صفحه 492 از 638 نخستنخست ... 392442482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502542592 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,911 تا 4,920 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

درود دوستان
    بنده قبلا گفتم كه از طريق همسرم اقدام كرديم. يك بار هم ويزا اومد و متاسفانه به دليل دزدي از منزل و نيست و نابود شدن پاسپورت همسرم، نشد بريم. خوشبختانه بعد از مدت مديدي هفته گذشته ويزاي همسرم اومده. من و بچه ي كوچكم هم حدود 5 هفته پيش درخواست آنلاين كرديم و بيومتريك. الان يك سوال دارم كه متاسفانه با خوندن صفحات قبلي جواب دقيقي نگرفتم. اين كه ميگن ويزاي 90 روزه در 180 روز به اين معنيه كه از وقتي همسرم بره ويزا بزنند توي پاسپورتش، در يك پريود 180 روزه ميتونه 90 روز رو در دانمارك به سر ببره. حالا با توجه به اينكه بچه ي كوچك داريم و تا جايي كه بشه ميخوايم عقبش بندازيم، اينطور كه من متوجه شدم ميتونيم نهايتا تا حدود 3 ماه ديگه بريم سفارت كه در مجموع با اون 180 روز حدود 7 ماه ديگه همسرم بره دانمارك. چون مثلا همسرم بايد حتما يكي دو ماه زودتر بره براي گرفتن اقامت سه سالش. درسته؟ يعني الان ميتونه با دير رفتن به سفارت براي گرفتن ويزا، حدود 2 تا 3 ماه رفتنش رو به تاخير بندازه؟ آيا برداشت من درسته ؟ يا اينكه فرقي نميكنه كه مثلا فردا بره سفارت يا 2 ماه بعدش؟ لطفا راهنماييم كنيد.
    پيشاپيش سپاسگذارم.

Junior Member

سلام
    آدرس سایتی که می شه status application دید چیه؟
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbeenir نمایش پست ها
    درود دوستان
    بنده قبلا گفتم كه از طريق همسرم اقدام كرديم. يك بار هم ويزا اومد و متاسفانه به دليل دزدي از منزل و نيست و نابود شدن پاسپورت همسرم، نشد بريم. خوشبختانه بعد از مدت مديدي هفته گذشته ويزاي همسرم اومده. من و بچه ي كوچكم هم حدود 5 هفته پيش درخواست آنلاين كرديم و بيومتريك. الان يك سوال دارم كه متاسفانه با خوندن صفحات قبلي جواب دقيقي نگرفتم. اين كه ميگن ويزاي 90 روزه در 180 روز به اين معنيه كه از وقتي همسرم بره ويزا بزنند توي پاسپورتش، در يك پريود 180 روزه ميتونه 90 روز رو در دانمارك به سر ببره. حالا با توجه به اينكه بچه ي كوچك داريم و تا جايي كه بشه ميخوايم عقبش بندازيم، اينطور كه من متوجه شدم ميتونيم نهايتا تا حدود 3 ماه ديگه بريم سفارت كه در مجموع با اون 180 روز حدود 7 ماه ديگه همسرم بره دانمارك. چون مثلا همسرم بايد حتما يكي دو ماه زودتر بره براي گرفتن اقامت سه سالش. درسته؟ يعني الان ميتونه با دير رفتن به سفارت براي گرفتن ويزا، حدود 2 تا 3 ماه رفتنش رو به تاخير بندازه؟ آيا برداشت من درسته ؟ يا اينكه فرقي نميكنه كه مثلا فردا بره سفارت يا 2 ماه بعدش؟ لطفا راهنماييم كنيد.
    پيشاپيش سپاسگذارم.
    با سلام، دوست گرامی همونطوریکه در بالای این صفحه هم یکی ازدوستان جواب داده اند از زمانی که نامه آمده بودن ویزای شما زده می شود زمان 180 روز ویزای شما شروع می شود و شما اگر دیرتر به سفارت برید هیچ فرقی تو اون 180 روز نمی کنه و منظور از 90 روز هم، بیمه مسافرتیه که باید برای دریافت ویزا داشته باشید.
    با این حال شما می تونید یک ماه مونده به زمان اتمام 180 روزتون به دانمارک برید ولی با دیر رفتن به سفارت زمان شما طولانی تر نمی شه و فرقی نمی کنه فردا همسرتون بره سفارت یا 2 ماه دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط siyak2013 نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامی. دو سوال از محضر گران قدرتان دارم.
    1- درخصوص گواهی تمکن برای سفارت: من از بانک سامان ، پارسیان و تقریبا هر بابک خصوصی دیگه که پرسیدم گفتند تو نامه مینویسیم شما مثلا 35 ملیون تومان پول دارید. و پایین نامه ذکر میکنیم نرخ دلار امروز 2500 تومان (نه نرخ کرون). یعنی اصلا قیمت کرون را نمی زنند فقط دلار ، یورو یا پوند. و معادل ارزی موجودی حساب شما رو هم مستقیم نمینوسند.به ریال می نویسند. این نامه قابل قبوله؟

