صفحه 363 از 638 نخستنخست ... 263313353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373413463 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,621 تا 3,630 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    برای اونا مهم این هست که این پول زیاد رو از کجا آوردید و مقدار معینی نداره. به عبارت دیگه اونا می خوان مطمئن شن که این پول رو از راه کار سیاه به دست نیاورده باشید. شما برای اطمینان اگر ارز باخودتون می برید از صرافی که ارز رو گرفتید یک فاکتور یا تاییدیه هم بگیرید که نشون بده شما ارز رو از ایران آوردید.
    البته ممکن هم هست اصلا گیر ندن. این به کارمند اون بانک بستگی داره که به شما شک کنه یا اینکه نه. اگه هم نتونستید پول رو به حسابتون واریز کنید که بعید می دونم باز مشکلی نداره می تونید پولها رو کم کم وارد حسابتون بکنید و یه مقداری هم تقسیم کنید بین دوستاتون که از حساب خودشون حواله کنند به حساب شما.
    چون تو دانمارک کار سیاه انجام نمی دید خیلی نگران این موضوع نباشید. به قول معروف زمین که پاکه پاکه چه منتش به خاکه!!
    ممنون از راهنماييتون!
    مشكل اينه كه ارز و شهريور گرفتم و رسيد صرافي و ندارم ،چطوري ثابت كنم كه گرين كارتي هستم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط happyhappy نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون!
    مشكل اينه كه ارز و شهريور گرفتم و رسيد صرافي و ندارم ،چطوري ثابت كنم كه گرين كارتي هستم؟
    چقدر ماليات كم ميشه؟چقدر بابت exchange كم ميكنن؟

نمی دونم چه قدر کم می شه ولی شما به مالیات فکر نکنید. برای اینکه قیمت exchange رو بدونید به سایت زیر مراجعه کنید
    www.xe.com
    البته اگه دستی بخواید ارزتون رو تبدیل کنید یکم قیمتها با این سایت بسته به بانک فرق می کنه.

چقدر ماليات كم ميشه؟چقدر بابت exchange كم ميكنن؟

Junior Member

ممنون از راهنماييتون!
    سلام
    دوست عزیز من تمام ارزی را که به تدریج خریده بودم بردم بانک سامان گذاشتم یک گواهی به انگلیسی گرفتم بعد از یک هفته هم برداشتم هم پول دارالترجمه ندادم هم یه نامه دارم که نشون میده پول از سیستم بانکی ایران اومده و پول سیاه نیست.

البته باید مطمئن باشید که بعد این که پول زبان بسته رو گذاشتید تو بانک، بعدش بر می گردونه. دوستم تو ایران حساب یورو داشت ولی زمانی که پحزان ارزی بود(سال پیش)وقتی می خواست پول رو پس بگیره کلی بازی در آوردن سرش و خورد خورد بهش برگردوندن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin57 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز من تمام ارزی را که به تدریج خریده بودم بردم بانک سامان گذاشتم یک گواهی به انگلیسی گرفتم بعد از یک هفته هم برداشتم هم پول دارالترجمه ندادم هم یه نامه دارم که نشون میده پول از سیستم بانکی ایران اومده و پول سیاه نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران - تهران مرکز

سلام به همه دوستان،

من مهندس عمران هستم و اول آگوست میام دانمارک، دوستانی که بیشتر تجربه دارن چه اینجا هستن یا اونجا می تونن راهنمایی کنن که بهترین راه پیدا کردن کار برای موردی مثل من که زبان انگلیسی بلم چیه؟

با تشکر
    بابک

ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردند . کلاس زبان تو اوهوس سراغ ندارین؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط marymary نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردند . کلاس زبان تو اوهوس سراغ ندارین؟
    من سوالتون رو کلی جواب میدم که به درد بچه های فروم هم بخوره. بهترین راه پیدا کردن کلاس زبان، پرسیدن از کمون هستش. اگر در گوگل هم کلمه sprogcenter یا sprogskole یا language school رو به علاوه نام شهرتون سرچ کنین، پیدا می کنین. کلاس زبان آرهوس هم که البته خیلی معروفه و اسمش læredansk هست که همونطوری که گفتم سرچ کنین، اولین گزینه میاد. مراجعه میکنین به آدرسش و ثبت نام میکنین.
    البته از ماه جولای تا اواسط آگوست اکثر مدارس تعطیلن (بگذریم که اکثر شرکتها هم تعطیلن یا تق و لق هستن و بدترین فصل برای کار پیدا کردنه، مگر برای کارهای موقت تابستونی)

