صفحه 58 از 638 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158558 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام به همه دوستانی که در مسیر گرفتن گرین کارت دانمارک تلاش می کنند
    همه به خوبی می دونیم که اینگونه اهداف مسیر زندگی آدم را تا حدی تحت تاثیر قرار میدهد و وقت و انرژی و هزینه زیادی را از آدم می گیرد. به نظرمن هر کسی باید با توجه به شرایط خودش تمامی جنبه های مهاجرت و اقامت و کار در یک کشور را بررسی کند و آگاهانه بهترین تصمیم را بگیرد و اینگونه نباشه که بگیم چون همه رفتند ما هم زودتر باید بریم حالا به هر قیمتی که شده . بخاطر همین من در مورد گرین کارت دانمارک در حال تحقیق و بررسی هستم و در زمینه کار و حرفه و شرایط خودم تحقیقات می کنم. با توجه به اینکه این فروم تنها جایی هست که ایرانیها در رابطه با گرین کارت دانمارک تبادل نظر می کنند و اطلاعات موجود در این صفحات بسیار تاثیر گذار در مراحل انجام کار می باشد من نیز به نوبه خودم اگر اطلاعاتی از دوستان و اقوام کسب می کنم اینجا می گذارم. امیدوارم مفید واقع بشه- جا داره اینجا از آقا بهزاد و چند تا از دوستان دیگه که وقت زیادی صرف کردند و اطلاعات با ارزش خودشون رو اینجا گذاشتند تشکر کنم.

خلاصه ای از توضیحات یک دوست مقیم دانمارک
    سلام
    اینجااز همه مهمتر مسئله کار پیدا کردن مطرح است. بازار کار اینجا بسیار محدوده و هر زمینه کاری رو در آن نمیشه پیدا کرد. مثلاً اگر فرض کنید در ایران صد زمینه کاری وجود داشته باشه اینجا چهار پنج تا بیشتر نیست! این موضوع اصلیترین موضوعه. شما که در فیلد پایپینگ کار می کنید باید دنبال کارهای مرتبط با نفت و گاز بگردید. شرکت مرسک یکی از آنهاست. مهندسی مکانیک جزو رشته های مورد نیاز اینجا بصورت کلی نیست. برای همین پیدار کردن کار مناسب برای یک مهندس مکانیک بسیار مشکل تر از مثلاً یک پزشک است.
    از طرف دیگر اینجاهمه به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی در عمل هنگام گزینش برای استخدام عملاً برای کسی که زبان دانمارکی بلد نباشد وزنی قایل نیستند. زبان دانمارکی هم زبان ساده ای نیست از اینجهت که گوینده اش فقط پنج میلیون نفر است و فقط بدرد همینجا می خورد. یاد گرفتن آن بگونه ای که بتوان صحبت کرد در حدود دو سال طول می کشد.

همه اینها یک طرف ولی اگر کسی کار داشته باشد می تواند بالاخره کارها را جلو ببرد. با پول ایران هم کسی اینجا دوام نمی آورد چون از همه اروپا گرانتر است . بعد از سه سال هم تازه دوباره ارزیابی می کنند و مراحلی دارد که کمتر از پنج سال به اقامت تبدیل نمی شود.
    ببخشید یک مقدار منفی گفتم چون شما باید همه چیز را ببینید و بعد حرکت کنید. اگر دکترا ندارید و تصمیم گرفته اید که به دانمارک بیایید بنظر من بهترین کار دکترا گرفتن در اینجاست. البته اگر قصد ندارید به آمریکا بروید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Aerospace Engineering/ KNTU

نقل قول نوشته اصلی توسط payam1982 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستانی که در مسیر گرفتن گرین کارت دانمارک تلاش می کنند
    همه به خوبی می دونیم که اینگونه اهداف مسیر زندگی آدم را تا حدی تحت تاثیر قرار میدهد و وقت و انرژی و هزینه زیادی را از آدم می گیرد. به نظرمن هر کسی باید با توجه به شرایط خودش تمامی جنبه های مهاجرت و اقامت و کار در یک کشور را بررسی کند و آگاهانه بهترین تصمیم را بگیرد و اینگونه نباشه که بگیم چون همه رفتند ما هم زودتر باید بریم حالا به هر قیمتی که شده . بخاطر همین من در مورد گرین کارت دانمارک در حال تحقیق و بررسی هستم و در زمینه کار و حرفه و شرایط خودم تحقیقات می کنم. با توجه به اینکه این فروم تنها جایی هست که ایرانیها در رابطه با گرین کارت دانمارک تبادل نظر می کنند و اطلاعات موجود در این صفحات بسیار تاثیر گذار در مراحل انجام کار می باشد من نیز به نوبه خودم اگر اطلاعاتی از دوستان و اقوام کسب می کنم اینجا می گذارم. امیدوارم مفید واقع بشه- جا داره اینجا از آقا بهزاد و چند تا از دوستان دیگه که وقت زیادی صرف کردند و اطلاعات با ارزش خودشون رو اینجا گذاشتند تشکر کنم.

