صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: تاثیر تعداد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

دوستان من راستش نمیدونم اینجا جای مناسبی برای این سوال هست یا نه، ولی جای بهتری به نظرم نرسید.
    در همین تاپبک چندجا خوندم که برای ویزا از تعداد دانشگاه‌هایی که اپلای کردیم سؤال میشه. اگر برای مثال حدود 15 یا 20 تا دانشگاه آمریکا اپلای کنیم، تو مصاحبه عامل منفی به حساب میاد؟ این کار کلاً خوبه یا بد؟ آیا اصلا مهمه یا به توان مالی فرد و اینجور چیزا برمیگرده؟! ممنون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    دوستان من راستش نمیدونم اینجا جای مناسبی برای این سوال هست یا نه، ولی جای بهتری به نظرم نرسید.
    در همین تاپبک چندجا خوندم که برای ویزا از تعداد دانشگاه‌هایی که اپلای کردیم سؤال میشه. اگر برای مثال حدود 15 یا 20 تا دانشگاه آمریکا اپلای کنیم، تو مصاحبه عامل منفی به حساب میاد؟ این کار کلاً خوبه یا بد؟ آیا اصلا مهمه یا به توان مالی فرد و اینجور چیزا برمیگرده؟! ممنون
    برای اینکه یک جواب کوتاه بدم باید بگم اپلای کردن به این همه جا از نظر آکادمیک معنی‌ خوبی نداره، چون نشون دهنده اینه که طرف هدف مشخصی‌ رو دنبال نمیکنه. اگه آفیسر هم بخواد چنین برداشتی بکنه تاثیر منفی‌ می‌ذاره. در سطح تحصیلات عالی‌ (به خصوص دکترا) طرف باید علاقه مندی هاش تا اندازه‌ای جهت گیری شده باشه. اپلای کردن به این همه جا چنین برداشتی ایجاد نمیکنه. من بعد از گرفتن فوق لیسانسم در آمریکا وقتی‌ میخواستم برای دکترا اپلای کنم، با اینکه زمینه اصلی‌ کاریم مشخص بود، استادام بهم گفتن توی SOP همه زمینه‌های مورد علاقه خودم رو ننویسم، چون همین برداشت رو ایجاد میکنه که من به اصطلاح فوکوس نیستم و میخوام هر جوری شده پذیرش بگیرم.

من قبلا در موارد مشابه گفتم که دروغ نگید ولی‌ فقط در حد سوالی که ازتون پرسیدن جزئیات ارائه بدین. من ندیدم همون اول کار از کسی‌ بپرسن چند جا اپلای کردی. وقتی‌ ببینن کسی‌ به یک دانشگاه خاص یا ایالت خاص گیر داده، سعی‌ می‌کنن سوال‌های دیگه‌ای ازش بپرسن که ببینن آیا انگیزه نهفته‌ای پشتش هست. یکی‌ از سوال‌های رایج هم این هست که بپرسن غیر از اینجا کجا‌ها اپلای کردی، نتیجه اونها چی‌ بود و سوال‌هایی‌ از این دست. این امکان وجود داره که بپرسن غیر از اینجا دیگه چند جا اپلای کردی. در این سوال دونستن تعداد هدف نیست، اهمیتی هم براشون نداره که شما ۱۵ جا اپلای کردید یا ۲۰ جا. هدف اصلی‌ همون کشف انگیزه هست. اگه احیانا آفیسر چنین سوالی‌ از شما پرسید، میتونید به صورت غیر مستقیم جوابش رو بدید. شروع کنید دانشگاه‌هایی‌ رو که اپلای کردید و موفق بودید اسم ببرید. احتمالاً یا حرفتون رو قطع میکنه و یه سوال دیگه می‌پرسه، یا اینکه ممکنه در مورد برخی‌ از همون دانشگاه‌ها سوال بپرسه. اگه آفیسر خیلی‌ گیر بود و گفت نه ازت پرسیدم چند تا؟ در اون صورت مجبورید بگید چند تا. جواب همون رو هم میتونید ۲ مرحله‌ای بدید، یعنی‌ بگید خوب این شد چند تا قبولی، به چند تا دیگه هم اپلای کردم و موفق نشدم، کلا می‌شه انقدر. ولی‌ بعید میدونم چنین اتفاقی بیفته. اگه گفت چرا این همه؟ در این صورت باید یه جوری توضیح بدید که همون چیزی که اول صحبتم گفتم نشه، یعنی‌ فکر نکنه شما دارید خودتون رو به آب و آتیش میزنید که هر جوری شده از یه جا پذیرش بگیرید برید آمریکا.

