صفحه 461 از 638 نخستنخست ... 361411451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471511561 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,601 تا 4,610 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط arshiar نمایش پست ها
    سلام . کجا ویزاها رو زود میدن؟ شما و چند نفر دیگه که زمان رسیدگی پرونده اتون پاییز زمستان پارسال بود شانس اوردین 3 یا 4 ماهه گرفتین . الان روند کند شده باز به خاطره تعطیلات و سفرهای توریستی . الان مدتیه تو همین فروم خبری از دریافت ویزا نیست خودم 4.5 ماهه و چند نفر دیگه تو این فروم بالای 6 ماهه منتظرن. این که 1 ماهه ویزا میدن شاید برای خیلیا گمراه کننده باشه! الان دوستانی که اقدام میکنن حتی تا 1 سال رو هم انتظار داشته باشن از روز مصاحبه که ویزاشون بیاد. به هر حال همیشه از مطالب شما استفاده کرده و میکنم و ممنون با اینکه الان دیگه شما مهاجرت کردین باز هم به این فروم سر میزنید
    درود بر شما

من بعید میدونم که دو یا سه تا از دوستانی که زیر 1 ماه ویزا گرفتن حرف گزافی زده باشند. باید حرف های اونها رو هم کامل شنید و صرفا از روی ارسال ها نمیتوان نظری داد. ولی قبول دارم که نرمالش این نیست. تا قبل از این موارد مینیمم دو ماه و 20 روزه بود و برای من هم 3 ماه و 14 روز. چند تا 3 -4 ماهه هم داشتیم و موارد بیشتری هم 5-6-7 ماهه. اگر کسی بیشتر از 8 ماه منتظر مونده یا نقص مدرک داشته یا دیگه خیلی بدشانسی آورده و از رنج نرمال مورد بحث ما خارج است. البته طبق فرمایش شما این رو هم باید مد نظر قرارداد که در ماههای تیر تا اواسط شهریور اینجا تعطیلات تابستانیه و از هر 5 تا کارمند یکیشون سر کاره و میتونه دلیل موجهی برای کند شدن باشه.
    اینکه الان ویزا رو 1 ماهه میدن یا یک ساله، نافی عرض بنده در مورد اقدام برای همسر در بازه زمانی 1 تا 4 هفته نیست. در هر حالت، افراد متاهل در این بازه اقدام کنند به نظر بنده، بهتر است و چیزی رو از دست نمیدهند.
    ضمنا میخواستم عرض کنم به دوستان، که زود اومدن به دانمارک و خروج زود هنگام از ایران نمیتونه فاکتور خیلی مهمی باشه که اینقدر برای همه مهم شده. مسابقه ای در کار نیست کلا.
    به عنوان مثال من ماه چهارم ویزام ایران رو ترک کردم نه روز اولی که ویزا توی پاس خورد. اتفاقا از زود اومدن ویزام هم کمی نگران شدم و دوست داشتم 6 ماهه بیاد.
    ببینید شما (نوعی عرض میکنم) که میاید دانمارک یا تو ایران آدم موفق و زبلی هستید با کار و تجربه خوب (و رشته تحصیلی مناسب) و از زندگیتون تقریبا راضی هستید و ایران هم براتون کمه و اشباع شدید یا اینکه شغل و رشته معمولی دارید و فقط میخواهید در خارج زندگی کنید. اگر جز دسته دوم هستید به نظر من دانمارک جای مناسبی برای شما نخواهد بود (حتی اگر 100 بیارید و ویزا بگیرید). چون به احتمال زیاد نمیتونین دوام بیارید و بر میگردید و کلی ضرر میدید. کشور های دیگه شانستون بیشتره. اگر در دسته اول هستید دیگه بدو بدو ئی ندارید که تندی بیاید دانمارک! چون زندگیتون خوبه و سر فرصت کارهاتون رو انجام میدید. به عنوان مثال وقتی ویزاتون اومد (یا حتی قبلش) وقتی ایران هستید میتونید شروع کنین به رزومه فرستادن و اپلای کردن. اینقدر نکته در همین اپلای کردن هست که شما بعد از 3 ماه تازه میفهمید که چه جوری اپلای کنید (با فیدبک هایی که خودتون از کارهاتون میگیرید). اگر بخواهید این کار رو در دانمارک انجام بدین و اون سه ماه رو از جیب بخورید حدود 30000 کرون کف هزینه تونه و این کار عقلانی ای نیست، مگر اینکه وضعتون توپ باشه! پس کلا عجله ای در کار نیست. باید روند مناسب و منطقی رو خودتون پیدا کنید.
    من تجربه شخصی خودم رو عرض میکنم:
    ویزا که اومد هیچ کاری نکردم (قبل از عید 92) چون حالشو نداشتم بعد از عید هم که هوای بهار بود و هیچی. اردیبهشت شروع کردم به فقط مطالعه در مورد رزومه نویسی و اپلیکیشن در دانمارک که حدود 2 هفته طول کشید. در طی این مدت یک رزومه هم نفرستادم (حتی الکی). صبر کردم سی وی ام اون طوری بشه که باید بشه. کار زمان بر و سختی بود. داخل پرانتز، در کانادا و بسیاری از کشورهای اروپا دوره های طولانی رزومه نویسی وجود داره. پس این مرحله رو کاملا جدی بگیرید. بعد از اون، در 45 روز آینده شروع کردم به اپلای که 4 تا مصاحبه اینترنتی از ایران داشتم که رد شدم. سپس وارد دانمارک شدیم و مصاحبه 5 ام (که پایه اون رو در ایران ریخته بودم)در خود دانمارک گرفت و تبدیل شد به کار (بعد از 14 روز ورود در دانمارک).

