صفحه 59 از 638 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159559 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Member
    رشته و دانشگاه
    Aerospace Engineering/ KNTU

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    البته احتمالا منظور ایشون این بوده که همه بلدن انگلیسی صحبت کنند که این مسئله درسته. همه حداقل یک کمی بلدند. برای همین اگر کسی دانشجو باشه و بعدش بخواد برگرده یا بره جای دیگه، شاید اصلا احتیاج پیدا نکنه یاد بگیره. (مثلا بچه هایی که سوئد درس میخونن هم اکثرا سوئدی بلد نیستن) ولی مردم همه جا دانمارکی و کلا خوششون هم میاد اگه دانمارکی حرف بزنین. برای کار که بدون زبان دانمارکی، شانستون 5 درصده.
    اینکه زبان دانمارکی ساده نیست رو من هم قبول دارم. نه اینکه گرامرش سخت باشه. مثلا شما فرانسه هر چقدر بلد باشین، اگر برین فرانسه، در همون حد می فهمین و میتونین صحبت کنین. مثلا اگر سطح شما از 100، 50 باشه، 50 درصد میفهمین. ولی مثلا انگلیسی رو همه کسانی که رفتین انگلیس و استرالیا میگن که آدم اولش گیج میزنه و نمیفهمه. دانمارکی هم همینه. کلمه ای رو که بلدین، وقتی تلفظ میکنن نمیفهمین و وقتی خودتون تلفظ میکنین ممکنه نفهمن. برای همین برای جا افتادنش بیشتر از یک سال لازمه.
    بنظر من یاد گرفتن زبان دانمارکی از انگلیسی هم راحتتره. البته این نظر منه و ممکنه خیلیا قبول نداشته باشن. اگه اینجا خوب وقت بزارید میتونید خیلی خوب یاد بگیرید. به اندازه کافی هم منابع وجود داره. قبول دارم که تلفظش سخته و میشه یه چیزی مث ترکیب لهجه های آلمانی ترکی ولی از نظر گرامر خیلی سادست

Member
    رشته و دانشگاه

سلام بچه ها من بالاخره با دوستم حرف زدم راضیش کردم یه روز بیاد بشینیم باهم بحرفیم و هرچی میدونه بهم بگه و اگه کسی سوالی داره یا میخواد بدونه بگه من وقتی برگشتم رفتم پیشش باهاش حرفیدم ازش بپرسم بیام اینجا بهتون بگم البته الان هم آقا بهزاد اونجاست و خدایی دمش گرم با اینکه رفته ولی تا جایی که میتونه کمک میکنه و اطلاعاتشو در اختیار بچه ها میزاره (اینم برمیگرده به مرامش) ولی چون این پسره چند ماه دانمارک بوده و برگشنه ممکنه چیزایی بدونه که بدردمون بخوره . منم اینجا میگم آقا بهزاد هم لطف کنه بخونه و ببینه چقدر از حرفاش درسته و چقدر شرایط عوض شده

Junior Member arsana61 آواتار ها

دوستان اگر کسی خارج از ایران توی پروسه گرین کارت هست یه لطفی بکنه و به این دوتا سوال جواب بده :

1- از زمان تماس با سفارت تا زمان تحویل مدارک چقدر طول کشید؟ 2- اگر موفق به دریافت نامه رسیدن مدارک به سایت مهاجرت شدید این تاریخ چقدر پس از روز تحویل مدارکتون بوده؟ مرسی.

