صفحه 260 از 638 نخستنخست ... 160210250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270310360 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,591 تا 2,600 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط cleanercrazy نمایش پست ها
    با تشکر از توضیحات شما. در مورد شما خوب تقرییبا چیزی با 3 سال تفاوت نداره اما دوستانی دیگری که ویزای حدود 1 سال یا کمتر دارند مثل من خوب قضیه حیاتی تر هست و البته مواردی مثل ما که ویزامون کوتاه شده . حتی شما از ایران نمیشه هیچ کاری کرد یعنی اگر پاسپورت هم عوض کنیم با پاس جدید به ما ویزای طولانی تری نمیدن . ولی مزیت این کار اینه که شما یک پاسی داری که دارای 5 سال اعتباره و وقتی رسیدی دانمارک و بعد از یک سال و یا شما بعد از 2.5 سال تصمیم به تمدید ویزا گرفتید دیگه لازم نیست پاس جدید بگیرید و به اصطلاح ویزاتون سوراخ نمیشه ! . مسئله تعویض پاسپورت برای دوستانی که تمایل به اقامت در شهری غیر از کوپنهاگ رو دارن (مثلا خود من) حیاتی تر هست چرا؟ چون ایران سفارت فقط در کوپنهاک داره و شما اگر به هر دلیلی دیگه نخواید به ایران برگردید و تصمیم به تمدید اعتبار ویزا بگیرید باید به کوپنهاک برید و اول پاستون رو عوض کنید و بعد مراحل دیگه ... و همه اینها یعنی هزینه بیشتر از تعویض پاس در ایران .... و نهایتا خود خانم خادم پور به من گفت اگر پاستو عوض کنی احتمال اینکه این shortened شده ویزاتو زودتر بتونی اصلاح کنی بیشتره و "دست اونا در دانمارک باز تر است " . البته من توضیحاتم برای مواردی هست که ویزاشون جوابش امده و پرونده درحال بررسی ندارن و من تعویض پاس رو برای دوستانی که منتظر جواب هستن توصیه نمیکنم.
    درود
    اضافه مي كنم كه تعويض پاسپورت حدود 660 كرون هزينه داره(طبق سايت سفارت ايران در دانمارك) كه در ايران اين تعويض پاسپورت راحت تر و كم هزينه تر انجام مي شود.
    ولي برداشت من اينه كه دوستاني كه مثل من مداركشون ارسال شده و در حال بررسي هست ، فعلا بايد صبر كنيم و بعد از اومدن ويزا، قبل از زدن پاس ، پاسپورت قبلي را عوض كنند
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rira66 نمایش پست ها
    سلام
    گواهی بانک رو باید تا چه بازه ای از زمان قبل از وقت سفارت گرفت؟ میشه یک روز قبل از وقت سفارت گرفت؟ یا مدت زمان خاصی قبل از اون وقت هست که باید پول توو حساب باشه؟
    در ايميل سفارت گفته شده زودتر از دو هفته نگيريد. به اين نكته هم دقت كنيد، در برخي بانك ها هم صدور گواهي يكي دو روز زمان مي بره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ABSDMHD نمایش پست ها
    در ايميل سفارت گفته شده زودتر از دو هفته نگيريد. به اين نكته هم دقت كنيد، در برخي بانك ها هم صدور گواهي يكي دو روز زمان مي بره.
    شاید سوال مسخره ای باشه ولی برای اطمینان می پرسم منظورتون از زودتر از دو هفته، کم تر از دو هفته است یا بیشتر؟
    من از حساب بانکی م در انگلستان میخوام پرینت بگیرم و اگر بتونم این کار رو روز قبل از سفارت انجام بدم، از نظر فراهم کردن پول راحت تر هستم. میتونم این کار رو بکنم؟ یا باید حسابم از دو هفته قبل پر باشه؟
    (انگلستان از شرایطش، موجودی کامل برای 28 روز قبل از وقت سفارت بود، همین گیجم کرده)

