صفحه 39 از 638 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989139539 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام دوستان عزیز،
    من فوق لیسانس خودمو سوئد تموم کردم. ماه جون 2011 در immigration office کپنهاگ مدارکم رو برای ویزای GR1 تحویل دادم. بعد از یک ماه چون اقامت دانشجویی سوئدم تموم میشد برگشتم ایران و منتظر خبر دانمارک شدم. البته برگشتنم به ایران رو اطلاع ندادم و آدرس خودم رو که الان دوستم اونجاست در سوئد معتبر نگه داشتم تا نامه های دانمارکم به اون آدرس پست بشه (با فرض اینکه ممکنه کارم زودتر انجام بشه) الان نامه اومده برام که تو educational level assessment هستم و تا 2 ماه دیگه پروندم فاینالایز میشه. به نظر شما الان بهتره از طریق دعوتنامه دوستم از سفارت سوئد ویزای شنگن 6 ماهه بگیرم و برم دانمارک یا به دانمارک خبر بدم که ایرانم و از سفارت دانمارک تقاضای ویزای (Type D (national visa کنم. چون فکر میکنم 3 سال اقامت سوئدم بودم باعث میشه راحت تر از سفارت سوئد ویزا بگیرم. البته ممکنه وقتی وارد دانمارک شدم برای کارهای اقامتی خودم برای آدرس دادن، افتتاح حساب و کارهای اقامتی دیگم تا صدور کارت بیومتریک نیاز به ویزای ناشنال دانمارک داشته باشم. مدارکم برای ویزای سوئد آمادست ولی نمیدونم برای این نوع ویزای دانمارک چی باید تحویل بدم. ممنون میشم نظرتون رو زودتر به من بگید.

Junior Member

سلام

1- نیازی نیست که به ایمیل سفارت دانمارک در ایران درخواست بدهید، کافی است به سفارت دانمارک در ایتالیا مراجعه کنید تا از ایتالیا اقدام کرده و زودتر نتیجه بگیرید
    2- هم مدارک ایران هم ایتالیا
    3- اگر دانشجوی دکترا هستید ، تا فوق لیسانس شما در ارزیابی مورد سنجش قرار میگیرد
    4-اگر تحصیلات شما در ایتالیا به زبان انگلیسی است نیازی به آیلتس و تافل ندارید، کافی است از دانشگاه نامه ای بگیرید که ثابت میکنه شما به زبان انگلیسی تحصیل کردیدenglish proficiency letter
    من هم شرایط شما رو دارم

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی دکتری معماری در ایتالیا و تا دسامبر ۲۰۱۲ اقامت ایتالیا دارم چند تا سوال داشتم اگر پاسخ دهید ممنون می شوم
    1-آیا برای درخواست باید به همان ایمیل درخواست بدهم
    2-آیا مدرک دانشگاه ایران را باید به آنها نشان دهم یا اشتغال به تحصیل ایتالیا
    3-در ارزیابی دکتری در نظر بگیرم یا فوق لیسانس
    4-برای آیلس مانند کانادا بعد از ۲ سال باطل هست یا قبول هست؟
    ممنون شرمنده سوالاتم زیاد شد