خلاصه ای از توضیحات یک دوست مقیم دانمارک
    سلام
    اینجااز همه مهمتر مسئله کار پیدا کردن مطرح است. بازار کار اینجا بسیار محدوده و هر زمینه کاری رو در آن نمیشه پیدا کرد. مثلاً اگر فرض کنید در ایران صد زمینه کاری وجود داشته باشه اینجا چهار پنج تا بیشتر نیست! این موضوع اصلیترین موضوعه. شما که در فیلد پایپینگ کار می کنید باید دنبال کارهای مرتبط با نفت و گاز بگردید. شرکت مرسک یکی از آنهاست. مهندسی مکانیک جزو رشته های مورد نیاز اینجا بصورت کلی نیست. برای همین پیدار کردن کار مناسب برای یک مهندس مکانیک بسیار مشکل تر از مثلاً یک پزشک است.
    از طرف دیگر اینجاهمه به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی در عمل هنگام گزینش برای استخدام عملاً برای کسی که زبان دانمارکی بلد نباشد وزنی قایل نیستند. زبان دانمارکی هم زبان ساده ای نیست از اینجهت که گوینده اش فقط پنج میلیون نفر است و فقط بدرد همینجا می خورد. یاد گرفتن آن بگونه ای که بتوان صحبت کرد در حدود دو سال طول می کشد.

همه اینها یک طرف ولی اگر کسی کار داشته باشد می تواند بالاخره کارها را جلو ببرد. با پول ایران هم کسی اینجا دوام نمی آورد چون از همه اروپا گرانتر است . بعد از سه سال هم تازه دوباره ارزیابی می کنند و مراحلی دارد که کمتر از پنج سال به اقامت تبدیل نمی شود.
    ببخشید یک مقدار منفی گفتم چون شما باید همه چیز را ببینید و بعد حرکت کنید. اگر دکترا ندارید و تصمیم گرفته اید که به دانمارک بیایید بنظر من بهترین کار دکترا گرفتن در اینجاست. البته اگر قصد ندارید به آمریکا بروید.
    سلام
    مرسی از اطلاعاتتون. ببخشید شما این اطلاعات رو از کجا آوردین؟
    بعضی از اطلاعاتتون درست نیست!!!!!
    اینجاهمه به زبان انگلیسی صحبت می کنند!!!!!
    زبان دانمارکی هم زبان ساده ای نیست!!!!!
    یاد گرفتن آن بگونه ای که بتوان صحبت کرد در حدود دو سال طول می کشد.!!!!!!
    و بعضی اطلاعات دیگتون.
    ممنون میشم بگید اینارو از تحقیقاتتون بدست آوردید یا از کسی شنیدین؟

Junior Member

فقط یک نقل قول از یکی از همکاران که از حدود 3 سال پیش در دانمارک زندگی می کنند. خودشون دکترای مکانیک (از ایران) وچندین سال ایران کار کردند و همسرشون پزشک هستند. این فقط قسمتی از پاسخ ایشون در مورد سوالات من بود که من گذاشتم اینجا. درست یا نادرست بودنش را من نمی دونم. من خودم در مرحله تحقیقات در مورد کار و زندگی و مراحل گرفتن اقامت دائم دانمارک بعد از اتمام مهلت گرین کارت هستم.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط gorgomish نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از اطلاعاتتون. ببخشید شما این اطلاعات رو از کجا آوردین؟
    بعضی از اطلاعاتتون درست نیست!!!!!
    اینجاهمه به زبان انگلیسی صحبت می کنند!!!!!
    زبان دانمارکی هم زبان ساده ای نیست!!!!!
    یاد گرفتن آن بگونه ای که بتوان صحبت کرد در حدود دو سال طول می کشد.!!!!!!
    و بعضی اطلاعات دیگتون.
    ممنون میشم بگید اینارو از تحقیقاتتون بدست آوردید یا از کسی شنیدین؟
    البته احتمالا منظور ایشون این بوده که همه بلدن انگلیسی صحبت کنند که این مسئله درسته. همه حداقل یک کمی بلدند. برای همین اگر کسی دانشجو باشه و بعدش بخواد برگرده یا بره جای دیگه، شاید اصلا احتیاج پیدا نکنه یاد بگیره. (مثلا بچه هایی که سوئد درس میخونن هم اکثرا سوئدی بلد نیستن) ولی مردم همه جا دانمارکی و کلا خوششون هم میاد اگه دانمارکی حرف بزنین. برای کار که بدون زبان دانمارکی، شانستون 5 درصده.
    اینکه زبان دانمارکی ساده نیست رو من هم قبول دارم. نه اینکه گرامرش سخت باشه. مثلا شما فرانسه هر چقدر بلد باشین، اگر برین فرانسه، در همون حد می فهمین و میتونین صحبت کنین. مثلا اگر سطح شما از 100، 50 باشه، 50 درصد میفهمین. ولی مثلا انگلیسی رو همه کسانی که رفتین انگلیس و استرالیا میگن که آدم اولش گیج میزنه و نمیفهمه. دانمارکی هم همینه. کلمه ای رو که بلدین، وقتی تلفظ میکنن نمیفهمین و وقتی خودتون تلفظ میکنین ممکنه نفهمن. برای همین برای جا افتادنش بیشتر از یک سال لازمه.

