صفحه 75 از 638 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485125175575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

لطفا با تجربه‌ها راهنمایی کنند.
    دوستان با توجه به مشکل پرداخت هزینه ها که ظاهرا سفارت دانمارک دیگر ریال دریافت نمی‌کند. لطفا اطلاعات و تجربیات خود را برای استفاده از مسترکارت‌های ارایه شده در سایت زرین کیش به آدرس :cci.creditcardiran.com بفرمایید. مشکل من دو موضوع است:1-اعتبار این کارتها 2-قابل استفاده بودن آنها برای اقدام برای گرین کارت دانمارک.
    (با توجه به اینکه به من در آذرماه نوبت داده شده، فکر می‌کنم فرصت کافی برای خرید این نوع کارت دارم. بی شک این کارتها به نرخ ارز آزاد به اضافه هزینه صدور کارت ارایه می‌شود. ولی دیگر مشکل پیدا کردن یک نفر در خارج کشور که همکاری کند را نخواهم داشت!.)

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    لطفا با تجربه‌ها راهنمایی کنند.
    دوستان با توجه به مشکل پرداخت هزینه ها که ظاهرا سفارت دانمارک دیگر ریال دریافت نمی‌کند. لطفا اطلاعات و تجربیات خود را برای استفاده از مسترکارت‌های ارایه شده در سایت زرین کیش به آدرس :cci.creditcardiran.com بفرمایید. مشکل من دو موضوع است:1-اعتبار این کارتها 2-قابل استفاده بودن آنها برای اقدام برای گرین کارت دانمارک.
    (با توجه به اینکه به من در آذرماه نوبت داده شده، فکر می‌کنم فرصت کافی برای خرید این نوع کارت دارم. بی شک این کارتها به نرخ ارز آزاد به اضافه هزینه صدور کارت ارایه می‌شود. ولی دیگر مشکل پیدا کردن یک نفر در خارج کشور که همکاری کند را نخواهم داشت!.)
    چرا از بانکهای داخلی اقدام نمیکنید مثل پاسارگاد و پارسیان. البته الان نمی دونم نیدن یا نه ولی قبلا راحت می شد گرفت. الان فکر کنم با تاچیکستان کار میکنن. سوال کنید. حتی با وجود ارز ازاد بازم به نفعتونه ، هربار مجبور نیستین هزینه اضافه بدین و منت این و اونو بکشین. در ضمن یه بخش داره که برای دیفانده توی فرم gr1 که وقتی پر میکنید میگین اگه قرار شد ریفاند شه کجا بریزن .اگه کارت داشته باشین میگین بریزن به حساب خودتون. بنظر من اگه از بانکهای خودمون بتونین بگیرین بهتره . با شرکت تجارت الکترونیک هم می تونید تماس بگیرید بپرسین شمارشو ندارم الان از یکی از شعبه های پارسیان یا پاسارگاد بپرسن.
    پیروز وشادکام باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    درود

دوستانی که تمایل دارن به ما در تهیه ی بخش سوالات متداول برای تاپیک گرین کارت سه ساله ی دانمارک کمک کنن لطفا با من از طریق پیام خصوصی تماس بگیرن

ممنونم
    je suis pres. I am at your service.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir101 نمایش پست ها
    لطفا راهنمایی کنید :

1) مدارک تحصیلی یعنی فقط لیسانس و فوق لیسانس یا پیش دانشگاهی و متوسطه رو هم باید ترجمه و تایید کنیم ؟!
    2) از زمان تحویل مدارک به سفارت تا دریافت ویزا دقیقا چقدر طول میکشه ؟! اگر کسی هست ویزا گرفته میشه جواب بده !؟ خیلی مهمه برام ....!

۱) فقط لیسانس و فوق لیسانس
    ۲) نمی دونم . حدس میزنم با روش پرداخت انلاین سریعتر بشه .مخصوصا اگه تو پوزتیو لیست باشین(نظر شخصی)

نقل قول نوشته اصلی توسط marymary نمایش پست ها
    ۱) فقط لیسانس و فوق لیسانس
    ۲) نمی دونم . حدس میزنم با روش پرداخت انلاین سریعتر بشه .مخصوصا اگه تو پوزتیو لیست باشین(نظر شخصی)
    متشکرم.
    البته کلا دارم این چند وقت هی اخبار منفی در مورد دانمارک می شنوم که امیدوارم درست نباشه ....!