Junior Member

دوستان اگه می تونید به این سوالات من هم پاسخ بدید:
    1- منظور سفارت از اینکه در ایمیلش دوبار مبلغ 41000 تومان برای تایید مدارک رو ذکر کرده چیه؟ ( یعنی فوق لیسانس باید 4 تا مدرک رو برای تایید حساب کند (2 تا ریز نمرات و 2 تا دانشنامه ) و واسه تاییدش 4رو ضربدر41000 کند و این کافیه ؟ یا اینکه علاوه بر مبلغ تایید ریزنمرات و دانشنامه ها ،برای تایید هریک از مدارک سابقه کاری ،هرکدام 41000 تومان دیگه هم باید پرداخت کنیم ؟؟؟
    2- برای یک متقاضی مجرد آیا 16 میلیون توی حساب باشد کافیه ؟
    3-اگر bank statement از بانکی دولتی مثل (ملی ،ملت یا مسکن ) باشد مشکلی نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC of Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nava_so نمایش پست ها
    دوستان من اخیرا مصاحبه داشتم در سفارت و به دلیل اینکه پول را نقد برده بودم سفارت تجدید جلسه شده ام ، به بنده گفتند که باید پول رو از طریق کسی که در خارج از کشور دارید بپردازید و به صورت آنلاین پرداخت کرده و از اون پرینت بگیرید و بیاورید. به دوستانی که اخیرا وقت مصاحبه داده اند در ایمیل سفارت این موضوع رو قید کرده اند ولی برای من که از 2 ماه پیش واسه مرداد وقت داده بودند توی ایمیل سفارت این موضوع رو ننوشته بودند واسه همین بنده تجدید جلسه شدم . اگر نقص مدرک هم داشته باشید و یا فرم gr1 رو کامل و صحیح پر نکرده باشید این هم می توند یکی از دلایل تجدید جلسه و به تاخیر افتادن کارشما باشد.
    از دوستان عزیز خواهشمندم همون طور که ما می آییم و تجربیات خودمون رو در طول طی شدن این پروسه می گوییم شما هم زحمت بکشید و اگر اطلاعات مفیدی دارید به دوستان اعلام کنید .
    مبارک باشه
    این مورد هم به هزینه هامون اضافه شد، چون اگه بخوایم پول رو از خارج از کشور پرداخت کنیم طبیعتاً باید پولش رو به قیمت ارز آزاد پرداخت کنیم و به همین سادگی هزینه های سفارت حدود 60 درصد گرون شده.
    مساله دیگه اینکه ممکنه خیلی از افراد کسی رو خارج از کشور نداشته باشن که پول رو براشون واریز کنه. تکلیف اینها چی میشه؟ بعلاوه با این وضعیتی که الان گرفتارش هستیم، انتقال پول به خارج از کشور برای شخص ثالث تقریباً غیر ممکن هست و ظاهراً سفارت این مسائل رو اصلاً در نظر نگرفته. کاش تعدادی از دوستانی که ایمیل تعیین وقت سفارت به دستشون رسیده و توی ایمیل ازشون خواسته شده که پول رو از طریق خارج از کشور پرداخت کنن، این سوالها رو از سفارت بپرسن بلکه به نتیجه ای برسیم.
    ویرایش توسط hiva_pwr : August 2nd, 2012 در ساعت 10:58 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr نمایش پست ها
    مبارک باشه
    این مورد هم به هزینه هامون اضافه شد، چون اگه بخوایم پول رو از خارج از کشور پرداخت کنیم طبیعتاً باید پولش رو به قیمت ارز آزاد پرداخت کنیم و به همین سادگی هزینه های سفارت حدود 60 درصد گرون شده.
    مساله دیگه اینکه ممکنه خیلی از افراد کسی رو خارج از کشور نداشته باشن که پول رو براشون واریز کنه. تکلیف اینها چی میشه؟ بعلاوه با این وضعیتی که الان گرفتارش هستیم، انتقال پول به خارج از کشور برای شخص ثالث تقریباً غیر ممکن هست و ظاهراً سفارت این مسائل رو اصلاً در نظر نگرفته. کاش تعدادی از دوستانی که ایمیل تعیین وقت سفارت به دستشون رسیده و توی ایمیل ازشون خواسته شده که پول رو از طریق خارج از کشور پرداخت کنن، این سوالها رو از سفارت بپرسن بلکه به نتیجه ای برسیم.
