صفحه 382 از 638 نخستنخست ... 282332372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392432482 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,811 تا 3,820 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi123 نمایش پست ها
    با سلام
    از بچه هایی که الان اونجا هستن، کسی هست که راجع به گرایش برق الکترونیک اطلاع داشته باشه، مثلا اینکه چه نرم افزار هایی بیشتر کاربرد دارن یا توی چه زمینه هایی بیشتر کار هست(مثلا طراحی مداریا PLC یا ابزار دقیق)؟؟؟ اگه بچه های برقی تخصص تو زمینه های باقی رشته ها مثلا شبکه های کامپیوتری داشته باشن بهتر نیست و بعدا گیر نمیدن که زمینه رشتتون با کارتون یکی نیست اگه کار تو زمینه شبکه پیدا بکنن؟؟؟
    من ایران هستم و جویای کار.
    گفتم برای بچه های برقی فاروم نظرم رو بنویسم.

شما هر کاری که بتونین بگیرین حتی کامپیوتری و مکانیک و مکاترونیک و .... گیری نداره. مهم گرفتن کاره که به رزومه شما بر میگرده.
    من هم برقی هستم (کنترل) ولی برای کارهای فنی، فروش و حتی مدیریتی هم اقدام میکنم.
    ولی شانس شما تو رشتتون قطعا بیشتره. چون باید رقیباتون رو بسنجید.

کار تو زمینه اتوماسیون در داروسازی و نفت و گاز بسیار خوبه.
    ضمنا دونستن PLC زیمنس بسیار کارگشاست.
    دنبال طراحی مدار نرین. چیزی توش نیست. تو ابزار دقیق (به معنی instrument) کار هست ولی کمتره. سیستم کنترل و اتوماسیون بسیار بیشتره.

کار تو زمینه SCADA بسیار خوبه و حتما دانش این کار رو یاد بگیرید.
    استاندارد های S88 - GMP - GAMP رو خوب بخونید و یاد بگیرید. خیلی کمکتون میکنه.

شما که کار شبکه کردین میتونین برای کارهای شبکه هم اپلای کنین. اگه کارتون قوی باشه حتما میگیرن. چون آگهی IT من زیاد دیدم.
    ضمنا هر چی گواهی نامه دوره (انگلیسی یا ترجمه) دارین حتما اسکن کنید و ضمیمه سی وی تون. خیلی مهمه.

سی وی 2 صفحه ماکزیمم و کاورلتر(اپلیکیشن لتر، موتیویشن لتر - اینها اسمهای دیگشه) هم 1 صفحه.
    برای نوشتن و ادیت سی وی تون و نامه تون کاملا وقت بذارید و کار زیربنایی کنید. نتیجش رو میبینید. برای هر شغلی هم باید یک کاور لتر جدا با سلیقه اون شغل بنویسید.
    اولش کمی زمان بره ولی راه می افتید. کاملا ارزش داره.

