صفحه 79 از 638 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889129179579 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

ممنون از شما بهزاد شریف عزیز که جوابم رو دادی
    فقط چند سوال کوتاه دیگه :
    حقوق معمول در دانمارک چقدر هست ؟ یعنی این حدی که گفتی معمول هست یا خیلی زیاده ؟
    من الان دیپلم تجربی هستم و می خواستم بهم بگید که در کل می تونم وارد این کشور بشم یا نه ؟ اگه بگید به چه صورتی می تونم وارد این کشور بشم خوشحال می شم

Junior Member

با سلام
    آقا بهزاد من بک پسر 8 ساله دارم؛ در صورتیکه با گرین کارت بریم آیا تحصبلات ابتدایی براش رایگانه یا نه؟
    ضمناً من همانطوری که گفتم 10 ماه پیش اپلای کردم و دیروز زنگ زدم اداره مهاجرت دانمارک گفتن که تا 7 ماه باید منتظر باشی.
    حالا من نمی دانم که کی برای همسر و پسرم اپلای کنم؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar1358 نمایش پست ها
    با سلام
    آقا بهزاد من بک پسر 8 ساله دارم؛ در صورتیکه با گرین کارت بریم آیا تحصبلات ابتدایی براش رایگانه یا نه؟
    ضمناً من همانطوری که گفتم 10 ماه پیش اپلای کردم و دیروز زنگ زدم اداره مهاجرت دانمارک گفتن که تا 7 ماه باید منتظر باشی.
    راجع به پسرتون اطلاعی ندارم. زنگ بزنین از اداره مهاجرت دانمارک بپرسین.
    برای همسر و فرزند هم به نظرم همین الان اقدام کنین.

خیلی زیاد نیست ولی بیشتر از معموله.
    بهترین راه تحصیلی. با دیپلم تجربی شانس کار تخصصی خیلی کم دارین و برای کارهای غیر تخصصی هم دانمارکیها رو میگیرن و نیاز به خارجی ندارن.
    آخرین راه هم ازدواجه با دانمارکیه که اونم اینقدر قوانین دانمارک سخته که بهتره بی خیالش بشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط sianobak نمایش پست ها
    ممنون از شما بهزاد شریف عزیز که جوابم رو دادی
    فقط چند سوال کوتاه دیگه :
    حقوق معمول در دانمارک چقدر هست ؟ یعنی این حدی که گفتی معمول هست یا خیلی زیاده ؟
    من الان دیپلم تجربی هستم و می خواستم بهم بگید که در کل می تونم وارد این کشور بشم یا نه ؟ اگه بگید به چه صورتی می تونم وارد این کشور بشم خوشحال می شم

