صفحه 636 از 638 نخستنخست ... 136536586626627628629630631632633634635636637638 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,351 تا 6,360 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member arsana61 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک (مسائل کلی - پست اول خوانده شود)

متافانه هنوز استاتوس من عوض نشده ، من 22 اگوست مدارکم رو دادم ، یک ماه پیش هم سی پی ار نامبر همسرم رو خواستن ازمون ! ولی هنوز نه تغییری تو استاسوس:هست نه اداره مهاجرت کاری میکنه ، خیلی زمان زیادی برده ، ویزای همسرم ، چهار ماهه اومد !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hastieli نمایش پست ها
    If you are granted a residence permit, it can only be valid up to three months before your national passport expires, or six months before other types of travel documents expire. If you receive a new passport while your application is being processed, you will be asked to submit photocopies of all pages of the new passport.
    این رو از فرم جی ار 1 اینجا گذاشتم واضح گفته که اعتبار ویزای شما 3 ماه قبل از انقضای پاسپورت شما خواهد بود
    پس:
    اگه هنوز وارد پروسه نشدید بهتره پاسو عوض کنید
    اگه فرستادید مدارکو... و بعد پاسو عوض کردید... همونطور که در جمله دوم گفته باید کپی صفحات پاس جدیدو براشون بفرستید

اینکه گفتید کاری نمیشه کرد نه اینطور نیست بلکه میتونین بعدا دوباره درخواست تمدید کنین .
    بسیار ممنون از توجه شما دوست عزیز.
    نکته این است که من نمی فهمم چرا عوض کردن پاس بهتر است؟ چه الان چه بعدا خب چه فرقی می کند؟ وقتی امکانش هست که از طریق سفارت ایران در دانمارک پاس را عوض کرد و ادامه ویزا را در آن چسباند خب چرا باید از الان خودم را درگیر فرستادن کپی پاس جدید کنم که بلکه اداره مهاجرت را هم گیج کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط banika نمایش پست ها
    نکته این است که من نمی فهمم چرا عوض کردن پاس بهتر است؟ چه الان چه بعدا خب چه فرقی می کند؟ وقتی امکانش هست که از طریق سفارت ایران در دانمارک پاس را عوض کرد و ادامه ویزا را در آن چسباند خب چرا باید از الان خودم را درگیر فرستادن کپی پاس جدید کنم که بلکه اداره مهاجرت را هم گیج کند.
    سلام
    دوستان کاملا درست میگن بهتر است که پاستون رو عوض کنید اگه قانع نشدید بهتره زنگ بزنید سفارت بهتون توضیح بدن دوباره ولی عوض کردن پاس خیلی کار سختی نیست که در مورد ش اینقدر سختگیری میکنید شما مراجعه کنید اداره گذرنامه توی خیابان گذرنامه و درخواست پاس جدید رو بدید و بگید برای ویزا گرفتن عجله دارید یه فرمی پر میکنید 4 روزه پاستون میفرستن در خونه . من خودم هم همین کار رو کردم و پاسم 4 روزه اومد .
    موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran

ویزا و اقامت دو چیز جدا هست.
    شما اگه پاسپورتتون مثلا اگه تا اول ژانویه 2016 اعتبار داشته باشه، و همین آخر ژانویه 2014 جوابتون بیاد، اداره مهاجرت دانمارک بهتون تا سه ماه قبل از انقضای پاسپورتی که ارائه کرده بودین اقامت میده. یعنی تا اول اکتبر 2016. یعنی به شما یک سال و هشت ماه اقامت میده. یعنی روی اون کارت قرمز رنگی که کارت اقامت دانمارک هست نوشته شده اعتبار اون تا اول اکتبر 2016 هست. مهم هم نیست که تا اول اکتبر 2016 صد بار پاسپورتتون رو عوض بکنین. اون کارت توی پاسپورت نمی چسبه و یک کارت اقامت جداست. شما هر وقت بخواین مسافرت کنین اون پاسپورت و اون کارت قرمز رو ارائه میدین. شما ممکنه صد بار پاسپورتتون رو عوض کنین ولی کارت اقامتتون الان تا اول اکتبر 2016 اعتبار خواهد داشت.
    ولی از اونجایی که حق شما اقامت سه ساله بوده، شما می تونین دو ماه قبل از تاریخ انقضای کارت اقامتتون درخواست تمدیدش رو بکنین. اما زودتر نمیشه. یعنی شما می تونین اول آگوست 2016 درخواست بدین که اون یک سال و چهار ماه باقیمونده رو براتون اضافه کنن و کارت جدید صادر کنن. مشکلی که پیش میاد اینه که به نرخ امروز باید 2975 کرون پول بدین. اینهایی که تا الان گفتم هیچ ربطی به سفارت نداره. اینها قوانین اداره مهاجرت دانمارکه.

