صفحه 37 از 638 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464787137537 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

من پیشتر عذر خواهی می کنم که تو کار آقا بهزاد دارم فضولی میکنم تنها می خوام اطلاعاتی که خودم به دست آوردم رو با دیگران به اشتراک بزارم

تو دانمارک اگه برای گرین کارت اقدام کنید تا پیش از اینکه اقامت دائم بگیرید نمی تونید ادامه تحصیل بدید مگر اینکه دوباره ویزای اقامتی رو به ویزای تحصیلی تبدیل کنید. از طرف دیگه اگه برای دکتری اقدام کنید امتیاز 60 برای مدرک شما به 80 میرسه بعدش کار راحتتر گیر میاد چون تو دانمارک تحصیل کردید. ولی از طرف دیگه شایعاتی هست که می گن میخوان این مهاجرت از طریق گرین کارت رو تغییر بدن. با این حال به نگر من ارزش دکترا بیشتر از گرین کارت هست.
    پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط rez_918 نمایش پست ها
    با سلام ممنون ميشم اگه جواب منم بديد آقا بهزاد
    28 ساله فوق ليسانس برق شريف 2 سال سابقه كار آيلتس 6.5 آكادميك بدون مقاله پزوهشي(در صورت درخواست در مقطع دكترا)
    امتياز من كه بيشتر از 100 هستش برام شانس بيشتري قايل ميشن؟
    و بين خوندن دكترا و اين برنامه مهاجرتي كدومو پيشنهاد مي كنيد؟
    چون من توان مالي زيادي براي بيكاري اونجا ندارم حداكثر همون مقدار پوليو كه خودشون گفتن دارم

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    من پیشتر عذر خواهی می کنم که تو کار آقا بهزاد دارم فضولی میکنم تنها می خوام اطلاعاتی که خودم به دست آوردم رو با دیگران به اشتراک بزارم

تو دانمارک اگه برای گرین کارت اقدام کنید تا پیش از اینکه اقامت دائم بگیرید نمی تونید ادامه تحصیل بدید مگر اینکه دوباره ویزای اقامتی رو به ویزای تحصیلی تبدیل کنید. از طرف دیگه اگه برای دکتری اقدام کنید امتیاز 60 برای مدرک شما به 80 میرسه بعدش کار راحتتر گیر میاد چون تو دانمارک تحصیل کردید. ولی از طرف دیگه شایعاتی هست که می گن میخوان این مهاجرت از طریق گرین کارت رو تغییر بدن. با این حال به نگر من ارزش دکترا بیشتر از گرین کارت هست.
    پیروز باشید
    سلام
    اولا که خواهش میکنم. این که کار من نیست
    من هم حتی تو مسائل دانمارک علامه دهر نیستم. اگر بودم وضعیتم این نبود که هنوز کار همسرم درست نشده. من بخدا چندین بار خواهش کردم از بقیه که تجربه دارن کمک کنن. از شما هم خیلی ممنون.
    در مورد دکترا یا گرین کارت، من هم با شما موافقم که اگر بشه دکترا خوند تو یکی از کشورهای اسکاندیناوی خیلی خوبه. چون حقوق خوبی میدن ولی پیدا کردن موقعیت دکتری سخته. ولی جاش تو این فروم نیست و در صفحه مربوط به تحصیل در دانمارک میتونین بخونین.

نقل قول نوشته اصلی توسط ABSDMHD نمایش پست ها
    درود آقا بهزاد عزيز آيا واقعيت داره كه شهرداري كلاس هاي رايگان براي Danish برگزار مي كنه و ايا شما استفاده كرديد؟ در مورد يادگيري Danish توصيه مي كنيد در ايران اقدام كنيم و يا فقط انگليسي را بهبود ببخشيم تا آمدن به دانمارك؟ ممنون از لطف شما در راهنماييتون.
    همونطور که رامین گفت، مجانیه و هم کلاسهای صبح داره و هم بعداز ظهر برای کسانی که سر کار میرن. ولی اینکه توی ایران اقدام کنین یا اونجا والا بستگی داره. اگر تو ایران بخونین و بیاین اینجا ادامه بدین، از نظر مالی یک مقدار خب باید هزینه کنین برای یادگیری ولی مثلا ممکنه زودتر کار پیدا کنین. ولی اگر بلد نباشین و بخواین از صفر شروع کنین شاید دیرتر کار پیدا کنین. و تو این زمان هزینه های دیگه ای هم باید بدین مثل خورد و خوراک و رفت و آمد و اجاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط nava_so نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دالترجمه که حتما باید ببرد مدارک ترجمه شده رو دادگستری و مهر دادگستری رو بگیرد این درمورد مهر دادگستری. اما برای تایید توسط وزارت خارجه و زدن مهر وزارت خارجه بر روی مدارک، اگر در شهرستان باشید ، دارالترجمه مدارک شما رو با پیک می فرستد به وزرات خارجه در تهران و کلی هم پول پیک می گیرد ، یعنی اصل مدارک شما همراه ترجمه ها رو می فرستد تهران-وزارت خارجه و بعدش مدارک شما مهر می شه اما درشهرستان ها ، این کار توسط دارالترجمه انجام نمی شه و فقط باید به تهران ارسال بشود مدارک شما.
    ولی خود من هم یک سوال دارم ، برای کشورهای دیگر هرکسی که واسه ویزای کاری یا مهاجرتی اقدام می کرد واسه ترجمه مدارکش مهر دادگستری کفایت میکرد و مهر وزارت خارجه زمانی لازم بود که شخصی دانشجویی واسه کشوری اقدام می کرد و درواقع می خواست ویزای دانشجویی بگیرد . حالا نظر دوستان دراین مورد چیه ؟ آیا برای این ویزای کاری هم حتما نیاز به مهر وزارت خارجه هست ؟

دوستان صاحب نظر این سوال من هم هست و کاملا با حرف دوستمون موافقم
    پارسال که من مدارک رو برای کانادا ترجمه کردم به من گفتن مهر وزارت خارجه لازم نیست و همون مهر دادگستری کفایت میکنه اگه از دوستان کسی اطلاع دقیقی داره ممنون میشم شیر کنه

دوستان من طبق نوشته دوستمون تو صفحه 33 اطلاعاتم رو میل کردم واسه سفارت ولی در جواب یه فرمت دیگه رو ازم خواستن که پر کنم میزارمش اینجا شاید به درد بقیه دوستان هم بخوره

Sir, Please check the website www.newtodenmark.dk in English or Danish. Read the conditions on GR1 or Green Card Scheme carefully. Add up your scores and if you get more than 100 scores, then please give by return e-mail the following information in English (do not attach any documents to the mail): NameSurnameDegreeMajorEnglish CertificateDate of issue of the English certificate Date of expiry of the English certificateExpiry date of the passport Mobile NumberLandline Phone Number Regards,Visa Section

دوستان من اصلاعاتم رو طبق فرمت سفارت تصیح کردم و دوباره فرستادم در جواب یه ایمیل به من شده که وقت مصاحبه رو بهتون اعلام میکنیم میخواستم بدونم که واسه همه دوستان اینجوری بوده؟ یا در اولین ایمیل که از سفارت بهشون شده وقت مصاحبه هم همراهش بوده؟؟
    ممنون

Junior Member

سلام

اون دوستی که گفته ازدانشگاه شریف تاییدیه گرفته ازکجاگرفته؟لطف کنه دقیق بگه که کجابریم.درضمن نامه تاییدیه روبایدبگیم به کجابنویسن؟کلی بنویسن یابه سفارت دانمارک؟چون اونجامی پرسن که واسه کجانامه رومی خوای؟

Junior Member

دوستان سلام
    من تقریباهمه مطالب روخوندم .ممنون ازکمک همه دوستان.این پست منواگه جواب بدیدفکرکنم50درصد سوالات من وخیلی ازدوستان برطرف بشه.
    1-من توسایتشون چک کردم کهامتیاز100رومیارم.پس میرم سراغ مرحله بعدی
    2-اینجورکه متوجه شدم که باید یک ایمیل به
    آدرس thramb@um.dkبزنم ومشخصات زیر روبنویسم وبگم که وقت میخوام
    Name , Surname , Degree(هم بایدلیسانس وفوق روبنویسیم ورشته هامونو؟), Major English Certificate(منظورشآیلتزیاتافله؟ ) , Date of issue of the English certificate , Date of expiry of the English certificate , Expirydate of the passport , Mobile Number , LandlinePhone Number Regards, Visa Section (چی میشه؟)
    البته دریک جای دیگه هم یکی ازدوستان گفته کهاین مواردروبنویسیم

Surname, Birth Date , Passport number , NationalID number , Telephone , Cell-phone, Email , Education Level , Job Experience ,English Proficiency , IELTS General with ... overall , English Exam date , Address, Zip Code
    به نظرتون کدومش درسته؟یاترکیبی ازهردوش؟چونفکرنکنم که نامه استانداردی باشه.
    3-بعدش اوناجواب می دن وبعدچندروززمان مصاحبهسفارت اعلام میشه(مثلا3ماه بعد).تااون زمان وقت دارم که مدارک موردنیازروجمع آوریکنم.اصل مدرک لیسانس وفوق لیسانس + اصل ریزنمرات + ترجمه هرکدام ازااین ها + کپیرنگی مدارک + تاییدیه وزارت دادگستری وامورخارجه(که دارالترجمه هامی گیرن) +تاییدیه دانشگاه + شناسنامه وکپی + رزومه کاری و مقداری پول که درایمیل سفارتخواسته شده درروزسفارت تحویل داده می شود
    تااینجادرست است؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmed نمایش پست ها
    دوستان من اصلاعاتم رو طبق فرمت سفارت تصیح کردم و دوباره فرستادم در جواب یه ایمیل به من شده که وقت مصاحبه رو بهتون اعلام میکنیم میخواستم بدونم که واسه همه دوستان اینجوری بوده؟ یا در اولین ایمیل که از سفارت بهشون شده وقت مصاحبه هم همراهش بوده؟؟
    ممنون
    نه خیر آقا وحید
    وقتی اونها به ایمیل شما جواب میدن که بعدا بهتون وقت مصاحبه میدیم یعنی فعلا شما دیگه ایمیل ندید تا خودشون واستون وقت مصاحبه ای تعیین کنند و دوباره بهتون ایمیل می زنن و وقت رو به شما اعلام میکنند.پس باید صبور باشید و منتظر ایمیل بعدی سفارت..واسه من که اینطوری بود

با اجازه از همه دوستان، اینقدر مسائل رو پیچیده می کنین که این مهاجرت هم به سرنوشت مهاجرت کانادا تبدیل میشه. من یک بار به طور کامل توضیح میدم. ترابخدا کامل بخونین، دیگه سوال تکراری نپرسین:
    مرحله اول: بررسی امتیازات
    1 - چک می کنید که اسمتان در لیست پوزیتیو هست یا نه. اگر نباشد هم البته ممکنه امتیاز بیارین ولی یادتون باشه که احتمالا برای رشته تون تو دانمارک کار خیلی کمه و اگر هم باشه به اندازه کافی دانمارکی هست که اون کار رو انجام بده.
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...t_overview.htm
    2 - در صفحه مربوط به گرین کارت اداره مهاجرت، امتیازاتون رو جمع می زنین. واقعی. دانشگاهتون رو به زور توی 400 تای اول دنیا نمیبرین و سابقه کارتون رو الکی زیاد نمی کنین. واقعا امتیازهاتون رو جمع میزنین. اگر با اطمینان 100 یا بیشتر شد، شما میتوانید ویزای گرین کارت بگیرین. در مورد امتیاز اضافه قرار داشتن رشته در لیست پوزیتیو هم در این فروم کامل توضیح داده شده.
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

مرحله دوم: تهیه مدارک
    چون ممکنه هر بار قوانین عوض شه، من الان ترجیح میدم ننویسم چه مدارک لازمه. ولی در فرم GR1 یک سری مدارک خواسته شده تهیه می کنین. هرچی گفته دونه دونه تهیه میکنین. مدارک تحصیلی شامل ریزنمرات و مدارک لیسانس و فوق لیسانس، هم اصلش، هم کپی رنگی پشت و روش و هم ترجمه رسمی (این ترجمه ها هم میره همون اداره ای که مدارک متقاضیان تحصیلی میره، برای همین باید همون مهرهایی رو داشته باشه که اونها هم داره. (خود دارالترجمه های رسمی هم می زنن). نامه تاییدیه دانشگاه هم لازم نیست خطاب به سفارت باشه (چون معمولا نمیدن) کلی باشه کافیه. to whom it may concern. امتحان آیلتس یا تافل یا آلمانی یا سوئدی یا نروژی یا دانمارکی هم میدین. سابقه کار رو هم به صورت واقعی میگیرین. فعلا نیازی به بیمه نیست. اگر سابقه کارتون رو به انگلیسی بدن که هیچی. وگرنه باید ترجمه بشه که فکر کنم برای ترجمه بیمه میخوان. ولی از دارالترجمه بپرسین.

