صفحه 323 از 638 نخستنخست ... 223273313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333373423 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,221 تا 3,230 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط drdara نمایش پست ها
    می خواستم خواهش کنم حالا که محدودیت های قانونی دارندگان گرین کارت رو نسبت به شهروندان دانمارکی توضیح دادید لطف کنید
    از فرصت های قانونی موجود برای گرین کارتی ها هم مواردی را بگویید تا بهتر بتوان از انها استفاده کرد یعنی می خوام بدونم گرین کارتی ها چکار هایی می تونن بکنند
    در ضمن هر وقت فرصت داشتید شرایط قانونی اقامت دائم را هم اگه تونستید بگید
    با تشکر فراوان
    من قبل از اینکه جواب بدم، از بعضی از دوستان گله داشتم که چرا حرف من و دوستان دیگه رو به عنوان مرجع قرار میدن و به عنوان اسلحه در مقابل حرف بقیه قرار میدن. من نه کیس آفیسر اداره مهاجرتم و نه تمام قوانین رو آگاهی کامل دارم. خیلی از قوانین رو البته بلدم و تو این یک سال یاد گرفتم و خیلی ها رو هم تجربه کردم. خیلی ها رو هم از بقیه یاد گرفتم. اما همونطوری که گفتم هر کسی اشتباه کرد، از جمله من، لطفا تصحیح کنین. حرف من، رامین، کاوه، آقای شمس الدین و .... وحی نازل نیست و تنها بر اساس آگاهی و تجربه، یکی کمتر و یکی بیشتر، هدف ما صرفا انتقال آگاهی است و ممکنه همدیگه رو تصحیح کنیم. ولی به هیچ عنوان سوال و جوابها با هدف رویارویی نیست. برای همین هر حرفی میزنم، لطفا خودتون مراجعه کنین به رفرنس و اگر دیدین اشتباه کردیم، حتما تصحیح کنین.

اما در مورد حقوقی که گرین کارتیها در دانمارک دارند، آموزش رایگان زبان، بهداشت رایگان، عضویت در اتحادیه ها و اکثر حقوقی که بقیه دارند رو ما هم داریم. تنها مواردی که در سایت اداره مهاجرت نوشته ما حقش رو نداریم:
    1- self employed بودن، مرجع> http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm
    However, a residence permit under the Greencard scheme does not give you the right to work as a self-employed person (run your own business).

2- دریافت بعضی از کمکهای دولتی، مرجع> http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm
    Furthermore, it is a requirement that you do not receive any public assistance under the terms of the Active Social Policy Act (lov om aktiv socialpolitik) during your stay in Denmark.

حالا کدوم کمکها رو نمیتونیم بگیریم، یا به عبارت دیگه چه کمکهایی مربوط به Active Social Policy Act میشه. مرجع>http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...assistance.htm

3- تحصیل رایگان در دانشگاه. در هیچ مرجعی به طور مستقیم ننوشته که گرین کارتیها نمیتونن رایگان تحصیل کنن، ولی در سایت تمام دانشگاهها نوشته که تنها افرادی از پرداختن پول معافند که اقامت دائم یا موقت با امید به اقامت دائم داشته باشند. در تجربه شخصی من، همسرم و چندین نفر از بچه ها، جوابهای مشابهی دریافت شد که گرین کارت یا هر اقامت موقت دیگه ای، در این دسته قرار نمیگیره. بچه های دیگه هم میتونین اسکن کارت اقامت رو برای دانشگاهها بفرستن و اگر جواب دیگه ای گرفتن به بقیه هم اطلاع بدن. تنها جایی که به صورت صریح در مورد گرین کارت گفته، DTU هست که در مورد application fee گفته گرین کارتیها و یا سایر اقامت موقتها معاف از پرداختش نیستن. من به southern denmark و Roskilde ایمیل نزدم. ولی برای اونها هم اسکن کارت رو میفرستم و جواب رو میذارم. ولی برای کپنهاگ و آلبورگ همین جواب رو گرفتم. بچه های دیگه هم برای آرهوس، dtu، آلبورگ، کپنهاگ و royal academy جوابهای مشابهی گرفته بودن.