اگر برای وقت های خالی تون قبل از اومدن به دانمارک برنامه ریزی کنید اینجا زودتر سازگار میشید.

موفق باشید
    کاوه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hodahooman نمایش پست ها
    ویزاتون گرفتین؟ لان در چه مرحله ای هستید؟
    من ویزامو گرفتم. الان در مرحله فرستادن رزومه و تصمیم‌گیری برای اینکه کی برم و کجا برم هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط DKNY نمایش پست ها
    من خیلی گشتم دنبال جواب سوالم ولی پیدا نکردم در تاپیک
    توی فرم آنلاین FA8 تا این اطلاعات را وارد نکنی نمیشه پیش رفت:
    Alien identification number, cpr number, آدرس در دانمارک
    چکار باید کرد؟
    فکر کنم یه جا رو اشتباه میرید. چون من الان امتحان کردم شد. ببینید در قسمت GUIDANCE این دو تا مورد رو تیک بزنید:

I (the applicant) wish to apply for a residence permit as an accompanying family member.

و

Accompanying spouse, registered partner or cohabiting partner

توضیحات زیرش رو خوب بخونید.

کیس اوردر نفر همراه رو وارد کنید.

سپس به صفحه بعد میرید و طبق چیزی که براتون اتچ کردم پر کنید (فایل 1)

NEXT رو بزنید و قشنگ میره صفحه بعد (فایل 2) و هیچ ایرادی از آدرس نمیگیره.

شما دارین از ایران اقدام میکنید؟ و نفر اصلی هنوز ایرانه؟

موفق باشید
    کاوه

براتون در فایل 1 و 2 مراحل رو ضمیمه کردم ببینید.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (188.4 کیلوبایت, 27 views)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (174.5 کیلوبایت, 22 views)
    ویرایش توسط kaveh_k_ee : July 30th, 2013 در ساعت 10:43 PM

Junior Member

دوستان گرامی مطلع سلام
    آیا این بند(شرایط معافیت تیوشن فی دانشگاه) که از سایت یکی از دانشگاهههای دانمارک آوردم شامل گرین کارت سه ساله میشه؟

• Students doing a full degree with a non-EU/EEA citizenship who hold a permanent residence permission do not pay tuition. •
    • Students doing a full degree with a non-EU/EEA citizenship who hold a temporary residence permission "with a view to/possibility of" being granted permanent residence in Denmark do not pay tuition. Your residence permit must state: "mhp. varigt ophold" or "mmf varigt ophold".