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2276 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،
    من فوق لیسانس خودمو سوئد تموم کردم. ماه جون 2011 در immigration office کپنهاگ مدارکم رو برای ویزای GR1 تحویل دادم. بعد از یک ماه چون اقامت دانشجویی سوئدم تموم میشد برگشتم ایران و منتظر خبر دانمارک شدم. البته برگشتنم به ایران رو اطلاع ندادم و آدرس خودم رو که الان دوستم اونجاست در سوئد معتبر نگه داشتم تا نامه های دانمارکم به اون آدرس پست بشه (با فرض اینکه ممکنه کارم زودتر انجام بشه) الان نامه اومده برام که تو educational level assessment هستم و تا 2 ماه دیگه پروندم فاینالایز میشه. به نظر شما الان بهتره از طریق دعوتنامه دوستم از سفارت سوئد ویزای شنگن 6 ماهه بگیرم و برم دانمارک یا به دانمارک خبر بدم که ایرانم و از سفارت دانمارک تقاضای ویزای (Type D (national visa کنم. چون فکر میکنم 3 سال اقامت سوئدم بودم باعث میشه راحت تر از سفارت سوئد ویزا بگیرم. البته ممکنه وقتی وارد دانمارک شدم برای کارهای اقامتی خودم برای آدرس دادن، افتتاح حساب و کارهای اقامتی دیگم تا صدور کارت بیومتریک نیاز به ویزای ناشنال دانمارک داشته باشم. مدارکم برای ویزای سوئد آمادست ولی نمیدونم برای این نوع ویزای دانمارک چی باید تحویل بدم. ممنون میشم نظرتون رو زودتر به من بگید.
    سلام. من اطلاعی ندارم که توی سوئد سفارت دانمارک هست یا نه.
    طبیعتا در مرحله آخر، شما باید ویزای نشنال دانمارک تو پاسپورتتون بخوره. به همین خاطر اگر تغییر آدرس رو اطلاع ندین، اونها به سفارتشون تو سوئد میگن که به شما زنگ بزنن و از شما بخوان که برای زدن ویزا تو پاسپورت، برین اونجا.
    بنابراین اگر نمیخواین اطلاع بدین باید برین سوئد. اما مشکل اینجاست که این نامه فقط حرفه. ارزیابی مدارک شما که نوشتن نهایی میشه، واقعا در عرض 45 روز و نهایتا دو ماه تموم میشه. ولی از اون زمان به بعد تا دادن ویزا، خیلی طولانی شده. دوستای من که اینجا هستن و خودشون هم خارجین این رو گفتن. بنابراین اینکه چه زمانی برین سوئد رو نمیشه دقیق تعیین کرد. حتما هم میدونین که با وجودی که ویزای دانمارک نشنال هست، ولی توی سیستم اطلاعاتی شنگن هم ثبت میشه. اگر شما خدای نکرده بهتون ویزای سوئد ندن، تا شش ماه نمیتونین کشور اروپایی برین.
    در نهایت اگر مطمئن هستید که سوئد بهتون ویزا میده، به نظرم بزارین حداقل 2 ماه یا سه ماه از تاریخ نامه بگذره. بعد برین سوئد. چون الان زمانهایی که میدن معتبر نیست و زنگ هم که میزنین میگن نمیتونیم قول بدیم.
    البته این نظر منه و شاید هم به شما سر وقت ویزا دادن که من تا حالا حتی یک مورد هم ندیدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی دکتری معماری در ایتالیا و تا دسامبر ۲۰۱۲ اقامت ایتالیا دارم چند تا سوال داشتم اگر پاسخ دهید ممنون می شوم
    1-آیا برای درخواست باید به همان ایمیل درخواست بدهم
    2-آیا مدرک دانشگاه ایران را باید به آنها نشان دهم یا اشتغال به تحصیل ایتالیا
    3-در ارزیابی دکتری در نظر بگیرم یا فوق لیسانس
    4-برای آیلس مانند کانادا بعد از ۲ سال باطل هست یا قبول هست؟
    ممنون شرمنده سوالاتم زیاد شد
    جواب سوالتون رو یکی از دوستان دادن.
    فقط یکی دو تا نکته.
    اگر شما فوق لیسانس رو هم تو ایران گرفتین و آیلتستون هم باطل شده و الان دارین تو ایتالیا دکتری میخونین، باید گواهی اشتغال به تحصیلی که البته توش نوشته باشه شما از چه سالی دارین درس میخونین اونجا هم ارائه بدین، به این دلیل که اگر شما یک سال تحصیلات عالیه به زبان انگلیسی داشته باشین، نیازی به آیلتس نیست. البته این به امتیاز تحصیلی شما اضافه نمی کنه. ولی این نامه رو بگیرین و یک نامه دیگه هم روش بگیرین که تحصیلات شما در این مدت به زبان انگلیسی بوده.
    ولی سوالی که من دارم و البته فضولیه اینه که با رشته معماری، مطمئنید که دانمارک کار پیدا میکنین؟ اگر ایتالیا باشین بهتر نیست؟ البته همینطوری گفتم که بهش فکر کنین و یه کمی بگردین ببینین اینجا اصلا نیروی کار معماری میخوان یا نه. براتون هر جا که هستین آرزوی موفقیت میکنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    سلام. من اطلاعی ندارم که توی سوئد سفارت دانمارک هست یا نه.
    طبیعتا در مرحله آخر، شما باید ویزای نشنال دانمارک تو پاسپورتتون بخوره. به همین خاطر اگر تغییر آدرس رو اطلاع ندین، اونها به سفارتشون تو سوئد میگن که به شما زنگ بزنن و از شما بخوان که برای زدن ویزا تو پاسپورت، برین اونجا.
    بنابراین اگر نمیخواین اطلاع بدین باید برین سوئد. اما مشکل اینجاست که این نامه فقط حرفه. ارزیابی مدارک شما که نوشتن نهایی میشه، واقعا در عرض 45 روز و نهایتا دو ماه تموم میشه. ولی از اون زمان به بعد تا دادن ویزا، خیلی طولانی شده. دوستای من که اینجا هستن و خودشون هم خارجین این رو گفتن. بنابراین اینکه چه زمانی برین سوئد رو نمیشه دقیق تعیین کرد. حتما هم میدونین که با وجودی که ویزای دانمارک نشنال هست، ولی توی سیستم اطلاعاتی شنگن هم ثبت میشه. اگر شما خدای نکرده بهتون ویزای سوئد ندن، تا شش ماه نمیتونین کشور اروپایی برین.
    در نهایت اگر مطمئن هستید که سوئد بهتون ویزا میده، به نظرم بزارین حداقل 2 ماه یا سه ماه از تاریخ نامه بگذره. بعد برین سوئد. چون الان زمانهایی که میدن معتبر نیست و زنگ هم که میزنین میگن نمیتونیم قول بدیم.
    البته این نظر منه و شاید هم به شما سر وقت ویزا دادن که من تا حالا حتی یک مورد هم ندیدم.
    با سلام به همه کاربران محترم این فروم