    درتاپیک مربوط به پرداخت tuition fee دانشگاههای خارج از کشور و همچنین در تاپیک مربوط به پرداخت هزینه تافل توی همین فروم نگاه کنید ، دوستانی که در اون تاپیکها فعال هستند نوشته اند که چطور می شود پول رو به خارج از کشور پرداخت کرد ، یکی از بستگان که در بانک پارسیان ،سپرده داشت می گفت که از طریق این بانک کسانی که سپرده دارند می توانند برای خارج از کشور پول پرداخت کنند .. در بخش مربوط به تافل ibt در تاپیک مربوط به خرید و فروش ووچر ،دوستان ،خرید وفروش اعتبارشان در ویزاکارت یا مسترکارت را انجام می دهند و چون این پرداخت ما هم برای خارج از کشور هستش از اون طریق هم می تونید پرداخت کنید.
    البته همون دوستان در تاپیکهایی که اسم بردم هم به تازگی برای پرداخت هزینه ثبت نام در دانشگاههای خارج با مشکلات زیادی مواجه شده اند. اما اینها مواردی بود که من به ذهنم رسید به دوستان بگم.
    امیدوارم تونسته باشم دوستان رو راهنمایی کنم.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr نمایش پست ها
    مبارک باشه
    البته یه راه دیگه هم هست که شما میتونید برید مستر کارت بخرید (شرکتهای مختلفی توی ایران اینکارو میکنن) ولی باید دلار رو به قیمت آزاد بخرید. چون کارتی که میگیرد برای خارج از کشوره دیگه نیازی نیست کسی رو پیدا کنید تا براتون پرداخت کنه. خودتون میتونید با کارتتون از طریق نت پرداخت کنید. ولی هزینش تقریبا 2برابر میشه که این به ضرر خیلی از بچه هاست
    به گفته یکی از بچه ها هم میتونید برید تو فرومهای دیگه ببینید کسی پیدا میشه با کارتش براتون پول بحساب بریزه؟ ولی امید نداشته باشید که اونا پولشو به دلار دولتی حساب کنن. ولی بعضی ها هم هستن که کارتشونو میفروشن اونم به یه قیمت توافقی (توی کارت میتونه مقدار های متفاوتی پول باشه و تاریخ انقضای کارت هم باید براتون مهم باشه). منتهی حواستون باشه که چون روی کارت هم رمز سه رقمی وجود داره هرکی که کارتو نداشته باشه ولی اون شمارشو بدونه میتونه از حسابتون برداشت کنه (با وجود اینکه کارت دست شماست) بدون اینکه خودتون متوجه بشید یادم نیست که میشد رمز کارتو عوض کرد یا نه؟
    ولی بازم اگه راهی پیدا کردید بیاید بگید تا بچه های دیگه هم استفاده کنن. اگر هم سوال داشتید بپرسید شاید بچه ها بتونن کمکتون کنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gorgomish نمایش پست ها
    البته یه راه دیگه هم هست که شما میتونید برید مستر کارت بخرید (شرکتهای مختلفی توی ایران اینکارو میکنن) ولی باید دلار رو به قیمت آزاد بخرید. چون کارتی که میگیرد برای خارج از کشوره دیگه نیازی نیست کسی رو پیدا کنید تا براتون پرداخت کنه. خودتون میتونید با کارتتون از طریق نت پرداخت کنید. ولی هزینش تقریبا 2برابر میشه که این به ضرر خیلی از بچه هاست
    به گفته یکی از بچه ها هم میتونید برید تو فرومهای دیگه ببینید کسی پیدا میشه با کارتش براتون پول بحساب بریزه؟ ولی امید نداشته باشید که اونا پولشو به دلار دولتی حساب کنن. ولی بعضی ها هم هستن که کارتشونو میفروشن اونم به یه قیمت توافقی (توی کارت میتونه مقدار های متفاوتی پول باشه و تاریخ انقضای کارت هم باید براتون مهم باشه). منتهی حواستون باشه که چون روی کارت هم رمز سه رقمی وجود داره هرکی که کارتو نداشته باشه ولی اون شمارشو بدونه میتونه از حسابتون برداشت کنه (با وجود اینکه کارت دست شماست) بدون اینکه خودتون متوجه بشید یادم نیست که میشد رمز کارتو عوض کرد یا نه؟
