صفحه 386 از 638 نخستنخست ... 286336376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396436486 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,851 تا 3,860 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    من فکر می کنم شما در ایمیل ارسالی خودتان یک اشتباهی کرده باشید پیشنهاد می کنم متن ایمیلتان (آن که شما فرستادید)را برای بررسی به طور عمومی یا خصوصی برای من ارسال کنید.
    من مشخصاتم مثل سن، رشته، شماره پاسپورت و مدرک زبان رو نوشتم و گفتم که برای مصاحبه ی بایومتریک وقت می خوام. همین! و اونها هم همون جواب رو که گفتم بهم دادن. به هر دو ایمیل سفارت هم فرستادم اما یکیشون جواب داد.

یک سوال نامه ی تاییدیه ی تحصیلی من رو رییس کل دانشکده نوشته و من خارج از ایران درس خوندم و مدرکم مورد تایید کامل وزارت علوم ایران هست. این کافیه دیگه؟
    ممنون ز شما.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD

دوستان
    با وکالتنامه محضری، پدر یا مادرم میتونن برن سفارت ویزا رو پیک آپ کنند؟
    من 24 سپتامبر وقت مصاحبه دارم، 26 سپتامبر باید از ایران برم. میخام پاس رو با مسافر بفرستم ایران، با وکالتنامه خانوادم ویزا رم بگیرن، دوباره با مسافر پاسمو بفرستن برام. به نظرتون آیا این موضوع شدنی هستش؟

Junior Member

با سلام خدمت دوست گرامی و تشکر فراوان به خاطر راهنماییهای ارزنده ای که به دوستان خودتان ارائه می دهید و در مورد حل مشکلات دوستان، مشکلاتی که من فکر می کنم حتی خود سفارت هم در پاسخگویی برخی از آنها مطمئن نبوده ( ا حداقل پاسخ کاملی ارائه داده نمی شود) ، دیگران را یاری می رسانید. امید به موفقیت هر چه بیشتر شما دوستان عزیز چه در ایران و چه در دانمارک و آرزوی آنکه همگی در رسیدن به خواسته هایمان موفق باشیم. بنده فوق لیسانس عمران هستم و جهت دریافت ویزای GR1 اقدام کرده و کمتر از دو ماه دیگر وقت مصاحبه دارم. قبل از آنکه مطالب این سایت در مورد مهاجرت به دانمارک را مطالعه کنم هیچ اطلاعات و دیدگاهی نسبت به سختگیریها و حساسیتهای فراوانی که در سفارت جهت دریافت مدارک میشود، نداشتم ولی حالا در مورد اینکه مدارکم مورد تایید واقع شود قدری نگران شدم که نهایتا تصمیم گرفتم از دوستان عزیز در این سایت چه کسانی که تجربه دریافت ویزا را داشته و چه دیگران که مانند بنده در شرف اقدام هستند در مورد نگرانیها و حل ابهامات خود ، یاری بگیرم. پیشاپیش از همه دوستان عزیز جهت وقت و انرژیی که می گذارید، تشکر و قدردانی بسیار دارم.

1. با توجه به اینکه بنده فوق لیسانس عمران می باشم و رشته Building engineer در Positive List قرار دارد، در هنگام درست کردن Case Order ID جهت دریافت ویزای GR1، کدامیک از دو Category زیر باید اتخاب شود:

a)Positive List, Pay Limit scheme and residence permit for the purpose of seeking new employment (first time)
    b) Greencard scheme (first time)

1. در مورد Financial Support ، چند تا ابهام هست که در زیر مطرح می کنم. لطفا منو راهنمایی کنید.

الف- مبالغ مطرح شده در سایت https://www.nyidanmark.dk بر اساس تاریخ 27/09/2012 آپدیت شده است، آیا همچنان این مقادیر معتبر می باشد یا افزایش یافته است؟ در صورت افزایش یافتن از کجا باید مقادیر جدید را یافت؟
    ب- در مورد ساپورت مالی برای سال اول اقامت در دانمارک بعد از دریافت ویزای GR1 ، محاسبه ای که بنده داشتم به این صورت است لطفا منو راهنمایی کنین که آیا این روش محاسه درست است یا خیر؟
    مبلغ تمکین مالی برای یک شخص با سن مابین 25 و 34 سال مطابق با مبلغ اعلام شده در سایت و فرم Application ، 77664 کرون دانمارک می باشد. از طرفی مبلغ معادل کرون دانمارک به تومان این روزها حدودا 220 تومان میباشد ( اگر اشتباه می کنم لطفا منو راهنمایی کنید ) ، بنابراین 77664 * 220 = 17086080 ، حالا سوال من اینه آیا مبلغ مثلا 18 میلیون تومان برای گرفتن گواهی تمکین مالی از بانک و ارائه به سفارت، کفایت می کند؟ اگر پاسخ منفی است لطفا منو راهنمایی کنید؟ اگر گفته می شود که کمی بیش از این مقدار برای اطمینان بیشتر و جهت گرفتن گواهی تمکین مالی از بانک در حساب گذاشته شود لطفا بفرمایید چه قدر بیشتر؟ 20 میلیون تومان ؟ 25 میلیون تومان ؟ مطمئنا این گونه سوالات و مسائل وقتی مهم هستند که شخص از نظر مالی محدودیت داشته باشد و شرایط کنونی بنده چنین است.

