صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45

موضوع: تاثیر تعداد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تاثیر تعداد زیاد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

امتياز كه به حساب نمياد. افسر ممكنه به شك بيفته كه چرا فقط همين يكي؟ يعني هيچ جاي ديگه نبود كه به زمينه كاري شما بخوره؟ افسرها گاهي وقتها ببينن دانشگاههاي اپلاي شده همه شون در يك ايالت هستن ممكنه گير بدن. چه رسه به اينكه فقط يك دانشگاه اپلاي كرده باشيد. بايد بتونيد توضيح بديد كه از نظر آكادميك چطور شد كه فقط همين يك دانشكاه به كارتون مي خورد و اصلا سراغ دانشگاههاي ديگه نرفتيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : تاثیر تعداد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    امتياز كه به حساب نمياد. افسر ممكنه به شك بيفته كه چرا فقط همين يكي؟ يعني هيچ جاي ديگه نبود كه به زمينه كاري شما بخوره؟ افسرها گاهي وقتها ببينن دانشگاههاي اپلاي شده همه شون در يك ايالت هستن ممكنه گير بدن. چه رسه به اينكه فقط يك دانشگاه اپلاي كرده باشيد. بايد بتونيد توضيح بديد كه از نظر آكادميك چطور شد كه فقط همين يك دانشكاه به كارتون مي خورد و اصلا سراغ دانشگاههاي ديگه نرفتيد.
    خیلی ممنون از پاسختون. ولی صادقانه بخوام برخورد کنم، باید به افسر بگم که به این دلایل همین یک جا رو اپلای کردم:

1. من به دلایلی از جمله درگیر بودن برای پایان نامه، برای اپلای دیر جنبیدم (راستش میخواستم بذارم برای سال بعد!)، و این دانشگاه خوشبختانه ددلاینش 15 ژانویه بود و تونستم بهش برسم. بعد از این تاریخ دیگه دانشگاه هایی که تو زمینه ی من قوی بودند، ددلاینشون گذشته بود.

2. این دانشگاه بسیار زود من رو اکسپت کرد و من هم درجا آفرشون رو پذیرفتم، چون خیلی به کارشون می خوردم و 7 تا هیئت علمی تو زمینه کاری من دارند، که فوق العاده است.

3. طبیعیه که بعد از این کار از لحاظ اخلاقی درست نبود جاهای دیگه اپلای کنم، و دانشگاه های مناسبی که ددلاین هاشون باقی مونده بود، همه شون رنکشون پایین تر از این بود. (بعدش هم، مگه پول از سر راه آوردم)

4. استاد راهنمام اکیدا توصیه کرد که وارد این گروه بشم چون لینک های خوبی دارند.

حالا بنظرتون همین صداقت رو به خرج بدم؟ اصلا افسر بهم وقت میده اینها رو براش بگم یا وسطش حرفم رو قطع میکنه؟
    بهتر نیست همون اول که افسر میپرسه چند جا اپلای کردی، دیپلماتیک بهش جواب بدم و مثلا بگم من نمره های آزمون هام رو برای 4 تا دانشگاه فرستادم؟
    (همه از تعداد زیاد می نالن، تعداد کم هم شده واسه ما دردرسر! )
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Firefox نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون. ولی صادقانه بخوام برخورد کنم، باید به افسر بگم که به این دلایل همین یک جا رو اپلای کردم:

1. من به دلایلی از جمله درگیر بودن برای پایان نامه، برای اپلای دیر جنبیدم (راستش میخواستم بذارم برای سال بعد!)، و این دانشگاه خوشبختانه ددلاینش 15 ژانویه بود و تونستم بهش برسم. بعد از این تاریخ دیگه دانشگاه هایی که تو زمینه ی من قوی بودند، ددلاینشون گذشته بود.

2. این دانشگاه بسیار زود من رو اکسپت کرد و من هم درجا آفرشون رو پذیرفتم، چون خیلی به کارشون می خوردم و 7 تا هیئت علمی تو زمینه کاری من دارند، که فوق العاده است.

3. طبیعیه که بعد از این کار از لحاظ اخلاقی درست نبود جاهای دیگه اپلای کنم، و دانشگاه های مناسبی که ددلاین هاشون باقی مونده بود، همه شون رنکشون پایین تر از این بود. (بعدش هم، مگه پول از سر راه آوردم)

4. استاد راهنمام اکیدا توصیه کرد که وارد این گروه بشم چون لینک های خوبی دارند.

حالا بنظرتون همین صداقت رو به خرج بدم؟ اصلا افسر بهم وقت میده اینها رو براش بگم یا وسطش حرفم رو قطع میکنه؟
    بهتر نیست همون اول که افسر میپرسه چند جا اپلای کردی، دیپلماتیک بهش جواب بدم و مثلا بگم من نمره های آزمون هام رو برای 4 تا دانشگاه فرستادم؟
    (همه از تعداد زیاد می نالن، تعداد کم هم شده واسه ما دردرسر! )
    همون دلایل ۱ و ۲ که گفتید خوبه.

دلیل ۳ که معنی‌ نمیده. اخلاقی‌ نبود یعنی‌ چی‌؟ دانشجو تا ۱۵ آوریل وقت داره که در مورد آفر‌های دانشگاه‌های دیگه تصمیم گیری کنه.

