صفحه 497 از 638 نخستنخست ... 397447487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507547597 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,961 تا 4,970 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام. ممنون از اطلاعاتت. هر هروز که میگذره سوالهای خیلی زیادی واسم پیش میاد. اگه ممکنه شماره بدی خیلی ممنون میشم. اگه نه یه تهدادی از این سوالام را جواب بدی بازم ممنونم.
    1-اصلا کدوم شهر یا ناحیه حق داریم بریم؟هرجایی میشه رفت؟کجا بهتره؟کجا ارزونتره؟کجا فضای کار صنعتی بیشتره؟کجا بهتر میشه زبان بیاد گرفت؟به صرفه ترین جا واسه یه آدم مجرد کجاست؟
    2-اینکه میشه واسه دکتری اقدام کرد و دکتری به عنوان به شغل محسوب میشه و با همین ویزا هم میشه تحصیل ادامه داد در دکتری اطلاعاتی دارین؟

سلام
    جملات بالا رو یکی از دوستان عزیز در پیام خصوصی برای من فرستاده بودند . از اونجا که شاید سوال دیکران هم باشه اینجا پاسخ میدم:
    ۱- بجز جزایر فارو و گرینلن هرکجا میتونید لند کنید. من اذلاع خیلی زیادی از کشور دانمارک ندارم و همه جاش زیدگی نکردم جون هزینه مل و نقل هم گرونه اگه خیلی اهل تفریح باشید شاید ۲ماه یکبار بتونید یک سفر چند روزه برای خودتون ایجاد کنید در مورد من ،۲ سفر به کپنهاگ داشتم پس نمی تونم خیلی در اینمورد راهنمایی کنم. میتونید توی شهرهای کوچیک کپنهاگ یا خود کپنهاگ یا شهر دوم آرهوس که خودم اونجا هستم میتونن انتخابهای خوبی باشن. البته مسلما هزینه در کپنهاگ بالاتره و در بدو ورود شخصا توصیه نمیکنم، انتخاب با شماست.
    کلاسهای زبان یا lærndansk رو میتونید سرچ کنید که برای شما مجانی هست مثلا من به تعطلیات تابستونی خوردم و دیر به کلاس رسیدم. الانم شاید به تعطیلات سال نو بر بخورید. از کمون هر محلی که هستید میتونید ادرس کلاس زبان رو بگیرید بهترین جا برای آشنایی با محیط و فرهنگ و دوستیابی است. و حتی کاریابی.

بله بارها توضیح داده شده که دکتری که به شما خقوق داده میشه بعنوان کار محسوب میشه . تعداد زیادی از این پوزیشن ها رو توی workindenmark آفر میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam54 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کسی میدونه که دادن گرین کارت و اقامت در دانمارک تا چه زمانی ادامه داره؟ یعنی ممکنه که ظرف چند ماه آینده لغو بشه این قضیه؟
    ممنون
    با سایت خدا دات کام مراجعه کنید یا از کویین مارگارت عزیز تلفنی سوال بفرمایید
    دوست عزیز ما نمیدونیم فردا دلار چند میشه نون سنگک رو تو مملکت خودمون چند میخریم اونوقت....
    شما اگه مدارکتون امادست که اقدام کنید و اگر نیست در رفع نقایص بکوشید و بنا رو بزارید که یکی از مهاجرین خوشبخت خواهید بود. الباقی اونی میشه که حضرت دوست اراده فرمایند.
    پ.ن. هر ۶ ماه یکبار پازتیو لیست تغییر میکنه و این یعنی اینکه تا ژانویه حد اقل چیزی تغییر نخواهد کرد.
    پیروز باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil- IUST

دوست عزیز اینکه این سوال رو پرسیدم بخاطر اینه که استرس این رو دارم که شاید یه وقت نتونم برسم. من مدرک زبان ندارم و دارم میخونم تا 3ماه دیگه. بقیه مدارکم تکمیله. موندم چیکار کنم....

