صفحه 53 از 638 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153553 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdismart نمایش پست ها
    ايابه دانشگاه ازاد مقطع ارشد 60 امتياز را ميدهند ارشد من حدود 2/5 تا 3 سال بود
    مدرک دانشگاه آزاد هم معتبر است. در مورد امتیاز بندی هم همانطور که دوستان هم گفتند، خودتان زحمتش رو بکشین. تو سایت اداره مهاجرت هست امتیاز بندیش.

دوستانی که متاهل هستن دقت کنن:
    من امروز زنگ زدم اداره مهاجرت پیگیر کار همسرم بشم. بهش گفتم خیلی طول کشیده و سخته. در نهایت ناباوری گفت: "به خاطر همینه که ما میگیم زن و شوهر همزمان اپلای کنن!!!!". یعنی من شاید 10 بار که پارسال زنگ زدم هی میگفتن اول باید جواب نفر اصلی بیاد، بعد برای همسر. سفارت که اصلا میگه باید برین دانمارک بعد اپلای کنین!. من بهش گفتم که من زنگ زدم بارها و شما خودتون گفتین با هم نمیشه، گفت "با کی حرف زدی؟!!!! " گفتم من اسمها رو که نپرسیدم.
    بعدش هم گفتم شاید برای ایران اینطوریه، قاطی کرد، گفت این نظر شماست و اصلا همچین چیزی نیست! گفتم " من هم گفتم شاید!" کلا قاطین!

من نمیدونم واقعا باید چیکار کرد. اگر توصیه ای هم بکنم بهتون شاید درست نباشه ولی نظر من اینه:
    این درست نیست که همون روزی که شما رفتین سفارت برای همسر و فرزند اقدام کنین. چونکه از سفارت ایران چند ماه طول میکشه تا مدارک برسه دست اداره مهاجرت. برای همین اگر شما همون روز مدارک همسر و فرزند رو بفرستین، زودتر از پرونده خودتون میرسه و اونوقت ممکنه ریجکت بشه (چون پرونده همسر رسیده، پرونده نفر اصلی نرسیده! )
    به نظر من درستش اینه که بعد از حدود 4، 5 ماه (یا اگر زودتر نامه دریافت مدارک به شما زدن) زنگ بزنین ببینین پول و مدارک خودتون رسیده یا نه. اگه دیدین رسیده بلافاصله برای همسر و فرزندتون هم بفرستین. متاسفانه وقتی بیاین اینجا میبینین که همه چی منظمه غیر از این اداره مهاجرت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Aerospace Engineering/ KNTU

نقل قول نوشته اصلی توسط payam1982 نمایش پست ها
    دوست عزيز شما اگر بتونين از اين دوستتون كه برگشته اطلاعات بگيرين كمك بزرگي به بقيه ميشه چون اينجا همه دارن وقت وانرژي ميذارن پس مهمه. ايشون رشته تحصيليش مكانيك هست كه جز پوزيتيو ليسته درمورد سابقه كارش كه درايران كاركرده يا نه ويا اينكه واقعا اونجا نتونسته كارمرتبط پيدا كنه يا به دليل ديگه اي اومده لطفا اطلاع رساني كنيد.ممنون
    سلام
    اینجا هم حدود 4 5 سال سابقه کار مرتبط با رشته ش داشت. بچه خیلی زرنگیه. خیلی از من و شما و کسانی که اینجا هستن و دارن اپلای میکنن و میرن زرنگتره. برای منم واقعا جای سواله چرا برگشته؟!
    من حتما برگردم تهراه ته ماجرارو درمیارم. ولی اینو ایمان دارم که این پسره رو اگه با طناب توی یه جزیره از هلی کوپتر پیادش کنی مطمینم گشنه نمیمونه حتما میتونه کاراشو خوب انجام بده. مشکل اینه که من بیشتر از طریق این دوست رابطمون ازش اطلاعات میگیرم. حالا شاید یه ذره ناراحت باشه ممکنه اینو یه شکست برای خودش بدونه ولی تا یه ماه دیگه که من برگردم تهران حتما اوکی میشه و خوذم ایندفه میرم سراغش.
    میگه اونجا یکی از دلایل معروفیتش بخاطر اینه که پناهندگی سیاسی خوب میدن . خودش میگه چند نفر رو دیده که اومده بودن و کاراشونم در حال درست شدن بود.