4- در مورد خرید قسطی هم تجربه شخصی من و دو تا از بچه ها در مورد موبایل از تلنور و تلیا منفی بود. البته آقای شمس الدین لطف کردن و دارن کمک می کنن که در این زمینه شکایتی تنظیم کنیم.
    ویرایش توسط behzadsharif : April 23rd, 2013 در ساعت 12:12 PM

Junior Member mehran82 آواتار ها

یعنی اینهایی که در مورد آموزش رایگان میگید شامل گرین کارت نمیشه، برای مقطع دکتری صادقه؟ چون شنیدم اونجا با دکتری مثل کار برخورد میکنن و حقوق همراه با مالیات شاملشون میشه.
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛ كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Masters of Accounting IAUtehran

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima5717 نمایش پست ها
    سلام
    متشکرم. بله من MBA خوندم.
    حساب بانکی رو هم تا امروز دست نزدم.
    نگران نباشید، من درکتون می کنم انتظار خسته کننده ای هست.
    امیدوارم به زودی خبرای خوبی ازتون بشنویم.

با سلام و عرض ادب
    احتراما به استحضار می رساند که بنده موفق به دریافت ویزا شده ام اما متاسفانه با توجه به مشکلات کاری تا سه ماه دیگر هم نمی توانم ایران را درک کنم.لطفا بنده را راجع به موضوعات زیر راهنمایی کنید:
    1-در نامه من زیر آرم سفارک دانمارک و در متن نامه تاریخ دوم آپریل درج شده است اما ایمیل را در تاریخ 16 آپریل به من زدند آیا مهلت سه ماهه من برای دریافت ویزا از تاریخ 2 آپریل شروع می شود؟
    Date: 2. April 2013
    2-اگر بنده برای مثال ویزای خود را در تاریخ اول ماه june بگیرم آیا دوباره از این تاریخ 6 ماه مهلت دارم تا وارد خاک کشور دانمارک شوم؟

با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran82 نمایش پست ها
    یعنی اینهایی که در مورد آموزش رایگان میگید شامل گرین کارت نمیشه، برای مقطع دکتری صادقه؟ چون شنیدم اونجا با دکتری مثل کار برخورد میکنن و حقوق همراه با مالیات شاملشون میشه.
    در مورد دکتری دو جور هست. شیوه ای که بیشتر متداوله این هست که پوزیشنی اعلام میشه یا اینکه استادی بعد از دیدن تواناییهای شما به شما اوکی میده و موضوع داره و فاند هم داره. فرض کنین شما ایران هستین و گرین کارت ندارین. در این حالت شما باید فرم AR1 رو پر کنین که اصلا همون فرم ویزای کار هست و اگر فرمش رو از تو سایت باز کنین میبینین که برای ویزای کار، محقق و یا employed PhD باید اون رو پر کنین. بعدش هم که ویزاتون میاد روی کارت اقامتتون میزنن work permit. خلاصه اینکه با گرین کارت، چون اجازه کار دارین، نیاز به گرفتن اجازه دوباره ای برای employed PhD نیست. البته من کسی از بچه های گرین کارت رو ندیدم که با داشتن گرین کارت برای دکتری شروع کرده باشه. حتما هست ولی من نمیشناسم. اگر اطلاعات گرفتم حتما باهاتون در میون میذارم. اینهایی که گفتم نظر شخصی خودمه و البته رامین هم از اداره مهاجرت پرسید و همین رو بهش گفتن که چون کاره، نیاز نیست.
    حالت دیگه هم اینه که شما فاند ندارین و با هزینه خودتون تحصیل میکنین که البته این مورد خیلی کم هست، ولی وجود داره و یکی از بچه های اینجا، که البته گرین کارتی نیست و همسرش اینجا ویزای کار داره، همینطوری داره دکتری میخونه. اون باید فرم ST1 رو پر می کرد. البته اون هم یک سری کارها استادش براش کرد که ماهی سه هزار تا هم بهش میدن! ولی اگر بخواین با هزینه خودتون درس بخونین خیلی گرونه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboubeha نمایش پست ها
    سلام
    میشه در مورد پرداخت 6375 کرون توضیح بدی ؟ از کجا واریز کردی ؟
    از طریق دوستان خارج نشین!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

