صفحه 582 از 638 نخستنخست ... 82482532572573574575576577578579580581582583584585586587588589590591592632 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,811 تا 5,820 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط owen نمایش پست ها
    سلام. از دوستان کسی میدونه این روزها بعد از ورود به دانمارک گرفتن کارت اقامت چه مدت زمانی حدودا طول میکشه؟
    ممنون
    دوتا سه هفته حداکثر یک ماه از زمانی که میرین کمون برای ثبت ادرس پستی.

Junior Member

مرسی. یعنی اگه بریم اونجا و آدرس هاستل را هم بدیم تا حداکثر یک ماه تمام کارهای اقامت انجام میشه؟

Junior Member

اززبان دانمارکی راهی نداریم کسب امتیازکنیم چون امتحان زبانش فقط دردانمارک برگذارمیشه روش حساب نکنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مكانيك و هوافضا- خواجه نصير

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها

ببینید، تو لینکی که تو اولین پست این مطلب وجود دارده، تمام اطلاعات در سایت رسمی نوشته شده.
    به طور خلاصه این رو بگم که بر اساس این سایت هر کسی که فوق لیسانس، زیر 34 سال و دارای آیلتس 6.5 باشه 100 امتیاز میاره. ولی من می دونم برای بعضی کشورها فوق لیسانس رو کمتر از فوق خودشون قبول دارن و به جای 60 امتیاز 50 امتیاز یا کمتر میدن. تنها چیزی که می تونه امتیاز شما رو از 100 بالاتر ببره که در این صورت خیالتون راحت باشه که با کم کردن امتیاز مدرک به 100 می رسید، بودن در positive list است که تو این آدرس نوشته شده:
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/work/positivelist/positive_list_overview.htm

اگر رشته شما یکی از این رشته ها باشه که امسال نه مهندسی متالورژی توش هست و نه شهرسازی امتیاز اضافه می گیرین. پیشنهاد می کنم بعد از ژانویه سایتش رو چک کنید، شاید اضافه شد. رشته خود من همین سال 2011 اضافه شد.
    نمی خوام ناامیدتون کنم اما اصلا اگر فرض کنین که شما 100 امتیاز هم بگیرین، وقتی خودشون دارن میگن ما به چه رشته هایی احتیاج داریم و بر اساس آمار تنها نیمی از افرادی که از این طریق رفتند کار پیدا کردند، برای کسانی که تو این لیست نیستند، شرایط خیلی سخت تره. ضمنا در مورد زبان هم کسانی که خودشون به اونجا مهاجرت کردن همه میگن بدون یادگیری زبان دانمارکی احتمال پیدا کردن کار خیلی کمه. گرچه برای درس خوندن نیازی نیست و انگلیسی کفایت می کنه.
    با گرین کارت میشه کار کرد. سه سال. و بعد از اون اگر تو سال آخر بتونین کار پیدا کنین می تونین یک سال دیگه هم بمونین و بعد از اون بهتون اقامت دائم میدن. از نظر تحصیلی در بیشتر روشهای اقامتی، تحصیل در دوره فوق لیسانس مجانی خواهد شد اما متاسفانه گرین کارت جزو استثناها بوده و شما اگر از این روش به دانمارک برین، برای فوق لیسانس باید پول بدین. برای دکترا که پول هم میدن و تو همین سایت applyabroad هم صفحاتی براش درست کردن.
    هزینه زندگی تو دانمارک زیاده نسبتا اما اگر کار پیدا کنین درآمدها بالاست. این کشورهای اسکاندیناوی اصولا سوسیالیست هستند. یعنی رفاه توشون خیلی بالاست ولی به همین خاطر برای خیلی از ایرانیها که دنبال پیشرفت و پولدارشدن و بالارفتن از پله های ترقی هستند جای خوبی نیست، ولی اگر نوع نگاهتون به زندگی داشتن یک سطح رفاه ثابت هست، جای خوبیه. مالیاتها خیلی خیلی زیاده و به همون نسبت خدمات هم زیاده. برای همین هم همیشه تو لیست کشورهای مرفه بوده و اسمش کنار نروژ و فنلاند و چند تا کشور دیگه همیشه بالای جدول کشورهای مرفه و شاد و با درآمد سرانه بالا و ... است.
    ----------------------------------------
    سلام
    دوستان، من هم ويزاي GR1 رو گرفتم. خيلي سريع، حدود 1ماه و 4 روز بعد از تحويل مدارك به سفارت. وضعيت من اينجوري بوده:
    ليسانس مهندسي مكانيك و فوق ليسانس هوافضا (پيشرانش) از خواجه نصير
    تافل 93 (از 120)
    5 سال و نيم سابقه كار تو زمينه هاي: طراحي مكانيكال ترانسفورماتورهاي توزيع برق، مونتاژ قطار ريل باس، و كار نفت و گاز offshore (سكوي نفتي وسط خليج فارس). البته از اين 5 سال و نيم حدود 3 سال و 7 ماهش تو 5 سال گذشته بوده
    سن 33 سال
    يه مقاله ISI تو الزوير هم دارم كه تو همين ماه اخير اكسپت و آنلاين شد.
    تاريخها اينجوري بوده:
    تاريخ ارسال ايميل به سفارت دانمارك در تهران براي دريافت وقت مصاحبه: 26 فوريه 2013
    تاريخ جواب ايميل بالا از سفارت: 27 فوريه 2013
    تاريخ تحويل مدارك به سفارت (مصاحبه): 23 سپتامبر 2013
    تاريخ نامه رسيدن مدارك به دانمارك: 8 اكتبر 2013
    تاريخ تاييد نهايي ويزا از اداره مهاجرت: 27 اكتبر 2013
    تاريخ تماس تلفني از سفارت به بنده: 5 نوامبر 2013
    ... كه هفته بعدش از خليج فارس اومدم تهران و نهايتاً 13 نوامبر ويزا روي پاسپورتم خورد.
    حالا دنبال خونه و كار تو دانمارك بايد بگردم و فكر مي كنم كه تا 3-4 هفته ديگه رفتني شم.