خوبیش اینه که تمام چیزایی که داره میگه من دارم تو فروم مینویسم و همشم بهزاد داره تایید میکنه پس معلوم میشه دروغ نمیگه. شایدم به قول دوستم این پسره انقدر خودشو بالا میدونه که حاضر نبوده هرکاری بکنه.
    فقط اینو بگم که این پسره ثبت اختراع هم داشت. پروژه ارشدشو من رفتم دیدم حالا چرا با این همه خلا قیت نتونسته کار پیدا کنه برای من خیلی جای سواله. خودم بیشتر از همه ترسیدم
    چشم ازش اطلاعات بگیرم حتما براتون مینویسم

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdismart نمایش پست ها
    ايابه دانشگاه ازاد مقطع ارشد 60 امتياز را ميدهند ارشد من حدود 2/5 تا 3 سال بود
    دوست عزیز خداییش یه بار برو سایتو بخون آبروی دانشگاه آزادو نبر. تو سایت همه چیزش معلومه باور کن برای اقدام کردن حتی نیاز به کمک یه نفر هم نداری خودت میتونی همه چیزو بفهمی. اگه سوالی رو که داشتی جوابش تو صفحات قبل نبود دیگه نپرس چون کسی نمیدونه. منم چند تا سوال داشتم اما کسی جوابشو نمیدونست خودم رفتم سایت سفارتهای مختلف و پیش چند تا وکیل مشاوره رایگان و به دوستام توی دانمارک ایمیل زدم پرسیدم تا تونستم جواب 2 3 تاشو پیدا کنم. باور کن بعد 1 ماه خودت میشی اوستا و میای مشکلات بقیه رو حل میکنی و جواب بقیه رو میدی.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    من امروز زنگ زدم اداره مهاجرت پیگیر کار همسرم بشم. بهش گفتم خیلی طول کشیده و سخته. در نهایت ناباوری گفت: "به خاطر همینه که ما میگیم زن و شوهر همزمان اپلای کنن!!!!". یعنی من شاید 10 بار که پارسال زنگ زدم هی میگفتن اول باید جواب نفر اصلی بیاد، بعد برای همسر. سفارت که اصلا میگه باید برین دانمارک بعد اپلای کنین!. من بهش گفتم که من زنگ زدم بارها و شما خودتون گفتین با هم نمیشه، گفت "با کی حرف زدی؟!!!! " گفتم من اسمها رو که نپرسیدم.
    بعدش هم گفتم شاید برای ایران اینطوریه، قاطی کرد، گفت این نظر شماست و اصلا همچین چیزی نیست! گفتم " من هم گفتم شاید!" کلا قاطین!

من نمیدونم واقعا باید چیکار کرد. اگر توصیه ای هم بکنم بهتون شاید درست نباشه ولی نظر من اینه:
    این درست نیست که همون روزی که شما رفتین سفارت برای همسر و فرزند اقدام کنین. چونکه از سفارت ایران چند ماه طول میکشه تا مدارک برسه دست اداره مهاجرت. برای همین اگر شما همون روز مدارک همسر و فرزند رو بفرستین، زودتر از پرونده خودتون میرسه و اونوقت ممکنه ریجکت بشه (چون پرونده همسر رسیده، پرونده نفر اصلی نرسیده! )
    به نظر من درستش اینه که بعد از حدود 4، 5 ماه (یا اگر زودتر نامه دریافت مدارک به شما زدن) زنگ بزنین ببینین پول و مدارک خودتون رسیده یا نه. اگه دیدین رسیده بلافاصله برای همسر و فرزندتون هم بفرستین. متاسفانه وقتی بیاین اینجا میبینین که همه چی منظمه غیر از این اداره مهاجرت.
    دوست عزیز آقای بهزاد شریف
    حالا دیدین من چیزی که گفتم راجع به پرونده همسر درست بود. برای همین هم خواهر دوست من داره خودش برای GR1 اقدام میکنه. حتی اینو تو سفارت هم گفته" که با وجود اینکه همسرم اونجاست من دارم خودم اپلای میکنم و وقتی خانمه ازش پرسیده چرا داری اینکارو میکنی تو که همسرت اونجاست بگو اون برات اقدام کنه گفته واسه اینکه میدونم اینطوری زودتر میتونم برم چون اگه همسرم بخواد از اونجا کارامو درست کنه خیلی بیشتر طول میکشه."

بهتون که گفتم خواهر دوستم واقعا اطلاعاتش خوبه یعنی الکی چیزیو نمیگه. خیلی میره راجع به یه چیز تحقیق میکنه تا به یه جواب خیلی خوب برسه.
    ولی امیدوارم کار همسر شما و بقیه افراد متاهل زود انجام بشه چون زندگیتون یجورایی لنگ میزنه.
    خواهشا بچه های متاهل اینو برن خوب تحقیق کنن بعد اقدام کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط gorgomish نمایش پست ها
    دوست عزیز آقای بهزاد شریف
    حالا دیدین من چیزی که گفتم راجع به پرونده همسر درست بود. برای همین هم خواهر دوست من داره خودش برای GR1 اقدام میکنه. حتی اینو تو سفارت هم گفته" که با وجود اینکه همسرم اونجاست من دارم خودم اپلای میکنم و وقتی خانمه ازش پرسیده چرا داری اینکارو میکنی تو که همسرت اونجاست بگو اون برات اقدام کنه گفته واسه اینکه میدونم اینطوری زودتر میتونم برم چون اگه همسرم بخواد از اونجا کارامو درست کنه خیلی بیشتر طول میکشه."

