت می تونند برای این نوع پی اچ دی پذیرش بگیرند و حتی سابقه کار هم براتون محسوب می شه که اگه سه سال آخر از پنج سال رو سر کار باشید می تونید اقامت دائم بگیرید.

پیروز و پایدار باشید
    خیلی ممنون از پیگیری.
    البته یک نکته رو بگم که حالت اول هم از دانشگاه حقوق میگیرن ولی حالت اسکولارشیپ داره یا مثلا مشترکه، نصفش از دانشگاه و نصفش از جای دیگه.
    ولی industrialized phd معمولا از طریق یک شرکت یا مثلا اتحادیه اروپا تعریف میشه و براش ویزای کاری به عنوان محقق یا employed phd میگیرن.
    که آقا رامین زحمت کشیدن و پرسیدن که میشه با گرین کارت نوع دوم رو انجام داد که گفتن میشه.

شرط دیگه ای که اقامت دائم داره اینه که در روزی که درخواست میدین برای اقامت دائم باید سر کار تمام وقت باشین یا مشغول تحصیل. یعنی نمیشه دو سال بمونین و سه سال درس بخونین و بعد بخواین اقامت دائم بگیرین. چون درستون تموم شده و کار هم ندارین و اقامت دائم بهتون نمیدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrunsung نمایش پست ها
    یعنی فقط کسایی که فوق لیسانس دارن میتونن برن؟ مطمئنید؟
    تو این لینک امتیازاتون رو جمع بزنین. اگر به 100 رسید امتیاز رو میگیرین.
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

تنها در حالتی که امتحان زبان دانمارکی بدین (که سالی دو بار در دانمارک برگزار میشه) و یا امتحان سوئدی و نروژی بدین یا اینکه مدرکتون از دانشگاه اروپایی باشه یا تو اروپا کار کرده باشین و یا دانشگاهتون جزو چهارصدتای اول باشه (که دانشگاههای ایران قرار نداره) میتونین امتیازهای اضافه رو بیارین که 90 درصد اینها رو ندارن. توضیحاتی هم که شما دادین، این امتیازات رو شما نداشتین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azadspy نمایش پست ها
    سلام

اين نامه رسيدن مدرك براتون از كجت اومد؟ ايميل يا نامه پستي بود؟
    من دسامبر مداركم رو تحويل دادم اما هنوز اين نامه نيومده!
    نامه از دانمارک با پست اومد درب منزل (البته من تو همین فروم خوندم که برای بعضی ها فرستاده شده سفارت و برای بعضی ها هم هیچوقت این نامه نرسیده)
    نامه ی من دو ماه بعد از تحویل مدارک رسید دستم.
    ویرایش توسط cblue : February 7th, 2013 در ساعت 09:26 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون من و شما تقریباً توی یک بازه اقدام کردیم و دقیقاً منم بخاطر اینکه دستگاهشون خراب بود مجبور شدم هفتۀ بعدش دوباره برم سفارت!؟
    شما می دونید آفیسرتون کی بود؟ آفیسر من jeniffer Dahl Olsen هستش و نامۀ دریافت مدارکو در تاریخ 10 اکتبر دریافت کردم که توش عنوان کرده بودن مدارکتونو فرستادیم برای ارزیابی و تا 3 ماه دیگه نتیجه پروندتون مشخص میشه.
    لطفاً اگه ویزاتونو گرفتین و امتیازاتتون دقیقتر مشخص شد به ما هم اعلام کنید و همینطور تاریخ ارزیابی مدارکتون کی بوده؟ چون مهمه بدونیم از اتمام ارزیابی مدرک تا اخذ تصمیم چقدر زمان میبره. ممنون
    افسری که نامه ی من رو هم امضا کرده همین خانم هستش.
    البته من نامه ی دریافت مدارک رو دو ماه بعد از تحویل مدارک دریافت کردم. یعنی از روزی که نامه تاریخ خورده بود حدود 5-6 هفته طول کشیده بود تا پستی به دست من برسونه!

همونطور که گفتم تاریخ تحویل مدارکم 26 آگوست بود. تارخ نامه دریافت مدارک و فرستادن شون برای ارزیابی تحصیلی 14 سپتامبر و تاریخ ارزیابی نهایی و صدور ویزا هم 31 ژانویه. یعنی اون سه ماهی که توی اون نامه اشاره کرده بودن در حقیقت چهار ماه و نیم طول کشیده.

من امروز ویزا رو دریافت کردم. هیچ چیز خاصی همراهش نبود که امتیازات من چطور محاسبه شده. فقط مدارک خودم رو بهم پس دادن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasanak نمایش پست ها
    سلام و تبریک
    منظور شما از نامه رسیدن مدارک، همون نامه هست که میگه ما مدارک شما را تحویل گرفتیم و تا سه ماه آینده جواب نهایی را میدیم؟ آیا تافل شما را که تاریخ گذشته بود قبول کردن؟ چون من هم تافل ارایه دادم، اما زمان دادن مدارک اعتبار تافل من مشکلی نداشت اما الان اعتبار تافل من هم تمام شده و از این بابت کمی نگرانم. سپاس
    بله منظورم همون نامه ست.
    تافل من رو قبول کردند. در واقع من نمی خواستم اون رو به عنوان مدرک زبانم بدم، چون امتیاز زبان رو به دلیل تحصیلات به زبان انگلیسی کامل می گرفتم و نیازی به اون نداشتم. ولی با اینحال ازم گرفتن این مدرک رو.

امیدوارم که برای شما هم مشکل خاصی پیش نیاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rira66 نمایش پست ها
    فرمودین 5 شهریور مدارک رو تحویل دادین؟ میشه 25 اگوست. یعنی مدارکتون حدود سه هفته ای رسیده؟
    بله 26 آگوست تحویل دادم و 14 سپتامبر دریافت کرده بودند. البته نامه خیلی دیرتر به دست من رسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    تو این لینک امتیازاتون رو جمع بزنین. اگر به 100 رسید امتیاز رو میگیرین.
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

تنها در حالتی که امتحان زبان دانمارکی بدین (که سالی دو بار در دانمارک برگزار میشه) و یا امتحان سوئدی و نروژی بدین یا اینکه مدرکتون از دانشگاه اروپایی باشه یا تو اروپا کار کرده باشین و یا دانشگاهتون جزو چهارصدتای اول باشه (که دانشگاههای ایران قرار نداره) میتونین امتیازهای اضافه رو بیارین که 90 درصد اینها رو ندارن. توضیحاتی هم که شما دادین، این امتیازات رو شما نداشتین.
    ممنون بهزاد جان .فکرشو نمیکردم اینقدر سخت باشه ، فکر میکردم که لیسانس و آیلتس کافیه ... خب بهزاد جان با توجه به شرایطی که من دارم به جز دانمارک پیشنهاد شما واسه من کدوم کشوره؟ مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)