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

دوستانی که موفق شدند که از طریق این قانون مهاجرت کنند. بزرگواری کنند حالا که با مسائل از نزدیک مواجه شده اند کمی ما را در این تصمیم مهم راهنمایی کنند. منظورم این است که فرض کنیم بعد از 3 ، 8 یا 12 ماه بالاخره هر کدام که شرایط لازم را داشته باشیم به ویزا دست پیدا می‌کنیم. حالا تازه اول تولدی دیگر است! همه ما با یک دنیا احساس و امید! در این راه قدم می‌گذاریم،ولی متاسفانه من خیلی نگران آینده هستم. ایا امیدی به آینده بهتر زندگی بهتر هست یا این هم نوعی از چاله به چاه است. در مورد کار ،بیمه ،بازنشستگی مسکن دائمی و صدها موضوع مشابه نیاز به اطلاعات دارم. سپاس از توجه و پاسخ دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها
    دوستانی که موفق شدند که از طریق این قانون مهاجرت کنند. بزرگواری کنند حالا که با مسائل از نزدیک مواجه شده اند کمی ما را در این تصمیم مهم راهنمایی کنند. منظورم این است که فرض کنیم بعد از 3 ، 8 یا 12 ماه بالاخره هر کدام که شرایط لازم را داشته باشیم به ویزا دست پیدا می‌کنیم. حالا تازه اول تولدی دیگر است! همه ما با یک دنیا احساس و امید! در این راه قدم می‌گذاریم،ولی متاسفانه من خیلی نگران آینده هستم. ایا امیدی به آینده بهتر زندگی بهتر هست یا این هم نوعی از چاله به چاه است. در مورد کار ،بیمه ،بازنشستگی مسکن دائمی و صدها موضوع مشابه نیاز به اطلاعات دارم. سپاس از توجه و پاسخ دوستان
    سوال شما خیلی کلیه و مطمئنا از هر 10 نفری که اومدن، 10 تا جواب مختلف میشنوین. چون اصولا مقایسه سخته.
    من نمیتونم خودم رو در ایران در شرایطی که کار و زندگی داشتم، با شرایطی که اینجا به دنبال کار و ایجاد زندگی هستم مقایسه کنم. مقایسه وقتی قابل انجامه که پایه ها یکسان باشه. اگه من کار مناسب و پایداری پیدا کنم. تازه باز هم نمیشه مقایسه کرد، چون تا وقتی اقامت دائم نگیرم و از تمام حقوق شهروندی برخوردار نشم، مقایسه با شرایطم در ایران سخته. تازه بعد از این تا موقع نداشتن پاسپورت دانمارکی مقایسه با ایران سخته. یعنی آدم نمیدونه چی رو با چی مقایسه کنه. اونوقته که میشه معیار گذاشت و مقایسه کرد که وضعیت یک دانمارکی بهتره یا یک ایرانی (که شاخصهای مختلف کیفیت زندگی، درآمد سرانه خانوار، میزان رضایت از زندگی و ... هست که فکر میکنم کاملا مشخصه که برای کی بهتره).
    اما نظرات شخص من که همونطور که گفتم احتمالا با افراد دیگه ای که اومدن خیلی فرق داره.
    - امید به پیدا کردن کار مناسب خیلی کمه و برای افرادی که در لیست نیازمندیها نیستند نزدیک به صفره. همراه با بحران اقتصادی اروپا، درصد بیکاری دانمارک در ماه ژوئن به نزدیکی 6 درصد رسیده که برای دانمارک وحشتناکه و در جولای هم به تازگی اعلام شد که بیشتر هم شده. یعنی در حال حاضر به سمت بدی داره حرکت میکنه. البته آماری در خصوص کارهای تخصصی اعلام نشده. چون به هر حال همه بیکاران دانمارکی که نمیتونن پزشک یا مهندس بشن. ولی به طور کلی روند بده.
    - من هم دوره های کاریابی رسمی اینجا رو شرکت کردم و هم با مشاورم بارها صحبت کردم. مراکز کاریابی در دانمارک، بر خلاف خیلی از کشورها از جمله ایران، تلاشی برای پیدا کردن کار برای شما نمیکنند. اونا فقط راهنمایی میکنن که چه جوری رزومه بنویسین یا کجا ها رو بگردین. واسه همین خیلی باید تلاش کنین و روی پای خودتون وایسین. هیچ کس هم متاسفانه در بدو ورود اطلاعی به شما نمیده. الان چندین نفر از گرین کارتیها که اومدن سر همین قضیه ساده آدرس سختی کشیدن و من سعی کردم کمک کنم که البته بیشتر مواقع هم تو فاصله کم نمیشه و من نتونستم کمکی بکنم. خیلی ها نمیدونن اصلا وقتی وارد شدن باید چی کار کنن، چه جوری رفت و آمد کنن، چه جوری خرج رو کمتر کنن. واسه همین باید قبل از اومدن خیلی تحقیق کرد.
    - مردم اینجا خیلی مرفه هستند. کشور کاملا سوسیالیستیه. جای پیشرفت خیلی کم اما سطح رفاه خیلی بالاست. البته برای کسی که کار داشته باشه.
    - آب و هوای بد و غیرقابل پیش بینی (همین دیروز گرم و آفتابی بود، امروز سرد و بارونیه، ممکنه 2 ساعت دیگه هم آفتاب شه)، اما هوا پاکیزه هست. آب و هوا از فنلاند و سوئد و نروژ بهتره. اینجا همه ش صافه و کوه نداره. واسه همین باد هم خیلی زیاده.
    - خیلی از گرین کارتیها دوام میارن (البته ایرانیها کمتر) و از موقعی که اومدم تا الان 5 ایرانی رو دیدم یا شنیدم که در عرض کمتر از یک سال برگشتن (همه فوق لیسانس و دکترا از دانشگاههای خوب و با سابقه کار خوب)
    - پاسپورت دانمارک یکی از 3 پاسپورت معتبر دنیاست.
    - همه مواردی که گفنم رو می تونم اینطوری خلاصه کنم: اگر کار داشته باشین تو دانمارک، به نظرم شرایط زندگی از ایران بهتره و فقط آب و هوا و غربت و خارجی بودن رو میشه به عنوان نکته منفی در نظر گرفت.

