صفحه 73 از 638 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283123173573 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط talizadeh نمایش پست ها
    سلام.
    من ساکن ایتالیا هستم ( دانشجوی دکترا). می خوام برا گرین کارد اقدام کنم ولی چند تا نکته برام مبهمه هنوز. اگه کسی بتونه حواب بده ممنون می شم.
    1. در مورد سا‍بورت مالی - با توجه به اینکه من متاهل هستم باید به ازا هر ماه
    DKK 6,472 در حسابم داشته باشم یا اینکه DKK 5,367*2 ؟
    2. همسرم هم باید فرم برکنه و با هم بفرستیم یا اینکه می تونیم منتظر برمونیم تا من بذیرش بکیرم و بعدا برا همسرم اقدام کنم؟
    ممنون میشم اگه کسی حواب بده.
    1- شما باید 5367*2*12 یعنی 128808 کرون دانمارک (حدود 17500 یورو) تو حسابتون باشه.
    2- تا قبل از اینکه مجبور شین بیاین ایران، وقت بگیرین از سفارت دانمارک تو ایتالیا. چون غیر از ایران، بقیه سفارتها وقت همراه هم میدن. یعنی مدارک خودتون و همسرتون رو با هم ببرین تحویل بدین. فقط تنها مشکل اینه که تا موقعی که دکتراتون رو نگیرین، امتیازش رو نمیگیرین و فوق لیسانس محسوب میشین.

Junior Member

درود بر دوستان
    آیا نامه بانک باید حتما معادل کرون DDK باشه و یا دلار یا یورو معادل بیان بشه کافیه- چون من به بانک ها که مراجعه می کنم میگن به دلار یا یورو میدن ولی کرون دانمارک رو معادل نمی دن. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ABSDMHD نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    آیا نامه بانک باید حتما معادل کرون DDK باشه و یا دلار یا یورو معادل بیان بشه کافیه- چون من به بانک ها که مراجعه می کنم میگن به دلار یا یورو میدن ولی کرون دانمارک رو معادل نمی دن. ممنون
    بانک ملی مقدار مانده حساب رو به ریال میده، ولی زیرش نرخ برابری ریال و کرون دانمارک (یا هر چیز دیگه ای) رو میزنه.
    اگر بانک شما هیچ جوری نمیده، به یورو بگیرین. چون دلار به کرون دانمارک همیشه خیلی نوسان داره. ولی یورو و کرون دانمارک خیلی نسبت هم خیلی تغییر ندارن.

Junior Member

باسلام
    من و همسرم داریم میریم ترکیه برای اقامت و میخواستم برای دانمارک هم اقدام کنم با توجه به اینکه سابقه کارم از ایران می باشد، آیا می توانم از ترکیه اقدام کنم؟

بله می تونید. نگران نباشید!
    نقل قول نوشته اصلی توسط shberenji نمایش پست ها
    باسلام
    من و همسرم داریم میریم ترکیه برای اقامت و میخواستم برای دانمارک هم اقدام کنم با توجه به اینکه سابقه کارم از ایران می باشد، آیا می توانم از ترکیه اقدام کنم؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان، من دو تا سوال داشتم:
    1. نمی دونم قبلا کسی این سوالو پرسیده یا نه؟ فرم GR1 رو باید پرینت بگیریم دستی پر کنیم یا اینکه تو خود فایل pdf تایپ کنیم؟ چون فایل pdf قابل edit نیست!!
    2.اینکه من برای مدرک فوقم گواهی تأیید مدرک تحصیلی رو گرفتم اما برای لیسانس که رفتم دانشگاه، آموزش تعطیل بود و تا تاریخ تحویل مدارک من هم باز نمی شه!! حالا آیا بازم لازم که حتما لیسانسم هم گواهی تأیید بگیرم؟!

پیشاپیش از همه دوستان ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_qb نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان، من دو تا سوال داشتم:
    1. نمی دونم قبلا کسی این سوالو پرسیده یا نه؟ فرم GR1 رو باید پرینت بگیریم دستی پر کنیم یا اینکه تو خود فایل pdf تایپ کنیم؟ چون فایل pdf قابل edit نیست!!
    2.اینکه من برای مدرک فوقم گواهی تأیید مدرک تحصیلی رو گرفتم اما برای لیسانس که رفتم دانشگاه، آموزش تعطیل بود و تا تاریخ تحویل مدارک من هم باز نمی شه!! حالا آیا بازم لازم که حتما لیسانسم هم گواهی تأیید بگیرم؟!
    پیشاپیش از همه دوستان ممنون
    1- فرقی نداره. البته تایپ کردن تو pdf با typewriter که تو adobe acrobat داره به راحتی امکانپذیره و من و دوستام بارها برای فرمهای مختلف اینکار رو کردیم و ربطی به قابل ادیت بودن یا نبودن فایل نداره. برای اینکار باید به منوی tools در Adobe Acrobat برین و typewriter رو انتخاب کنین. فقط ترجیحا با فونتی با شکل و رنگ مناسب (مثلا آبی) تایپ کنین که بعد از پرینت فرمتون قابل خوندن باشه. همه حروف هم باید Capital باشه.
    2- نظری ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-آزاد