متشکرم خیلی زیاد
    فقط شاید منظورم رو خوب نرسوندم ... حالا خودم که هیچی میخوام برم کار پیدا کنم اما مثلا همسرم اگه با من بیاد اونم نمیتونه درس بخونه ؟!
    در ضمن میشه بگید مثلا اگه من پذیرش دکتری بگیرم و ویزام بشه تحصیلی اونوقت اقامت دائم رو باید بی خیال بشم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    amir101 عزیز
    هر دو سوال شما قبلا پاسخ داده شده است.

1- زمان اخذ ویزا
    در مورد زمان گرفتن، برای من 9 ماه و دو هفته (اردیبهشت تا بهمن 90)، برای دوستم 8 ماه و دو هفته (خرداد تا دی 90)، برای یکی دیگه از بچه ها از فروردین 90 تا اردیبهشت 91 (حدود یک سال و دو ماه).
    برای همین زمان دقیق نمیشه گفت. احتمالا در حال حاضر بیشتر از یک سال و کمتر از دو سال طول میکشه. موردهای زیادی هم هستن که میشه دونه دونه پرسید، ولی اصلا معلوم نیست. بستگی به تعداد درخواست کننده هم داره و هم اینکه برای هر کشوری هم محدودیتهایی میذارن. مثلا چون متقاضی بنگلادشی زیاده، اکثرا کارشون بالای دو سال طول می کشه. ولی برای ایران این مقدار کمتره.

دلیل طول کشیدن هم اینه پرونده شما میره تو صف قرار میگیره. با توجه به تعداد زیاد متقاضی و اینکه اداره مهاجرت دانمارک عجله خاصی نداره و سر فرصت بررسی میکنه، هی این زمان زیاد میشه. دوست من سال 2009 کارش 5 ماه طول کشید.

2- با این ویزا نمیشه درس خوند. برای درس خوندن باید ویزای تحصیلی بگیرین. تحصیلتون هم رایگان نمیشه. بستگی به دانشگاه فرق داره. در حدود سالی 100 هزار کرون میشه که برای دوره دو ساله فوق حدود 60 تا 70 میلیون تومان درمیاد. البته این به جز هزینه زندگیه.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir101 نمایش پست ها
    متشکرم خیلی زیاد
    فقط شاید منظورم رو خوب نرسوندم ... حالا خودم که هیچی میخوام برم کار پیدا کنم اما مثلا همسرم اگه با من بیاد اونم نمیتونه درس بخونه ؟!
    در ضمن میشه بگید مثلا اگه من پذیرش دکتری بگیرم و ویزام بشه تحصیلی اونوقت اقامت دائم رو باید بی خیال بشم ؟
    ایشون هم فقط اجازه کار داره. برای تحصیل، باید ویزای تحصیلی بگیره و دیگه ویزای همراه رو از دست میده. تحصیلش تو فوق هم رایگان نیست. ولی باز هم مشکلی ایجاد نمی کنه.

راجع به سوال دوم هم باید بگم اینقدر سخت نیست و نپیچونین. چون هزار جور دیگه هم میشه این سوال رو کرد. مثلا اگه همسرم درس بخونه، بعد تموم شه درسش، اون باید برگرده؟ اگر درس اون تموم نشه، ولی من کار پیدا نکنم، من باید برگردم؟ اگه اون درس بخونه من کار پیدا کنم، به اون هم تمدید ویزا میدن؟ و صد جور دیگه میشه سوال کرد.

اما همه اینها یک جواب داره. " همیشه مهم اینه که الان چه ویزایی دارین. " مثلا شما ویزای کاری داشتین، دانشگاه قبول میشین، ویزای تحصیلی بهتون میدن (دیگه ویزای کاری ندارین). پس شما هم میشین مثل همه دانشجوهای خارجی که تو دانمارک درس میخونن. فعلا قانونش اینه بعد از درس 6 ماه میتونن تو دانمارک بمونن و دنبال کار بگردن. اگر کار پیدا کنین، ویزای کاری بهتون میدن و میتونین بمونین وگرنه باید کشور رو ترک کنین. اگر کار پیدا کنین و زبانشون رو یاد بگیرین، طبق قانون فعلی بعد از 5 سال بهتون اقامت دائم میدن.

اگر تحصیل نکنین و ویزای کار داشته باشین و کار پیدا کنین، بعد از 5 سال بهتون با امتحان زبان، اقامت دائم میدن. بعد از اقامت دائم، از اکثر حقوق شهروندی برخوردار میشین و تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس هم برای شما و همسرتون رایگان میشه.

بنابراین همیشه برای اینکه جواب سوالتون رو پیدا کنین، باید از خودتون بپرسین: " من الان چه ویزایی دارم؟ " و همسرتون هم همیشه میتونه به عنوان همراه شما باشه و یا اینکه به صورت مستقل برای خودش ویزا بگیره.

