صفحه 467 از 638 نخستنخست ... 367417457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477517567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,661 تا 4,670 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

برای همراه case order ID درست میکنیم باید این گزینه را انتخاب کنیم:Accompanying family members of employees, self-employed persons, students and researchers (first time)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

1- مشکل من فعلا بیمه است چند روزه و از چه شرکتی گرفتید؟ 90 روزه از البرز از سفارت راستۀ شریعتیو حدود 2 کیلومتر به سمت جنوب که برین روبروی پمپ بنزین بگبن برای دانمارک می خواین و اواسان باشه خودشون کاراتونو انجام میدن و در ضمن از پارسیانم ارزونتره حدود 40 تومن
    2- منزلی که اجاره کردید چند متری و به چه قیمتی است. خونۀ من 50 متری هستش و مبله ماهی 5500 که 3 ماه اجارشو پیش گرفت و 3ماهم دیپوزیت
    3- من هم می‌خواستم در گام اول در شهرهای کوچک اقامت داشته باشم چون هم می‌توانم به بازار کار کپنهاگ دسترسی داشته باشم و هم هزینه کمتری بابت اجاره بدم تا کار گیر بیارم. حالا غیر از مشکلی که در چند پست اخیر روی فروم اشاره کردید، آیا دیدگاه من درست است؟ به نظرم دیدگاه خوبیه ولی من با 1500 تا بیشتر میتونسم مرکز کپنهاگ همین خونرو بگیرم که اگه کارم توی کپنهاگ باشه راحت روزی 200 کرون خرج رفت و آمد خودم هستش.... دیگه خودتون حساب کنید
    4- تا پیدا کردن خانه کجا مستقر شدید؟ در این مورد چه توصیه‌ای دارید؟ من در هتلی به اسم WAKEUP COPENHAGEN بودم که خوبیش این بود که به کمون خیلی نزدیک بود و اتاقهاش مستقل بود این هتل دو ستاره هستش و کلاً فضایی که در اختیار شماست با حموم و دستشوییتون 10 متر میشه ولی تمیزه نظافتش عالیه و برای هفت شب برای من در اومد 4500 کرون کلاً برای یک زن و شوهر توصیه میشه. این هتل در تریپ ادوایزر رتبه 23 از بین 120 تا هتل در کپنهاگو داره و صبحانه هم پولش جداست. کلاً من در مقایسه با هاستل این هتلو گرفتم.
    5-از کدام شرکت هواپیماییی استفاده کنیم؟ قطر، پگاسوس و ترکیش بسته به اینکه در چه تاریخی می خواین حرکت کنید قیمتهاشونو چک کنید بعد بهترینو انتخاب کنید. من چون از مشهد میومدم پگاسوس برام خیلی سخت بود. ترکیش فقط 2 ساعت استاپ داشت که خیلی خوب بود.... و قطر هم پسرخالم با 900 هزار تومن از مشهد به کپنهاگ توی آگوست گرفتن ولی 18 ساعت استاپ داره... پس ببینید باید همشونو چک کنید تا بهترین انتخابو داشته باشید.
    6-برای پیدا کردن خانه می‌توانم از شما کمک بگیرم؟ برای خونه پیدا کردن شما فقط از صاحب خونه می تونید کمک بگیرید چون این یه تصمیم شخصیه که خونشو بخواد به چه کسی اجاره بده به نظر من نزدیک اومدنتون به دو تا سایت سر بزیند 1- DBA.DK و 2- BOLIGPORTAL.DK این دو تا سایت بیشترین تعداد خونه رو دارن و از همه مقرون به صرفه تر هستند اولی کلاً رایگان هست و دومی برای چهار روز اشتراک از شما 19 کرون میگیره که خیلی خوبه شما حداقل به 12 روز اشتراک نیاز دارین لذا یه چهار روزه قبل از اومدنتون بگیرین بعد یه چهار روز و بعد یه 4 روز دیگه مشترک بشین هر و قت خونه پیدا کردینم که دیگه مشترک نمی شین. نکاتی که خیلی مهمه برای کپنهاگ ایناست: 1- تعداد متقاضی برای خونه در کپنهاگ و حشتناک بالاست یعنی برای یک آگهی 100 نفر تماس میگیرن خیلی از صاحب خونه ها اپلیکین فرم دارن و از بین این 100 نفر 10 نفرو انتخاب می کنن به این ده نفر اجازه میدن بیان خونشونو ببینن و بعد با یکی به توافق می رسن تقریباً در خواست خونه پیدا کردن با درخواست کار یجور پروسه ای داره. حتماً به صاحب خونه زنگ بزنید و بگین مثلاً در فلان تاریخ میخواین خونشو ببینید. 80 در صد آگهی ها شماره تماس ندارن برای همین ایمیل بزنید و ازشون بخواید شمارشونو بدن یا یه زمانیو برای دیدن خونه با شما ست کنن. برای کسانیکه خونه مستقل می خوان خیلی مهمه که خونۀ مبله بگیرین مگر نه کلی پول اول کاری باید خرج لوازم و ازون بدتر حمل و نقل بکنید لذا توی خونه اجاره کردن وسواس بخرج ندین... بین 6000 تا 8000 تا خونه مستقل 2 اتاقه (یعنی یک پذیرایی با یک اتاق خواب گیرتون میاد) اولین جای رو که توی این رنج گیر آوردین بگیرین. در بند 11 قرارداد اجاره خونه موارد مورد توافق طرفین گنجونده میشه به صاحب خونتون شرایط گرین کارتو بگین که مثلاً شما ممکنه توی یه شهره کار گیرتون بیاد پس اگه موافقت کنه که در این بند به شما اجازه بده بعد از 3 ماه اگه کار جایه دیگه گیرتون اومد قراردادو فسخ کنید خیلی خوبه در غیر اینصورت باید طرفین قرارداد حداقل 3ماه قبل اینکارو انجام بدن که یعنی اگه شما در ماه 3 قرارداد کار جایه دیگه گیرتون بیاد مجبورین پس از اعلام به صاحب خونتون تا ماه 6 در اونجا بمونین. امیدوارم همه موفق و سلامت بیاین دانمارک.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

