صفحه 54 از 638 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154554 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Member
    رشته و دانشگاه
    Aerospace Engineering/ KNTU

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    من البته یه چیزی رو درست متوجه نمیشم از حرفتون. اگه اون نفر اصلی از طریق گرین کارت اقدام کرده باشه، پرونده همسرش هم مثل گرین کارتی ها برخورد میشه. بعد چرا همسرش دوباره اپلای کرده برای گرین کارت؟ چون این ها میره تو یک صف. مگر اینکه نفر اصلی مثلا از طریق ویزای کاری یا چیز دیگه ای رفته باشه. اگه لطف کنین بپرسین که نفر اصلی با چه ویزایی رفته ممنون میشم. یکی دیگه هم اینکه وقتی اپلای کرده بود ازدواج کرده بودن یا نه؟

راجع به تخقیق هم، هم کلاسی دانشگاه من دو سال پیش جوابش که اومد برای همسرش اقدام کرد (دقیقا مثل من) و سه ماه بعد هم جواب همسرش اومد. (البته جواب خودش هم 4 ماهه اومد اون موقع). البته من اصلا اون موقع نمیدونستم این با گرین کارت داره میره.

یعنی من راجع به این موضوع تحقیق کردم. شاید بدون اغراق بیشتر از 20 بار زنگ زدم اداره مهاجرت و اونها هم دقیقا میگفتن حداکثر سه ماه طول میکشه.
    اما مهمترین دلیل این تاخیرها، تغییر دولت دانمارک در اکتبر گذشته، بسته شدن وزارت مهاجرت و واگذاری گرین کارت به وزارت کار بود. یه مثالی براتون بزنم که ببینین اوضاع چقدر فجیعه. اینجا کسانی رو میشناسم که برای تمدید گرین کارت اقدام کردن یک سال و نیم پیش (که یک سال تمدید کنن). هنوز تمدیدشون نیامده. یعنی اگر هم بیاد تمدیدشون، از اقامتشون گذشته. موندن بدبختها چیکار کنن. اداره مهاجرت هم اصلا کاری ندارن که اینها مشکل دارن!
    سلام
    من زنگ زدم سوال شمارو از از خواهر دوستم پرسیدم. بهم اینطوری توضیح داد که:
    خواهر شوهرش که پزشکه الان بیش از 1.5 ساله که دانمارکه و هنوز داره زبان دانمارکی میخونه. قبل از اینکه شوهرش برا دانمارک خواهر شوهرش رفته بوده. حالا تو کلاسهای زبان دانمارکی که شرکت میکرده انگار بچه هایی رو دیده که متاهل بودن و همچین مشکلاتی رو داشتن. این مشکلم فقط یرای ایرانیهای متاهل نیوده مث اینکه بعضی از خارجیها هم (بیشتر کشورهای جهان سوم مث خود ما) این مشکلو داشتن. از اونجا که این خواهر شوهره قبل از رفتن به دانمارک اینجا کلاس خصوصی زبان دانمارکی گرفته بوده اونم با یکی از کسانی که 15 سال تو دانمارک بوده و بعدش برگشته ایران (متاسفانه این آقا هم که معلم زبانش بوده برگشته بوده به دلیل نارضایتی شغلی) از ایشون هم یه همچین پیش زمینه ای رو شنیده بوده که متاهلین با همچین مشکلی مواجه میشن و بعد از رفتن به اونجا وقتی خودش دوباره این موضوع رو دیده بوده مطمین شده که متاهلین همچین مشکلی رو دارن. حالا نگفت (یعنی چون من بهش گفنم که برای بچه های فروم این سوال رو ازش پرسیدم ) یا نخواست بگه چطوری فهمیده. اما با جدیت گفت من مطمین بودم اگه خودم برای GR1 اقدام کنم زودتر میتونم ویزا بگیرم برم تا اینکه همسرم برام اقدام کنه و از طرف اون ویزا بگیرم. این رو هم بگم که خواهر دوستم خیلی خیلی خوب شرایط مهاجرت رو میدونه باور کن از یه وکیل سمی هم بیشتر اطلاعات داره. من ازش خواهش کردم خودش بیاد تو این فروم با آی دی من عضو بشه و جواب شمارو بده اما به همون دلیلی که گفتم منو پیچوند. الانم همسرش اونجاست و این خانم هم منتظر ویزاشه که بگیره بره. حالا دیگه نمیدونم چه کمکی میتونم بکنم. ولی من آخر ماه رمضان میام تهران حتما میرم پیشش حضوری باهاش حرف میزنم سعی میکنم از پیشش تو نت کانکت شم و یجوری مجبورش کنم خودش براتون تو فروم توضیح بده. فقط من یه چیزیو از زیر زبونش در رفت و من فهمیدم که خیلی خوب نبود. اینجا نمیشه توضیح بدم اگه دوسداشتید بدونید برام یه پیغام خصوصی بزار بهت بگم. البته میخوام ببینم شما این موضوع رو تا حالا شنیدی یا نه؟ چون اونجا هستی احتمالا باید ازش یه چیزایی بدونی. ولی اگه این موضوع که یهو از دهنش در رفت درست باشه خیلی بد میشه.
    بازم شرمنده اگه کمکی نتونستم به کسی بکنم