من تازه عضو این فروم شده ام اما همیشه از مطالب مفید آن به ویژه تجربیات ارزشمند آقا بهزاد استفاده کرده ام. دوره انتظار من 15 ماه طول کشید. یعنی از زمان مصاحبه با خانم خادم پور تا دریافت ویزا. اما فاصله نامه تایید مدارک تا دریافت ویزا 2 ماه و 9 روز بود. به نظر من کلا زمان ها شون حساب و کتاب نداره.
    تاریخ مصاحبه: مارچ 2011
    دریافت نامه: 4 آپریل 2012
    تاریخ ویزا: 13 جون 2012

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    لازم نیست اول کارت اقامت بیاد و برای همسرت اقدام کنی.
    بدون کارت اقامت تا 6 ماه اول که مشکلی نیست برای اروپا رفتن. چون ویزا داری. برای برگشتن به ایران هم مشکلی نیست چون ویزای مولتیپل داری. کارت اقامتت هم بیاد که دیگه مشکلی نیست. البته تو فرودگاه امام خیلی گیر میدن و سوال پیچ می کنن بچه هایی که کارت اقامت دارن و ویزا ندارن.
    شما نهایتا میتونین 6 ماه دانمارک رو ترک کنین. ولی بهرحال از سه سال فرصتتون (یا بهتره بگیم 2 سال فرصت کاریابی تون) کم میشه.
    من خودم زنگ زدم اداره مهاجرت و کلی به یارو توضیح دادم که بابا من که پناهنده نیستم. مثلا خیر سرم highly skilled professional هستم. چرا جواب همسر من رو بعد از 5 ماه نمیدین. فقط گفت درکتون میکنم و صبور باشین! گفت سرمون خیلی شلوغه و پرونده های گرین کارت خیلی تاخیر داره.