Junior Member

دوستان من اخیرا مصاحبه داشتم در سفارت و به دلیل اینکه پول را نقد برده بودم سفارت تجدید جلسه شده ام ، به بنده گفتند که باید پول رو از طریق کسی که در خارج از کشور دارید بپردازید و به صورت آنلاین پرداخت کرده و از اون پرینت بگیرید و بیاورید. به دوستانی که اخیرا وقت مصاحبه داده اند در ایمیل سفارت این موضوع رو قید کرده اند ولی برای من که از 2 ماه پیش واسه مرداد وقت داده بودند توی ایمیل سفارت این موضوع رو ننوشته بودند واسه همین بنده تجدید جلسه شدم . اگر نقص مدرک هم داشته باشید و یا فرم gr1 رو کامل و صحیح پر نکرده باشید این هم می توند یکی از دلایل تجدید جلسه و به تاخیر افتادن کارشما باشد.
    از دوستان عزیز خواهشمندم همون طور که ما می آییم و تجربیات خودمون رو در طول طی شدن این پروسه می گوییم شما هم زحمت بکشید و اگر اطلاعات مفیدی دارید به دوستان اعلام کنید .

Junior Member

دوستان قبل از مصاحبه دوم که هنوز نمی دونم زمانش کی هست لطفا اگه می تونید به این سوالات من پاسخ بدید:
    1- منظور سفارت از اینکه در ایمیلش دوبار مبلغ 41000 تومان برای تایید مدارک رو ذکر کرده چیه؟ ( یعنی فوق لیسانس باید 4 تا مدرک رو برای تایید حساب کند (2 تا ریز نمرات و 2 تا دانشنامه ) و واسه تاییدش 4رو ضربدر41000 کند و این کافیه ؟ یا اینکه علاوه بر مبلغ تایید ریزنمرات و دانشنامه ها ،برای تایید هریک از مدارک سابقه کاری ،هرکدام 41000 تومان دیگه هم باید پرداخت کنیم ؟؟؟
    2- برای یک متقاضی مجرد آیا 16 میلیون توی حساب باشد کافیه ؟
    3-اگر bank statement از بانکی دولتی مثل (ملی ،ملت یا مسکن ) باشد مشکلی نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط nava_so نمایش پست ها
    دوستان من اخیرا مصاحبه داشتم در سفارت و به دلیل اینکه پول را نقد برده بودم سفارت تجدید جلسه شده ام ، به بنده گفتند که باید پول رو از طریق کسی که در خارج از کشور دارید بپردازید و به صورت آنلاین پرداخت کرده و از اون پرینت بگیرید و بیاورید. به دوستانی که اخیرا وقت مصاحبه داده اند در ایمیل سفارت این موضوع رو قید کرده اند ولی برای من که از 2 ماه پیش واسه مرداد وقت داده بودند توی ایمیل سفارت این موضوع رو ننوشته بودند واسه همین بنده تجدید جلسه شدم . اگر نقص مدرک هم داشته باشید و یا فرم gr1 رو کامل و صحیح پر نکرده باشید این هم می توند یکی از دلایل تجدید جلسه و به تاخیر افتادن کارشما باشد.
    از دوستان عزیز خواهشمندم همون طور که ما می آییم و تجربیات خودمون رو در طول طی شدن این پروسه می گوییم شما هم زحمت بکشید و اگر اطلاعات مفیدی دارید به دوستان اعلام کنید .
    کلی از دوستانی که رفتن و تا بحال گفتن توی همین فروم گفتن که باید نقد ببریم پول رو ....این روش هم خودش یه زحمت مضاعف!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navidtajik نمایش پست ها
    کلی از دوستانی که رفتن و تا بحال گفتن توی همین فروم گفتن که باید نقد ببریم پول رو ....این روش هم خودش یه زحمت مضاعف!!!!
    می دونید من توی همین هفته مصاحبه رفتم که این رو گفتم بقیه هم بدونند واگر دوستان زودتر اینجا تجربه مصاحبه خودشون در روزهای اخیر رو می گفتند بنده هم تجدید جلسه نمیشدم به این دلیل که تحریم هستیم و
    در سفارت به من گفتند که اگر شما بخواهید پولتون رو به مابدهید که ما به دانمارک بدهیم اصلا نمی تونید روش حساب کنید که پولتون کی به دست اونها می رسه و اصلا شاید نرسه و بهترین کار واسه شما پرداخت از طریق افرادی در خارج از کشور است. دوستان عزیزی که درماههای گذشته مصاحبه رفتند شرایط ماههای گذشته رو تجربه کرده اند و بنده شرایط هفته اخیر رو و خواستم این موضوع رو گفته باشم تا کمکی بشه واسه دوستانی که در هفته اینده می روند مصاحبه این مشکل پولی رو حل کرده باشند و بروند مصاحبه تا تجدید جلسه نشوند وکارشون بیخودی عقب نیفته (البته لازم بود که سفارت چند روز زودتر به من ایمیل می زد و موضوع اخیر راجع به پول رو می گفت .)