1. در مورد تبدیل تومان به کرون دانمارک جهت دریافت گواهی تمکین مالی از بانک، الان بهترین منبع جهت دریافت ضریب تیدیل کرون دانمارک به تومان کدام سایت و یا منبع دیگری در صورت موجود بودن، می باشد؟
    2. در مورد پرکردن فرم Application ، در یکی از پست ها یکی از دوستان گفته بودند که جهت امضای فرم Application ، باید از خودکار مشکی استفاده شود؟ آیا کسی تجربه ای در این زمینه دارد؟ لطفآ مرا راهنمایی کنید.
    3. در مورد پرکردن فرم Application، در قسمت مربوط به Information about higher education ،

الف- در قسمت مربوط به higher education 1 ، مدرک فوق لیسانس و در قسمت مربوط به higher education 2 ، مدرک لیسانسم را بنویسم یا باید به گونه دیگری تکمیل شود؟
    ب- قسمت مربوط به Admission requirements که در هر دو قسمت مربوط به higher education 1 و higher education 2 آمده است چگونه باید تکمیل شود ؟

1. در مورد پرکردن فرم Application، در قسمت Signature ، در کنار قسمتی که امضاء می شود،Date va Place نوشته شده است، سوال من در اینجا اینست که منظور از Place که در اینجا آمده است چیست و چه چیزی باید نوشته شود ؟
    2. در مورد ترجمه مدارک دانشگاهی، در دارالترجمه ای مدارک من ترجمه شده روال به این صورت است که بعد از ترجمه اصل مدرک و ریز نمرات، یک کپی سیاه و سفید از مدارک هم به ترجمه خودشان اضافه کرده و همه را پین نموده و در محل پین محل می زنند. سوال من در اینجا اینست که :

الف- با توجه به اینکه باید کپی رنگی از مدارک تحصیلی و ریز نمرات ارائه شود، در صورتی که من از مدارک و ریزنمراتم کپی رنگی هم تهیه کنم در سفارت به کپی های سیاه و سفیدی که خود دارالترجمه به ترجمه ها ضمیمه کرده ایراد نمی گیرند ؟ آیا برای تایید آنها و برابر اصل کرنشان غیر از مبلغی که برای تایید کپی های رنگی خودم، باید پراخت کنم مبلغی اضافه برای کپی های دارالترجمه هم باید پرداخت شود؟
    ب- اساسا با توجه به اینکه احساس میکنم کلا تعداد مدارکی که باید در سفارت ارایه و تحویل داده شود محدود می یاشد، آیا کلا به کپی هایی که دارالترجمه به ترجمه ها ضمیمه کرده و پین نموده است ایراد نمی گیرند؟
    ج- در صورتیکه که بنده از دارالترجمه تقاضا کنم که کپی های سیاه و سفید را با کپی های رنگی معاوضه کنند ( که البته بعید می دانم این کار را انجام بدهند چون کپی ها و ترجمه ها پین شده و در محل پین مهر شده اند)، در اینصوت سفارت ایراد نمی گیرد که چرا کپی های رنگی با ترجمه ها به هم پین شده اند ؟
    د- در مجموع ترجمه های مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس به چه تعداد باید در سفارت ارائه گردد؟
    با تشکر فراوان از وقتی که گذاشتید.
    ممنون.

Junior Member

سلام
    در مورد اینکه ریز نمرات مدرک لیسانستان هم نیاز هست یا نه با احترام به همه دوستان، حتما از سفارت هم سوال بفرمایید چون چیزی که من در فرم application GR1 میبینم 2 مورد بیشتر برای تکمیل کردن ندارد یعنی higher education 1 و اهلاثق ثیعزشفهخد 2 . که برای شما احتمالا فوق لیسانس و دکترا میشود.
    موفق باشین.