    ولی بازم اگه راهی پیدا کردید بیاید بگید تا بچه های دیگه هم استفاده کنن. اگر هم سوال داشتید بپرسید شاید بچه ها بتونن کمکتون کنن
    با سلام
    تا اونجایی که من می دونم از این کارتها نمی تونید استفاده کنید، چون در صورت پرداخت با credit card باید حتما شماره حساب و نام صاحب حساب رو در بخش 2 application form پر کنید.
    تنها راه حل پیدا کردن فردی در خارج از ایرانه که بتونید از کارت اعتباری ایشون استفاده کنید.در غیر این صورت به مشکل بر می خورید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima5717 نمایش پست ها
    با سلام
    تا اونجایی که من می دونم از این کارتها نمی تونید استفاده کنید، چون در صورت پرداخت با credit card باید حتما شماره حساب و نام صاحب حساب رو در بخش 2 application form پر کنید.
    تنها راه حل پیدا کردن فردی در خارج از ایرانه که بتونید از کارت اعتباری ایشون استفاده کنید.در غیر این صورت به مشکل بر می خورید.
    نخیر. تازگیها مستر کارتهایی که بعضی از شرکتهای خصوصی صادر میکنن و من قبلا هم گفتم به اسم خود شخص صادر میشه. میتونید توی نت هم این موضوع رو ببینید. برای همین هم میگن باید کپی پاسپورتتونو بدی که اسمتونو بصورتی که توی پاستون هست روی کارتتون بزنن اصلا تنها مزیتی که داره همینه وگرنه دیگه چه کاریه که بری دلار آراد بخری یا بخوای مبلغی در حدود 200 هزار تومان برای صدور کارت بدی؟ و این پولت هم دیگه برگشتی نداره. شما میتونید خودتون کارت بگیرید و اسم خودتونم در Application form 2 بنویسید ولی هزینش زیاده چون دلار رو به قیمت روز صادر میکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gorgomish نمایش پست ها
    نخیر. تازگیها مستر کارتهایی که بعضی از شرکتهای خصوصی صادر میکنن و من قبلا هم گفتم به اسم خود شخص صادر میشه. میتونید توی نت هم این موضوع رو ببینید. برای همین هم میگن باید کپی پاسپورتتونو بدی که اسمتونو بصورتی که توی پاستون هست روی کارتتون بزنن اصلا تنها مزیتی که داره همینه وگرنه دیگه چه کاریه که بری دلار آراد بخری یا بخوای مبلغی در حدود 200 هزار تومان برای صدور کارت بدی؟ و این پولت هم دیگه برگشتی نداره. شما میتونید خودتون کارت بگیرید و اسم خودتونم در Application form 2 بنویسید ولی هزینش زیاده چون دلار رو به قیمت روز صادر میکنن

دوست عزیز
    من مطمینم که باید نام بانک ، شماره حساب و نام صاحب حساب نوشته بشه
    چون امکان بازگشت پول هست(نمونه اش یکی از دوستانم هست که در ترکیه تحصیل کرده)
    از طرفی هم خانم خادم پور خودشون تاکید کردند که موارد فوق در صورت پرداخت با credit card باید حتما پر بشن، در غیر این صورت فرم ناقص هست ، حالا چه پول رو برگردونند چه بر نگردونند.
    اما این master card هایی که شما می فرمایید این امکان رو برای افرادی که اونها رو با قیمتهای نجومی تهیه می کنند، فراهم نمی کنند!
    لطفا با لحنی ملایم تر اطلاعات ارزشمندتونو در اختیار همه بگذارید.

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)