بهتون که گفتم خواهر دوستم واقعا اطلاعاتش خوبه یعنی الکی چیزیو نمیگه. خیلی میره راجع به یه چیز تحقیق میکنه تا به یه جواب خیلی خوب برسه.
    ولی امیدوارم کار همسر شما و بقیه افراد متاهل زود انجام بشه چون زندگیتون یجورایی لنگ میزنه.
    خواهشا بچه های متاهل اینو برن خوب تحقیق کنن بعد اقدام کنن.
    من البته یه چیزی رو درست متوجه نمیشم از حرفتون. اگه اون نفر اصلی از طریق گرین کارت اقدام کرده باشه، پرونده همسرش هم مثل گرین کارتی ها برخورد میشه. بعد چرا همسرش دوباره اپلای کرده برای گرین کارت؟ چون این ها میره تو یک صف. مگر اینکه نفر اصلی مثلا از طریق ویزای کاری یا چیز دیگه ای رفته باشه. اگه لطف کنین بپرسین که نفر اصلی با چه ویزایی رفته ممنون میشم. یکی دیگه هم اینکه وقتی اپلای کرده بود ازدواج کرده بودن یا نه؟

راجع به تخقیق هم، هم کلاسی دانشگاه من دو سال پیش جوابش که اومد برای همسرش اقدام کرد (دقیقا مثل من) و سه ماه بعد هم جواب همسرش اومد. (البته جواب خودش هم 4 ماهه اومد اون موقع). البته من اصلا اون موقع نمیدونستم این با گرین کارت داره میره.

یعنی من راجع به این موضوع تحقیق کردم. شاید بدون اغراق بیشتر از 20 بار زنگ زدم اداره مهاجرت و اونها هم دقیقا میگفتن حداکثر سه ماه طول میکشه.
    اما مهمترین دلیل این تاخیرها، تغییر دولت دانمارک در اکتبر گذشته، بسته شدن وزارت مهاجرت و واگذاری گرین کارت به وزارت کار بود. یه مثالی براتون بزنم که ببینین اوضاع چقدر فجیعه. اینجا کسانی رو میشناسم که برای تمدید گرین کارت اقدام کردن یک سال و نیم پیش (که یک سال تمدید کنن). هنوز تمدیدشون نیامده. یعنی اگر هم بیاد تمدیدشون، از اقامتشون گذشته. موندن بدبختها چیکار کنن. اداره مهاجرت هم اصلا کاری ندارن که اینها مشکل دارن!

Member
    رشته و دانشگاه

من البته یه چیزی رو درست متوجه نمیشم از حرفتون. اگه اون نفر اصلی از طریق گرین کارت اقدام کرده باشه، پرونده همسرش هم مثل گرین کارتی ها برخورد میشه. بعد چرا همسرش دوباره اپلای کرده برای گرین کارت؟ چون این ها میره تو یک صف. مگر اینکه نفر اصلی مثلا از طریق ویزای کاری یا چیز دیگه ای رفته باشه. اگه لطف کنین بپرسین که نفر اصلی با چه ویزایی رفته ممنون میشم. یکی دیگه هم اینکه وقتی اپلای کرده بود ازدواج کرده بودن یا نه؟

راجع به تخقیق هم، هم کلاسی دانشگاه من دو سال پیش جوابش که اومد برای همسرش اقدام کرد (دقیقا مثل من) و سه ماه بعد هم جواب همسرش اومد. (البته جواب خودش هم 4 ماهه اومد اون موقع). البته من اصلا اون موقع نمیدونستم این با گرین کارت داره میره.