سلام بر دوستان عزیز
    ساعت دو و نیم شب شد و من به هر حال تونستم بعد از دو روز مطالعه روزانه این فروم به صفحه 477 برسم و خیلی از سوالام رو جواب پیدا کردم براش و فقط چند سوالم مونده تا به قطعیتی در مورد ادامه این مسیر برسم، خواهش می کنم جواب بدید، چون این سوالها مکرر تو این فروم صورت گرفته و هیچ کس جواب قاطعی بهش نداده.
    1. سابقه کار من بايد حتما با رشته ام بخونه تا 15 امتياز رو بيارم يا با پازيتيو ليست؟
    2. نمره پازيتيو ليست انطباق رشته قوق ليسانسم هست با ليست پازيتيو؟ يا کل ليسانس و فوق ليسانس رو باهم انطباق ميدن تا ببينن رشته مون تو ايران نزديک کار پازيتيو هست و بعد 10 امتياز رو ميدن؟
    3. مدرک فوقم بايد اصلش باشه؟ من 1 سال بعد اصلش رو ميگيرم؟
    4: سابقه کار من 4 سال پارت تايم حين تحصيل بوده و 2 سال و 5 ماهه فول تايم و مرتبط با شغل موجود تو پازيتيو بوده و ممکنه منطبق با رشته ام در نظر نگيرن و اين حالا چه جوري محاسبه ميشه؟
    5.سربرگ و مهر برگه سابقه کار هم بايد انگليسي باشه ؟ در صورت اینکه من فارسی بنویسم بدم دارالترجمه باید حتما بیمه باشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahinmahdavi نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    ساعت دو و نیم شب شد و من به هر حال تونستم بعد از دو روز مطالعه روزانه این فروم به صفحه 477 برسم و خیلی از سوالام رو جواب پیدا کردم براش و فقط چند سوالم مونده تا به قطعیتی در مورد ادامه این مسیر برسم، خواهش می کنم جواب بدید، چون این سوالها مکرر تو این فروم صورت گرفته و هیچ کس جواب قاطعی بهش نداده.
    1. سابقه کار من بايد حتما با رشته ام بخونه تا 15 امتياز رو بيارم يا با پازيتيو ليست؟
    2. نمره پازيتيو ليست انطباق رشته قوق ليسانسم هست با ليست پازيتيو؟ يا کل ليسانس و فوق ليسانس رو باهم انطباق ميدن تا ببينن رشته مون تو ايران نزديک کار پازيتيو هست و بعد 10 امتياز رو ميدن؟
    3. مدرک فوقم بايد اصلش باشه؟ من 1 سال بعد اصلش رو ميگيرم؟
    4: سابقه کار من 4 سال پارت تايم حين تحصيل بوده و 2 سال و 5 ماهه فول تايم و مرتبط با شغل موجود تو پازيتيو بوده و ممکنه منطبق با رشته ام در نظر نگيرن و اين حالا چه جوري محاسبه ميشه؟
    5.سربرگ و مهر برگه سابقه کار هم بايد انگليسي باشه ؟ در صورت اینکه من فارسی بنویسم بدم دارالترجمه باید حتما بیمه باشم؟

مدارک تحصیلی تون باید اصل باشه
    اگر بخواهید امتیاز پازیتیو رو بیارید باید مدرک فوقتون با پازیتیو بخوره. مدرک لیسانس هرچی بود مهم نیست. چون شما دارید با فوق اپلای میکنید و نه با لیسانس (موارد استثنا بماند)
    سابقه کار میتونه کمی متفاوت باشه با مدرک لیسانس و حتی فوق. برای امتیاز کامل آوردن از سابقه کار باید سابقه تون دقیقا تو یکی از فیلدهای پازیتیو باشه یا اینکه ریسرچر همون فیلد ها باشید.

سابقه پارت تایم بردن کمی ریسکیه و ممکنه امتیازتون رو کم کنه. بهتره فول تایم ببرید. تا حد ممکن با زمان تحصیلاتتون همپوشانی نداشته باشه و تا حد ممکن بعد از فوق باشه. ضمنا حتما در 5 سال اخیر باشه.