براي همه دوستان آرزوي موفقيت مي كنم و اميدوارم تو دانمارك هم دوستهاي خوبي براي هم باشيم.... در ضمن از همكاري و راهنمايي هاي خانم مغروري هم تشكر مي كنم و همينطور از كامنت هاي خوبي كه دوستان با تجربه تو اين سايت مي نويسند.

Junior Member

میشه آدرس هاستل را بدیم و تمام کارهای اقامت را انجام بدیم و بعد از گرقتن کارت اقامت دنبال خانه بگردیم؟

Junior Member

سلام دوستان
    حدود یه ماه از تحویل مدارکم گذشت و من دارم مدارک همسر و فرزندم رو آماده میکنم یه سوال: آیا ترجمه رسمی شناسنامه فرزندم کافیه یا باید ترجمه رسمی شناسنامه خودم و همسرم رو هم داشته باشم؟

راستی دیروز از سفارت با موبایلم تماس گرفتن که متاسفانه متوجه نشدم و روی تلفن ثابت منزل هم پیغام گذاشتن که با سفارت تماس بگیرم. یکم نگران شدم ... هنوز یه ماهم از تحویل مدارک خودم نگذشته یعنی چه اتفاقی افتاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

Cool تصمیم گیری

سلاممن هفته پیش به دانمارک زنگ زدم و پیگیر پروندم شدم ایشون گفت که ما نواقص مدارکتان را که از شما خواسته بودیم در حدود 10 روز پیش دریافت کردیم. من پرسیدم پرونده من ارزیابی شده است؟ که ایشون گفت ما هنوز در مورد پرونده شما تصمیم نگرفتیم . که دوباره پرسیدم پروندم ارزیابی شده است؟ گفت نمیتونم بگم فقط اینکه تصمیم گیری نشده است. حالا کسی از دوستان میدونه که وقتی میگن تصمیم گیری نشده , منظور چیه؟و در چه مرحله ای هستم؟ با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedak نمایش پست ها
    ----------------------------------------سلامدوستان، من هم ويزاي GR1 رو گرفتم. خيلي سريع، حدود 1ماه و 4 روز بعد از تحويل مدارك به سفارت. وضعيت من اينجوري بوده:ليسانس مهندسي مكانيك و فوق ليسانس هوافضا (پيشرانش) از خواجه نصيرتافل 93 (از 120)5 سال و نيم سابقه كار تو زمينه هاي: طراحي مكانيكال ترانسفورماتورهاي توزيع برق، مونتاژ قطار ريل باس، و كار نفت و گاز offshore (سكوي نفتي وسط خليج فارس). البته از اين 5 سال و نيم حدود 3 سال و 7 ماهش تو 5 سال گذشته بودهسن 33 ساليه مقاله ISI تو الزوير هم دارم كه تو همين ماه اخير اكسپت و آنلاين شد.