صفحه 42 از 638 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515292142542 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

درود

این لینک انگلیسی پوزیتیو لیست هست.
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...t_overview.htm

تاریخ آپدیت اون 11 جولای 2012 باید باشه. ولی یه چیزی برای من عجیبه! چرا تو لینک دانمارکی به برق فشار ضعیف و قوی اشاره شده ولی تو لینک انگلیسی اون همون مهندسی برق نوشتن؟
    سوال دیگه : حالا با فرض صحیح بودن اطلاعات نوشته شده در لینک دانمارکی، تنها مهندسی برق قدرت و الکترونیک قابل پذیرش هست؟ با این حساب تکلیف گرایشهای دیگه برق مانند کنترل و مخابرات چی می شه؟

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    خبر جدید (9 جولای 2012) : لیست پوزیتیو نسبت به ژانویه 2012 تغییر کرد.

ملاک روزی است که مدارک شما تحویل شود. 22 عنوان جدید و 18 عنوان حذف شده است. البته در بعضی موارد این طور بوده که رشته حذف شده، اما زیر شاخه های آن اضافه شده. مثلا electrical engineering حذف شده به جاش دو تا رشته Elektro-stærkstrømsingeniør و Elektro-svagstrømsingeniør اومده که من چون تخصص برق ندارم نمی دونم ترجمه فنی درستش چی میشه. ولی یکیش به معنی جریانهای قوی و یکیش به معنی جریانهای ضعیفه. کسی که رشته ش اینه حتما میدونه چیه.
    برای بعضی رشته ها هم شرط حداقل مدرک فرق کرده.
    هنوز تو قسمت انگلیسی سایت، این رشته ها update نشده. اما لینکش به زبان دانمارکی هست:

خبرش: http://www.nyidanmark.dk/da-dk/Nyhed...sitivliste.htm
    لیست رشته ها: http://www.nyidanmark.dk/da-dk/Ophol...t-oversigt.htm
    اونهایی که دانمارکی بلد نیستن با google translate میتونن ترجمه کنن.

Junior Member

دوست عزیز

آقای شریف نوشته بودند که:"هنوز تو قسمت انگلیسی سایت، این رشته ها update نشده. اما لینکش به زبان دانمارکی هست"
    برای همین است که لینک دانمارکی به برق فشار ضعیف و قوی اشاره شده ولی تو لینک انگلیسی هنوز همون مهندسی برق رو نوشتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    درود

تاریخ آپدیت اون 11 جولای 2012 باید باشه. ولی یه چیزی برای من عجیبه! چرا تو لینک دانمارکی به برق فشار ضعیف و قوی اشاره شده ولی تو لینک انگلیسی اون همون مهندسی برق نوشتن؟
    سوال دیگه : حالا با فرض صحیح بودن اطلاعات نوشته شده در لینک دانمارکی، تنها مهندسی برق قدرت و الکترونیک قابل پذیرش هست؟ با این حساب تکلیف گرایشهای دیگه برق مانند کنترل و مخابرات چی می شه؟

سپاس

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

سپاس
    لیست پوزیتیو هر شش ماه یک بار به روز میشه. اول ژانویه و اول جولای. ولی ممکنه ترجمه صفحات به زبانهای دیگه طول بکشه. خود همین لیست پوزیتیو هم از اول جولای مد نظر قرار میگیره. ولی خبرش تا تو سایت بیاد شده 9 جولای.
    ولی یک مسئله عجیب اینکه مثلا پرستاری که حذف شده، توی انگلیسی هم حذف شده. یعنی انگار آپدیت شده ولی کامل ترجمه نشده. من سعی می کنم یک بار همه رو ترجمه کنم، ببینم قضیه چیه. البته من این موضوع رو موقعی که خبر رو گذاشتم چک نکردم. شاید از پریروز تا الان آپدیت کردن. سعی می کنم ترجمه ها رو بذارم یه مقایسه ای بکنم.
    ویرایش توسط behzadsharif : July 12th, 2012 در ساعت 09:02 PM