عنوان سابق کارتون رو دقیقا با همونی که تو لیست هست بنویسید.

موفق باشید
    کاوه

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ahghaf نمایش پست ها
    دوستان گرامی مطلع سلام
    آیا این بند(شرایط معافیت تیوشن فی دانشگاه) که از سایت یکی از دانشگاهههای دانمارک آوردم شامل گرین کارت سه ساله میشه؟

• Students doing a full degree with a non-EU/EEA citizenship who hold a permanent residence permission do not pay tuition. •
    • Students doing a full degree with a non-EU/EEA citizenship who hold a temporary residence permission "with a view to/possibility of" being granted permanent residence in Denmark do not pay tuition. Your residence permit must state: "mhp. varigt ophold" or "mmf varigt ophold".
    خیر. اصلا با این ویزا نمیتونین درس بخونین و باید ویزای تحصیلی بگیرین، که البته مشکلی نیست. اما تحصیل شما رایگان نیست.
    فقط در مقطع دکترا در صورتی که به صورت کامل employed باشین، نیازی به تعویض ویزا و اخذ ویزای تحصیلی نیست. در این صورت کار محسوب میشه و حقوق هم می گیرین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس م شیمی

سلام ببخشید میشه این بندو بیشتر توضیح بدین؟ "در صورتی که به صورت کامل employed باشین"

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

بعد از 8 ماه و چند روز ویزای ما هم آمد....
    از راهنماییهای ارزشمند دوستان بزرگوار به‌ویژه جناب بهزاد عزیز بی اندازه ممنون و متشکرم.
    ما تقریبا جزء اولین کسانی بودیم که با راهنمایی بهزاد عزیز چند روز بعد از تحویل مدارک خودم همسرم به صورت آنلاین ثبت نام کرد.
    علت تاخیر هم یک اشکال در مدرک سابقه کار بود. چون کارم فول تایم نبود و از دو جا سابقه کار ارایه دادم. در یکی از نامه ها بی‌توجهی کردم و ساعت کار در هفته مشخص نبود.(این نکته‌ای است که بارها هم به دوستان تاکید کرده‌ایم)یک لحظه غفلت چند ماه سرگردانی!!!
    به هر حال برای همه آرزوی موفقیت دارم.
    امیدوارم دوستان از راهنماییهای ارزشمندشان ما را بی‌بهره نگذارند.
    تا کجا باید دوید.....

[QUOTE=kitdhj;1298272]بعد از 8 ماه و چند روز ویزای ما هم آمد....
    از راهنماییهای ارزشمند دوستان بزرگوار به‌ویژه جناب بهزاد عزیز بی اندازه ممنون و متشکرم.
    ما تقریبا جزء اولین کسانی بودیم که با راهنمایی بهزاد عزیز چند روز بعد از تحویل مدارک خودم همسرم به صورت آنلاین ثبت نام کرد.
    علت تاخیر هم یک اشکال در مدرک سابقه کار بود. چون کارم فول تایم نبود و از دو جا سابقه کار ارایه دادم. در یکی از نامه ها بی‌توجهی کردم و ساعت کار در هفته مشخص نبود.(این نکته‌ای است که بارها هم به دوستان تاکید کرده‌ایم)یک لحظه غفلت چند ماه سرگردانی!!!
    به هر حال برای همه آرزوی موفقیت دارم.
    امیدوارم دوستان از راهنماییهای ارزشمندشان ما را بی‌بهره نگذارن

دوست عزیز تبریک میگم.
    فقط یک سوال، میشه شریط سابقه کارتون رو بگید به چه صورت بوده، چون من 2 سال و 6 ماه فول تایم سابقه دارم و م یدنم که 10 امتیاز برای این دو سال رو میگیرم ولی 4 سال هم پارت تایم دارم و دوستان پیشنهاد دادن که ریسک نکنم و حالا می خوام ببینم شما چی بوده شرابط کاریتون؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)