Junior Member

سلام...آقا یه سوالی، من وقت گرفتم برای سفارت. به نظر شما این پروسه را با مشاوره کسی شروع کنم؟ یا آسونه می تونم خودم؟ الان راستش یه عالمه وکیل و موسسه هست می گن بیا ما کاراتو می کنبم برات...کم هم پول نمی گیرن..کلا پارادوکس هم زیاد می شنوم..یکی می گه واسه همسر باید بری اونجا بعد اقدام کنی...یکی می گه دو هفته بعدش می شه !!!! اینها رو از کی و کجا می شه درست فهمید....من مشکلی ندارام واسه حق مشاوره..به شرطی که طرف هم واقعا بلد باشه !! کسی و میشناسین در این زمینه؟
    اگه راهنمایی کسی بکنه ممنون می شم مرسی...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_pop نمایش پست ها
    سلام...آقا یه سوالی، من وقت گرفتم برای سفارت. به نظر شما این پروسه را با مشاوره کسی شروع کنم؟ یا آسونه می تونم خودم؟ الان راستش یه عالمه وکیل و موسسه هست می گن بیا ما کاراتو می کنبم برات...کم هم پول نمی گیرن..کلا پارادوکس هم زیاد می شنوم..یکی می گه واسه همسر باید بری اونجا بعد اقدام کنی...یکی می گه دو هفته بعدش می شه !!!! اینها رو از کی و کجا می شه درست فهمید....من مشکلی ندارام واسه حق مشاوره..به شرطی که طرف هم واقعا بلد باشه !! کسی و میشناسین در این زمینه؟
    اگه راهنمایی کسی بکنه ممنون می شم مرسی...
    اگر حوصله کنی و وقت بزاری این فروم رو بخونی از هر وکیلی در این زمینه ماهر تر میشی ... پس پولتو هدر نده و خودت انجام بده. تو این فروم فکنم همه بچه ها خودشون اقدام کردند و جواب گرفتن

سلام دوستان
    من ایمیل دادم و وقت مصاحبه گرفتم. ولی چند نکته مبهم دارم که ممنون میشم یکی که آگاهی داره برادری کنه و اطلاعات لازم رو بهم بده: من چهار سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم، چطور جنبه تمام وقت بودن آن را نشان دهم؟ آخر کسی که در چند دانشگاه حق التدریس درس داده که منطقی نیست گواهی تمام وقت براش صادر کنند! گرچه من میتونم چنین گواهی ای بگیرم. دوم اینکه توی این ایمیل نگفته چقدر پول و به چه حسابی بریزم!؟ و چه وقت واریز کنم؟! و اینکه پر کردن فرم ها که گفته آنلاینه منظورش چیه؟! آخه یک فرم هست که من تکمیلش میکنم و روز مصاحبه تحویل می دم! و سوال آخر اینکه گفته پاسپورتم رو باید تمدید کنم. آیا منظورش تا قبل از وقت مصاحبه است یا همین الان اقدام کنم؟ ضمنن در مورد یک ID صحبت کرده، آیا مربوط به بعد از مصاحبه میشه؟
    ضمنن توی پوزیتیو لیست نیستم ولی امتیازم دقیقا صده، نظرتون چیه؟ ارشد MBA،چهار سال سابقه تدرس در دانشگاه بصورت حق التدریس، یکسال کار تمام وقت در عسلویه، سن 30، مجرد، زبان بالای 72.

Please download the updated Green Card Scheme (GR1) application forms from the website, www.newtodenmark.dk. Complete the forms, create your case order ID and get a color print (A4 size paper), and prepare the required documents stated in the GR1 application forms, together with the extra documents stated below in Persian language which you have to present together with your application forms.
    In case you have studied or worked abroad, please bear in mind that you also have to document your legal stay where you have been abroad. It can be the residency sticker in your passport and all the entry and exit stamps of the foreign country in your passport, original and colored copies (A4 size paper).
    In case your passport does not have enough validity for a long term visa, in the meantime, please get a new passport. From the time you get a case order ID and then apply you cannot change your passport and the decision will be made based on the validity of the passport presented at that time.
    Please note that personal appearance at the time of interview is obligatory. Incomplete forms or documents cannot be processed and therefore a new appointment time will be given on the next available date that due to the busy season might be at a much later time.
    The appointment time for your interview (only for you and does not include any family members) is: Tuesday , 27 August , 2013 at : 10.30
    In case you cannot meet this appointment time for any reason, please cancel it in advance. Please also have in mind that this time cannot be changed or replaced.
    Please also bring the following documents in addition to what has already been asked for in the application form:
    1 قطعه عکس
    اصل گذرنامه معتبر (copy should be on A4 size paper, colored)
    اصل شناسنامه و یک کپی کامل از تمام صفحات آن (A4 size paper, colored)
    اصل گواهی بانکی به زبان انگلیسی – اعتبار این گواهی سه هفته است – زودتر نگیرید
    یک شرح حال کاری به زبان انگلیسی (Resume or CV)
    اصل دانشنامه ها و ریز نمرات
    یک کپی رنگیA4 از پشت و روی دانشنامه ها و ریز نمرات

Fees:
    Residency Application 250 US Dollars
    Authentication 35 US Dollars (per each IR-MFA signature and per each color copy)
    Please make a calculation prior to your appointment time and bring the exact amount in US Dollars (Dollar notes should have been printed 2006 onward). Embassy may not have small notes to return.
    Please note that the amount for residency and authentication is apt to changes and is not refundable.
    Payment of the case order id fee to the Embassy is no longer possible. Because of sanctions Danish Embassy Tehran cannot transfer money abroad. Immigration Service will not start the process of any application before the fee is already in their account.