تاريخها اينجوري بوده:تاريخ ارسال ايميل به سفارت دانمارك در تهران براي دريافت وقت مصاحبه: 26 فوريه 2013تاريخ جواب ايميل بالا از سفارت: 27 فوريه 2013تاريخ تحويل مدارك به سفارت (مصاحبه): 23 سپتامبر 2013تاريخ نامه رسيدن مدارك به دانمارك: 8 اكتبر 2013تاريخ تاييد نهايي ويزا از اداره مهاجرت: 27 اكتبر 2013تاريخ تماس تلفني از سفارت به بنده: 5 نوامبر 2013... كه هفته بعدش از خليج فارس اومدم تهران و نهايتاً 13 نوامبر ويزا روي پاسپورتم خورد.حالا دنبال خونه و كار تو دانمارك بايد بگردم و فكر مي كنم كه تا 3-4 هفته ديگه رفتني شم.براي همه دوستان آرزوي موفقيت مي كنم و اميدوارم تو دانمارك هم دوستهاي خوبي براي هم باشيم.... در ضمن از همكاري و راهنمايي هاي خانم مغروري هم تشكر مي كنم و همينطور از كامنت هاي خوبي كه دوستان با تجربه تو اين سايت مي نويسند.
    مبارکه. فقط یه سوال داشتم . داشتن مقاله مگه امتیاز محسوب میشه؟ شما لیست مقالاتت را داده بودین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مكانيك و هوافضا- خواجه نصير

مستقيماً كه جايي نگفتن مقاله ISI امتياز داره، ولي با توجه به اينكه سابقه كار پژوهشي براشون مهمه، من هم تو فرم 11 صفحه اي GR1 تو قسمت 7. The applicant’s comments به عنوان مقاله، نام ژورنال و impact factor=2.6 اشاره كرده بودم.... نميدونم، شايد هم اصلاً اين مهم نبوده و صدور سريع ويزا شانسي بوده... واقعاً نمي دونم.
    .... در ضمن تو فرم 11 صفحه اي GR1 تو قسمت 7. The applicant’s comments هرچي كه به ذهنم ميرسيد كه شايد مفيد باشه بهش اشاره كردم، مثلاً به چند گواهي نامه از دوره هاي مهندسي كه گذروندم، سابقه عضويت تو تيم شنا و تيم واترپلو تو دوره دبيرستان و سابقه 5 سال فراگيري نوازندگي تار و سه تار.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    حدود یه ماه از تحویل مدارکم گذشت و من دارم مدارک همسر و فرزندم رو آماده میکنم یه سوال: آیا ترجمه رسمی شناسنامه فرزندم کافیه یا باید ترجمه رسمی شناسنامه خودم و همسرم رو هم داشته باشم؟
    راستی دیروز از سفارت با موبایلم تماس گرفتن که متاسفانه متوجه نشدم و روی تلفن ثابت منزل هم پیغام گذاشتن که با سفارت تماس بگیرم. یکم نگران شدم ... هنوز یه ماهم از تحویل مدارک خودم نگذشته یعنی چه اتفاقی افتاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
    برای فرزند فقط ترجمه شناسنامه خودش کافیه
    تماس از سفارت 2 دلیل داره: یا ویزاتون آماده شده (احتمالش زیاده با این اوضاع اخیر که اینقدر زود جواب ویزا ها داره میاد) یا نقص مدرک دارین..

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)