دوستانی که الان دانمارک هستند لطفا پاسخ بدند بعد از گرفتن ویزا برای رفتن بلیط یک طرفه میشه گرفت یا باید دوطرفه باشه؟ چون من که الان دارم بلیط میگیرم این اژانسها میگن اگه اقامت نداشته باشی باید دو طرفه بگیری . لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar8446 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    احتراما به استحضار می رساند که بنده موفق به دریافت ویزا شده ام اما متاسفانه با توجه به مشکلات کاری تا سه ماه دیگر هم نمی توانم ایران را درک کنم.لطفا بنده را راجع به موضوعات زیر راهنمایی کنید:
    1-در نامه من زیر آرم سفارک دانمارک و در متن نامه تاریخ دوم آپریل درج شده است اما ایمیل را در تاریخ 16 آپریل به من زدند آیا مهلت سه ماهه من برای دریافت ویزا از تاریخ 2 آپریل شروع می شود؟
    2-اگر بنده برای مثال ویزای خود را در تاریخ اول ماه june بگیرم آیا دوباره از این تاریخ 6 ماه مهلت دارم تا وارد خاک کشور دانمارک شوم؟

با تشکر
    با سلام. ویزای شما از تاریخ نامه که بهتون دادن شروع میشه و متاسفانه در هر تاریخی هم برای اخذ ویزا برید تاریخ شروع ویزای 6 ماه شما همان تاریخ ذکر شده در نامه هست و ارتباطی با تاریخ مراجعه شما به سفارت ندارد. و مهلت ورود شش ماه شما به خاک دانمارک از همان 2 april خواهد بود

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar8446 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب

با تشکر

سلام دوست عزیز

غیر از تاریخ نامه ، در متن نامه هم تاریخ شروع و پایان رو زده و معیار هم همونه. معمولا تاریخ ایمیل یا اطلاع رسانی به شما حدود 3 الی 14 روز بعد از تاریخ شروع ویزاتون هست.
    با توجه به اینکه شما حدود 1 الی 2 ماه اونجا کارهای اداری دارید بهتره که ماکزیمم تا ماه چهارم از ایران خارج بشید تا اونجا بتونید ریلکس کارهاتون رو انجام بدین

کاوه

نقل قول نوشته اصلی توسط cleanercrazy نمایش پست ها
    دوستانی که الان دانمارک هستند لطفا پاسخ بدند بعد از گرفتن ویزا برای رفتن بلیط یک طرفه میشه گرفت یا باید دوطرفه باشه؟ چون من که الان دارم بلیط میگیرم این اژانسها میگن اگه اقامت نداشته باشی باید دو طرفه بگیری . لطفا راهنمایی کنید.
    البته من دانمارک نیستم الان. ولی جواب سوالتون

این آژانسها توجیه نیستن! دلیل ترسشون رو هم میگم.
    این کار رو بکنین: خودتون با نت و کردیت کارت از پگاسوس یک طرفه بگیرید. من گرفتم : نفری 128 یورو! یعنی 580000 تومان.
    همین پرواز رو آژانس شباویز پرواز میده 945 تومن!
    آژانس همکار میده: 1450!
    قیمت ایران ایر یک طرفه هم هست: 1100
    ضمنا
    اگر شما ویزای یک جایی رو نداشته باشین بهتون بلیط یک طرفه نمی دن. چون خود ایرلاین باید در صورت دیپورت شما رو برگردونه و این براش یعنی ضرر.
    صحبت از اقامت و ... هم توسط آژانس حرف بی پایه اییه.
    شما (اگر نمی خواید با نت بگیرید) با پاس و ویزا برید آژانس شباویز پرواز تو ملاصدرا و خیلی راحت بلیط رو بگیرین. احتمالا تلفنی به شما گفتن و طرف توجیه نبوده.

موفق باشید
    کاوه

Junior Member

سلام به همه دوستان، وقت سفارت:٢ دسامبر ويزا:١٢ اوريل

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)