صفحه 493 از 638 نخستنخست ... 393443483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503543593 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,921 تا 4,930 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

من تازه میخام برای دانمارک اقدام کنم دوستان راهنمایی کنید
    فوق لیسانس هوافضا دارم 5 سال سابقه کار مرتبط و 28 سال سنم هست و مجردم --مدرک زبان ندارم آیا حتما مدرک زبان می خوام ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Leyla_ نمایش پست ها
    بله
    با case orer id معرفی کنید
    4533963628
    نامه رسید مدارک را گرفتم
    از شما 1.5 ماه جلوتر اقدام کردم
    نامه 2 ماه بعد از اینکه دانمارک رسید مدارک را تلفنی اعلام کرد رسید
    موفق باشید
    منم تماس گرفتم به اداره مهاجرت. گفت 27 جولای مدارکت دست ما رسیده درحال بررسی هستش....منتظر باش ...من مدارکمو 24 جون به سفارت داده بودم درست 1ماه بعد رسیده به اداره مهاجرت!!!!

سلام خدمت سروران گرامی
    لطفا این پست رو پاک نکنید واقعا مستاصل هستم و نمی دونم کجا سوالمو بپرسم. من phd ایران قبول شدم و با توجه به شرایطم مطمنم که مصاحبه رو هم پاس میکنم . با توجه به اینکه همیشه خواستم ادامه تحصیل بدم دوست ندارم موقعیت رو از دست بدم، از طرفی هم نمی خوام ویزای دانمارک رو از دست بدم اگر قید دکترا رو بزنم تا ۲ سال محروم میشم و خوب زندگی در دانمارک هم چیزی نیست که راحت ازش بشه گذشت. آیا از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه چطور میشه ترنسفر کرد به دانمارک و هزینش چطور خواهد بود؟ و اگر شما جای من بودید و مجبور به انتخاب کدوم یکی رو انتخاب میکردید و چرا؟
    داشتن مدرک دکترا خیلی وسوسه برانگیزه
    با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط marymary نمایش پست ها
    سلام خدمت سروران گرامی
    لطفا این پست رو پاک نکنید واقعا مستاصل هستم و نمی دونم کجا سوالمو بپرسم. من phd ایران قبول شدم و با توجه به شرایطم مطمنم که مصاحبه رو هم پاس میکنم . با توجه به اینکه همیشه خواستم ادامه تحصیل بدم دوست ندارم موقعیت رو از دست بدم، از طرفی هم نمی خوام ویزای دانمارک رو از دست بدم اگر قید دکترا رو بزنم تا ۲ سال محروم میشم و خوب زندگی در دانمارک هم چیزی نیست که راحت ازش بشه گذشت. آیا از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه چطور میشه ترنسفر کرد به دانمارک و هزینش چطور خواهد بود؟ و اگر شما جای من بودید و مجبور به انتخاب کدوم یکی رو انتخاب میکردید و چرا؟
    با سپاس
    دوست عزیز ترنسفر نمیتونید بکنید فقط در صورتی ترنسفر انجام میشه که هر دو دانشگاه توافق همکاری داشته باشن.