اگه مصاحبه آنکارا من رو بخونید، توضیح دادم که زمینه من خیلی‌ خاصه و دانشگاه‌های خیلی‌ کمی‌ هستن که به کار من بخورن. تازه من دکترا رو هم یه جایی‌ شروع کرده بودم بعد ول کردم برگشتم همون دانشگاه قبلی‌ که فوق لیسانس رو گرفته بودم. از من بعد از این همه آمریکا بودن پرسید دیگه کجا‌ها اپلای کردم. یه جورایی شاید مشکوک شده بود که چرا اصرار داشتم برگردم همون ایالت قبلی‌. بامزه اینجا بود که از من پرسید چرا هیچ جا توی کالیفرنیا اپلای نکردم. تجربه مصاحبه خودم رو اینجا گذاشتم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post842618

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post842734

تاپیک‌های دیگه‌ای هست در مورد اینکه آیا اپلای کردن در یک ایالت خاص مشکل ایجاد میکنه یا سوال‌هایی‌ که در مصاحبه مشکل ایجاد میکنه و چیزایی‌ شبیه این. اونجور تاپیک‌ها رو هم برید بخونید. بچه‌ها از اون دیدگاه‌ها هم تجربه خودشون رو گفتن.
    ویرایش توسط Mehrad : August 26th, 2012 در ساعت 01:20 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    برای اینکه یک جواب کوتاه بدم باید بگم اپلای کردن به این همه جا از نظر آکادمیک معنی‌ خوبی نداره، چون نشون دهنده اینه که طرف هدف مشخصی‌ رو دنبال نمیکنه. اگه آفیسر هم بخواد چنین برداشتی بکنه تاثیر منفی‌ می‌ذاره. در سطح تحصیلات عالی‌ (به خصوص دکترا) طرف باید علاقه مندی هاش تا اندازه‌ای جهت گیری شده باشه. اپلای کردن به این همه جا چنین برداشتی ایجاد نمیکنه. من بعد از گرفتن فوق لیسانسم در آمریکا وقتی‌ میخواستم برای دکترا اپلای کنم، با اینکه زمینه اصلی‌ کاریم مشخص بود، استادام بهم گفتن توی SOP همه زمینه‌های مورد علاقه خودم رو ننویسم، چون همین برداشت رو ایجاد میکنه که من به اصطلاح فوکوس نیستم و میخوام هر جوری شده پذیرش بگیرم.

تاپیک‌های دیگه‌ای هست در مورد اینکه آیا اپلای کردن در یک ایالت خاص مشکل ایجاد میکنه یا سوال‌هایی‌ که در مصاحبه مشکل ایجاد میکنه و چیزایی‌ شبیه این. اونجور تاپیک‌ها رو هم برید بخونید. بچه‌ها از اون دیدگاه‌ها هم تجربه خودشون رو گفتن.
    ممنون از توضیحاتت. فقط خب یه سوالی واسم پیش اومد، اینکه میگی اپلای زیاد نشون میده میخوای به هر طریقی بری، بد نیست که! میتونم بگم واسم دکترا و ادامه کارای پژوهشیم اینقدر مهم بوده که به هر طریقی میخوایتم دکترا قبول شم! بده؟!
    یکی دیگه هم اگه نگیم کجاها اپلای کردیم اون میفهمه راستشُ یا نه؟ هرچند که فرمودی مبنا بر صداقته!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتت. فقط خب یه سوالی واسم پیش اومد، اینکه میگی اپلای زیاد نشون میده میخوای به هر طریقی بری، بد نیست که! میتونم بگم واسم دکترا و ادامه کارای پژوهشیم اینقدر مهم بوده که به هر طریقی میخوایتم دکترا قبول شم! بده؟!
    یکی دیگه هم اگه نگیم کجاها اپلای کردیم اون میفهمه راستشُ یا نه؟ هرچند که فرمودی مبنا بر صداقته!
    نه اگه توضیحات من رو در پست قبلیم با دقت بخونید، متوجه میشید که از نظر آکادمیک بده و اگه آفیسر بخواد با این دید نگاه کنه خیلی‌ بد تره. کسی‌ که میخواد بره برای دکترا، چه دانشگاه، چه سفارت ازش انتظار دارن کاملا فوکوس باشه. سفارت که هیچ، همون دانشگاه‌ها هم گاهی‌ وقت‌ها توی اپلیکیشن فرم می‌پرسن غیر از اینجا کجا‌ها اپلای کردی. اگه بفهمن یه عالمه جا اپلای کردین و اپلیکیشن اون دانشگاه‌ها از نظر زمینه تحقیقاتی‌ مرتبط نباشه، حتی دانشگاه هم با دید منفی‌ به شما نگاه میکنه به عنوان آدمی‌ که در مقطع دکترا هنوز حوزه تحقیق مشخص و دقیقی‌ نداره. آفیسر موقع مصاحبه اگه به چنین برداشتی برسه، قطعاً شما رو رجکت میکنه. شما مثل اینکه فراموش کردین چیزی به اسم ۲۱۴ب وجود داره. موقع مصاحبه اگه نتونید به آفیسر اثبات کنید که با هدف مشخص ادامه تحصیل در یک زمینه مشخص و بعد برگشتن به ایران میخواید برید آمریکا، در این صورت به قول خودشون غازتون پخته است (یا به قول خودمون فاتحه تون خونده است). اپلای کردن به دانشگاه‌های زیاد، اگه نتونید آفیسر رو متقاعد کنید که زمینه کاریتون در اون دانشگاه‌ها به هم مرتبط هست، آفیسر رو به این نتیجه میرسونه که شما صرفاً میخواید برید آمریکا به هر قیمتی که شده. این یعنی‌ ۲۱۴ب تضمینی.