مرحله سوم: ایمیل به سفارت برای وقت گرفتن
    1- ایمیل میزنین به سفارت و به انگلیسی در حد دو تا سه جمله مینویسین که من برای مصاحبه سفارت وقت میخوام.
    2- سفارت جواب میده و یک سری مشخصات میخواد. من نمی فهمم چرا اینقدر پیچیده میکنین موضوع رو. میاین مینویسین که چی نوشتن، بعد یکی دیگه مینویسه این رو نوشتن. باباجان! هر کی ایمیل زد براش یه جواب میاد که این مشخصات رو بفرست. شاید ماه دیگه قانون عوض شد گفتن شماره شناسنامه پدر و مادرتون رو بدین، شاید یه روز خواستن تاریخ فارغ التحصیلی رو هم بخوان. هر کسی دیگه انگلیسی بلده. ایمیل که زد، براش چند وقت بعد یه جواب میاد، هر چی خواستن ایمیل کنین دیگه.
    3- اگر اعتبار پاسپورتتون کم باشه (مثلا 2 سال) یا امتحان زبانتون رو هنوز نداده باشین یا یه اشکالی باشه، در درجه اول نباید درخواست وقت میکردین. اونها هم بهتون میگن فعلا شرایط رو ندارین و دوباره به مرحله دوم برمیگردین.
    اگر اوکی باشه، بهتون وقت میدن برای چند ماه بعد. توی ایمیلی که وقت میدن، میگن فلان مدارک اضافه رو هم بیارین (مثلا کپی شناسنامه، کپی اضافی).
    باز صبر کنین هر کس ببینه براش چی میزنن. شاید مدارکی که میخوان بر حسب قوانین عوض شه. ولی چون دو سه ماه وقت دارین جای نگرانی نیست. مدارک خارق العاده ای نمیخوان.

مرحله چهارم: حضور در سفارت و تحویل مدارک
    همون روزی که گفتن میرین سفارت. فقط یادتون باشه که بر طبق قوانین جدید (از 20 می 2012) اگر تو سفارت ازتون عکس بگیرن و انگشت نگاری کنن: 1- دستاتون تمیز باشه!!!! 2- مرتب باشین که عکستون خوشگل شه!!!!
    یکی یکی بهتون میگن مدارک رو بدین و شما هم یکی یکی میدین.

مرحله پنجم: صبر................................
    کسی نمی دونه چقدر باید صبر کرد. قبلا کمتر بود. برای ماها حدود 8 تا 10 ماه بود. الان با توجه به اینکه کارت بیومتریک صادر میشه، احتمالا 4 ماه اضافه میشه (طبق چیزی که تو سایت اداره مهاجرت نوشته) چون الان صفهای طولانی اینجا تشکیل شده برای کارت هوشمند اقامت!!!!! و مثل خودمون که هر چند وقت یکبار هی باید بریم کارت هوشمند و این چیزها بگیریم، اینجا هم برای خارجیها این داستانها هست.
    بعدش هم ایشالا زنگ میزنن بهتون و میگن بیاین ویزا بگیرین و میاین و تازه اول ..........

جالب اینه که با همه این حرفها سال 2011 فقط 88 ایرانی گرین کارت گرفتن. یعنی این همه قوانین رو میخونین، به طور متوسط و البته دست بالا در هر هفته فقط 2 نفر ویزا گرفتن. در حالیکه هر روز 4 نفر مصاحبه گرین کارت میکنن. لطفا اگر شرایط ندارین، باعث تلف شدن پول خودتون و وقت بقیه منتظران نشین. شرایط کشورهای دیگه رو بررسی کنین. باز هم کشورهایی هستن که مهاجرت میدن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)