یعنی من راجع به این موضوع تحقیق کردم. شاید بدون اغراق بیشتر از 20 بار زنگ زدم اداره مهاجرت و اونها هم دقیقا میگفتن حداکثر سه ماه طول میکشه.
    اما مهمترین دلیل این تاخیرها، تغییر دولت دانمارک در اکتبر گذشته، بسته شدن وزارت مهاجرت و واگذاری گرین کارت به وزارت کار بود. یه مثالی براتون بزنم که ببینین اوضاع چقدر فجیعه. اینجا کسانی رو میشناسم که برای تمدید گرین کارت اقدام کردن یک سال و نیم پیش (که یک سال تمدید کنن). هنوز تمدیدشون نیامده. یعنی اگر هم بیاد تمدیدشون، از اقامتشون گذشته. موندن بدبختها چیکار کنن. اداره مهاجرت هم اصلا کاری ندارن که اینها مشکل دارن!
    چشم من میپرسم بهتون میگم. بله وقتی که همسرش برای GR1 اقدام کرد چند سالی از ازذواجشون میگذشت.
    حالا شاید برات جالب باشه که بگم اگه دوست شما 4 ماهه جوابشو گرفته, من دانمارکو از عمه دوستم یاد گرفتم اون خانم وقتی اپلای کرد دکترا داشت و این پروسه کاملا مجانی بود و 47 روز طول کشید تا ویزاشو گرفت رفت
    حالا شما ببین چقدر اپلای کننده برای دانمارک زیاد شده که این پروسه بیش از 1 سال طول میکشه

Junior Member

سلام

ممنون از اطلاع رسانی و راهنماییهاتون.

اما یک مشکلی‌ برای اقدام با این مسیری که شما پیشنهاد میدین وجود داره...من به سایت

https://www.nyidanmark.dk/xform/form...51M3pvcTQybHUx

مراجعه کردم و اینجا نوشته شده که در صورتی‌ می‌تونم اپلیکیشن رو به صورت الکترونیکی‌ سابمیت کنم که یا Danish digital signature و یا NemID or scanned signature داشته باشیم.در غیر این صورت باید مدارک رو به صورت دستی‌ تحویل بدیم که البته در فرم FA8 که برای همراه هست توضیح داده شده که اگر شما خارج از دنمارک هستید میبایستی فرم رو به سفارت دنمارک در کشورتون تحویل بدین!

جدا صحبتهای این خانوم در کنار صحبتهای نفرات قبلی‌ و البته شرایط فعلی‌ سفارت دنمارک در ایران که از قبول مدارک همراه خودداری می‌کنه گیج کنند‌ست! من امروز سعی‌ می‌کنم با سفارت تماس بگیرم و سوال کنم که آیا می‌تونم مدارک همسرمو سابمیت کنم یا نه؟(در حال حاضر من از رسید مدارک و اپلیکیشن فی خودم مطمئنم) همزمان امیلی‌ هم به اداره مهاجرت میفرستم تا ببینم چه می‌شه کرد.امیدوارم راه حالی‌ برای حل مشکله متاهلین وجود داشته باشه.

من دیروز با خانم خادم پور صحبت کردم و دوباره تاکید کرد که این تصمیم سفیر بوده و مدارک همسر رو برسی نمیکنند گفت بعد اومدن ویزا باید در دانمارک باید برای همسر اقدام کنید همون حرفهایی که قبلا هم به دوستان دیگه گفته بود :|

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimi نمایش پست ها
    سلام

ممنون از اطلاع رسانی و راهنماییهاتون.

اما یک مشکلی‌ برای اقدام با این مسیری که شما پیشنهاد میدین وجود داره...من به سایت

https://www.nyidanmark.dk/xform/form...51M3pvcTQybHUx

مراجعه کردم و اینجا نوشته شده که در صورتی‌ می‌تونم اپلیکیشن رو به صورت الکترونیکی‌ سابمیت کنم که یا Danish digital signature و یا NemID or scanned signature داشته باشیم.در غیر این صورت باید مدارک رو به صورت دستی‌ تحویل بدیم که البته در فرم FA8 که برای همراه هست توضیح داده شده که اگر شما خارج از دنمارک هستید میبایستی فرم رو به سفارت دنمارک در کشورتون تحویل بدین!

جدا صحبتهای این خانوم در کنار صحبتهای نفرات قبلی‌ و البته شرایط فعلی‌ سفارت دنمارک در ایران که از قبول مدارک همراه خودداری می‌کنه گیج کنند‌ست! من امروز سعی‌ می‌کنم با سفارت تماس بگیرم و سوال کنم که آیا می‌تونم مدارک همسرمو سابمیت کنم یا نه؟(در حال حاضر من از رسید مدارک و اپلیکیشن فی خودم مطمئنم) همزمان امیلی‌ هم به اداره مهاجرت میفرستم تا ببینم چه می‌شه کرد.امیدوارم راه حالی‌ برای حل مشکله متاهلین وجود داشته باشه.
    قبلا nem id نمیخواست. زنگ بزنین اداره مهاجرت. احتمالا باید پول رو بریزین. بعدش ایمیل کنین اسکن مدارک رو.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)