صفحه 367 از 638 نخستنخست ... 267317357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377417467 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,661 تا 3,670 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

از بچه هایی که 2013 اقدام کردند ویزای کس دیگه ای اومده؟؟

سلام
    من 24 مرداد 92 وقت سفارت دارم. میخواستم بدونم موجودی حساب هنوز هم بر حسب نرخ مرجع دلار حساب میشه یا نه؟ دوستانی که جدیداً یعنی در طول این چند ماه اخیر رفتن سفارت لطفاً جواب بدن ، اخیراً شنیدم که سفارت کشورهای دیگه در تهران نرخ آزاد دلار رو قبول دارند.

سلام به همه
    از دوستانی که الان دانمارک هستند میخواستم سوال کنم که اوضاع کار و زندگی اونجا چطوره؟ من رشتم معماریه و میخوام تازه امتحان آیلتس بدم تا همراه خانمم بیام. من 100 امتیاز رو میارم ولی از این نگران هستم که همین زندگی متوسطی رو که اینجا دارم رو نتونم اونجا داشته باشم. لطفا کسانی که اونجا رفتن بهم کمک کنن و بگن که آیا تونستن تو یه کشور با یه زبون متفاوت (غیر انگلیسی) کار پیدا کنن یا خیر؟ ممنون میشم

Junior Member

من قبلا هم چند بر نوشتم، باور کنید وزیت کاری اصلان خوب نیست. خوده تحصیل کرده های دانمارکی که زبانه مادریشونه و وطنه خودشونه به دنباله کاران، شرایطه سوئد را میتونین ببینین. به هر حال اگه کاری دارین ایران استعفا ندین، بیان ببینین میتونین یا نه اگه دوست دارین خارج بشین. موفق باشین
    www.dr.dk ya www.tv2.dk

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد عمران - تهران مرکز

نقل قول نوشته اصلی توسط hodahooman نمایش پست ها
    از بچه هایی که 2013 اقدام کردند ویزای کس دیگه ای اومده؟؟
    درکل خودشون میگن بعد از روز مصاحبه بین 6 تا 12 طول می کشه که ویزا بیاد. البته واسه من 5 ماهه اومد!

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط cope000 نمایش پست ها
    http://www.dr.dk/nyheder/politik/201...1.htm?ip_lists
    http://www.dr.dk/Nyheder/Politik/2013/04/09/185749.htm

این ۲ خبر در خسوسه اینه که دولت میخاد شرایطه گران کرد آواز کنه چون کلان ۲۸ درصد موافق شدن و بکری زیاده. و دوم اینکه دانشجوهای خارجی در دانمارک بدش میتونن از این طرح استفاده کرده تو دانمارک کار کنان، و این یعنی بزاره کار خرابتر برای یک خارج از اروپایی
    ببخشید شما از زندگی کردن در دانمارک ناراضی هستید؟ کارتون چیه؟

سلام
    از دوستان خواهشمندم اين قدر نا اميدي به فروم تزريق نكنيد.
    به خدا اوضاع كار اين جا خيلي خوبه . شما اگر تخصص داشته باشيد رو هوا ميريد سر كار. براي كار پيدا كردن هم اصلاً لازم نيست زبان دانماركي بلد باشيد. اينجا همه مثله بلبل انگليسي حرف ميزنن . ولي از شما انتظار دارن كه كم كم زبونشونو ياد بگيريد.
    وضع كارهاي مرتبط با نفت و گاز بسياااااار عااااااليه. كار مهندس مكانيك فوق العادست.
    الان شركت زيمنس يه پروژه گرفته ، تو دريا نزديك فرودگاه Kastrup كپنهاگن، چيزي در حدود 500 تا توربين بادي نيروگاهي ميخوان اجرا كنن.
    شما اگر تخصص داشته باشيد بهتون قول ميدم در عرض 2 ماه اينجا كار خوب پيدا ميكنيد.
    من اينجا خيلي ها رو ميشناسم كه كار پيدا كردن و الان بسيار راضي هستن.

موفق باشيد

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط djrezam نمایش پست ها
    سلام
    به خدا اوضاع كار اين جا خيلي خوبه . شما اگر تخصص داشته باشيد رو هوا ميريد سر كار. براي كار پيدا كردن هم اصلاً لازم نيست زبان دانماركي بلد باشيد. اينجا همه مثله بلبل انگليسي حرف ميزنن . ولي از شما انتظار دارن كه كم كم زبونشونو ياد بگيريد.
    وضع كارهاي مرتبط با نفت و گاز بسياااااار عااااااليه. كار مهندس مكانيك فوق العادست.
    الان شركت زيمنس يه پروژه گرفته ، تو دريا نزديك فرودگاه Kastrup كپنهاگن، چيزي در حدود 500 تا توربين بادي نيروگاهي ميخوان اجرا كنن.