موفق باشید
    کاوه

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    دوستانیکه الان دانمارک تشریف دارن میشه در مورد گواهینامه یکم اطلاعات بدن گواهیناممونو بین المللی کنیم برای اونجا قابل قبوله؟ چند وقت پیش آقا بهزاد اشاره ای به گواهینامۀ ایرانیها کردن نمیدونم منظورشون چی بود اگه یکم بهمون اطلاعات بدن ممنون میشم.
    گواهینامه بین المللی که معمولا شش ماه تا یک سال اعتبار داره.
    منظور من، گواهینامه خود دانمارک بود. مراحل گرفتن گواهینامه دانمارک برای کسی که گواهینامه داره، اینه
    گام 1- شما باید ترجمه رسمی گواهینامه تون رو بگیرین. تجربه شخصی بچه ها در این یک سال این بود که کمون، ترجمه های رسمی ایران رو قبول نمی کنه. یا باید ترجمه سفارت ایران در دانمارک باشه یا اینکه مترجم های رسمی مورد تایید در خود دانمارک ترجمه کنن.
    گام 2- وقت دکتر بگیرین تا ازتون معاینه چشم و یک سری تستهای ساده بگیره. ازتون هزینه ای در حدود 350 کرون دریافت میشه.
    گام 3- با نامه دکتر، اصل و ترجمه گواهینامه تون میرین کمون. اصل گواهینامه و ترجمه رسمی و نامه رو میدین، گواهینامه موقت می گیرین، قبلا سه ماهه بود، در حال حاضر 4 ماهه است. با این گواهینامه موقت میتونین توی دانمارک، فنلاند، نروژ، سوئد و ایسلند رانندگی کنین. برای این مرحله، پول میگیرن که بسته به کمون، حدود 250 تا 300 کرونه.
    گام 4- منتظر نامه پلیس میشین که گواهینامه رو تایید کنه. جدیدا، پلیس اکثر گواهینامه های ایرانی، بنگلادشی و ... رو تایید نمی کنه. اول هم ایراد میگیره که باید مهر وزارت خارجه داشته باشه!!!!! در حالیکه کمون ترجمه رسمی ایران که مهر وزارت خارجه رو داره قبول نمی کنه!!!! واسه همین باید ترجمه رسمی رو ارائه بدین. بعد از این مرحله هم معمولا باز قبول نمی کنه طبق تجربه بچه ها! حالا اگر کسی خوش شانس بود و قبول کردن، فقط میره یک سری امتحانهای ساده رانندگی میده و با هزینه کمتری میتونه گواهینامه دانمارک رو بگیره. اگر هم پلیس قبول نکنه، باید تمام مراحلی که یک بچه دانمارکی باید بره تا گواهینامه رو بگیره پشت سر بذاره که حدود 20000 کرونی خرجش میشه.

البته اینها بر اساس تجارب واقعی 7، 8 نفر از بچه ها از جمله خودم بوده. اگر تغییری بود حتما میگم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    vétérinaire medecine l'université de Téhéran

چقد طول میکشه که جواب ایمیل سفارت بیاد؟ واسه وقت گرفتن ها....

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات کاملتون میشه بگین کجا بهتون گفتن باید آزمایش انجام بدین؟ و چه آزمایشاتی؟ قبل از اینکه برین دکتر چه آزمایشی باید انجام بدین؟
    همینجا که میاین کارت ذرد پزشکی رو که میگیرین بهتون میگه باید انجام بدین من هنوز این کار رو نگردم

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    من هم پرینت پروفایل رو بردم و لینک اینترنتی نمره تافلم رو و قبول نکردن. گفت اصل کارنامه. حق هم داره. چون میشه تو پرینت تقلب کرد.
    شما تافل ثبت نام کن. آدرس آمریکا رو بده (آشنایی کسی) بعد کارنامت زود میرسه اونجا. بعد میگی برات با دی اچ ال بفرستن ایران (پست سریع - حدود 60-70 دلار هزینشه) در این حالت کارنامت به جای 2 ماه یا 2 ماه ونیم حدود 20 روزه میرسه دستت. حالا یه خورده کمتر بیشتر
    من همین کاری رو کردم که کاوه جان گفت. 70 دلار برام آب خورد که از آمریکا رسید به دبی. از اونجا هم یکی از دوستام آورد. کلا بعد از روز امتحان تافل 20 روزه دستم رسید. سفارت کپی رنگی رو هم قبول نکرد با اینکه اصلش رو داشتم. اصلش رو گرفت.

سلام.

در مورد مدت زمانیکه شما میتونید دانمارک رو ترک کنین (بدون هیچ دلیلی) و البته اقامتتون هم باطل نشه ، دوستان خبره اظهار نظر کنن.
    من فکر میکنم جایی خوندم 6 ماه و فقط یک بار. آیا این درسته؟
    و اینکه اگه مدرک محکمی داشته باشین برای ارایه ، بیش از اون هم میشه. (مثلا مسایل انسانی، عاطفی،...) آیا این هم درسته؟

دوستان عزیزم خواهشمندم منبع رو هم ذکر کنین.