Junior Member

سلام،
    جهت اطلاع دوستان امروز ویزای خانم من بعد از 5 ماه اومد.
    ارسال مدارک: 11/16/2009 فایل نامبر نخست: 01/21/2010 فایل نامبر دوم: 04/25/2010 ارسال به ورشو: 12/12/2011، InProcess واقعی: 02/23/2012 مدیکال 08/08/2013 پاس رکوئست: 28/01/2014 دریافت ویزا: 18/2/2014

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    درود و سلام

دانشگاه های غیر انتفاعی ایران رو حد اقل می دونم دانشگاه های سوئد قبول نمی کنند ولی وقتی شما مدرک فوق لیسانستون هم مورد تایید هست و هم تو لیست مشاغل مورد نیاز بنابر این شما امتیاز تحصیلات و پوزیتیو لیست رو با مدرک فوقتون میارید (جمعا می شه 70 امتیاز) پس منطقا نیازی به امتیاز مدرک لیسانس ندارید که بخوان قبول کنند یا نکنند.

یه چیزی یادم رفت بنویسم اگر قرار بود دانشگاه های غیر انتفاعی رو، وزارت علوم دانمارک قبول نکنه حد اقل تو سایتشون مانند کشورهای هند و پاکستان تفاوت قائل می شدند بنابر این از نگر من مدارک ایرانی رو اگر مهر وزارت علوم روش خورده باشه مورد قبول هست و فکر نکنم مشکل خاصی باشه ولی در هر دو صورت برای شما فرقی نمی کنه. برای اطمینان بیشتر بهتره با اداره ارزیابی مدارک دانمارک تماس بگیرید.
    خیلی ممنون از دلگرمیتون

اداره ارزیابی مدارک دانمارک ایمیلشون چیه؟
    به نظرتون امکان تابلو شدن وجود داره(یعنی که به این مورد حساس بشن؟)
    شرایط فعلی تغییر خواهد کرد. خوب یا بد

نقل قول نوشته اصلی توسط jabra نمایش پست ها
    سلام،
    جهت اطلاع دوستان امروز ویزای خانم من بعد از 5 ماه اومد.
    تبریک می گم

می بینم که شما پرونده کانادا هم دارید. از بین کانادا و دانمارک کدوم را می خواهید پیش ببرید(ببخشید اگه فضولی می کنم)؟
    شرایط فعلی تغییر خواهد کرد. خوب یا بد

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    ببینید دوستان

اصلا هدف از عوض کردن پاسپورت چیه؟!
    هدف اینه که شما در بررسی پرونده تون بتونین ماکزیمم حالت ممکن (3 سال ) رو کاور کنین و حتی پس از کسر شدن 3 ماه از تاریخ انقضای پاستون باز سه سال رو کاور کنه و shortened نشه ویزاتون
    در نتیجه تمام این کارا برای وقتیه که شما مدارک رو برای دانمارک نفرستادین. اگر فرستادین اون وقت باید نامتونو ریوایز کنن و فکر کنم پروسه زمان بر و گلی باشه که طرفش نرین بهتره.
    در واقع وقتی این کار لازمه که پاستون کلا مثلا 1 سال یا کمتر اعتبار داشته باشه (بگذریم اینکه خود سفارت هم پاس های زیر سه سال رو قبول نمی کنه به خاطر همین مسایل، و اگر شما در این وضعیت هستین یه جورایی از دستشون در رفته این قضیه)

بنابراین اگر یکی مثل من الان 2/5 ساله بهش ویزا دادن ریسک نکنه بهتره و با همین پاس و ویزا بره و برسه اونجا بعد از دو سال و اندی تمدید میکنه. (اوضاع سیاسی به شدت متغیره)