سلام
    بله اگه ویزای اقامتی شما بیشتر از سه ماه باشه تا وقتی که ویزای اقامت شما اعتبار داره، تحصیل هم برای فرزندتون و هم برای همسرتون رایگان هست
    پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar1358 نمایش پست ها
    با سلام

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

سلام‏ ‏سوالی‏ ‏که‏ ‏دارم‏ ‏اینه‏ ‏که‏ ‏میشه‏ ‏تو‏ ‏دانمارک‏ ‏تا‏ ‏دستیابی‏ ‏به‏ ‏تخصص‏ ‏مورد‏ ‏علاقه‏ ‏و‏ ‏یافتن‏ ‏کار‏ ‏یه‏ ‏شغل‏ ‏غیر‏ ‏تخصصی‏ ‏داشته‏ ‏باشیم‏ ‏مثلا‏ ‏میشه‏ ‏تاکسی‏ ‏گرفت‏ ‏یا‏ ‏رانندگی‏ ‏ماشینهای‏ ‏سنگین‏ ‏کرد..‏ ‏اینجور‏ ‏مشاغل‏ ‏این‏ ‏مجوزهای‏ ‏خاصی‏ ‏میخواد‏ ‏یا‏ ‏میشه‏ ‏یه‏ ‏مغازه‏ ‏ای‏ ‏چیزی‏ ‏؟زد

نقل قول نوشته اصلی توسط arshiar نمایش پست ها
    سلام‏ ‏سوالی‏ ‏که‏ ‏دارم‏ ‏اینه‏ ‏که‏ ‏میشه‏ ‏تو‏ ‏دانمارک‏ ‏تا‏ ‏دستیابی‏ ‏به‏ ‏تخصص‏ ‏مورد‏ ‏علاقه‏ ‏و‏ ‏یافتن‏ ‏کار‏ ‏یه‏ ‏شغل‏ ‏غیر‏ ‏تخصصی‏ ‏داشته‏ ‏باشیم‏ ‏مثلا‏ ‏میشه‏ ‏تاکسی‏ ‏گرفت‏ ‏یا‏ ‏رانندگی‏ ‏ماشینهای‏ ‏سنگین‏ ‏کرد..‏ ‏اینجور‏ ‏مشاغل‏ ‏این‏ ‏مجوزهای‏ ‏خاصی‏ ‏میخواد‏ ‏یا‏ ‏میشه‏ ‏یه‏ ‏مغازه‏ ‏ای‏ ‏چیزی‏ ‏؟زد
    مغازه که اصلا و ابدا نمیتونین بزنین، تا موقعی که اقامت دائم بگیرین.

جوابتون رو از دو بعد میشه داد. بله، شما اگر گواهینامه بگیرین میتونین راننده تاکسی یا راننده ماشینهای سنگین بشین. ولی اگر فکر میکنین این 165 هزار دانمارکی که در حال حاضر بیکار هستند (بر اساس آمار ماه جولای 2012) هیچکدوم گواهینامه ندارن یا رانندگی با ماشینهای سبک و سنگین رو بلد نیستن و قحطی راننده تو کشور هست، به این امید نیاین.

در رشته های زیر هم مشاور workindenmark تاکید کرد که مازاد نیروی کار داریم و بنابراین شانس استخدام نزدیک به صفره:
    - کارهای ساختمانی - صنایع - تولید - معماری - انسان شناسی و علوم مربوطه - منابع انسانی - communication که دقیقا نفهمیدم منظورش در حوضه ارتباطات بود یا چیز دیگه

با گرین کارت فقط میشه کار کرد و تحصیل اصلا امکان هم نداره چه برسه به اینکه رایگان باشه.
    شما این اطلاعات رو از کجا آوردید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    سلام
    بله اگه ویزای اقامتی شما بیشتر از سه ماه باشه تا وقتی که ویزای اقامت شما اعتبار داره، تحصیل هم برای فرزندتون و هم برای همسرتون رایگان هست
    پیروز باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)