نقل قول نوشته اصلی توسط marymary نمایش پست ها
    با سایت خدا دات کام مراجعه کنید یا از کویین مارگارت عزیز تلفنی سوال بفرمایید
    دوست عزیز ما نمیدونیم فردا دلار چند میشه نون سنگک رو تو مملکت خودمون چند میخریم اونوقت....
    شما اگه مدارکتون امادست که اقدام کنید و اگر نیست در رفع نقایص بکوشید و بنا رو بزارید که یکی از مهاجرین خوشبخت خواهید بود. الباقی اونی میشه که حضرت دوست اراده فرمایند.
    پ.ن. هر ۶ ماه یکبار پازتیو لیست تغییر میکنه و این یعنی اینکه تا ژانویه حد اقل چیزی تغییر نخواهد کرد.
    پیروز باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil- IUST

ببخشید باز سوال میپرسم. من میتونم وقت سفارت بگیرم و مدارکم رو بدم (به غیر زبان) ؟ یا اینکه همه مدارکو باید یجا داد؟؟
    پیشنهاد شما چیه؟
    دوستان لطفن کمک کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Andy_madadian نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من میخوام برای دانمارک اقدام کنم
    آیلتس هنوز نگرفتم ولی میتونم بگیرم
    چند تا سوال دارم
    با توجه به شرایط بنده به نظرتون براشون ایمیل بزنم و بعد آیلتسمو براشون ببرم؟
    کارشناسی ارشد کامپیوتر 50 امتیاز + 10 امتیاز رشته
    9 سال سابقه تدریس در دانشگاه فرض کنیم 5 امتیاز
    7.5 سال بیمه
    34 سال سن 15 امتیاز

میخواستم یک ایمیل نمونه هم برام بذارید که چی براشون ایمیل کنم و چه چیزایی توی سفارت میخوان تا بدم ترجمه

در ضمن چطوری نوبت میدن برای مصاحبه منظورم اینه که توی ایمیل بهم وقت میدن و اینکه الان معمولا چند ماه طول میکشه تا وقت بدن
    ممنون
    سلام بر شما! جسارت نشه اما فکر کنم شما مطلقا نه فروم رو خوندید نه وبسایت اداره ی مهاجرت. شما که مدرس دانشگاه هستید که دیگه قرار نیست بی دقتی کنید. رشته ی شما آی تی نیست که نمره بیاره اما سابقه کارتون اگر به عنوان محقق در هر زمینه ای یا آی تی نامه بگیرید 15+ سن 15 + فوقتونو چرا 50 دادین؟ 60 تا میاره معمولا!!! باید آیلتس 5-4.5 بیارید که یعنی زبان در سطح سوم دبیرستان. سفارت هر وقت ایمیل بزنید 3 ماه بعد وقت میده! موفق باشید.

Junior Member

سلام
    من وقت سفارت گرفتم ولی فعلا قصد رفتن به دانمارک ندارم.
    شرط اینکه ویزای سه ساله باطل نشه چیه؟ اگه 6ماه به 6ماه یه سر برم دانمارک . یه مدت کوتاه بمونم و برگردم ویزا خراب نمیشه؟
    واسه آدرس هم مثلا یه ماه اول اونجا هتل بگیرم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam54 نمایش پست ها
    ببخشید باز سوال میپرسم. من میتونم وقت سفارت بگیرم و مدارکم رو بدم (به غیر زبان) ؟ یا اینکه همه مدارکو باید یجا داد؟؟
    پیشنهاد شما چیه؟
    دوستان لطفن کمک کنید
    بارها اقای شریف و دیگر دوستان توضیح داده اند که بله شما به سفارت میل بزنید و یک نمره و تاریخ فرضی برای ایلتس بنویسید خیلی خوب وقت بدن ۳ ماه دیگس که تا اونموقع شما امتحانتونو دادین.
    کسی هم نمیگه که چرا تاریخش فرق میکنه .مهم اینه که:
    ۱- اول وقت سفارت بگیرید
    ۲-وقت ایلتس بگیرید
    ۳- برای ایلتس وقت بزارید
    ۴-مهمتر از همه اینکه شماییکه قصد مهاجرت دارید بهرحال ایلتس بدردتون میخوره و اولین چیزیه که باید داشته باشید. حتی اگه قوانین دانمارک هم عوض بشن باز دارا بودن ایلتس نمره بالا پوینت مثبتی برای شماست. توکل کنید و اقدام کنید .موفقیت از آن شماست.