Junior Member

سلام. من خودم آیلتس 6.5 دارم و واسه 1 اکتبر هم وقت گرفتم! اینو واسه دوستم میپرسم، چون شرایطش مثل منه، فقط آیلتس نداره! اگه بخواد که اول امتحان بده (که وضعیش تو ایران فعلاً داغونه)، خیلی براش دیر میشه! سوالم اینه که حالا مثلاً اگه تو ایمیل نمره آیلتس رو بزنه 6، بعد امتحان که داد نمرش شد 6.5، اونوقت تو سفارت چجوری باهاش برخورد میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Jooda نمایش پست ها
    من مشخصاتم مثل سن، رشته، شماره پاسپورت و مدرک زبان رو نوشتم و گفتم که برای مصاحبه ی بایومتریک وقت می خوام. همین! و اونها هم همون جواب رو که گفتم بهم دادن. به هر دو ایمیل سفارت هم فرستادم اما یکیشون جواب داد.

یک سوال نامه ی تاییدیه ی تحصیلی من رو رییس کل دانشکده نوشته و من خارج از ایران درس خوندم و مدرکم مورد تایید کامل وزارت علوم ایران هست. این کافیه دیگه؟
    ممنون ز شما.
    دقیقا حدسم درست بود. آنها نه تفسیر می‌کنند و نه اینکه سعی می‌کنند که منظور شما را حدس بزنند.خطا از شما بوده است!!
    درخواست برای بیومتریک برای کسی است که از طریق دیگری (آنلاین یا ...)‌اقدام کرده یا اینکه نفر دوم است(همسر یا فرزند...).
    شما درخواست ساده‌ای بنویسید(برای استارت). مثلا I'd like an appointment for GR1 Application.

در مورد سوالتان من تجربه ندارم از دیگر دوستان بپرسید.

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط bda1364 نمایش پست ها
    سلام. من خودم آیلتس 6.5 دارم و واسه 1 اکتبر هم وقت گرفتم! اینو واسه دوستم میپرسم، چون شرایطش مثل منه، فقط آیلتس نداره! اگه بخواد که اول امتحان بده (که وضعیش تو ایران فعلاً داغونه)، خیلی براش دیر میشه! سوالم اینه که حالا مثلاً اگه تو ایمیل نمره آیلتس رو بزنه 6، بعد امتحان که داد نمرش شد 6.5، اونوقت تو سفارت چجوری باهاش برخورد میشه؟
    تا این لحظه و بر اساس تجربیات مشکلی نیست. ایمیلهای رد و بدل شده فقط برای گرفتن وقت است. و روز مقرر به مدارک حاضر نگاه می‌شود. ولی این را هم در نظر بگیرید که گاهی یک نفر وقت قبلی می‌گیرد و بنا بر دلایلی آن را لغو می‌کند. بعد همان روز شما درخواست می‌فرستید بلافاصله وقت را به شما می‌دهند. برای خود من وقت 3 ماهه دادند ولی شخصی بعد از من وقت 20 روزه گرفت!!! در حالی که من مدارکم آماده بود و او به سختی توانست مدارکش را آماده کند.