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak7777777 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،

من مهندس عمران هستم و اول آگوست میام دانمارک، دوستانی که بیشتر تجربه دارن چه اینجا هستن یا اونجا می تونن راهنمایی کنن که بهترین راه پیدا کردن کار برای موردی مثل من که زبان انگلیسی بلم چیه؟

با تشکر
    بابک
    من نظر شخصی خودم رو میگم. در درجه اول متاسفانه در مجموع مهندسی عمران بازار خوبی نداره. نکته دوم هم اینه که 95 درصد نیروی کار جوان و میانسال انگلیسی بلدن و درصد خیلی زیادیشون آلمانی هم بلدن.

پیدا کردن کار برای هر شخص نسبت به شخص دیگه متفاوته و نمیشه فرمول داد. اما این موارد شانس شما رو بالا می بره: داشتن رزومه قوی کاری، دانستن زبان دانمارکی و مهمتر از همه ایجاد network و صد البته شانس.

اینکه شما بتونین شبکه ای از دوستان، متخصصان، همسایه ها، هم باشگاهیها و ... ایجاد کنین از همه مهمتره. طبق آمار خودشون، 30 درصد کارها تبلیغ میشه و 70 درصد هیچ وقت تبلیغ نمیشه. مثلا مدیر یک شرکت از دوستهاش یا کارمنداش میپرسه که کسی رو می شناسین که فلان کار رو بتونه بکنه. اونها هم معرفی می کنند و اگر طرف رزومه خوبی داشته باشه، استخدام میشه. در حالی که نفر دیگه ای که ممکنه رزومه ش مساوی یا بهتر باشه، روحش هم از این پوزیشن خبردار نشه. حتی تو همون کارهایی هم که تبلیغ میشه طرف نمی شینه 200 تا رزومه و کاور لتر رو بخونه.
    یکی دو نفر از بچه ها که اینجا اومدن همون اول کار پیدا کردن، چون رزومه شون خیلی خیلی قوی بود (نه اینکه الکی نرم افزار سر هم کنن، یکیشون مدیر شرکت معروفی بود و اون یکی هم تو یک شرکت بین المللی چندین سال کار کرده بود). ولی اگر رزومه معمولی دارین، که اکثر گرین کارتیها اینطورین و منظورم از معمولی در مقایسه با خود دانمارکیهایی هست که تو دانمارک درس خوندن، دانمارکی بلدن! انگلیسی رو عالی حرف می زنن و آلمانی هم بلدن، باید حتما شبکه ایجاد کنین. با نشستن پشت کامپیوتر و سرچ کردن شانس کار پیدا کردن خیلی کم (طبق همون آمار، کمتر از 30 درصده).
    شبکه هم از طریق کلاس زبان، باشگاه ورزشی، فرومهای تخصصی، کنفرانسها، کارگاههای آموزشی، دوره های تخصصی، برنامه های تفریحی و .... ایجاد میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak7777777 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،

با تشکر
    بابک

سلام

گشتن تو سایت ها و اپلای کردن گزینه خوبی نیست. تقریبا اصلا جواب نمیده.
    به نظر من بهترین راه اینه که یه کسی داشته باشین (دوست یا فامیل / ایرانی-خارجی-دانمارکی) که یه جایی کار کنه و شما هم برای همون جا دنبال
    پوزیشن خالی بگردید که بهتون بخوره. براش اپلای کنید و بگین آشناتون براتون پیگیری کنه.

ببینین این راه نیاز به این داره که شبکتون بزرگ باشه و روابط عمومی خوبی داشته باشین.
    یه راه دیگه هم هست و اون اینه که رزومتون رو بفرستین تو این شرکت های / اجنت های کاریابی. اصطلاحا بهشون میگن job hunter/ headhunter
    توی لینکد این میتونین پیداشون کنید. اون ها برای شما شغل پیدا میکنن و از شرکت ها (نه از شما) پورسانت میگیرن.

البته حقوقی که بهتون میدن طبیعتا خیلی بالا نیست ولی برای شروع خوبه و کفایت میکنه.
    با همه این احوال شما باید رزومه بسیار قوی ای داشته باشین که کار مرتبط پیدا کنید یا یه چیزی رو بلد باشین که تقریبا هیچ کس بلد نیست.

موفق باشید
    کاوه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)