درود
    سپاس
    خیلی ممنون رامین جان. از وقتی رامین اضافه شده به فروم خیلی کمک کرده و لازمه ازش تشکر کنیم. درسته رامین. صفحه انگلیسی هم آپدیت شده. ولی چند تا تناقض داره!
    با حرفی که زدی و تناقضی که من توی ترجمه دیدم، موفق شدم بالاخره یه چیزهایی بفهمم که البته عجیبه خیلی. من با استفاده از گوگل رفتم صفحه های قدیمی و cached لیست پوزیتیو رو برای دانمارکی و انگلیسی پیدا کردم. خوشبختانه صفحه دانمارکی برای 8 جولای 2012 و صفحه انگلیسی برای 7 جولای 2012 بود. یعنی قبل از اعلام خبر و آپدیت در سایت. این دو تا رو هم ذخیره کردم و پی دی اف رو براتون تو اینجا میذارم. چند تا چیز باحال و عجیب پیدا کردم:
    1- در لیست قدیمی، به زبان دانمارکی، فقط مهندسی برق جریانهای فشار قوی بوده، ولی تو انگلیسی فقط نوشته electric engineer
    2- در لیست جدید هم به زبان دانمارکی، برق جریانهای فشار ضعیف هم اضافه شده، ولی تو انگلیسی همچنان فقط یک گزینه electric engineer هست. (به خاطر همین هم تو متن خبر نوشته 50 تا رشته ولی لیست انگلیسی 49 تاست! )
    3- در لیست قدیمی، به زبان دانمارکی، Anlægsingeniør که معنیش میشه construction engineer وجود داشت و تو لیست انگلیسی هم همین construction engineer بود. تو لیست جدید دانمارکی Anlægsingeniør همچنان هست، ولی construction engineer حذف شده و به جاش plant engineer اومده! جالبه که تو خبر نوشته 22 رشته اضافه شده، ولی اینجوری 23 تا میشه. یا مترجم اشتباه کرده یا اینکه نمی دونم چرا!

مهمترین رشته های حذف شده، مهندسی شیمی، داروسازی، پرستاری و حسابداری هستن. لیست همه رشته های حذف شده بر اساس ترجمه انگلیسی:
    Accountant - Anaesthetic nurse - Biochemist - Chemical engineer - Chief surgeon - Construction engineer - Head of department - IT architect – Nurse – Pharmacist - Plastics engineer - Production manager – Researcher, medical science - Senior nurse - Shop manager - Surgical nurse - Upper secondary school teacher natural sciences and physical education
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

"امور مالی کنترل
    "مورد نیاز: اثبات حداقل 3 سال آموزش در سطح دانشگاه و یا کسب و کار"
    یعنی من اگه نامه از محل کارم بگیرم که چند سال هست که حسابدارم قبول می کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zmoghary نمایش پست ها
    "امور مالی کنترل
    "مورد نیاز: اثبات حداقل 3 سال آموزش در سطح دانشگاه و یا کسب و کار"
    یعنی من اگه نامه از محل کارم بگیرم که چند سال هست که حسابدارم قبول می کنن؟
    اولا که این حداقل مدرک، فقط مال ارزیابی امتیاز سابقه کار شماست. از نظر تحصیلی باید حداقل یک فوق لیسانسی داشته باشین.

ترجمه شما هم اشتباهه. همونطور که گفتم لیست انگلیسی هم آپدیت شده و میتونین ببینین. (غیر از دو تا تناقضی که ترجمه داره)
    برای شما نوشته که:
    Krav: dokumentation for minimum 3 års uddannelse på universitets- eller handelshøjskoleniveau
    Requirement: Documentation of at least three years' education at university level or business school level
    که یعنی سه سال تحصیل در دانشگاه یا مدرسه بازرگانی. نه اینکه از محل کار سابقه بگیرین.