پس یه چیزی مثل گرفتن پاسپورت جدید (بدون ویزای جدید و نامه جدید) و پیوست کردن و ... از نظر من توجیهی نداره.
    منتظر نظرتون هستم
    توجه توجه!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟
    دوستان عزیز من دیروز زنگ زدم و با خانم خادمپور صحبت کردم ایشون گفتن در مورد کسانیکه بصورت آنلاین اقدام کردن ما اصلاً نمی تونیم کاری انجام بدیم و پاسپورتتونو عوض نکنید من بهشون گفتم توی فرم ها نوشته شده بود اگه در حین پروسه ویزاتونو عوض کردین بما اطلاع بدین ایشون گفتن میل خودتونه ولی ما نمی تونیم براتون کاری انجام بدیم و ما حتی نمی دونیم اگه پاس جدیدتونو بیارین برای کی و کجا بفرستیم؟!؟!؟ و گفتن حتی ما نمی دونیم آفیسر پروندتون کی هستش؟!؟!؟!؟ من گفتم من خودم می دونم کیه چون پائین نامۀ دریافت مدارکم ذکر شده بود که خانم جنیفر داهل اولسن آفیسر پروندم هستند و خوب حتما مال خانمم هم ایشون بررسی می کنند دیگه؟!؟! ایشون گفتند نه معلوم نیست ممکنه یکی دیگه باشه؟!؟! خلاصه منم گفتم اوکی پس شما میگین نمیشه دیگه؟!؟!؟ ایشونم گفتن بله حتی ویزاهایی که آن لاین اقدام کردن بصورت بارکد دارد میاد و ما هیچ دخل و تصرفی توشون نداریم؟!؟!؟!
    خلاصه من دیدم این حرفا خیلی بنظرم ساده و در عین حال غیر منطقی میاد زنگ زدم دانمارک و گفتم که من خودم در فلان تاریخ برای گرین کارت اقدام کردم و خانمم در فلان تاریخ بعنوان همراه فرم آنلانو پرکردن و الان ایشون میخوان پارسپورتشونو عوض کنند ما می تونیم این کارو انجام بدیم یا نه؟!؟!؟ ایشون از من شمارۀ کیس اوردرو خواستن و اسم خانممو چک کردن و گفتن بله پروندۀ شما هنوز فاینالایز نشده و موارد زیادی هنوز پندینگ داره پس شما می تونید پاسپورتتونو عوض کنید بعد من گفتم خوب ما چجوری باید کپی پاس ایشونو بدیت شما برسونیم که گگفتن خوب معلومه دیگه شما میرین سفارت میگین این پاس جدیده و اینم کپیاش و بگین براتون بفرستن و ما هم بر اساس اون ویزاتونو صادر میکنیم این که خیلی سادست؟!؟!؟ من جریان سفارتو براشون توضیح دادم و ایشون کم مونده بود شاخ در بیاره و گفت من اصلاً برام این صحبت های سفارت قابل قبول نیست شما بهشون میگفتین چطور اطلاعات بیومتریک خانمتونو فرستادن برای ما؟!؟!؟ الانم همون کپی پاس جدیدو بفرستن انگار که دارن دوباره بیومتریک میگیرن؟!؟! حالا این دفه من شاخ در آوردم که بابا راست میگه بنده خدا چرا خودم بذهنم نرسید اینو به خانم خادمپور بگم؟؟!؟! خلاصه من گفتم ببخشید من میتونم اصلاً این کپیارو براتون ایمیل کنم گفت بله که میتونید شما بهمون ایمیل greencard@us.dk ایمیل کنید ما ترتیب اثر میدیم بعد بهش گفتم آخه اون ایمیلو که شما اصلاً جواب نمیدین؟!؟! گفت خوب ما کلی ایمیل دریافت میکنیم و فقط چیزیو که برامون ارسال شده توی پرونده میزاریم دیگه نمی رسیم به طرف بگیم که ما اینو گذاشتیم توی پروندت ضمن اینکه شما میتونید تلفنی بعدش پیگیری کنید. گفتم حالا میشه یه لطفی بکنید یه نوت برای آفیسر پروندۀ من بزارید که خانمم میخواد پاسپورتشو عوض کنه و تا کپی پاسپورت جدید دستشون نرسیده پروندۀ ما رو فاینالایز نکنند تا با پاس جدید فاینالایز بشه؟!؟! گفت بله فقط چند لحظه باید صبر کنید؟!؟! خلاصه یه دو دقیقه ای طول کشید که این بندۀ خدا صدای تایپش میومد بعدشم جمله ای نوشته بودو برام خوند و منم کانفرمش کردم. در ضمن براش توضیح دام چرا این نوت مهمه گفتم اگه توی این فاصله ای که درخواست تعویض گذرنامه رو میدیم ویزای ایشون صادر بشه با شماره پاس قبلی صادر میشه و قطعاً ویزای صادر شده فاقد اعتبار خواهد بود چون باید توی پاسپورتی چسبونده شه که باطلش کردن اونم بنده خدا قیول کردو واسه آفیسر نوت نوشت!؟!؟!
    خلاصه من خانمم امروز رفتن پاسشونو عوض کنن و قراره ایمیلی کارمو انجام بدم و من فکر می کنم این کار جواب میده همونطوریکه اون دوستمون از سوئد ایمیل زده بودن بهشون و گفته بودن پروندمو ببندین و اونا هم دو سه روزه بسته بودن!؟؟! اینارو سعی کردم کامل بگم که هرکی خواست تصمیم گیری کنه دستش باز باشه و خیر و شرش دیگه با خودش. هر چند اگه دوستان خواستن میتونن صبر کنن ببینن نتیجۀ کار من چی میشه اونوقت اگه جواب داد اونام انجامش بدن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)