اما اداره مهاجرت دانمارک تا وقتی سی پی آر نگیرین، کارت اقامت رو صادر نمی کنه. دفعه اول هم که شما می خواین برین دانمارک هنوز کارت ندارین. جدا از این یک زمانی هم طول می کشه که کارتتون صادر بشه. به همین دلیل اداره مهاجرت دانمارک یک نامه به سفارت می زنه و درخواست می کنه که برای شما ویزای شش ماهه صادر بشه که برای ورود دفعه اول شما و همچنین مدت زمانی که طول می کشه کارتتون صادر بشه، مدارک قابل قبول مسافرتی برای تردد (ورود به دانمارک) داشته باشین. اینجا مهم نیست که پاسپورتتون چی باشه. سفارت اون ویزای شش ماهه رو تو هر پاسپورتی می زنه.

واسه اینکه خرج اضافه و دردسر اپلای مجدد برای تمدید کارت اقامت ایجاد نشه (یعنی 3000 کرون اضافه و اگر متاهل باشین 6000 و اگر بچه دار باشین به همین ترتیب بیشتر)، بهتره که پاسپورتتون زمان کافی داشته باشه. واسه همین اگر دو سه ماه قبل از مصاحبه پاسپورت جدید درخواست بدین و یا در همون مراحل اولیه پاسپورت جدید بگیرین و کپی شو برای قسمت گرین کارت ایمیل کنین و شماره پرونده رو تو سابجکت ایمیل بنویسین، این تغییر رو اعمال می کنن و از همون اول به شما اقامت سه ساله می دن.

Junior Member

سلام دوست عزیز ما هم با همون شرکت پرداخت کردیم
    از همه دوستانی که پاسخ سریع و مفید داده بودن متشکرم
    راستش تو ایمیل از من پرسیده بودن مایل هستید با همسرتون بیاید؟ من هم قبول کردم. بعدش در ایمیل بعدی که وقت دادن ذکر کردن با ایشون بیاین. هنوز هم نمیدونیم چطور.!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi6881 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کاملا درست میگن بهتر است که پاستون رو عوض کنید اگه قانع نشدید بهتره زنگ بزنید سفارت بهتون توضیح بدن دوباره ولی عوض کردن پاس خیلی کار سختی نیست که در مورد ش اینقدر سختگیری میکنید شما مراجعه کنید اداره گذرنامه توی خیابان گذرنامه و درخواست پاس جدید رو بدید و بگید برای ویزا گرفتن عجله دارید یه فرمی پر میکنید 4 روزه پاستون میفرستن در خونه . من خودم هم همین کار رو کردم و پاسم 4 روزه اومد .
    موفق باشید
    دوست عزیز من هم 2 ماه بعد تحویل مدارک پاسمو عوض کردم و کپی صفحات رو مستقیم به دانمارک ایمیل کردم بعد زنگ زدم گفتن رسیده ... همین....
    سفارت هم گفت اگه دانمارک فرستادین اینجا نیاز نیست بیارین .. به همین سادگی گیج نمیشن عادیه براشون به هر حال بهتر از اینه که بعد از رفتن به دانمارک که _مشکلات کم نیست _مدتی درگیر این مسئله بشید. فقط اگه میخواید پاسو عوض کنید زودتر این کارو بکنید تا مثل یکی از دوستان نشه که از اون طرف ویزا صادر شد از اینور پاسشو عوض کرده هنوز نفرستاده بود! موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    واسه اینکه خرج اضافه و دردسر اپلای مجدد برای تمدید کارت اقامت ایجاد نشه (یعنی 3000 کرون اضافه و اگر متاهل باشین 6000 و اگر بچه دار باشین به همین ترتیب بیشتر)، بهتره که پاسپورتتون زمان کافی داشته باشه. واسه همین اگر دو سه ماه قبل از مصاحبه پاسپورت جدید درخواست بدین و یا در همون مراحل اولیه پاسپورت جدید بگیرین و کپی شو برای قسمت گرین کارت ایمیل کنین و شماره پرونده رو تو سابجکت ایمیل بنویسین، این تغییر رو اعمال می کنن و از همون اول به شما اقامت سه ساله می دن.
    ممنون بهزاد خان. حالا اگه ویزای شش ماهه صادر شده و توی پاس خورده باشه دیگه نمیشه کاری کرد؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط DKNY نمایش پست ها
    ممنون بهزاد خان. حالا اگه ویزای شش ماهه صادر شده و توی پاس خورده باشه دیگه نمیشه کاری کرد؟
    وقتی ویزای شش ماهه خورده، یعنی اقامت شما هم already صادر شده. باید توی دانمارک، دو ماه قبل از انقضای اقامت، درخواست تمدید کرد.