اگر نظر من رو میخواین، اگر آشنای مطمئن دارین که میتونه آدرسشو بده و شما هم بهش اطمینان دارین، با آدرس اون برین cpr number رو بگیرین. یکی دو هفته هم بمونین کارت زرد شما میاد که خیلی به درد میخوره. روش شماره شما و آدرس شما و دکترتون نوشته شده و نشون میده که شما مقیم دانمارک هستین. اگر بانک حساب باز کنین معمولا یکی دو هفته ای کارتتون با رمزش میاد.
    تو اون مدت دو هفته هم میتونین برین اداره مسکن کمون، مثلا بگین من از فلان تاریخ میخوام بیام اینجا بشینم. براتون خونه پیدا کنن یا تو لیست بذارن. حالا هر وقت اومدین پیام بدین بهتون بگم چه کارهایی باید بکنین به ترتیب.
    بعدش می تونین برگردین ایران.

بچه ها نگران دانمارکتون زیاد نباشین. غیر از اداره مهاجرت، بقیه چیزهاش رو حساب کتاب و منظمه. هر وقت کارتون درست شد و خواستین بیاین پیام بدین کمکتون کنم.

یک نکته خیلی مهم و عجیب: با وجود اینکه قانون کارت اقامت بیومتریک بعد از 20 می اجرا میشه، تمام افرادی که کارت اقامت نگرفتن (چه تو دانمارکن و چه منتظر جوابن و قبل از 20 می ثبت نام کردن) باید وقتی اومدن دانمارک برن پلیس، برای انگشت نگاری! وگرنه براشون کارت اقامت نمیاد. البته میتونن کار کنن ولی کارت اقامت نمیاد.
    آقا بهزاد سلام
    اول تشکر می کنم از مطالب مفیدتان
    من چند تا سوال دارم که ممنون می شم بهم جواب بدین:

1- در نامه ی همراه با ویزای من نوشته residence permit card از زمان رجیستر کردن در شهرداری 4 تا 6 هفته طول می کشه که بیاد. اگر در این مدت از دانمارک مثلا 1 هفته خارج شوم ولی در محدوده ی اتحادیه اروپا باشم ممکنه در مدت دریافت آن تاخیر ایجاد کنه؟

2- من قصد دارم برای همان زمانی که گفته اند (4-6 هفته) در کپنهاگ یک خانه اجاره کنم تا بتونم آدرس پستی به شهرداری بدم. شما می تونید در این مورد مرا راهنمایی بفرمایید؟ بعد از دریافت cpr number به ایران بر می گردم و منتظر دریافت ویزای همسر و پسرم می شم تا با هم بریم.

3- من آگوست می یام کپنهاگ. ممنون می شم اگه لطف کنید و مراحل لازم را از بدو ورود به ویژه طریقه پیدا کردن خانه برای 1 ماه را برام توضیح بدید.

4- همچنین می خواستم بدونم وقتی برای تمدید ویزام اونجا اقدام می کنم آیا حتما ویزای 3 ساله می دن.؟

نقل قول نوشته اصلی توسط searise نمایش پست ها
    آقا بهزاد سلام
    اول تشکر می کنم از مطالب مفیدتان
    من چند تا سوال دارم که ممنون می شم بهم جواب بدین:

1- در نامه ی همراه با ویزای من نوشته residence permit card از زمان رجیستر کردن در شهرداری 4 تا 6 هفته طول می کشه که بیاد. اگر در این مدت از دانمارک مثلا 1 هفته خارج شوم ولی در محدوده ی اتحادیه اروپا باشم ممکنه در مدت دریافت آن تاخیر ایجاد کنه؟

2- من قصد دارم برای همان زمانی که گفته اند (4-6 هفته) در کپنهاگ یک خانه اجاره کنم تا بتونم آدرس پستی به شهرداری بدم. شما می تونید در این مورد مرا راهنمایی بفرمایید؟ بعد از دریافت cpr number به ایران بر می گردم و منتظر دریافت ویزای همسر و پسرم می شم تا با هم بریم.

3- من آگوست می یام کپنهاگ. ممنون می شم اگه لطف کنید و مراحل لازم را از بدو ورود به ویژه طریقه پیدا کردن خانه برای 1 ماه را برام توضیح بدید.