در مورد اینکه چه جوری جواب سوال بدید من در پست قبلیم توضیح دادم چه جوری. دو حالت داره. یا آفیسر شما از این آفیسر‌های گیر و عوضی‌ هست (که خوشبختانه آفیسر‌های فعلی‌ آنکارا اینجوری نیستن) که در اون صورت زیاد به شما فرصت صحبت کردن نمیده. یا اینکه به تور یه آفیسر با حوصله‌ میخورید که حرف‌هاتون رو با دقت گوش میکنه. در هر دو صورت شما باید با توضیحاتی‌ که دادم مصاحبه رو جوری مدیریت کنید که آفیسر متقاعد بشه شما با هدف مشخصی‌ دارید میرید آمریکا، و اون هدف مشخص هم صرف آمریکا رفتن به هر قیمت و لنگر انداختن نباید باشه. تجربه بچه‌ها رو در این تاپیک و تاپیک‌های مشابه بخونید. حتی همین آفیسر‌های باحال آنکارا هم کسانی‌ رو رجکت کردن. در اون موارد اینجوری نیست که طرف لزوماً هدف مشخصی‌ نداشته. نتونسته آفیسر رو در این مورد متقاعد کنه. وقتی که برای یک آفیسر (حتی آفیسر باحال) به هر دلیل ذهنیت منفی‌ ایجاد شد، عوض کردنش خیلی‌ مشکله. از همون اول مصاحبه باید این ذهنیت مثبت رو ایجاد کنید. اینکه من میخوام برم آمریکا چون آمریکا بهترین جا برای درس خوندن در هر زمینه‌ای هست به تنهایی‌ به آفیسر احساس خوبی نمیده. شما نگید هم خودش اینو میدونه که آمریکا در هر زمینه‌ای بهترین جا هست برای درس خوندن. میخواد ببینه شما دقیقا میخواید برید اونجا چکار کنید.

در مورد اون سوال آخرتون (اگه دوباره مدیر فروم نیاد به همین یه خط گیر بده)، آفیسر انقدر بیکار نیست که بره ته و توی همه اپلیکیشن‌ها رو در بیاره. ولی‌ شما دروغ نگید، جوری هم جواب ندید که احساس کنه دارید چیزی رو ازش مخفی‌ می‌کنید. در پست قبلیم راهنمایی‌ کردم چه جوری با سیاست حرف راست بزنید. تجربه بقیه بچه‌ها رو هم در این تاپیک و تاپیک‌های مرتبط بخونید.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    نه اگه توضیحات من رو در پست قبلیم با دقت بخونید، متوجه میشید که از نظر آکادمیک بده و اگه آفیسر بخواد با این دید نگاه کنه خیلی‌ بد تره. کسی‌ که میخواد بره برای دکترا، چه دانشگاه، چه سفارت ازش انتظار دارن کاملا فوکوس باشه. سفارت که هیچ، همون دانشگاه‌ها هم گاهی‌ وقت‌ها توی اپلیکیشن فرم می‌پرسن غیر از اینجا کجا‌ها اپلای کردی. اگه بفهمن یه عالمه جا اپلای کردین و اپلیکیشن اون دانشگاه‌ها از نظر زمینه تحقیقاتی‌ مرتبط نباشه، حتی دانشگاه هم با دید منفی‌ به شما نگاه میکنه به عنوان آدمی‌ که در مقطع دکترا هنوز حوزه تحقیق مشخص و دقیقی‌ نداره. آفیسر موقع مصاحبه اگه به چنین برداشتی برسه، قطعاً شما رو رجکت میکنه. شما مثل اینکه فراموش کردین چیزی به اسم ۲۱۴ب وجود داره. موقع مصاحبه اگه نتونید به آفیسر اثبات کنید که با هدف مشخص ادامه تحصیل در یک زمینه مشخص و بعد برگشتن به ایران میخواید برید آمریکا، در این صورت به قول خودشون غازتون پخته است (یا به قول خودمون فاتحه تون خونده است). اپلای کردن به دانشگاه‌های زیاد، اگه نتونید آفیسر رو متقاعد کنید که زمینه کاریتون در اون دانشگاه‌ها به هم مرتبط هست، آفیسر رو به این نتیجه میرسونه که شما صرفاً میخواید برید آمریکا به هر قیمتی که شده. این یعنی‌ ۲۱۴ب تضمینی.
    درود بر شما، ببخشید فکر کنم این موضوع شاید رشته به رشته یه خورده فرق کنه. مثلا در رشته من(حسابداری) مباحث تحقیقاتی روز خیلی گسترده نیستن، طوری که راحت میشه بیست تا دانشگاه برای یک موضوع تحقیقاتی یکسان پیدا کرد. تا الان در طول این سالها هم رشته ای های من با حدود 15 تا 20 دانشگاه اقدام کردن و مشکلی براشون پیش نیومده. البته فکر می کنم،من تجربه ام محدود تر از شماست، شاید اشتباه می کنم.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