Member
    رشته و دانشگاه

می دونید من توی همین هفته مصاحبه رفتم که این رو گفتم بقیه هم بدونند واگر دوستان زودتر اینجا تجربه مصاحبه خودشون در روزهای اخیر رو می گفتند بنده هم تجدید جلسه نمیشدم به این دلیل که تحریم هستیم و
    در سفارت به من گفتند که اگر شما بخواهید پولتون رو به مابدهید که ما به دانمارک بدهیم اصلا نمی تونید روش حساب کنید که پولتون کی به دست اونها می رسه و اصلا شاید نرسه و بهترین کار واسه شما پرداخت از طریق افرادی در خارج از کشور است. دوستان عزیزی که درماههای گذشته مصاحبه رفتند شرایط ماههای گذشته رو تجربه کرده اند و بنده شرایط هفته اخیر رو و خواستم این موضوع رو گفته باشم تا کمکی بشه واسه دوستانی که در هفته اینده می روند مصاحبه این مشکل پولی رو حل کرده باشند و بروند مصاحبه تا تجدید جلسه نشوند وکارشون بیخودی عقب نیفته (البته لازم بود که سفارت چند روز زودتر به من ایمیل می زد و موضوع اخیر راجع به پول رو می گفت .)
    بله درست میگید. اون دوستانی که اخیرا رفتند مصاحبه اگه این موضوع رو میدونستن یا براشون اتفاق افتاده بود باید میومدن میگفتن.
    واقعا بعضی ها کم لطفن.
    خوب اینم برمیگرده به همون خصلت ایرانی بودنمون که هرکی فقط فکر خودشه. باور کنید من برای اینکه با دوستم که از دانمارک برگشته حرف بزنم انقدر پول تلفن باید بدم که باورتون نمیشه. ولی چون این موضوع برای خودم و بقیه مهمه میگم عیبی نداره اینم بخشی از هزینه سفره ولی در عوض با چشم باز میرم.
    خواهشا دوستان اگه چیزی میدونن بیان بگن تا بقیه به مشکل نخورن. مث اونایی که رفتن مصاحبه یا رفتن دانمارک ولی بازم برای اینکه نشون بدیم میتونیم همیشه با هم تعامل داشته باشیم میایم و همدیگروآگاه میکنیم

Member
    رشته و دانشگاه

باور کنید این موضوع فقط یخاطر همون تماسهای بیش از حد بعضی ها با سفارته.
    من یادمه که تو میلی که بمن زده بودن فقط گفته بودن که سفارت از پذیرش اسکناسهای تراول 50 و 100 هزاری معذور است. حتی تو میل هم نگفته بود که پول نقد بیارید یا آنلاین پرداخت کنید. منم از همین سایت و سایت اصلی خود سفارت دانمارک میدونستم که باید پول نقد ببریم.
    اینم باید قبول کنیم که بخاطر عدم ثبات بازار ارز در کشور خود سفارت هم با خریدن کرون مشکل داره جون ممکنه هرروز کلی بخاطر این موضوع ضرر کنه.
    امیدوارم بهتون زود وقت بدن ولی بنظر من ایمیل بعدی رو در حدود 2 ماه دیگه دریافت میکنید و مصاحبتونم میشه 5 6 ماه دیگه (دقیقا مث 2تا از دوستای من. البته اونا اصلا مصاحبه نرفتن و قبل از مصاحبه ایمیل زدن و وقتشونو کنسل کردن) مورد شما ممکنه با اونا فرق داشته باشه. ولی بازم امیدوارم بهتون زود وقت بدن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)