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط gorgomish نمایش پست ها
    چشم من میپرسم بهتون میگم. بله وقتی که همسرش برای GR1 اقدام کرد چند سالی از ازذواجشون میگذشت.
    حالا شاید برات جالب باشه که بگم اگه دوست شما 4 ماهه جوابشو گرفته, من دانمارکو از عمه دوستم یاد گرفتم اون خانم وقتی اپلای کرد دکترا داشت و این پروسه کاملا مجانی بود و 47 روز طول کشید تا ویزاشو گرفت رفت
    حالا شما ببین چقدر اپلای کننده برای دانمارک زیاد شده که این پروسه بیش از 1 سال طول میکشه
    سلام
    خواهر شوهرش که پزشکه الان بیش از 1.5 ساله که دانمارکه و هنوز داره زبان دانمارکی میخونه. قبل از اینکه شوهرش برا دانمارک خواهر شوهرش رفته بوده. حالا تو کلاسهای زبان دانمارکی که شرکت میکرده انگار بچه هایی رو دیده که متاهل بودن و همچین مشکلاتی رو داشتن. این مشکلم فقط یرای ایرانیهای متاهل نیوده مث اینکه بعضی از خارجیها هم (بیشتر کشورهای جهان سوم مث خود ما) این مشکلو داشتن. از اونجا که این خواهر شوهره قبل از رفتن به دانمارک اینجا کلاس خصوصی زبان دانمارکی گرفته بوده اونم با یکی از کسانی که 15 سال تو دانمارک بوده و بعدش برگشته ایران (متاسفانه این آقا هم که معلم زبانش بوده برگشته بوده به دلیل نارضایتی شغلی) از ایشون هم یه همچین پیش زمینه ای رو شنیده بوده که متاهلین با همچین مشکلی مواجه میشن و بعد از رفتن به اونجا وقتی خودش دوباره این موضوع رو دیده بوده مطمین شده که متاهلین همچین مشکلی رو دارن. حالا نگفت (یعنی چون من بهش گفنم که برای بچه های فروم این سوال رو ازش پرسیدم ) یا نخواست بگه چطوری فهمیده. اما با جدیت گفت من مطمین بودم اگه خودم برای GR1 اقدام کنم زودتر میتونم ویزا بگیرم برم تا اینکه همسرم برام اقدام کنه و از طرف اون ویزا بگیرم. این رو هم بگم که خواهر دوستم خیلی خیلی خوب شرایط مهاجرت رو میدونه باور کن از یه وکیل سمی هم بیشتر اطلاعات داره. من ازش خواهش کردم خودش بیاد تو این فروم با آی دی من عضو بشه و جواب شمارو بده اما به همون دلیلی که گفتم منو پیچوند. الانم همسرش اونجاست و این خانم هم منتظر ویزاشه که بگیره بره. حالا دیگه نمیدونم چه کمکی میتونم بکنم. ولی من آخر ماه رمضان میام تهران حتما میرم پیشش حضوری باهاش حرف میزنم سعی میکنم از پیشش تو نت کانکت شم و یجوری مجبورش کنم خودش براتون تو فروم توضیح بده. فقط من یه چیزیو از زیر زبونش در رفت و من فهمیدم که خیلی خوب نبود. اینجا نمیشه توضیح بدم اگه دوسداشتید بدونید برام یه پیغام خصوصی بزار بهت بگم. البته میخوام ببینم شما این موضوع رو تا حالا شنیدی یا نه؟ چون اونجا هستی احتمالا باید ازش یه چیزایی بدونی. ولی اگه این موضوع که یهو از دهنش در رفت درست باشه خیلی بد میشه.