2- هزینه Case order ID را می توانم از طریق وبسایتهای پرداخت آنلاین مانند تهران پرداخت ، پرداخت کنم؟؟؟

سپاسگزارم
    1- این حرف الکی هست که خیلی از بانک ها میزنن ولی من از بانک پارسیان هم به کرون گرفتم هم تقسیم کرد بر نرخ روز نوشت اینقد کرون در حساب دارن. بانک قوامین نداد و گفت دستور بانک مرکزیه ولی رفتم پارسیانه دیوار به دیوارشون گرفتم.بانک تجارت هم گفت میدیم ولی من اونجا خودم چون سود پائین بود حساب باز نکردم.
    2- بله من انلاین پرداخت کردم در مدت کمتر از یک ساعت اداره مهاجرت به ایمیلم نامه زد که رسید پرداختم رو داد
    honesty and rationality are keys to peace

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

نقل قول نوشته اصلی توسط siyak2013 نمایش پست ها
    ممنوم آقا کاوه ی عزیز.
    از دوستان مهندس عمران لطفا راهنمایی کنند که در فرم GR1 اطلاعات information about higher education مربوط به دوره لیسانس title مربوط به disertation or thesis or other large project را چه نوشتند؟؟؟ پروژه فولادنوشتین؟ پروژه بتن نوشتین؟ پروژه راهسازی نوشتیین؟ هر سه تاشو؟ یا هیچ کدومشو؟
    دوست عزیز از اونجائیکه این مسئله امتیاز اضافی نداره و مهندسان عمران زیادی تاحالا از ایران اسس شدن از جمله خود من بهتون توصیه میکنم نمی خواد بنویسین چون بعضی وقتها اطلاعات اضافه دادن هم باعث دردسر میشه؟!؟! من خودم ننوشتم ولی اگه دوست دارین که حتماً بنویسید توصیۀ آقا کاوه به نظر من خیلی خوب و منطقی به نظر میرسه. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط salamapply نمایش پست ها
    1- این حرف الکی هست که خیلی از بانک ها میزنن ولی من از بانک پارسیان هم به کرون گرفتم هم تقسیم کرد بر نرخ روز نوشت اینقد کرون در حساب دارن. بانک قوامین نداد و گفت دستور بانک مرکزیه ولی رفتم پارسیانه دیوار به دیوارشون گرفتم.بانک تجارت هم گفت میدیم ولی من اونجا خودم چون سود پائین بود حساب باز نکردم.
    2- بله من انلاین پرداخت کردم در مدت کمتر از یک ساعت اداره مهاجرت به ایمیلم نامه زد که رسید پرداختم رو داد
    ممنون از راهنمایی شما. نمیدونم.... من که با تو دو تا شعبه مختلف بانک پارسیان خیلی جدی با مسئول مربوطه صحبت کردم هر دوگفتن تو نامه مینویسیم موجودی شما به ریاله و دلیلشون هم اینه که تو حساب ارزی نداری که برات موجودی دلار بنویسیم و میگن تا کنون به افراد زیادی این طوری نامه دادن و سفارت خودش میتونه تبدیل کنه. د حالیکه ما نامه را برای اداره مهاجرت میخوایم ولی اینا تو سرشون نمیره . موندم چه کنم؟
    در مورد دوم منظورتون از پرداخت آنلاین چیه دقیقا. چون شما با کارت اعتباری مثلا ویزا هم میتونی آنلاین پرداخت کنید. من کارت اعتباری ندارم. میخوام از طریق وبسایت تهران پرداخت ریال بهشون بدم اونا بعد از 24 ساعت برام پرداخت میکنن. این روش شدنیه؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sheela نمایش پست ها
    با سلام، دوست گرامی همونطوریکه در بالای این صفحه هم یکی ازدوستان جواب داده اند از زمانی که نامه آمده بودن ویزای شما زده می شود زمان 180 روز ویزای شما شروع می شود و شما اگر دیرتر به سفارت برید هیچ فرقی تو اون 180 روز نمی کنه و منظور از 90 روز هم، بیمه مسافرتیه که باید برای دریافت ویزا داشته باشید.
    با این حال شما می تونید یک ماه مونده به زمان اتمام 180 روزتون به دانمارک برید ولی با دیر رفتن به سفارت زمان شما طولانی تر نمی شه و فرقی نمی کنه فردا همسرتون بره سفارت یا 2 ماه دیگه.
    كاوه جان،‌ آقا بهزاد عزيز،‌ و ساير دوستاني كه توي اين كار تجربه بيشتري دارند لطفا بگيد كه با نظر شيلا موافقيد؟ آخه ديدم آقا كاوه مثل اينكه نظر و تجربه ديگه‌اي داشتند جاي ديگه‌ي وبلاگ.
    متشكر