نقل قول نوشته اصلی توسط mahspice نمایش پست ها
    درود بر شما، ببخشید فکر کنم این موضوع شاید رشته به رشته یه خورده فرق کنه. مثلا در رشته من(حسابداری) مباحث تحقیقاتی روز خیلی گسترده نیستن، طوری که راحت میشه بیست تا دانشگاه برای یک موضوع تحقیقاتی یکسان پیدا کرد. تا الان در طول این سالها هم رشته ای های من با حدود 15 تا 20 دانشگاه اقدام کردن و مشکلی براشون پیش نیومده. البته فکر می کنم،من تجربه ام محدود تر از شماست، شاید اشتباه می کنم.
    دوستان من 23 تا تو امریکا اپلای کردم و 2 تا تو کانادا.
    البته تو همه اون دانشگاه ها اساتیدی بودند که زمینه مورد علاقه من رو کار کرده بودند.
    اگه بپرسه چرا این همه اپلای کردی میتونم بگم که رنکینگ همه اون دانشگاه های خوب بوده یا موضوع مورد علاقه من رو اون ها هم کار کردند.

به نظرتون کافیه؟ دیگه چیا میشه گفت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Administration, Ross School of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط projectmobin نمایش پست ها
    دوستان من 23 تا تو امریکا اپلای کردم و 2 تا تو کانادا.
    البته تو همه اون دانشگاه ها اساتیدی بودند که زمینه مورد علاقه من رو کار کرده بودند.
    اگه بپرسه چرا این همه اپلای کردی میتونم بگم که رنکینگ همه اون دانشگاه های خوب بوده یا موضوع مورد علاقه من رو اون ها هم کار کردند.

به نظرتون کافیه؟ دیگه چیا میشه گفت؟
    من هم همین حدود دانشگاه اپلای کرده بودم و اصلا نپرسید و احتمال پرسیدن خیلی کمه. اگه هم پرسید راستش رو بگو. ببین یه سری سئوالهایی که میپرسه زیاد جوابش مهم نیست و فقط میخواد با تو یه گپ کوتاه بزنه و ببینه رفتارت چجوریه و گرنه به نظر من این که چندتا دانشگاه اپلای کردنی اصلا ربطی به ویزا دادن یا ندادن نداره.

Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر تعداد زیاد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

ببخشید من میخواهم برای master , phd ابلای کنم کلا 2 رشته زنتیک و بهداشت .چند تا application داشته باشم خوبه؟2 تا سوال اینکه 2 تا رشته مختلف ابلای میشه چقدر از نظر سفارت مهمه؟که مشکلساز نشه؟و اینکه هم master هم phd بد نیست ؟میخواهم اگه phd نشد شانس مستر باشه ؟اگه کلا در 3 ایالت اپلای کنم بد نیست؟

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تاثیر تعداد زیاد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

اينكه چند جا اپلاي كرديد به خودي خود مهم نيست. افسر مصاحبه كننده دنبال اينه كه ببينه شما واقعا با هدف آكادميك مشخص به آمريكا ميريد يا اينكه هر جور شده مي خواهيد از يك جايي توي آمريكا پذيرش بگيريد. پستهاي قبلي رو ببينيد بيشتر توضيح دادم.

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام جناب مهراد عزیز، بحث حول موضوع تاثیر تعداد زیاد دانشگاههای apply شده میچرخه. حالا اگه یک نفری فقط یک جا اپلای کرده باشه و همون یک جا هم پذیرش و فاند گرفته باشه، و در جواب افسر مصاحبه کننده همین رو بگه، آیا براش امتیاز خاصی حساب میشه؟ حداقل به ضررش که نمیشه، درسته؟
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین