صفحه 364 از 638 نخستنخست ... 264314354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374414464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,631 تا 3,640 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

آقا بهزاد من دوباره مزاحم شدم ، اگه امکان داره این سوال من رو هم جواب بدین .
    میخوام بدونم ک ما با این گرین کارت ، امکان راه انداختن بیزینس خودمون رو داریم ؟ مثلا من ی فروشگاه بگیرم و کارهای هنریم رو بفروشم . م
    رسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران - تهران مرکز

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    من نظر شخصی خودم رو میگم. در درجه اول متاسفانه در مجموع مهندسی عمران بازار خوبی نداره. نکته دوم هم اینه که 95 درصد نیروی کار جوان و میانسال انگلیسی بلدن و درصد خیلی زیادیشون آلمانی هم بلدن.

پیدا کردن کار برای هر شخص نسبت به شخص دیگه متفاوته و نمیشه فرمول داد. اما این موارد شانس شما رو بالا می بره: داشتن رزومه قوی کاری، دانستن زبان دانمارکی و مهمتر از همه ایجاد network و صد البته شانس.

اینکه شما بتونین شبکه ای از دوستان، متخصصان، همسایه ها، هم باشگاهیها و ... ایجاد کنین از همه مهمتره. طبق آمار خودشون، 30 درصد کارها تبلیغ میشه و 70 درصد هیچ وقت تبلیغ نمیشه. مثلا مدیر یک شرکت از دوستهاش یا کارمنداش میپرسه که کسی رو می شناسین که فلان کار رو بتونه بکنه. اونها هم معرفی می کنند و اگر طرف رزومه خوبی داشته باشه، استخدام میشه. در حالی که نفر دیگه ای که ممکنه رزومه ش مساوی یا بهتر باشه، روحش هم از این پوزیشن خبردار نشه. حتی تو همون کارهایی هم که تبلیغ میشه طرف نمی شینه 200 تا رزومه و کاور لتر رو بخونه.
    یکی دو نفر از بچه ها که اینجا اومدن همون اول کار پیدا کردن، چون رزومه شون خیلی خیلی قوی بود (نه اینکه الکی نرم افزار سر هم کنن، یکیشون مدیر شرکت معروفی بود و اون یکی هم تو یک شرکت بین المللی چندین سال کار کرده بود). ولی اگر رزومه معمولی دارین، که اکثر گرین کارتیها اینطورین و منظورم از معمولی در مقایسه با خود دانمارکیهایی هست که تو دانمارک درس خوندن، دانمارکی بلدن! انگلیسی رو عالی حرف می زنن و آلمانی هم بلدن، باید حتما شبکه ایجاد کنین. با نشستن پشت کامپیوتر و سرچ کردن شانس کار پیدا کردن خیلی کم (طبق همون آمار، کمتر از 30 درصده).
    شبکه هم از طریق کلاس زبان، باشگاه ورزشی، فرومهای تخصصی، کنفرانسها، کارگاههای آموزشی، دوره های تخصصی، برنامه های تفریحی و .... ایجاد میشه.
    واقعا از توضیح کاملتون ممنونم. راستش 5 سال تو شرکت اریکسون کار کردم و امیدوارم که اونجا وضع کارهای مخابراتی خوب باشه!

Junior Member

با تشکر از آقا بهزاد و بقیه بچه های فروم،
    برای اطلاع دوستان :
    برای انجام بیومتریک، همراه(همسر و فرزندان) باید روزهای دوشنبه و چهارشنبه راس ساعت 2 دم سفارت باشید
    همسر من امروز مراجعه کردند و این مدارک رو خواستند:
    پرینت رنگی 3 صفحه اول فرم آن لاین(FA8)
    رسید پرداخت پول به صورت آن لاین
    کپی رنگی صفحه اول پاسپورت
    کپی رنگی صفحه اول شناسنامه
    اصل پاسپورت
    یک عدد عکس 6*4
    250 دلار
    نکته قابل توجه کپی هم ها در سایز A4 گرفته شود
    ولی حتما" قبل از مراجعه به سفارت ساعت 1.5 -3 روزهای سه شنبه و پنجشنبه با شماره سفارت 28155001 تماس بگیرید چون قانوناشون عوض میشود.

Junior Member

اندر خم تاییدیه تحصیلی!
    دادمش ترجمه
    میگه باید مهر وزارت علوم داشته باشه!
    بردم امور دانشجویان، با این 10 خانی که اینا گذاشتن کلی طول میکشه؟
    بابا تاییدیه تحصیلی کسی که پایان نامه با سربرگ وزارت علوم داره دیگه مهر وزارت علوم واسه چیشه!؟

سفارت ترجمه بدون مهر این نهادها (علوم، قوه قضائیه و امور خارجه) رو می پذیره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc. in Structural Engineering at Babol (Noshirvani) University of Technology

با سلام
    1- اگه ممکنه یکی فرم پر شده خودشو تو سایت واسه دانلود قرار بده تا نمونه ای بشه برای کمک به بقیه.
    2. دانشگاه فوق لیسانسم یک تاییدیه تحصیلی به زبان فارسی داده. اگه اینو ترجمه کنم و مهر بخوره قبول میکنن ( اخه تو فرمGR1 نوشته که باید بسته بندی باشه (Sealed))
    3.منظور از Higher education لیسانس هم هست ؟ یعنی باید دانشگاه لیسانسمو هم تو فرم GR1 وارد کنم؟!

چون اریکسون یک شرکت سوئدی هست تو خود شرکت اریکسون تو سوئد شانس پیدا کردن کار براتون خیلی زیاده توصیه می کنم سوئد رو هم جزو گزینه هاتون در نظر بگیرید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak7777777 نمایش پست ها
    واقعا از توضیح کاملتون ممنونم. راستش 5 سال تو شرکت اریکسون کار کردم و امیدوارم که اونجا وضع کارهای مخابراتی خوب باشه!

با اجازه آقا بهزاد،
    شما با کارت گرین کارت حق کار آزاد رو ندارید. برای این کار باید برای یک ویزای دیگه ای اپلای کنید که البته شرایطش راحت هم نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SARAH1982 نمایش پست ها
    میخوام بدونم ک ما با این گرین کارت ، امکان راه انداختن بیزینس خودمون رو داریم ؟ مثلا من ی فروشگاه بگیرم و کارهای هنریم رو بفروشم . م
    رسی

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط SARAH1982 نمایش پست ها
    رسی
    مرجعش هم اینجاست. پاراگراف دوم، از انتهای خط سوم به بعد.
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

However, a residence permit under the Greencard scheme does not give you the right to work as a self-employed person (run your own business).

Junior Member

میخواستم بدونم می توانم از کارت پایان خدمت برای سابقه کار استفاده کنم؟ من در بهداری به عنوان روانشناس کار می کردم؟
    رشته من روانشناسی بالینی به زبان انگلیسی از هند چند امتیاز برای زبان به من تعلق میگیره؟

با تشکر از همکاری شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    با اجازه آقا بهزاد،
    شما با کارت گرین کارت حق کار آزاد رو ندارید. برای این کار باید برای یک ویزای دیگه ای اپلای کنید که البته شرایطش راحت هم نیست.
    اگر به عنوانه فرده اصلی نباشین ، یعنی همسره فردی که ویزای کار میگیره میتونید تجارته خودتون رو راه بندازین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)