Junior Member

كاوه جان،‌ آقا بهزاد عزيز،‌ و ساير دوستاني كه توي اين كار تجربه بيشتري دارند لطفا بگيد كه با نظر شيلا موافقيد؟ آخه ديدم آقا كاوه مثل اينكه نظر و تجربه ديگه‌اي داشتند جاي ديگه‌ي وبلاگ.
    متشكر
    دوستان کسی میدونه اینوز از کجا میشه مطمن شد؟ من واقعا این برام مهمه

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr_nima نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و تشکر از زحمات همگی

من یه سوال داشتم: آیا اگر با ویزای کار سه ساله وارد دانمارک بشویم می توانیم برای پی اچی دی خوندن اقدام کنیم؟ با توجه به این که پی اچ دی در دانمارک شغل محسوب می شود؟ آیا اگر جواب مثبت باشد، فقط شامل آن پی اچ دی هایی می شود که به عنوان پوزیشن یا واکانسی اعلام می شوند یا همه موارد پی اچ دی را شامل می شود؟ و کلن بعد از چه مدتی می شه به جای کار تحصیل کرد؟ ضمنن آیا در ابتدای ورود کارت اقامت موقت صادر می شود یا ویزای سه ساله می دهند؟ قضیه اون اکستنشن یک ساله چیه و بعد از اون اکستنشن چهارساله چیه؟ این طوری که من متوجه شده ام بعد از هشت سال اقامت دایم داده می شود و نه بعد از چهار سال؟؟ اگر اشتباه می کنم لطفن مرا آگاه کنید. متشکرم
    - هر گونه PhD که نیاز به ویزای کار داشته باشه، بدون تغییر نوع ویزا از گرین کارت، میشه انجام داد. اکثر PhD ها به صورت employed PhD هست و ویزای کار میخوان. باید در مورد خاص خودتون ببینین که دانشگاه بهتون چی میگه. اگر ویزای کار خواست که کاری لازم نیست بکنین. اگر ویزای تحصیلی خواست که موارد خاصه، درخواست اقامت تحصیلی میدین. از روزی که اقامت تحصیلی تون اومد، دیگه شما انگار گرین کارت ندارین. برای همین در هر صورت نگران نباشین. برای دکترا که گفتم، اما برای لیسانس و فوق لیسانس تا موقعی که اقامت دائم ندارین، تحصیلتون مجانی نیست، ولی میتونین اقامت تحصیلی بگیرین.
    - در موقع ورود ویزا دارین که تو پاسپورت خورده. بعد که اومدین دانمارک، کارت اقامت براتون صادر می کنه.
    - بعد از سه سال، اگر در 12 ماه آخرش کار کرده باشین، یک سال تمدید می کنن ویزا رو و اگر ببینن همچنان کار ثابت دارین، مجددا 4 سال تمدید می کنن.
    - اقامت دائم و اجازه کار داشتن دو تا مسئله جداگانه است. شما اگر همه چی خوب پیش بره، نهایتا 8 سال با گرین کارت می تونین تو دانمارک بمونین. امکان داره کسی هشت سال هم باشه اقامت دائم نگیره، چون اقامت دائم یک سری شروط داره که فقط یکیش اینه که پنج سال تو دانمارک به صورت دائم زندگی کرده باشین. شرطهای دیگه هم داره از جمله اینکه باید سه سال کار یا تحصیل کرده باشین در 5 سال قبل از درخواستتون برای اقامت دائم. همچنین در لحظه اپلای کردن باید مشغول کار یا تحصیل باشین. امتحان زبان رو هم باید پاس کنین. قبلا شرطهای دیگه ای هم بود که این دولت فعلی برداشته. اما ممکنه باز دولت بعدی عوض کنه.

ApplyAbroad Senior Veteran

متشكر
    به نظر من هم حرف شیلا درسته.
    در نامه ای که از اداره مهاجرت میاد، دو تا مورد به وضوح نوشته شده، البته اگر الان عوض نشده باشه.
    - از سفارت درخواست شده که به شما ویزای تایپ D از نوع مولتیپل بدن برای مدت 6 ماه. این که اصلا مرتبط با شمای نوعی نیست.
    - از شما در خواست شده که حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ نامه وارد دانمارک بشین.
    سفارت به وظیفه خودش عمل می کنه و به شما ویزای شش ماهه می ده.
    ولی شما هم باید به وظیفه خودتون عمل کنین و حداکثر قبل از پایان شش ماه از تاریخ نامه وارد دانمارک بشین.

اگر نامه شما چیز دیگه ای هست، لطفا برای من به صورت پیام خصوصی ارسال کنین تا اگر اصلاحی لازمه به صورت عمومی هم اعلام کنیم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)