حالا دوستانیکه در دانمارک هستند شهرداری به من گفت سی پی آر نامبرتون 3 4 روزه باپست میاد در صورتیکه من شنیده بودم همونجا صادر میشه و به شما میدن؟!؟! کارت بهداشتو گفت 14 روزه به دستتون میرسه که حالا اگه توی این مدت نیاز به دکتر شد چی میشه؟ از طرفی کلاً در مورد کارت اقامت اظهار بی اطلاعی میکرد که من حدس می زنم کارت اقامت توسط اینا صادر نمیشه و وقتی اینا توی سیستم ما رو ریجیستر میکنند برای سی پی آر نامبر پروسۀ صدور کارت اقامت در ادارۀ دیگه ای استارت می خوره که از دوستان با اطلاع میخوام بگن کارتشون از طرف چه اداره ای براشون ارسال شده بود؟ یادمه یکی از دوستانم گفتن بیومتریکشون نرسیده بوده که مجبور شدن دوباره برن بیومتریک بدن! اینو از کجا متوجه شدن که بیومتریکشون نرسیده و کلاً اگه کارت اقامت نیومد باید به کجا مراجعه کرد؟

Junior Member

سلام به همه دوستان

من هفته آينده مصاحبه دارم و تقريبا مداركم هم آمادست...اما چون منتظر نتيجه جاي ديگري هستم كه هنوز نيومده ميخوام كه مصاحبه ام رو به تاخير بندازم...
    قبلا كه توي اين سايت با دوستان مشورت كردم يك پيشنهاد اين بود كه روز مصاحبه بگم Order ID رو نقدي آوردم و سفارت قبول نميكنه و مثلا واسه يك ماه بعد وقت ميده ...اما اخيرا ازيكي ديگر از دوستان شنيدم كه ديگه واسه يك ماه بعد يا دو ماه بعد وقت نميدن و ميره براي خيلي وقت ديگه...شايد حتي يكسال ديگه...

