صفحه 574 از 638 نخستنخست ... 74474524564565566567568569570571572573574575576577578579580581582583584624 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,731 تا 5,740 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام
    تبریک بنده رو پذیرا باشید
    و ممنون بابت توضیحات دقیق و کاملتون
    دو سوال:
    1- نامه تاییدیه مدارک که برامون میفرستند چقدر نشوند دهنده احتمال قبولی ویزای سه ساله هست؟
    2- منظورتون از صد تومن در حساب پارسیان 100 هزار هستش دیگه؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط datiki نمایش پست ها
    دوستان من دیروز بالاخره همت کردم و رفتم ویزا را توی پاسپورت چسباندم. اولین نکته این است که ویزا مختص دانمارک است. یعن قبلأ روی ویزای آلمان توریستی من نوشته بود: کشورهای شینگن، ولی الان نوشته دانمارک. عنوان ویزا هم که در مورد قبل ویزای شینگن بوده، الان فقط نوشته ویزا. بنابراین اصلأ ورود نمی‌تواند جایی جز دانمارک باشد. این نکته مهم. تاریخ ویزا را همین دیروز زدند، یعنی 7-11-13 تا 5-5-14 به مدت 180 روز، به شکل مولتی و با تایپ D. اگر فکر می‌کنید لازم است می‌توانم هر دو ویزای توریستی شینگن قبلی و ویزای دانمارک فعلی را برایتان اسکن کنم. این را از این لحاظ گفتم که قبلأ بحث بود ورود از جای دیگری می‌تواند باشد یا نه. پس به نظر می‌رسد با این ویزایی که دادند انحصارأ ورود باید از دانمارک باشد و بعد از دریافت کارت اقامت همه جای اروپا می‌شود رفت.
    نکته بعد هم شرایط روز دریافت ویزاست که ندیدم کسی نوشته باشد. پس من با جزئیات می‌نویسم.
    پس از اینکه ویزایتان تأیید می‌شود به شما زنگ می‌زنند از سفارت دامارک. تلفنش یادم نیست ولی نسبتأ رند است و خبر می‌دهند که ویزای شما آمده، بیمه‌نامه را همراه یک کپی بیاورید از روزهای دوشنبه تا پنجشنبه 9 صبح. شما هم باید ویزا به مقصد «شینگن» (نه دانمارک) به مدت حداقل 90 روز بگیرید. نکته: بیمه پارسیان قبول است و اگر حساب پارسیان داشته باشید با صد تومن موجودی به شما ده درصد هم تخفیف می‌دهند. قیمت بیمه 92 روزه پارسیان 242 هزار تومن است که با تخفیفش می‌شود 218 هزار تومن.
    این بیمه نامه را با قبض رسید پولهایتان به همراه اصل گذرنامه و یک کپی از صفحه اول بیمه نامه می‌برید سفارت. ساعت 9 صبح اول به کسانی که ویزایشان حاضر است می‌گویند بروند تو که شمایید. کمی در سالن منتظر می‌نشینید تا یکی از افراد سفارت، دیروز خانم مغروری خوش اخلاق، بیاید و روی میز وسط بنشیند و یکی یکی اسمها را بخواند. یکی از دوستان متاسفانه رد شده بود که خانم مغروری با همان خلق خوششان گفتند که متاسفند از این برگه و امکان اعتراض هم برایشان هست به شرحی که در کاغذ نوشته (ظاهرأ پشت تلفن هم گفته بودند که ویزا پذیرفته نشده و از این رو نگفته بودند بیمه نامه بیاورند. برای ما هم جای تعجب بود که چرا ایشان بیمه نکرده‌اند، ولی بعد مشخص شد که رد شده‌اند. ایشان خودشان هم نمی‌دانست رد شده، چون ظاهرأ پدرشان که گوشش سنگین است فقط گفته بود باید بری سفارت دانمارک. برای این نوشتم که کسی مضطرب نشود که بعد از تماس هم ممکن است رد شده باشد. اگر گفتند بیمه کنید یعنی ویزایتان حاضر است و جای نگرانی نیست). سپس اسمهای بعدی را خواندند. کپی بیمه نامه را گرفتند و اصل گذرنامه را و اصل همه مدارکی را که داده بودم سفارت از جمله ترجمه‌های رسمی و کپی‌های رنگی پس دادند. چند برگه رسمی پذیرش اقامت بلندمدت را هم که منزله پذیرش درخواست بود دادند که در آن نوشته من از «20 اکتوبر 2013» شامل اقامت سه ساله می‌شوم تا «20 اکتوبر 2016» و بعد از آن هم شرایط تمدید و سایر موارد جزئی را ذکر کرده بودند. یک رسید هم دادند که ساعت 3 بیایید (بعضی روزها ساعت2 است، دیروز ساعت3).
    ساعت سه هم رفتم سفارت (البته با کمی تأخیر به دلیل ترافیک صدر که کمی هم شاکی شدند) و رفتم باجه یک، اصل قبض رسید را دادم و گذرنامه را با ویزا دریافت کردم و روی کاغذ هم نوشتم اصل ویزا و اقامت دریافت شد، همراه امضای شبیه امضای بیومتری.
    امیدوارم توضیحاتی که دادم برای دوستانی که احیانأ مشکلی دارند یا سئوالی در این زمینه داشته‌اند مفید بوده باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط rafiii نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از پاسختون. با اینکه قبلا برای همسرم 50 میلیون گذاشتیم و الان ویزای همسرم اومده ما فقط فعلا همون مقدار رو توی حسابمون داریم(فرزند نداریم). پس 50 کافی نیست؟!
    دوست عزیز باید به 58 برسونید موجودیتونو