امیدوارم جوابم کامل بوده باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marymary نمایش پست ها
    چرا از بانکهای داخلی اقدام نمیکنید مثل پاسارگاد و پارسیان. البته الان نمی دونم نیدن یا نه ولی قبلا راحت می شد گرفت. الان فکر کنم با تاچیکستان کار میکنن. سوال کنید. حتی با وجود ارز ازاد بازم به نفعتونه ، هربار مجبور نیستین هزینه اضافه بدین و منت این و اونو بکشین. در ضمن یه بخش داره که برای دیفانده توی فرم gr1 که وقتی پر میکنید میگین اگه قرار شد ریفاند شه کجا بریزن .اگه کارت داشته باشین میگین بریزن به حساب خودتون. بنظر من اگه از بانکهای خودمون بتونین بگیرین بهتره . با شرکت تجارت الکترونیک هم می تونید تماس بگیرید بپرسین شمارشو ندارم الان از یکی از شعبه های پارسیان یا پاسارگاد بپرسن.
    پیروز وشادکام باشید.
    سلام به دوستان عزیز.
    من از یکی از دوستانم در خارج در خواست کردم که با کردیت کارت هزینه اپلای رو برام پرداخت کنه و این کار 5 روز پیش انجام شده ولی هنوز تو سایت که کیس اردر رو وارد می کنم میگه مبلغ پرداخت نشده. کسی قبلاً با این مشکل برخورد کرده ؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط arshi نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز.
    من از یکی از دوستانم در خارج در خواست کردم که با کردیت کارت هزینه اپلای رو برام پرداخت کنه و این کار 5 روز پیش انجام شده ولی هنوز تو سایت که کیس اردر رو وارد می کنم میگه مبلغ پرداخت نشده. کسی قبلاً با این مشکل برخورد کرده ؟
    یک کمی طول میکشه. بسته به کشور و نوع کارت ممکنه ده روز هم طول بکشه. من برای پرونده همسرم که این کار رو از طریق دوستم تو سوئد انجام دادم، دقیقا 7 روز طول کشید.

خوشحالم از اینکه شما وقت صرف می کنید و به ملت جواب میدید و کمک میکنید.
    بسیار ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    ایشون هم فقط اجازه کار داره. برای تحصیل، باید ویزای تحصیلی بگیره و دیگه ویزای همراه رو از دست میده. تحصیلش تو فوق هم رایگان نیست. ولی باز هم مشکلی ایجاد نمی کنه.

راجع به سوال دوم هم باید بگم اینقدر سخت نیست و نپیچونین. چون هزار جور دیگه هم میشه این سوال رو کرد. مثلا اگه همسرم درس بخونه، بعد تموم شه درسش، اون باید برگرده؟ اگر درس اون تموم نشه، ولی من کار پیدا نکنم، من باید برگردم؟ اگه اون درس بخونه من کار پیدا کنم، به اون هم تمدید ویزا میدن؟ و صد جور دیگه میشه سوال کرد.

اما همه اینها یک جواب داره. " همیشه مهم اینه که الان چه ویزایی دارین. " مثلا شما ویزای کاری داشتین، دانشگاه قبول میشین، ویزای تحصیلی بهتون میدن (دیگه ویزای کاری ندارین). پس شما هم میشین مثل همه دانشجوهای خارجی که تو دانمارک درس میخونن. فعلا قانونش اینه بعد از درس 6 ماه میتونن تو دانمارک بمونن و دنبال کار بگردن. اگر کار پیدا کنین، ویزای کاری بهتون میدن و میتونین بمونین وگرنه باید کشور رو ترک کنین. اگر کار پیدا کنین و زبانشون رو یاد بگیرین، طبق قانون فعلی بعد از 5 سال بهتون اقامت دائم میدن.

اگر تحصیل نکنین و ویزای کار داشته باشین و کار پیدا کنین، بعد از 5 سال بهتون با امتحان زبان، اقامت دائم میدن. بعد از اقامت دائم، از اکثر حقوق شهروندی برخوردار میشین و تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس هم برای شما و همسرتون رایگان میشه.

بنابراین همیشه برای اینکه جواب سوالتون رو پیدا کنین، باید از خودتون بپرسین: " من الان چه ویزایی دارم؟ " و همسرتون هم همیشه میتونه به عنوان همراه شما باشه و یا اینکه به صورت مستقل برای خودش ویزا بگیره.

امیدوارم جوابم کامل بوده باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)