از دوستان كسي بوده كه اخيرا درخواست تعويق وقت داده باشه و بگه واسه چند وقت ديگه بهش وقت دادن؟
    به نظرتون من به خانم مغروري ايميل بزنم و راست حسيني جريان رو بگم و بخوام يك وقت واسه يك ماه ديگه بهم بده؟
    چون پرداخت اين مبلغ واسم خيلي سنگين هست اگر بعدا بخوام انصراف بدم
    آيا امكان تماس تلفني با خانم مغروري در سفارت هست؟ ممنون ميشم شماره رو بهم بدين

واقعا از راهنمايي دوستان بخصوص افراد با تجربه واقعا سپاسگذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    حالا دوستانیکه در دانمارک هستند شهرداری به من گفت سی پی آر نامبرتون 3 4 روزه باپست میاد در صورتیکه من شنیده بودم همونجا صادر میشه و به شما میدن؟!؟! کارت بهداشتو گفت 14 روزه به دستتون میرسه که حالا اگه توی این مدت نیاز به دکتر شد چی میشه؟ از طرفی کلاً در مورد کارت اقامت اظهار بی اطلاعی میکرد که من حدس می زنم کارت اقامت توسط اینا صادر نمیشه و وقتی اینا توی سیستم ما رو ریجیستر میکنند برای سی پی آر نامبر پروسۀ صدور کارت اقامت در ادارۀ دیگه ای استارت می خوره که از دوستان با اطلاع میخوام بگن کارتشون از طرف چه اداره ای براشون ارسال شده بود؟ یادمه یکی از دوستانم گفتن بیومتریکشون نرسیده بوده که مجبور شدن دوباره برن بیومتریک بدن! اینو از کجا متوجه شدن که بیومتریکشون نرسیده و کلاً اگه کارت اقامت نیومد باید به کجا مراجعه کرد؟
    با سلام

من تجربه آرهوس رو میگم.
    همون روزی که میرید رجیستر میکنید فرداش یا همون روزش شماره سی پی آر تون آمادست (فقط شماره و نه کارت اقامت)و میتونید پرینتشو بگیرید. ضمنا نم آیدی تون هم امادست همون روز یا روز بعدش.
    ولی کارت اقامت ممکنه بعد از یک ماه هم بیاد. که با پست میاد درب منزل. از طرف همون شهرداری هم میاد.
    با داشتن پرینت سی پی آر و نم آیدی و پاسپورت میتونید حساب بانکی باز کنید.
    کارت بهداشت-زرد برای ما زود اومد . حدود 1 هفته. در یکی از پست هام اطلاعات دقیق گذاشتم از تاریخ ها. حتما ببینید.
    در این مدت نیاز به دکتر شد نمیدونم باید چی کار کرد ولی یادمه که وقتی میرید کمون برای رجیستر کردن میگه آدرس کجاست و دکتری براتون در نظر میگیره. که همون جا میتونید شماره و ادرس دکتر رو ببینید. و بهش مراجعه کنید. که ما دکتر ایرانی هم انتخاب کردیم. یعنی یه لیست جلوتون میذاره و میگه انتخاب کن. پس دو روزه شما دکتر دارید و میتونید برید. ولی کارتتون چند روزی بعد میاد.
    برای چک کردن بایو باید زنگ بزنید به اداره پلیس فقط! اون هم در کپنهاگ. بهتون میگن بایو دارین یا نه. کاری به کمون نداره.
    اگر کارتتون بیاد یعنی اینکه بایو تون اوکی بوده که اومده. پس برای محکم کاری میتونید قبل از اینها تماس بگیرید. البته شماره سی پی آر هم قبلش بگیرید بد نیست برای رفرنس.
    کارت اقامت هم اگه نیومد از کمون پیگیری کنید. البته بعد از 6 هفته. ولی خیلی زودتر از اینها میاد.

موفق باشید
    کاوه

دوستان کسی تو این فروم بوده که کارشناسی ارشدش رو از 60 ، 50 نمره بهش بدن؟ یعنی همه کارشناسی ارشدهایی که پایان نامه گذروندن رو 60 حساب می کنند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق مکانیک از علم و صنعت

بچه ها من از طریق international bank transfer پول رو واریز کردم.
    حالا چقدر طول می کشه در خود سایت عبارت PAYMENT REGISTERED رو بنویسه. من پنچشنبه مصاحبه دارم. نمی دونم تا اون موقع کار انجام می شه یا خیر.
    ضمنا رسید واریز پول رو هم پرینت گرفتم.