ممنون
    کاوه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD

ایمیل به سفارت: 1 جون
    پاسخ از سفارت: 4 جون
    زمان مصاحبه: 24 سپتامبر

نقل قول نوشته اصلی توسط saraftp نمایش پست ها
    چقد طول میکشه که جواب ایمیل سفارت بیاد؟ واسه وقت گرفتن ها....

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ahanchian نمایش پست ها
    ایمیل به سفارت: 1 جون
    پاسخ از سفارت: 4 جون
    زمان مصاحبه: 24 سپتامبر
    خیلی جالبه، کسی میدونه زمان مصاحبه رو بر چه اساس میدن ؟ من قبل از شما ایمیل زدم ولی وقت مصاحبه ام بعد ازشما هست. دوستم هم قبل از من ایمیل زد و لی وقت مصاحبش بعد از من هست!!

Junior Member

کاوه جان سلام
    من دیروز شخصا رفتم اداره مهاجرت توی کپنهاگ. اول از همه باید cpr بگیریم. وقتی cpr بگیری راحت میتونی بری و بیایی. اما اگه واسه cpr اقدام کرده باشی و هنوز کارتت دست نرسیده باشه باید بری همین اداره مهاجرت و یک برگه اجازه نامه پر کنی تا بتونی برگردی. اما اگر cpr اصلا نگرفته باشی (مثل خود من ) و توی ویزات زده باشه multi و مستقیما برگردی ایران (یعنی مثلا نری آلمان را بگردی و بعد بری ایران) با ویزات تا روزی که تاریخ اعتبار در اون درج شده حق ورود داری. یه نکته را هم بگم اگر شما وارد دانمارک شدی و تا پایان تاریخ اعتبار ویزات cpr نگیری و همین جور اینجا بمونی و بدون cpr باشی تو خود همین دانمارک به مشکل بر میخوری. یعنی اینکه دوستان تا دقیقه نود صبر نکنین و قبل ار اتمام اعتبار ویزاتون که معمولا هم شش ماهه هست حتما cpr بگیرین و گرنه اقامتتون به مشکل میخوره و شاید حتی باطل بشه. این را خودم دیروز از اداره مهاجرت پرسیدم. اینها آدم های خوبی هستن و کارت را راه میندازن اما کاملا به قانون پایبند هستن. دلایل عاطفی و غیره به نظرم براشون دلیل نمیشه و طبق قانون که در بالا گفتم عمل میکنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_k_ee نمایش پست ها
    سلام.

در مورد مدت زمانیکه شما میتونید دانمارک رو ترک کنین (بدون هیچ دلیلی) و البته اقامتتون هم باطل نشه ، دوستان خبره اظهار نظر کنن.
    من فکر میکنم جایی خوندم 6 ماه و فقط یک بار. آیا این درسته؟
    و اینکه اگه مدرک محکمی داشته باشین برای ارایه ، بیش از اون هم میشه. (مثلا مسایل انسانی، عاطفی،...) آیا این هم درسته؟

دوستان عزیزم خواهشمندم منبع رو هم ذکر کنین.

ممنون
    کاوه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

نقل قول نوشته اصلی توسط marymary نمایش پست ها
    همینجا که میاین کارت ذرد پزشکی رو که میگیرین بهتون میگه باید انجام بدین من هنوز این کار رو نگردم
    ممنون چه ازمايشاتي بايد انجام بشه براي بچه هاي كوچيك يكي دو ساله هم بايد ازمايش انجام بشه لطفا اگه هر كس اظلاعاتي داره بيان كنه و اينكه ايا براي گرفتن كارت زرد و سي پي ار نامبر بايد بچه هم حضور داشته باشه يا اينكه والدين ميتونن جاش كارتهاشو بگيرن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)