درود بر دوستان.همه این 93 صفحه رو بررسی کردم ولی هیچ مورد مشابه خودم ندیدم. .من فوق لیسانس مکانیک هستم.قصد دارم در ایران دکترا رو بخونم و در این مدت یک رزومه خیلی خوب هم آماده میکنم.پرسشم اینه که بعد از اتمام دکترا میتونم به پیدا کردن کار مناسب بدون اما و اگر در دانمارک امیدوار باشم؟.منظورم از کار مناسب قطعا با حقوق مکفی و متناسب با رشته تحصیلیمه و گر نه من همین الان هم کارهایی به مراتب بهتر و سطح بالاتر از ظرفشویی و تمیز کردن ساختمان که دوستان در کامنتها گفتن میتونم در ایران اسلامی!پیدا کنم.با سپاس بسیار

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman_mech نمایش پست ها
    درود بر دوستان.همه این 93 صفحه رو بررسی کردم ولی هیچ مورد مشابه خودم ندیدم. .من فوق لیسانس مکانیک هستم.قصد دارم در ایران دکترا رو بخونم و در این مدت یک رزومه خیلی خوب هم آماده میکنم.پرسشم اینه که بعد از اتمام دکترا میتونم به پیدا کردن کار مناسب بدون اما و اگر در دانمارک امیدوار باشم؟.منظورم از کار مناسب قطعا با حقوق مکفی و متناسب با رشته تحصیلیمه و گر نه من همین الان هم کارهایی به مراتب بهتر و سطح بالاتر از ظرفشویی و تمیز کردن ساختمان که دوستان در کامنتها گفتن میتونم در ایران اسلامی!پیدا کنم.با سپاس بسیار
    سلام. پیدا کردن کار از راه دور در دانمارک یا هر جای دیگه، غیرممکن نیست ولی خیلی سخته.
    اگر شما پیشنهاد کاری از دانمارک داشته باشین تنها در یکی از دو حالت زیر میتونین ویزای دانمارک بگیرین:
    1- رشته شما در پوزیتیو لیست باشد (الان هست ولی ممکنه چند سال دیگه که شما میخواین اپلای کنین نباشه)
    2- حقوقی که برای شما در نظر گرفتن از یک حدی بیشتر باشه ( 375 هزار کرون در سال یا ماهی 31250 کرون)
    یعنی اگر شما پیشنهادی برای کار در رشته مهندسی شیمی داشته باشین که حقوقش 20 هزار کرونه بهتون ویزا نمیدن. چون نه پوزیتیو لیسته و نه حقوقش خیلی بالاست.

در ضمن اگر در ایران کار ظرفشویی پیدا کردین که ساعتی 35 هزار تومان بهتون بدن، بهداشت رایگان و حقوق بیکاری و کمک هزینه مسکن (که تو ایران هم البته هست، ماهی 10 هزار تومان!) خیلی خوبه.
    ولی جدا از این 2 تا دلیل داره که اینجا با مدرک فوق و دکترا هم میان ظرفشویی.
    1- اینجا کار ظرفشویی یا تمیز کردن منازل مثل ایران سطح پایین نیست. اصولا خیلی این سطح بندی معنی نداره.
    2- اون کسی که تو ایران مثلا کار نظافت منزل میکنه و درآمدش مثلا ماهی 500 هزار تومانه، ممکنه مجبور شه در عرض یک ماه، دو برابر برای مرغی که هفته پیش خریده بود پول بده، ولی کسی که اینجا نظافت منزل میکنه، میتونه برنامه ریزی کنه که مثلا سال دیگه تابستون بره مسافرت و نه ارزش پولش افت میکنه، نه اجاره ش سوبله میشه، نه ترس از جنگ داره و خیلی چیزهای دیگه (گرچه خیلی چیزها رو هم متقابلا از دست میده).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics - University of Genoa

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    1- شما باید 5367*2*12 یعنی 128808 کرون دانمارک (حدود 17500 یورو) تو حسابتون باشه.
    2- تا قبل از اینکه مجبور شین بیاین ایران، وقت بگیرین از سفارت دانمارک تو ایتالیا. چون غیر از ایران، بقیه سفارتها وقت همراه هم میدن. یعنی مدارک خودتون و همسرتون رو با هم ببرین تحویل بدین. فقط تنها مشکل اینه که تا موقعی که دکتراتون رو نگیرین، امتیازش رو نمیگیرین و فوق لیسانس محسوب میشین.
    سلام.
    خیلی ممنون بابت راهنماییتون.
    فقط موردی که در مورد دانمارک هست و یکی از دوستانم که ۴-۵ سال ساکن اونجا بوده می گفت اینه که بیدا کردن کار خیلی راحت نیست و ممکنه که ماهها طول بکشه. آب و هوا هم خیلی تعریف نداره و اکثر روزهای سال ابری و بارانی و کلا دلگیره. در ضمن دانمارک جز کشورهایی هست که شهروندی دوگانه همزمان رو قبول نمی کنه و اگه روزی ادم بخواد شهروندی دانمارک رو بگیره باید قید ایران رو بزنه.
    من که فعلا تصمیم گرفتم روی گزینه های متمرکز بشم.
    بازم ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)