Junior Member arsana61 آواتار ها

دوستان برای بچه یکسال و نیمه که امضا نداره چکار کنم؟ هیچی آپلود نکنم مشکلی پیش نمیاد؟

Junior Member

سلام خسته نباشيد. چند تا سوال داشتم. ممنون ميشم جوابم رو بديد.

1. من ارشد مهندسي برق هستم (كه توي رشته هاي Positive هست.)- توي سايت Positive نوشته مهندسي برق- Requirement: Professional Bachelor's degree. يعني من كه ارشدم اون 10 امتياز اضافه رو نميگيرم؟

1. همچنين من نمره تافل IBT با نمره 71 دارم. ميخواستم بدونم حالا كه نمره ام زير 72 هست آيا هيچ نمره اي نميگريم؟ يعني 20 رو نميگيرم و به من 0 ميدن؟ حتي 15 هم نميدن؟ از كجا ميشه اين سوالا رو از خود دانمارك پرسيد؟ همسرم هم شهريور تافلش كه 95 شده Expire ميشه (2 سال) . ميخواستم بدونم در زمان مصاحبه كه به احتمال زياد آبان يا آذر هست ديگه اين 20 نمره رو همسرم نميگيره؟

1. سوال ديگه ام اينه كه بايد بيشتر از 100 نمره مون باشه يا اگه خود 100 باشه مشكلي نيست؟

1. اگه من ويزا رو بگيرم آيا بايد برم دانمارك و بعد براي همسرم اقدام كنم؟ اين موضوع چند ماه طول ميكشه؟

1. حتما بايد نامه از دانشگاه داشته باشيم كه تاييد كنه تحصيلاتمون رو؟ Application fee چقدره؟

1. آيا با اين ويزا ميشه در مقطع PHD درس خوند؟

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed59 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشيد. چند تا سوال داشتم. ممنون ميشم جوابم رو بديد.

1. من ارشد مهندسي برق هستم (كه توي رشته هاي Positive هست.)- توي سايت Positive نوشته مهندسي برق- Requirement: Professional Bachelor's degree. يعني من كه ارشدم اون 10 امتياز اضافه رو نميگيرم؟

1. همچنين من نمره تافل IBT با نمره 71 دارم. ميخواستم بدونم حالا كه نمره ام زير 72 هست آيا هيچ نمره اي نميگريم؟ يعني 20 رو نميگيرم و به من 0 ميدن؟ حتي 15 هم نميدن؟ از كجا ميشه اين سوالا رو از خود دانمارك پرسيد؟ همسرم هم شهريور تافلش كه 95 شده Expire ميشه (2 سال) . ميخواستم بدونم در زمان مصاحبه كه به احتمال زياد آبان يا آذر هست ديگه اين 20 نمره رو همسرم نميگيره؟

1. سوال ديگه ام اينه كه بايد بيشتر از 100 نمره مون باشه يا اگه خود 100 باشه مشكلي نيست؟

1. اگه من ويزا رو بگيرم آيا بايد برم دانمارك و بعد براي همسرم اقدام كنم؟ اين موضوع چند ماه طول ميكشه؟

1. حتما بايد نامه از دانشگاه داشته باشيم كه تاييد كنه تحصيلاتمون رو؟ Application fee چقدره؟

1. آيا با اين ويزا ميشه در مقطع PHD درس خوند؟
    لیسانس حداقل شرایط است. با ارشد هم میشه!
    در مورد تافل باید حد اقل را بیارید.
    امتیاز 100 کافیه به شرطی که زیادی خوشبینانه به خودتون امتیاز ندید.

در مورد 3 سوال آخر بارها و بارها وو بارها توضیح داده شده حداقال 70 صفحه آخر فروم را وقت بگذارید بخونبد.
    تا کجا باید دوید.....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)