Junior Member

سلام بر شما
    رشته ام مهندسی مکانیک
    نامه رو ماه قبل صادر کردن ولی هنوز دستم نرسیده!

سلام

روی صحبتم با دو پست قبلی هستش
    اولن تبریک میگم و آرزوی موفقیت برای شما

در ثانی نکته ای که برام عجیب بود سرعت دریافت ویزاتون بود! بعد از ارائه مدارکتون یکماهه ویزاتون اومده!
    بنده خودم 7 جولای مدارکو به سفارت دادم هنوز تو آب نمکم!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hastieli نمایش پست ها
    رشته شما چیه؟ من پزشکم و سپتامبر مدارکو تحویل دادم سفارت گفت 18 ماه طول میکشه !!! ولی از دانمارک گفتن چند ماه . نامه رسید مدارک براتون اومده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahghaf نمایش پست ها
    سلام بر شما
    رشته ام مهندسی مکانیک
    نامه رو ماه قبل صادر کردن ولی هنوز دستم نرسیده!

سلام

روی صحبتم با دو پست قبلی هستش
    اولن تبریک میگم و آرزوی موفقیت برای شما

در ثانی نکته ای که برام عجیب بود سرعت دریافت ویزاتون بود! بعد از ارائه مدارکتون یکماهه ویزاتون اومده!
    بنده خودم 7 جولای مدارکو به سفارت دادم هنوز تو آب نمکم!!

سلام دوست عزیز شما از دانمارک پرسیدید که نامه رو فرستادن یا نه ؟
    بعد از یک ماه چطور هنوز نرسیده دستتون ؟