نقل قول نوشته اصلی توسط aliemail نمایش پست ها
    سلام
    من وقت سفارت گرفتم ولی فعلا قصد رفتن به دانمارک ندارم.
    شرط اینکه ویزای سه ساله باطل نشه چیه؟ اگه 6ماه به 6ماه یه سر برم دانمارک . یه مدت کوتاه بمونم و برگردم ویزا خراب نمیشه؟
    واسه آدرس هم مثلا یه ماه اول اونجا هتل بگیرم
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    صد در صد به مشکل میخورید. پولتون و وقتتونو حروم نکنید

نوشته اصلی توسط sheela
    با سلام، دوست گرامی همونطوریکه در بالای این صفحه هم یکی ازدوستان جواب داده اند از زمانی که نامه آمده بودن ویزای شما زده می شود زمان 180 روز ویزای شما شروع می شود و شما اگر دیرتر به سفارت برید هیچ فرقی تو اون 180 روز نمی کنه و منظور از 90 روز هم، بیمه مسافرتیه که باید برای دریافت ویزا داشته باشید.
    با این حال شما می تونید یک ماه مونده به زمان اتمام 180 روزتون به دانمارک برید ولی با دیر رفتن به سفارت زمان شما طولانی تر نمی شه و فرقی نمی کنه فردا همسرتون بره سفارت یا 2 ماه دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbeenir نمایش پست ها
    كاوه جان،‌ آقا بهزاد عزيز،‌ و ساير دوستاني كه توي اين كار تجربه بيشتري دارند لطفا بگيد كه با نظر شيلا موافقيد؟ آخه ديدم آقا كاوه مثل اينكه نظر و تجربه ديگه‌اي داشتند جاي ديگه‌ي وبلاگ.
    متشكر
    با سلام به همگی دوستان و مخصوصا شما

بابت تاخیر عذرخواهی میکنم و کمی سرم شلوغ بود.
    نظر شیلا درسته.
    به نظر من تا حد ممکن زود ویزاتون رو بچسبونید به پاس. زمان انتهای 6 ماهتون هم شناوری نداره و ثابته.
    کسی که ویزاش میاد میتونه تا 1 ماه هم حتی مونده به انتهای ویزاش بره و مشکلی براش پیش نمیاد. ولی نذارین 1 ماه کمتر بشه. البته ریسک بالایی نداره ولی خیلی دیر نرید بهتره. خودتون استرس میگیرید.
    بعد صاحب ویزا که اومد دانمارک صبر کنه که کارت هاش بیاد. سپس اگه بخواد (مثلا به خانوادش برسه و ...) حتی میتونه برگرده ایران و دوباره بیاد دانمارک. البته این زمان نباید برای بار اول بیشتر از 6 ماه بشه.
    ولی توصیه میکنم که تو محیط بمونید تا جا بیفتید و دنبال کار هم بگردید.

موفق باشید
    کاوه

نقل قول نوشته اصلی توسط horaman نمایش پست ها
    سلام - من سوالم در مورد فرصت 6 ماه ای است که داده میشه که فرد خودش رو به دانمارک برسونه - در برگه ای که همراه با ویزا دادن قید نشده که مثلا حتما باید دو ماه قبل از پایان این مدت وارد دانمارک شد .همین طور سایت new to Denmark همچین چیزی رو اشاره نکرده . در فروم چند جا دوستان گفتند که حداقل دو ماه قبلش باید دانمارک بود . من هنوز ایران کلی کار نا تمام دارم و میخوام فیکس یک ماه آخر شش ماه خودم رو به اونجا برسونم . ممنون میشم اگر کسی اطلاع دقیق داره راهنمایی کنه . آیا مشکلی پیش خواهد آمد ؟
    شما درست میگید و
    یک ماه آخر هم برین مشکلی پیش نمیاد.
    شخصا بسیار موافقم که افراد کارهاشون رو بکنند و بعد بیان و با عجله گرایی موافق نیستم. چون مدل عجله ای مال ایرانه و عجله کردن در دانمارک کار دستتون میده! باید آروم باشید....
    شما میتونید روز 179 ام هم بیاید ولی چون کسی همچین تجربه ای نداشته من توصیه نمیکنم. این فقط رو کاغذ درسته و در عمل به احتمال 99.9 درصد جواب نمیده.
    شما باید بیاید اینجا و آدرس پیدا کنید. ممکنه آدرس رو تو یک ماه هم نتونید جور کنید و اون وقت نمیتونید برید کمون. یعنی کمون قبولتون نمیکنه و ممکنه ریجکت بشین.
    خونه پیدا کردن تو دانمارک کار بسیار بسیار مشکلیه. مگر اینکه پول زیادی همراهتون بیارید.
    کارهای ناتمام رو تا حدی انجام بدین و سپس بیاید. کلا باید بکنید از ایران. میتونید به یکی وکالت بدید کارهاتون رو بکنه. ضمنا میتونید بیایید و سپس برگردید و کارهاتون رو انجام بدین.

موفق باشید
    کاوه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)