4- همچنین می خواستم بدونم وقتی برای تمدید ویزام اونجا اقدام می کنم آیا حتما ویزای 3 ساله می دن.؟
    1- هیچ مشکلی نداره اگر جای دیگه اروپا برین و تاخیری ایجاد نمیکنه.
    2- جواب سوالتون خیلی سخته و جاش هم تو این فروم و اصولا توی این سایت نیست. چون اینجا مراحل قبل از رفتنه. در هر صورت پیدا کردن خونه تو کپنهاگ واقعا دشواره و از همین الان باید مکاتبه کنین با boligselskabet های کمون های واقع در کپنهاگ. خیلی دیر به فکر خونه افتادین تو کپنهاگ. زمانهای انتظار خونه های شهرداری طولانیه و اگر هم شخصی بخواین بگیرین معمولا برای یک ماه سخته بخواین جایی رو بگیرین. سعی کنین دنبال آشنا هم بگردین که آدرسش رو بهتون بده. اگه میخواین برگردین، اینجوری مناسبتره. چون برای اجاره از شما دو تا سه ماه پول پیش هم میگیرن. اگر خونه مبله اجاره کنین، حداقل باید سه ماه قبل از تخلیه بگین و در هر صورت اجاره حداقل سه ماه رو باید بدین. البته اگه مبله نباشه، این زمان میشه یک ماه.
    3- مراحلش اینه که با اون نامه ای که بهتون دادن و خیلی نگهداریش مهمه و با پاسپورت، اصل و ترجمه عقدنامه و مدرک محل سکونت (و برای بچه ها بهتره ترجمه شناسنامه هم بیارین) میرین borgerservice شهرداری اون محلی که آدرستون هست. بهشون میگین من تازه اومدم و میخوام cpr number بگیرم. حتما هم بگین یک نامه بدن برای اینکه حساب بانکی باز کنین و حتما درخواست nøglekort بدین (نویله کورت).
    فرداش میرین service center (البته اگر کپنهاگ هستین)، شماره میگیرین، با پاسپورت و اون نامه، میگین اومدین برای انگشت نگاری برای گرفتن کارت اقامت.
    اون نامه personal data card رو هم اگر مثل من جزو سری قدیمی بودین که توی فرم GR1 نداشتین و تازه تو سفارت بهتون دادن، پر میکنین، عکس میچسبونین میرین اداره پست، میفرستین به آدرسی که نوشته روش (البته شاید تو کپنهاگ همون سرویس سنتر ازتون بگیره).
    4- دیگه ویزا نمیدن. کارت اقامت میدن. تو نامه ای که دادن بهتون نوشته که از کی تا کی اقامت دارن. با همون کارت اقامت و پاسپورتتون هم میتونین سفر کنین و مشکلی نیست. ولی اگر زمان ویزاتون داره تموم میشه و کارت اقامت هم دستتون نرسیده، باید ویزای ورود مجدد بگیرین که توی دانمارک باید درخواستش رو بدین. مثلا اگر یک ماه از ویزای شش ماهه شما مونده و کارت اقامت هم ندارین و میخواین برگردین ایران، باید درخواست ویزای ورود مجدد بدین.
    کلا هم این چهار تا شش هفته الکیه. هیچکی تو این زمان نگرفته. اون هم الان که صفهای طولانیه واسه انگشت نگاری. اگر میخواین برگردین، همون هفته اول که cp numberT و نویله کارت و کارت بانکی و رمزتونو گرفتین، برگردین ایران.
    میشه بپرسم کی برای همسرتون اقدام کردین؟