Junior Member

سلام به همگی

من نفر اصلی در درخواست گرین کارت هستم و ویزای من آمده است ولی چند روز پیش (با وجود پر کردن فرم FA8 برای همسرم) از سفارت دانمارک در تهران تماس گرفته اند و گفتند نامه ای از سفارت رسیده که از همسرم مدارک بیشتری خواسته اند.
    سوالی که دارم اینست که :
    آیا کسی میداند چه مدرک بیشتری میخواهند؟ اگر کسی تجربه مشابهی دارد، خوشحال میشوم راهنمایی کند تا قبل از رفتن به سفارت آماده کنیم و روز مراجعه همراه داشته باشیم.
    ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    مداركي كه براي fa8 به صورت حضوري تحويل سفارت داديم:
    دقيقا بعد از 15 روز از وقت نفر اصلي (18 اكتبر جمعه) سابميت آنلاين رو انجام داديم و 3 روز بعدش (دوشنبه) ساعت 9 اينا رفتيم دم سفارت كه گفتن 12 بياين. 12 كه رفتيم كل كارمون هم 15 دقيقه بيشتر طول نكشيد و مدارك هم اينا بود:

1- اصل پاسپورت و كپي از صفحه اولش
    2- فيش پرداخت آنلاين
    3- كپي از شناسنامه
    4- سه صفحه اول فرم پر شده fa8
    5- يك قطعه عكس
    6- 250 دلار هم پول نقد + يك مبلغ ديگه اي كه خيلي زياد نبود (فك كنم 30 يا 40 دلار)
    همه كپي ها هم رنگي بود
    داخل هم فقط امضاي ديجيتال گرفته بودن و عكس ديجيتال
    هيچ نامه اي هم نه تو ايميل اومد نه دم در خونه!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط m_mazaheri نمایش پست ها
    سلام به همگی

من نفر اصلی در درخواست گرین کارت هستم و ویزای من آمده است ولی چند روز پیش (با وجود پر کردن فرم FA8 برای همسرم) از سفارت دانمارک در تهران تماس گرفته اند و گفتند نامه ای از سفارت رسیده که از همسرم مدارک بیشتری خواسته اند.
    سوالی که دارم اینست که :
    آیا کسی میداند چه مدرک بیشتری میخواهند؟ اگر کسی تجربه مشابهی دارد، خوشحال میشوم راهنمایی کند تا قبل از رفتن به سفارت آماده کنیم و روز مراجعه همراه داشته باشیم.
    ممنون.
    سلام
    میشه لطف کنید رشته و امتیازاتتونو بگید و اینکه چه تاریخی اقدام کردید و چه تاریخی ویزاتون آماده شد تا بقیه دوستان فروم هم بتونن استفاده کنن

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من می خوام تازه اقدام کنم، میتوانید مرا راهنمایی کنید در ابتدا نامه با چه مزمونی باید میل کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط omidso نمایش پست ها
    مبارک باشه....رشته شما چی بود؟ منم مثل شما هستم....تیر سفارت... صدور نامه 4مهر... دریافت نامه 8 ابان.... ولی ویزا هنوز خبری نیست.....یعنی اگه مثل شما حساب کنم باید آذر بیاد..... تو نامه نوشته که 3ماه زمان می بره.....تو نامه شما هم همین بوده احتمالا؟؟
    من فوق برق بودم
    آره نامه شما هم میاد بچه هایی که خرداد و تیر بودن 4 5 تاشون تو این 2 3 هفته اومد. جای نگرانی نیست. اون نامه برای همه یک چیز نوشته برای شما هم انشالا زود میاد

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط m_mazaheri نمایش پست ها
    سلام به همگی

سوالی که دارم اینست که :
    ممنون.
    ممکن است سند ازدواج یا مجددارسید موجودی بانکی بخواهند. حتی مجددا. گاهی هم یک مهر یا یک کپی ناخوانا یا کمرنگ است. همیشه یکسان نیست. حالتهای مختلفی داشته. اما دو چیز برای همه یکسان است
    1- کارمند سفارت می توانسته و می تواند همان موقع بگوید چه مدرکی لازم است(چون به صورت فکس یا ایمیل به اطلاع آنها رسیده نامه سر بسته نیست!) ولی این کار را نمی کنند!
    2-از روزی که به شما اطلاع داده اند یک ماه(عموما یک ماه) وقت دارید رفع نقص کنید.
    تا کجا باید دوید.....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)