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط hihi8910 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست گرامی و تشکر فراوان به خاطر راهنماییهای ارزنده ای که به دوستان خودتان ارائه می دهید و در مورد حل مشکلات دوستان، مشکلاتی که من فکر می کنم حتی خود سفارت هم در پاسخگویی برخی از آنها مطمئن نبوده ( ا حداقل پاسخ کاملی ارائه داده نمی شود) ، دیگران را یاری می رسانید. امید به موفقیت هر چه بیشتر شما دوستان عزیز چه در ایران و چه در دانمارک و آرزوی آنکه همگی در رسیدن به خواسته هایمان موفق باشیم. بنده فوق لیسانس عمران هستم و جه****ه و سفید را با کپی های رنگی معاوضه کنند ( که البته بعید می دانم این کار را انجام بدهند چون کپی ها و ترجمه ها پین شده و در محل پین مهر شده اند)، در اینصوت سفارت ایراد نمی گیرد که چرا کپی های رنگی با ترجمه ها به هم پین شده اند ؟
    د- در مجموع ترجمه های مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس به چه تعداد باید در سفارت ارائه گردد؟
    ممنون.
    با سلام خدمت دوست گرامی و تشکر فراوان به خاطر راهنماییهای ارزنده ای که به دوستان خودتان ارائه می دهید و در مورد حل مشکلات دوستان، مشکلاتی که من فکر می کنم حتی خود سفارت هم در پاسخگویی برخی از آنها مطمئن نبوده ( ا حداقل پاسخ کاملی ارائه داده نمی شود) ، دیگران را یاری می رسانید. امید به موفقیت هر چه بیشتر شما دوستان عزیز چه در ایران و چه در دانمارک و آرزوی آنکه همگی در رسیدن به خواسته هایمان موفق باشیم. بنده فوق لیسانس عمران هستم و جهت دریافت ******** دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس به چه تعداد باید در سفارت ارائه گردد؟
    ممنون.
    در مورد سوال اول (Greencard scheme (first time
    در مورد سایت باید بگویم که سایت به روز است
    در مورد تمکن مالی نرخ فعلا نرخ روز بانک مرکزی ( ارز مرجع ) است. چون بانکها بر اساس آن بر حسب دلار یا یورو یا .. نامه می‌دهند. همه سایتهای بین المللی هم دلار را 1226 تومان اعلام میکنند!!!!! محاسبه شما درست است ولی تا 10 درصد بیشتر کافی است. دلواپس نباشید. البته فکر آینده را هم بکنید حالا ویزاتون اومده می‌خواهید بروید شما که واقعا تمکن مالی ندارید اونجا در سرزمین غریب!!! چند روز می‌خواهید هوا میل بفرمایید؟
    خیلی حساسیت دارید من اصلا یادم رفته بود امضا کنم خانم مغروری خودکارش که یادم نیست چه رنگی بود دادند من هم فرم پرینت شده و پاسپورت را همانجا امضا کردم و مکان را هم نوشتن تهران!!!!
    اینکه دارالترجمه کپی سیاه و سفید الصاق کرده یک قانون است و مسئولیتش با شما نیست. شما جداگانه باید از همه مدارک کپی رنگی A4 بگیرید.
    در ضمن باز کردن پین دارالترجمه از مصادیق جعل اسناد معتبر است!!
    هر مدرک یک ترجمه اصل( نه کپی)با مهر اصل دادگستری و امور خارجه غیر از تهران در برخی شهر ها مثل اصفهان و بندر عباس و... امور خارجه نمایندگی دارد.

Junior Member

سلام
    در مورد اینکه ریز نمرات مدرک لیسانستان هم نیاز هست یا نه با احترام به همه دوستان، حتما از سفارت هم سوال بفرمایید چون چیزی که من در فرم application GR1 میبینم 2 مورد بیشتر برای تکمیل کردن ندارد یعنی higher education 1 و اهلاثق ثیعزشفهخد 2 . که برای شما احتمالا فوق لیسانس و دکترا میشود.
    موفق باشین.
    نیاز است ودر فرم gr1 لغت transcript به معنی ریز نمرات است

Junior Member

سلام و تشکر فراوان از اینکه به بخشی از سوالاتم پاسخ دادید بسیار بسیار ممنوم.
    در مورد اینکه گفتم فراهم کردن تمکین مالی در صورنی که از نرخ غیر مرجع استفاده شود برایم مشکل است، منظورم در این زمان بود و اگه ویزا برایم صادر بشود آن موقع مشکلی ندارم از نظر ساپورت کردن خوذم .
    پس شما می فرمایید که همان نرخ مرجع ( دلار 1226 تومان کرون دانمارک 2154 ریال) مد نظر قرار می گیرد؟ گواهی تمکین مالی باید معادل مبلغ تومان به کرون نوشته شده باشد یا اگر تومان به دلار بمعادل شده اشد هم مشکلی نیست؟
    در مورد ترجمه مدارک تحصیلی هم می توانم این نتیجه را بگیرم که ضمیمه کردن کپی سیاه و سفید مدارک به ترجمه ها یک کار مرسوم هست و در سفارت ایرادی نمی گیرند که چرا کلا من کپی سیاه و سفید را ضمیمه ترجمه مدارک تحصیلی ام کردم ( و یا اینکه ازم خواسته شود که در سفارت کپی های سیاه و سفید را جدا کنم از ترجمه ها که بنا به قول خودتون مشکلات دیگه به همراه دارد و دردسرهای خودش) و بدنبال ابن باشند که علاوه بر کپی های رنگی که تهیه می کنم کپی های سیاه سفید ضمیمه شده را هم مهر تایید بزنند که منجر به پرداخت هزینه اضافی بشود ؟
    یه سوال دیگه هم که هست اینه در مورد گواهی های آموزشی و دوره های گذرانده شده که در رزومه آورده میشود آیا لازم است آنها هم مهر تایید سفارت داشته باشند که اینم خودش می شه هزینه اضافی مخصوصا اگر تعداد certificate ها زیاد باشند ؟ اصلا اینجور گواهی ها (که در تایید رزومه نوشته شده استفاده می شود ) را سفارت تحویل می گیرد یا خیر؟
    باز هم از دوستان خوبم تشکر میکنم. ممنونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)