سلام
    با تشكر از همه دوستان
    من اخيرا از طريق ايميل در خواست وقت ملاقات كردم و امروز پاسخ دادند لطفا در خصوص موارد زير راهنمايي بفرماييد.
    (ببخشيد كه طولانيه)
    1- حدود سه ماه و نيم بهد وقت تعيين شده يعني اوايل آبان ماه. اخيلي زياد نيست؟ طبيعيه؟
    2- من متاهل هستم و يك فرزند كوچك دارم ولي به توصيه يكي از دوستانم براي هزينه كمتر قصد دارم ابتدا براي خودم اقدام كنم و اگر به نتيجه رسيد براي بقيه اعضاي خانواده اقدام كنم؟به نظر شما كارت معقوليه است؟ بعدا مشكلي پيش نخواهد آمد؟؟
    3- هزينه هايي كه در انتهخاي نامه سفارت قيد شده مثل هزينه تاييد مدارك هزينه ارسال به اداره مهاجرت و ... به چه صورت بايد پرداخت شود ؟ نقدي؟ ريالي يا دلاري؟ ضمنا چند تا از مدارك نياز به تاييد داره؟
    5- كپي هاي رنگي كه خواسته شده آيا بايد مهر دفتر خانه رسمي (كپي برابر اصل) داشته باشد؟
    6- در اخر ايميل اين نوشته امده:
    Payment of the case order id fee to the Embassy will prolong the case processing in Denmark. Because of sanctions Embassy cannot transfer money easily abroad. Immigration Service will not start the process of any application before the fee is already in their account.
    چه كار ميشه كرد كه سرعت تكميل پروسه بيشتر بشه؟ يكي از اقوام من خارج از كشور است ايشان مي تواند پرداخت كند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط parsabahramian نمایش پست ها
    سلام
    با تشكر از همه دوستان
    من اخيرا از طريق ايميل در خواست وقت ملاقات كردم و امروز پاسخ دادند لطفا در خصوص موارد زير راهنمايي بفرماييد.
    (ببخشيد كه طولانيه)
    1- حدود سه ماه و نيم بهد وقت تعيين شده يعني اوايل آبان ماه. اخيلي زياد نيست؟ طبيعيه؟
    2- من متاهل هستم و يك فرزند كوچك دارم ولي به توصيه يكي از دوستانم براي هزينه كمتر قصد دارم ابتدا براي خودم اقدام كنم و اگر به نتيجه رسيد براي بقيه اعضاي خانواده اقدام كنم؟به نظر شما كارت معقوليه است؟ بعدا مشكلي پيش نخواهد آمد؟؟
    3- هزينه هايي كه در انتهخاي نامه سفارت قيد شده مثل هزينه تاييد مدارك هزينه ارسال به اداره مهاجرت و ... به چه صورت بايد پرداخت شود ؟ نقدي؟ ريالي يا دلاري؟ ضمنا چند تا از مدارك نياز به تاييد داره؟
    5- كپي هاي رنگي كه خواسته شده آيا بايد مهر دفتر خانه رسمي (كپي برابر اصل) داشته باشد؟
    Payment of the case order id fee to the Embassy will prolong the case processing in Denmark. Because of sanctions Embassy cannot transfer money easily abroad. Immigration Service will not start the process of any application before the fee is already in their account.
    چه كار ميشه كرد كه سرعت تكميل پروسه بيشتر بشه؟ يكي از اقوام من خارج از كشور است ايشان مي تواند پرداخت كند؟
    1- طبیعیه.
    2- اگر مطمئن هستین که امتیاز میارین، حدود سه چهارماه بعد از مصاحبه خودتون از طریق فرم آنلاین مدارکشون بفرستین و به آشناتون بگین پولشونو واریز کنه. چون جدیدا خیلی طول می کشه. کار همسر من نزدیک شش ماه گذشته هنوز درست نشده.
    3- ریالی. معمولا 4 تا اگر فوق باشین. اگر دکترا باشین 6 تا. مدرک و ریزنمرات برای هر مقطع تحصیلی
    5- نمی خواد.
    6- زنگ بزنین از خانم خادمپور بپرسین که آیا میشه از طریق آشناتون پول اپلیکیشن رو بفرستین یا نه. باید بشه قاعدتا و اگر بشه خیلی کارتون سریعتر انجام میشه.
    3-

Junior Member

در رابطه با مورد آخر ، من زنگ زدم و پرسیدم . گفتند مانعی نداره اگر با credit card فرد دیگری case order fee را پرداخت کرد.
    فقط نکته مهم اینه که بعد از پرداخت ، از payment confirmation پرینت بگیرید و موقع مراجعه به سفارت ، به همراه سایر مدارک ارایه دهید در غیر این صورت با مشکل مواجهه می شوید.

نقل قول نوشته اصلی توسط parsabahramian نمایش پست ها
    سلام
    با تشكر از همه دوستان
    (ببخشيد كه طولانيه)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)