Junior Member

با سلام
    من در مورد نحوه گرفتن وقت یه ایمیل به سفارت دانمارک زدم جوابی که بهم داد یه فرمت نحوه ارسال ایمیل به سفارت بود که توش مدرک زبان رو هم باید درج می کردیم و این با حرف شما که اول وقت بگیرین و توی این فاصله می تونی امتحان زبان رو بدین تناقض داره؟؟؟؟

Junior Member

یک سال سابقه کار برای گرفتن اقامت دائم باید سابقه کار مرتبط با رشته باشه یا هر کاری می شه .

خوب اینکه هر کدوم از زن و شوهرا جدا اقدام کنن برای کسایی میشه که حتما فوق لیسانس داشته باشن و 100 امتیاز رو بیارن.
    مثلا همسر دوستم لیسانس داره که نمیتونه اقدام کنه. یعنی باید مدت نا معلومی بشینه تا کارش درست بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gorgomish نمایش پست ها
    سلام

جایی ننوشته مرتبط باشه. من از وکیل هم پرسیدم گفت فرقی نداره، اما بهتره مرتبط باشه، چون با توجه به رشته تحصیلی که اونجا نیاز داره اقدام کردید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mado نمایش پست ها
    یک سال سابقه کار برای گرفتن اقامت دائم باید سابقه کار مرتبط با رشته باشه یا هر کاری می شه .

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mado نمایش پست ها
    با سلام
    من در مورد نحوه گرفتن وقت یه ایمیل به سفارت دانمارک زدم جوابی که بهم داد یه فرمت نحوه ارسال ایمیل به سفارت بود که توش مدرک زبان رو هم باید درج می کردیم و این با حرف شما که اول وقت بگیرین و توی این فاصله می تونی امتحان زبان رو بدین تناقض داره؟؟؟؟
    1- اول امتحان زبان رو بدین و بعد وقت بگیرین
    2- فعلا، فعلا، فعلا، قانون این نیست که حتما کارتون مرتبط باشه. فعلا میدن. ولی رو این برنامه ریزی نکنین. قانون گرین کارت از اول تا الان تغییرات زیادی کرده. راجع به پوزیتیو لیست هم بحث زیاده و روزنامه ها و تلویزیون زیاد راجع بهش صحبت میکنن. ولی چون اینجا مثل استرالیا و کانادا اقامت دائم نمیده، از الان به امید اینکه سه سال دیگه هم که شما میخواین تمدید کنین، همین قانون فعلی باشه، برنامه ریزی نکنین. چون سه سال دیگه، قانون سه سال دیگه حاکمه و کاری ندارن که شما کی و چه چوری اومدین.

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

دوستان من 12 روز پیش ایمیل زدم سفارت همون روز جواب دادن "ایمیل شما دریافت شد صبور باشید تا تعیین وقت شوید." کسی خبر نداره چقدر باید صبور باشیم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    دوستان من 12 روز پیش ایمیل زدم سفارت همون روز جواب دادن "ایمیل شما دریافت شد صبور باشید تا تعیین وقت شوید." کسی خبر نداره چقدر باید صبور باشیم!
    به همه اولش همین ایمیل رو برای پاسخ می دهند و بعدش حدود 1 تا 2 ماه دیگه بهشون ایمیل دیگه ای می دهند و وقت مصاحبه دراون مشخص شده . چون ظاهرا حجم پرونده ها خیلی زیاد شده

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    قبلا هم بچه ها زمانهای ارسال ایمیل و دریافت جواب ایمیل و زمان مصاحبشونو زدن اگه میخوندین میدیدین که اصلا قانون ثابت و مشخصی نداره. یجورایی بستگی به شانست داره و شرایطت برای اپلای

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)