صفحه 1 از 130 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1293

موضوع: All About Returning Students

Senior Member

پیش فرض All About Returning Students

سلام،
    معمولاً دوستانی که دانشگاههای US پذیرش می گیرن، تا اتمام تحصیلشون زیاد به ایران رفت و آمد نمی کنن (با فرض اینکه واقعاً بعد از اتمام تحصیل قصد موندن نداشته باشن، ;D) در صورتی که در مورد دوستانی که بقیه کشورها درس می خونن این طور نیست.
    من از کسی شنیدم (که زیاد هم معتبر نبود) وقتی در یکی از دانشگاههای آمریکا ثبت نام کنیم و برای ادامه تحصیل به اونجا بریم، رفت و آمد به ایران اصلاً ساده نیست، به همین دلیل کسی این کار رو زیاد انجام نمی ده، می خوام بدوم این حرف درسته؟ و اگر آره چه مشکلاتی ممکنه در طول تحصی برای رفت و آمد وجود داشته باشه؟ مشکل هزینه، مشکل ویزا، یا چی؟

ممنون
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

wow.oops
    Guest

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران در حین تحصیل در US

تا اونجایی که من میدونم اگه از US خارج بشی باید دوباره واسه visa اقدام کنی. بعدم clearence و اینا. ولی من دیدم کسایی که حین تحصیل اومد ایران و بعد دوباره رفت. شنیدم هم یکی مشکل clearence داشت ;D.

بله دقیقا مساله همین است.

Junior Member

من کسی رو می شناسم که در حین تحصیل 3 بار اومده ایران و برگشته!
    بگیر نگیر داره
    قاصد روزان ابری، داروک ... کی‌ می‌رسد باران ؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

خداییش این کار جرات میخواد و ریسک بالایی داره اونم واسه ما که هر روز واسه آمریکا شاخ و شونه میکشیم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

دوستانی که اونجا درس می خونن، تا حالا به ایران برنگشتن؟ اطلاعی در این مورد ندارن؟

ممنون
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

چرا. من خودم كسي رو ميشناسم كه تقريبا سالي ٢ بار از آمريكا ميومد ايران. ولي هر دفعه دوباره بايد همون مراحل Interview و Clearance رو طي ميكرد كه از خوش شانسيش هردفعه هم قبول ميشد. ولي ريسكش خيلي زياده. چون اگه نتونيد دوباره بريد درستون نصفه ميمونه. البته يه چيز ديگه هم كه من شنيدم اينه كه اگه از مرزهاي زميني آمريكا، مثل مكزيك خارج بشيد و دوباره از همونجا وارد خاك آمريكا بشين ديگه نيازي به تمديد Visa نيست.

Junior Member

سلام

من مطمئنم که خروج زمینی به CA و مکزیک که ویزا رو باطل نمیکنه مشمول ایرانی ها نمیشه !
    البته نه فقط ایران ، کشورهای دوست داشتنی ای مثل کره شمالی و لیبی هم در این مصیبت با ما شریکند!

پ.ن.
    کاش چند تا از با تجربه ها هم به این پست جواب می دادند خواهشاً
    قاصد روزان ابری، داروک ... کی‌ می‌رسد باران ؟

در حین تحصیل از نظر گرفتن دوباره visa ریسکه ولی در صورت شاغل بودن کمتر...
    .Today&#39;s analysis is the tomorow&#39;s truths

ApplyAbroad Champion

همون طور که بقیه دوستان هم گفتند، هر وقت که شما از آمریکا خارج بشید باید دوباره برای ویزا اقدام کنید و مصاحبه و clearance. این یعنی این که هر وقت که شما خارج بشید باید فرض کنید که حداقل یک ماه خارج از آمریکا خواهید بود تا ویزاتون صادر بشه. این مساله باعث می‌شه که شما وسط سال تحصیلی نتونید خارج بشید و خروج محدود بشه به تابستون‌ها. در تابستون هم اکثر دانشجوهای PhD یا برای استاد‌هاشون کار می‌کنند یا می‌رن Internship و امکان این که حداقل یک ماه در آمریکا نباشند براشون وجود نداره.
    البته شما می‌تونید بگید که تابستون نیستید و می‌خواهید برید به کشورتون. بزرگترین مشکل اینه که در این صورت شما ساپورت مالی برای تابستون نخواهید داشت و این یعنی از دست دادن چیزی حدود ۵۰۰۰ دلار حقوق. به علاوه هزینه‌های سفر که حداقل ۲۰۰۰ دلاره، می‌شه ۷۰۰۰ دلار که برای خیلی از بچه‌ها قابل پرداخت نیست.
    در نهایت یک ریسک کمی هم وجود داره که به هر دلیلی شما نتونید ویزا بگیرید، هر چند که من ندیدم کسی از بچه‌ها رو که وسط تحصیل خارج شده باشه و نتونسته ویزا بگیره، ولی حتی اگر احتمالش کم باشه، استرسش زیاده.

و اما در نهایت قانونی هست که به دانشجوها اجازه می‌ده از آمریکا برن کانادا یا مکزیک و در صورتی که از اون کشورها خارج نشده باشند، ظرف کمتر از ۳۰ روز بدون دریافت ویزای مجدد به آمریکا برگردنند. متاسفانه این قانون شامل شهروندان کشورهایی که از نظر آمریکا در لیست محور شرارت قرار دارند (از جمله ایران) نمی‌شه.