موفق باشيد
    تو چندتا سایت خوندم که نرخ بیکاریشون 4% است و این واقعا عالی. ولی نمی دونم چرا بعضیا هی میان می گن کار پیدا نمی شه اوضاع خرابه و ....
    اگه واقعا بده چرا خودشون هنوز اونجان؟
    واقعا خنده داره که یکی از کشوری مثل ایران داره می ره به بهترین کشور دنیا بعد تازه فکرم می کنه که آیا اونجا بهتره یا ایران؟؟
    کسی که متخصص باشه تو ایران کار خوب داشته باشه اونجا هم می تونه موفق باشه
    البته این نظر من

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط cope000 نمایش پست ها
    کار فقط واسه پزشکها تا هادی خوبه همین.
    پخشه روزنامه ۳۰۰۰ کر. که البت به شما نمیدن ماله ۱۵ ساله هاست
    نظافت بستگی داره از ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ،
    حالا مگو شما میخای بیای دانمارک این کارا رو کنی ؟
    یعنی همه یا پزشکن یا کارگر؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط djrezam نمایش پست ها
    سلام
    موفق باشيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط hodahooman نمایش پست ها
    تو چندتا سایت خوندم که نرخ بیکاریشون 4% است و این واقعا عالی. ولی نمی دونم چرا بعضیا هی میان می گن کار پیدا نمی شه اوضاع خرابه و ....
    اگه واقعا بده چرا خودشون هنوز اونجان؟
    واقعا خنده داره که یکی از کشوری مثل ایران داره می ره به بهترین کشور دنیا بعد تازه فکرم می کنه که آیا اونجا بهتره یا ایران؟؟
    کسی که متخصص باشه تو ایران کار خوب داشته باشه اونجا هم می تونه موفق باشه
    البته این نظر من
    در زمینه پیدا کردن کار در دانمارک، بهترین مسئله رجوع به آمار هست. کلی هم نمیشه حرف زد. من هم اعتقاد دارم باید از تزریق ناامیدی جلوگیری کرد. ولی باید از امید زیاد دادن هم جلوگیری کرد.
    دو تا موضوع جدا از هم هست. یکی درصد بیکاری. یعنی از افرادی که اقامت دانمارک دارند چند درصد، میتونن کار کنن و الان بیکار هستند. این آمار در مقایسه با اروپا بد نیست و حدود 7.5 درصده. (سایت رسمی آمار دانمارک، آوریل 2013 http://www.dst.dk/pukora/epub/Nyt/2013/NR212.pdf . البته معیارهای بیکاری در همین سایت هم متفاوته. ولی حدودا بین 6 تا 8 درصده و نهمین کشور خوب اروپاست)
    نکته بعدی درصد بیکاری بین گرین کارتیهاست. بر اساس تحقیقی که انجام شده بود و قبلا بچه ها لینکهاش رو گذاشتن، گرین کارتیها در حدود 28 درصد کار تخصصی، حدود 45 درصد هم کار غیرتخصصی پیدا کردند. (بقیه یا جویای کار هستند و یا برگشتند) باز بر اساس همین تحقیق بیشتر از 80 درصد گرین کارتیها که تنها کمتر از یک سومشون کار غیرتخصصی پیدا کردن، دوست دارند در دانمارک بمونن و به کشورشون (که عمدتا هند، چین، بنگلادش، پاکستان و ایران هست) بر نگردند. چند وقت پیش ها یکی از بچه ها مقاله ای گذاشته بود راجع به یک متخصص بنگلادشی که پیتزا دلیوری می کرد و حاضر نبود برگرده کار تخصصی بکنه تو کشورش.
    در واقع این نشون میده، جدا از اون 28 درصدی که کار تخصصی پیدا میکنن و طبیعتا خوشحالن، بقیه اکثرا با اهداف دیگه ای اومدن و داشتن کار همسطح با کشور خودشون و یا مسائل دیگه در درجه دوم اهمیت بوده.

این حرفی که میگین اصلا کاری به زبان دانمارکی ندارن، در مورد اون 28 درصد و در مورد بعضی شرکتها درسته، ولی مثلا در رشته محیط زیست که رشته من بوده، اکثر شرکتها و شهرداریها از همون اول از من زبان در سطح عالی میخواستن، بخصوص در زمینه نوشتن نامه های اداری و صدور مجوزهای زیست محیطی. ولی بعضی شرکتهای بین المللی بخصوص در زمینه نفت و گاز احتیاجی به زبان ندارن. همین الان دو تا از دوستام از بچه های مهندسی مکانیک مدتهاست که اینجان و کار تخصصی پیدا نکردن (اگر خواستن خودشون میتونن بیان تو فروم بگن). ولی برای کارهای غیرتخصصی اکثرا لازمه.

از طرف دیگه هم نباید ناامیدی الکی داد که اصلا کار نیست. ولی اینکه یکی مثلا با دکترای ادبیات فارسی و سابقه کاری تو همین زمینه بیاد دانمارک و سابقه کار ساختگی و آیلتس 4.5 انتظار داشته باشه تو 6 ماه هم کار پیدا کنه کاملا اشتباهه و صد در صد میره تو اون دسته 72 درصدی. شاید بشه گفت نصف افرادی که تو این 72 درصد هستن، همینطوری هستن ولی واقعا نصف دیگه شون تحصیلات کاملا مرتبط دارن.

در نهایت نظر شخصی من اینه که می شود در دانمارک کار تخصصی پیدا کرد، اما باید پول به اندازه کافی برای دوران بیکاری، سابقه کار واقعی، حداقل زبان انگلیسی خوب و انگیزه لازم و مهمتر از همه صبر و امید داشت. زبان دانمارکی هم در ادامه خیلی کمک می کنه که شانس بره بالاتر. و اول از همه، اینکه باید دید برای چی دارین میاین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)