Junior Member

اطلاعاتی که دادید یک نقص دارد و آن اینکه نمی دانم شما در چه وضعیتی هستید الان. آیا در دانمارک دارید زندگی می‌کنید یا در حال اقدام برای ویزا هستید. اگر در حال اقدامید که طبیعتأ می‌توانید عملأ وارد دوره دکترا بشوید و تا زمانی که کارتان درست شود تجربه کنید و ببینید خوشتان می‌آید یا نه. بعد تصمیم بگیرید.
    اگر توی دانمارک هستید که مشخصأ وضع کنونی و امیدتان به بهبود شرایط در آنجا و نیز ورود به دوره دکترا در آنجا (حتی با تغییر ویزای گرین کارتی به دانشجویی) تعیین کننده است.
    ببینید من دکترایم را در دانشگاه تهران گذراندم در رشته‌ای خیلی جذاب که تازه روز هم هست و در دنیا هم طرفدار داره در زمینه‌های پژوهشی. با این حال از نظر کیفیت آموزشی خیلی احساس نقص می‌کنم و در ساده‌ترین امور مثل کار گروهی، آموزش مسئله محور و ... ضعف دارم. تازه منی که بیشتر از همه همکلاسهایم مطلب به روز می‌خوانم و چندین مقاله علمی معتبر و همکاری با استادهای معتبر رشته‌ام در اروپا هم در کارنامه دارم. با دوستانم در اروپا و کانادا که صحبت می‌کنم می‌بینم چقدر در امور ساده ضعف دارم چون کسی به من یاد نداد. هر چی بود خودم یاد گرفتم که توان آموختن فردی هم طبیعتأ محدود است. الان به برادر خودم توصیه می‌کنم که چهار سال وقتت را در اروپا یا آمریکا دکترا بخوانی چیزهای بیشتری یاد می‌گیری از ایران، که نصف استادها در دانشگاه تهرانش هم که دانشگاه تهران است چیزی برای آموختن بهت ندارند جز کتابهای بیست سال پیششان. البته نمی توانم درباره همه رشته‌ها صحبت کنم، ولی در زمینه رشته ما اینطور است. طبیعتأ نمی‌شه تعمیم داد.
    اینجاست که پاسخ سئوالتان را می‌توانید بیابید. صرف دکترا داشتن خیلی خوب است و من هم بسیار راضی هستم. کلی در به رویم باز کرد، درآمد جانبی خوبی به همراه دارد و خیلی موارد دیگر مثل اعتبار. ولی حاشیه‌های زندگی سرجایشان هستند و اتفاقأ تعامل با محیط سخت‌تر می‌شود و بیشتر باید در رفتار و عملکردتان محدودیتهایی را بپذیرید. خودتان می‌توانید انتخاب کنید حالا: زندگی بی استرس احتمالی در دانمارک و یکی مثل همه بودن، یا زندگی پرحاشیه و پراسترس در ایران همراه شخصی نسبتأ برجسته بودن. انتخاب تا حدی شخصیتی است.
    این فقط نظر من بود و هیچ اصراری نیست که درست باشد. ممکن است دیگران نظر متفاوتی داشته باشند.

Junior Member

دوست عزیز سوالتون برای شخص من جالب بود چون به نظر من این ویزا برای افرادی که میخوان اونجا کار و زندگی کنند مناسبه وقید مدرک و مدرک گرایی شایع در ایران رو باید زد.شخص بنده و خیلیهای دیگه که تو این فروم هم هستند مدرک دکترا داریم ولی باز میخوایم که بریم....شاید موقعیت دکترا تو دانمارک و خیلی از کشورها وسوسه انگیز باشه ولی اینجا اصلا......

نقل قول نوشته اصلی توسط siyak2013 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما. نمیدونم.... من که با تو دو تا شعبه مختلف بانک پارسیان خیلی جدی با مسئول مربوطه صحبت کردم هر دوگفتن تو نامه مینویسیم موجودی شما به ریاله و دلیلشون هم اینه که تو حساب ارزی نداری که برات موجودی دلار بنویسیم و میگن تا کنون به افراد زیادی این طوری نامه دادن و سفارت خودش میتونه تبدیل کنه. د حالیکه ما نامه را برای اداره مهاجرت میخوایم ولی اینا تو سرشون نمیره . موندم چه کنم؟
    در مورد دوم منظورتون از پرداخت آنلاین چیه دقیقا. چون شما با کارت اعتباری مثلا ویزا هم میتونی آنلاین پرداخت کنید. من کارت اعتباری ندارم. میخوام از طریق وبسایت تهران پرداخت ریال بهشون بدم اونا بعد از 24 ساعت برام پرداخت میکنن. این روش شدنیه؟؟؟
    من از پارسیان تهرانپارس گرفتم که غرب اتوبان باقری (فکر کنم ادامه خیابون رسالت بود. اگر مهمه بگو تا ادرس رو از دفتر حسابم واست نگاه کنم) هست واریز کردم با همون شرایطی که گفتم.
    در مورد پرداخت انلاین هم از طریق همین تبلیغی که تو سایت هست و تهران تو اسمش داره(میخوام اخه تبلیغ نشه) پرداخت کردم ریال ریختم به حسابشون اونها هم خودشون پرداخت کردن بدون کردیت کارت
    honesty and rationality are keys to peace