حسابداری هم از لیست رشته ها حذف شده.

Junior Member

دوستان من برای گرفتن نامه تاییدیه مدرک رفتم مرکز دانشگاه آزاد (معاونت بین الملل خیابان پاسداران ) و موفق شدم اون تاییدیه رو بگیرم درمورد مدرک کارشناسی ارشدم اما چون کارشناسی رو دانشگاه علامه بودم برای گرفتن تاییدیه کارشناسی ام اونجا رفتم و تمام طبقات ساختمان مرکزی اش (اداره فارغ التحصیلان و هم روابط بین الملل دانشگاه ) رو رفتم اما همشون با برخورد بدی گفتند ما فقط درصورتی به شما این نامه رو می دیم که سفارت دانمارک به ما نامه ا ی داده باشه و ما جواب نامه اونها رو می دیم و بعدش هم گفتند اگر سفارت یا اداره مهاجرت می خواهد مطمئن بشه که شما فارغ التحصیل اینجا بوده اید باید خودشون از ما استعلام بگیرند کتبا و ما به اونها جواب می دیم.
    بنابراین از اون 4 نامه تاییدیه که آقای بهزاد گفتند من الان فقط یک نامه تاییدیه که به انگلیسی و درپاکت هستش دارم و تاییدیه ریز نمرات ارشد و کارشناسی و تاییدیه دانشنامه کارشناسی ام رو ندارم. به نظر شما برای ریز نمرات ارشد هم حتما نامه تاییدیه لازمه ؟؟ و موضوع دیگه اینکه اگر من یک نامه cover letter روز مصاحبه همراه مدارک به سفارت تحویل بدم و دلیل عدم ارائه تاییدیه کارشناسی ام رو واسشون توضیح بدهم کافیه ؟ آخه دیگه نمی دونم باید به کدوم قسمت دانشگاه مراجعه میکردم تا بتونم اون نامه رو ازشون بگیرم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nava_so نمایش پست ها
    دوستان من برای گرفتن نامه تاییدیه مدرک رفتم مرکز دانشگاه آزاد (معاونت بین الملل خیابان پاسداران ) و موفق شدم اون تاییدیه رو بگیرم درمورد مدرک کارشناسی ارشدم اما چون کارشناسی رو دانشگاه علامه بودم برای گرفتن تاییدیه کارشناسی ام اونجا رفتم و تمام طبقات ساختمان مرکزی اش (اداره فارغ التحصیلان و هم روابط بین الملل دانشگاه ) رو رفتم اما همشون با برخورد بدی گفتند ما فقط درصورتی به شما این نامه رو می دیم که سفارت دانمارک به ما نامه ا ی داده باشه و ما جواب نامه اونها رو می دیم و بعدش هم گفتند اگر سفارت یا اداره مهاجرت می خواهد مطمئن بشه که شما فارغ التحصیل اینجا بوده اید باید خودشون از ما استعلام بگیرند کتبا و ما به اونها جواب می دیم.
    بنابراین از اون 4 نامه تاییدیه که آقای بهزاد گفتند من الان فقط یک نامه تاییدیه که به انگلیسی و درپاکت هستش دارم و تاییدیه ریز نمرات ارشد و کارشناسی و تاییدیه دانشنامه کارشناسی ام رو ندارم. به نظر شما برای ریز نمرات ارشد هم حتما نامه تاییدیه لازمه ؟؟ و موضوع دیگه اینکه اگر من یک نامه cover letter روز مصاحبه همراه مدارک به سفارت تحویل بدم و دلیل عدم ارائه تاییدیه کارشناسی ام رو واسشون توضیح بدهم کافیه ؟ آخه دیگه نمی دونم باید به کدوم قسمت دانشگاه مراجعه میکردم تا بتونم اون نامه رو ازشون بگیرم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    لازم نیست خطاب نامه سفارت باشه. شما بگین کلی بنویسن. چون معمولا دانشگاهها برای سفارت نمینویسن (حتی موقعی که میخواین توریستی برین) شرکتهای دولتی و نیمه خصوصی هم معمولا خطاب به سفارت نمینویسن.