با عرض سلام
    دوستان جواب ویزای منم اومد دیروز فقط ایمیلی که از سفارت اومده گفتن برای دریافت ویزا 24 Jan باید مراجعه کنم اما من زنگ میزنم سفارت ساعت کاری اعلام میکنه به صورت سخنگو میگه جمعه سفارت تعطیل است؟
    لطفا در مورد بیمه هم میشه راهنمایی کنید؟

Junior Member dri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    ویزا و اقامت دو چیز جدا هست.
    شما اگه پاسپورتتون مثلا اگه تا اول ژانویه 2016 اعتبار داشته باشه، و همین آخر ژانویه 2014 جوابتون بیاد، اداره مهاجرت دانمارک بهتون تا سه ماه قبل از انقضای پاسپورتی که ارائه کرده بودین اقامت میده. یعنی تا اول اکتبر 2016. یعنی به شما یک سال و هشت ماه اقامت میده. یعنی روی اون کارت قرمز رنگی که کارت اقامت دانمارک هست نوشته شده اعتبار اون تا اول اکتبر 2016 هست. مهم هم نیست که تا اول اکتبر 2016 صد بار پاسپورتتون رو عوض بکنین. اون کارت توی پاسپورت نمی چسبه و یک کارت اقامت جداست. شما هر وقت بخواین مسافرت کنین اون پاسپورت و اون کارت قرمز رو ارائه میدین. شما ممکنه صد بار پاسپورتتون رو عوض کنین ولی کارت اقامتتون الان تا اول اکتبر 2016 اعتبار خواهد داشت.
    ولی از اونجایی که حق شما اقامت سه ساله بوده، شما می تونین دو ماه قبل از تاریخ انقضای کارت اقامتتون درخواست تمدیدش رو بکنین. اما زودتر نمیشه. یعنی شما می تونین اول آگوست 2016 درخواست بدین که اون یک سال و چهار ماه باقیمونده رو براتون اضافه کنن و کارت جدید صادر کنن. مشکلی که پیش میاد اینه که به نرخ امروز باید 2975 کرون پول بدین. اینهایی که تا الان گفتم هیچ ربطی به سفارت نداره. اینها قوانین اداره مهاجرت دانمارکه.

اما اداره مهاجرت دانمارک تا وقتی سی پی آر نگیرین، کارت اقامت رو صادر نمی کنه. دفعه اول هم که شما می خواین برین دانمارک هنوز کارت ندارین. جدا از این یک زمانی هم طول می کشه که کارتتون صادر بشه. به همین دلیل اداره مهاجرت دانمارک یک نامه به سفارت می زنه و درخواست می کنه که برای شما ویزای شش ماهه صادر بشه که برای ورود دفعه اول شما و همچنین مدت زمانی که طول می کشه کارتتون صادر بشه، مدارک قابل قبول مسافرتی برای تردد (ورود به دانمارک) داشته باشین. اینجا مهم نیست که پاسپورتتون چی باشه. سفارت اون ویزای شش ماهه رو تو هر پاسپورتی می زنه.

سلام .ببخشید شاید سوالم تکراری باشه.
    من مهر ماه مدارکم را تحویل دادم. اون موقع پاسپورتم 3 سال و 3 ماه وقت داشت و اداره گذرنامه حاضر به تعویض پاسم نشد(گفتند باید زیر سه سال اعتبار داشته باشه). از سفارت هم که سوال کردم گفتند که چون روزی که مدارک را تحویل می دهم بیشتر از سه سال اعتبار داره اگر در دریافت ویزا تاخیر پیش بیاید چون مشکل از سمت آن ها بوده راه حل بهم می دهند. حالا 4 ماه گذشته و پاسپورتم 2 سال و 11 ماه اعتبار داره. زنگ زدم سفارت گفتند که باید صبر کنم ویزام بیاید و بعد از مسئول مربوطه سوال کنم.
    حالا اگر پاسپورتم را عوض کنم می ترسم ویزام تو این مدت بیاید.
    به نظرتون وقتی ویزام بیاید می تونم پاسپورتم را تمدید کنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)