نقل قول نوشته اصلی توسط marymary نمایش پست ها
    سلام خدمت سروران گرامی
    با سپاس
    البته من از مدیر فروم درخواست می کنم (به دلیل فعال نبودن سایر تاپیک های مربوط به دانمارک) کمتر حذف کنند J
    ببینید این کاملا یک بحث شخصیه و بر می گرده بهاین که شما چی از زندگی می خواین. من خودم قبولی دکترام در ایران حتمی بود اما 4سال پیش چون پذیرش داشتم رفتم از ایران و چند ماه دیگه دفاعیه ی دکترا دارم. الانمبا این حال که توی ایران کار دارم و تدریس می کنم باز می خوام برم. به طور کلی اگرارزشهای و داشته های وطنی از آش رشته گرفته تا دکتر بودن و دکتر صدا شدن در جمعاطرافیان براتون مهمه، دانمارک که جای خود به آمریکا هم مهاجرت نکنید. چون اروپامخصوصا هوا سرده، غروبها به شدت دلگیره، آدمها خیلی متفاوت هستن، انرژی گرونه(میوه و نون خریدن با اون قیمت ها مثل یک کابوس وحشتناک میمونه) و ... منظور اینهکه تا وقتی زندگی توی ایران براتون طاقت فرسا نشده مهاجرت نکنید.
    اگر هم رشته تون توی زیر گروه فنی و مهندسیه کهباید بگم با دکترا گرفتن فقط چند سال از بازار کار دور می افتید و اصلا چه نیازیبه داشتن مدرک دکترا هست؟ سایتهای کاریابی رو یه نگاهی بندازین خودتون متوجه میشین.
    در مورد حرف اون دوستمون هم که گفتن "زندگیتوی دانمارک رو نمیشه از دست داد" باید بگم من اونجا یه دوست دارم که تلفنیباهاش حرف زدم و گفت بازار کار اصلا اونجا خوب نیست تا جایی که دانمارکی ها کهراننده تاکسی شدن رو افت کلاس می دونستن بعد از بحران اقتصادی حتی به این کارها همرو آوردن. منظور اینکه این یک فرصت استثنایی نیست بلکه فرصتیه برای انتخاب یک سبکمتفاوت زندگی!
    قضیه ی ترنسفر کردن دکترا هم در نوع خود "طنز"جالبی بود!!! شما اول ببینید توی خود ایران میتونید از تهران، امیرکبیر و ... حتی به دانشگاه آزاد ترنسفر کنید؟؟؟؟ در ضمن قبولی دکتراتون رو تبریک می گم.

Junior Member

سلام - من سوالم در مورد فرصت 6 ماه ای است که داده میشه که فرد خودش رو به دانمارک برسونه - در برگه ای که همراه با ویزا دادن قید نشده که مثلا حتما باید دو ماه قبل از پایان این مدت وارد دانمارک شد .همین طور سایت new to Denmark همچین چیزی رو اشاره نکرده . در فروم چند جا دوستان گفتند که حداقل دو ماه قبلش باید دانمارک بود . من هنوز ایران کلی کار نا تمام دارم و میخوام فیکس یک ماه آخر شش ماه خودم رو به اونجا برسونم . ممنون میشم اگر کسی اطلاع دقیق داره راهنمایی کنه . آیا مشکلی پیش خواهد آمد ؟
    من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر گیر و من نتوانم.

نقل قول نوشته اصلی توسط salamapply نمایش پست ها
    من از پارسیان تهرانپارس گرفتم که غرب اتوبان باقری (فکر کنم ادامه خیابون رسالت بود. اگر مهمه بگو تا ادرس رو از دفتر حسابم واست نگاه کنم) هست واریز کردم با همون شرایطی که گفتم.
    در مورد پرداخت انلاین هم از طریق همین تبلیغی که تو سایت هست و تهران تو اسمش داره(میخوام اخه تبلیغ نشه) پرداخت کردم ریال ریختم به حسابشون اونها هم خودشون پرداخت کردن بدون کردیت کارت
    حقیقتا از راهنمایی شما سپاسگزارم. خیالم بابت پرداخت هزینه تا حدی راحت شد.
    ممنون میشم آدرس شعبه ای را گفتین به من بدین. میرم اونجا.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)