    سفارت هم همچین کاری برای شما نمیکنه که درخواست بده. شما بگین خطاب به وزارت امور خارجه بنویسن یا اینکه کلی بنویسن.
    راجع به این چیزها هم به سفارت توضیح ندین تا موقعی که سوال ازتون نکردن. چون اونها تصمیم گیرنده نیستن و اینطوری کار خودتون رو خراب میکنین. ولی سعی کنین برای کارشناسی هم بگیرین (البته شاید، شاید با همون ارشد هم اداره مهاجرت قبول کنه) ولی اگه بگین برای وزارت خارجه بدن، مشکلی نیست. دیگه خیلی باید متوقع باشن که بگن وزارت خارجه باید به ما نامه بزنه! شما بگین رفتین پرسیدین گفتن برای وزارت خارجه بدن. اگر ندادن هم بگین کلی بدن (به من هم علم و صنعت کلی داد. البته ازم پرسید و یک جا نوشت که اگر فردا روزی زنگ زدن، بدونن قضیه چیه)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    لازم نیست خطاب نامه سفارت باشه. شما بگین کلی بنویسن. چون معمولا دانشگاهها برای سفارت نمینویسن (حتی موقعی که میخواین توریستی برین) شرکتهای دولتی و نیمه خصوصی هم معمولا خطاب به سفارت نمینویسن.
    سفارت هم همچین کاری برای شما نمیکنه که درخواست بده. شما بگین خطاب به وزارت امور خارجه بنویسن یا اینکه کلی بنویسن.
    راجع به این چیزها هم به سفارت توضیح ندین تا موقعی که سوال ازتون نکردن. چون اونها تصمیم گیرنده نیستن و اینطوری کار خودتون رو خراب میکنین. ولی سعی کنین برای کارشناسی هم بگیرین (البته شاید، شاید با همون ارشد هم اداره مهاجرت قبول کنه) ولی اگه بگین برای وزارت خارجه بدن، مشکلی نیست. دیگه خیلی باید متوقع باشن که بگن وزارت خارجه باید به ما نامه بزنه! شما بگین رفتین پرسیدین گفتن برای وزارت خارجه بدن. اگر ندادن هم بگین کلی بدن (به من هم علم و صنعت کلی داد. البته ازم پرسید و یک جا نوشت که اگر فردا روزی زنگ زدن، بدونن قضیه چیه)
    خیلی ممنونم از راهنمایی تون ، اما توی این گرما بنده رفتم ساختمان مرکزی علامه توی دهکده المپیک و به همه طبقات دانشگاه رفتم و گفتند ما فقط جواب نامه های دریافت شده رو می دهیم و حتی آخرش من بهشون گفتم که یک نامه کلی بدین و اصلا به فارسی بدین که آخر کار رئیس بخش آموزش دانشگاه گفت نامه کلی و نامه فارسی هم نمی دیم و همچین گواهی رو فقط در جواب نامه دریافتی می دهیم. نمی دونم اگه دانشکده خودم برم قسمت اموزش ، این گواهی رو بهم می دهند ؟ یعنی برم بخش اموزش دانشکده خودم ( دانشکده دوره کارشناسی ام ) و فقط بگم یک گواهی شروع و پایان تحصیلات به فارسی بدهند.؟ نمی دونم اموزش دانشکده ممکنه این گواهی رو بده؟

آقا بهزاد، لطف می کنید یک نمونه انگلیسی از این نامه که باید دانشگاه بده بزارین. خیلی خیلی ممنونم از همه راهنماییهایی که میکنید.
    آخه من شنبه میرم دانشگاه واسه گرفتن مدرک اصلیم. اونا هم از ۲۷ ام تا یکماه دیگه تعطیل میشن. وقت ندارم از سفارت بپرسم.
    پیروز و خرسند باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)