دلیل ۴ هم بوداره. "لینک"؟ یعنی‌ شما قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در آمریکا بمونید؟
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر تعداد زیاد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

سلام دوستان.من يادم نمياد چند تا uni اپلاي كردم.يعني خيلي دانشگاه اپلاي كردم ولي چون تو مرحله آخر app fee مي خواست و من چون كرديت كارد نداشتم بيخيالش ميشدم.به خاطر همين نمي دونم چند تا از اپلاي هام approve شده.چه جوابي بايد بدم؟!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hellooo نمایش پست ها
    سلام دوستان.من يادم نمياد چند تا uni اپلاي كردم.يعني خيلي دانشگاه اپلاي كردم ولي چون تو مرحله آخر app fee مي خواست و من چون كرديت كارد نداشتم بيخيالش ميشدم.به خاطر همين نمي دونم چند تا از اپلاي هام approve شده.چه جوابي بايد بدم؟!
    سلام
    شما جایی که فی رو ندادی که اصلا معنیش اینه که اپلای نکردید. تعدا کمی از دانشگاه ها هستند که بدون پرداخت فی مدارک رو بررسی میکنند.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology and Management at UT Dallas

سلام،
    منم مشکل تعداد کم اپلای را دارم. دو جا توی تگزاس اپلای کردم که یکیش واقعا برای دست گرمی بود(رنک بالایی نداشت) که ریجکت هم شدم(university of texas at Arlington) و الان از University of Texas at Dallas برای مستر Information Technology and management، پذیرش دارم.

اما دوباری که برای امتحان GMAT رفتم وقت نکردم لیست واقعی از دانشگاههایی که میخوام را دربیارم برای همین هردفعه یه لیست الکی دادم که شاااید بخوام بعدش براشون اپلی کنم(که هیچکدومو نکردم!)
    بعدتر از اون اینه که لیست سری اول همشون MBA توی آمریکا هست و لیست سری دوم(به فاصله 6ماه) همشون IS یا IT&M تو کشورهای مختلف-- چون سری دوم دیگه مطمئن شده بودم نمیخوام مدیریت ادامه بدم و حتما میخوام توی رشته های مرتبط با information system ادامه تحصیل بدم.
    (راستی با gmat اولم پذیرش را گرفتم اما قبل از اینکه جوابشون بیاد، چون فکر میکردم بهم پذیرش نمیدن برای امتحان مجددش ثبت نام کردم بلکه رزومم را قویتر کنم و بعدش هم گفتم حیفه حالا که ثبت نام کردم برم امتحانش را هم بدم)

تا قبل از جواب این دانشگاه، دانشگاههای دیگه deadlineشون برای مهر امسال گذشته بود. بعدش هم که این را دیفر کردم، با اینکه میدونستم ممکنه ویزای آمریکارو نگیرم اما برای اینکه خیلی از این دانشگاه و رشته خوشم اومده دیگه با وقت محدودم (به خاطر کار تمام وقتی که دارم) انگیزه ای برای اقدام کردن برای جاهای دیگه نداشتم (و همچنان ندارم، اما اگر سفارت بخواد بهم دیر جواب بده برای مهر سال بعد دانشگاههای انگلیس را اقدام میکنم که از دستشون ندم حداقل)

علت انتخاب این دانشگاه هم:
    1- تگزاس ایالت نسبتا ارزونیه برای دانشجوها و هدف اولیم دانشگاه A&M بوده که تعریفش را زیاد شنیدم اما رشته ای که دوست دارم شرایطش بهم نمیخوره
    2- دانشگاههای دیگه که توی این رشته Rankشون از UTD بالاتره Tuitionاشون هم خیلی بالاتره
    3- خیلی جاها این رشته را دانشکده فنیشون ارائه میکنه و بیشتر گرایشش به کامپیوتر هست تا بیزینس. من فقط دنبال جاهایی بودم که Business schoolشون این رشته را ارائه میکردن و چیزی که از کاتالوگ این رشته توی UTD برمیاد خیلی نزدیک به چیزی هست که من دنبالش هستم.

برای 18 dec وقت سفارت تو ارمنستان دارم. خیلی نگرانم و خودم فکر میکنم تنها نقطه سیاه پروندم همین وضعیت اپلای کردنمه که با اینکه همیشه یه لیستی از دانشگاهها (تو کشورهای مختلف) داشتم برای اپلای کردن اما آخر هم فقط همین دوجا رو نهایی کردم. ببخشید انقدر توضیحاتم طولانی شد اما هرررر راهنمایی که بتونین بهم بکنین برای اینکه شانس دریافت ویزام را بالاتر ببرم ممنون میشم واقعا ازتون

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    دوستان من راستش نمیدونم اینجا جای مناسبی برای این سوال هست یا نه، ولی جای بهتری به نظرم نرسید.
    در همین تاپبک چندجا خوندم که برای ویزا از تعداد دانشگاه‌هایی که اپلای کردیم سؤال میشه. اگر برای مثال حدود 15 یا 20 تا دانشگاه آمریکا اپلای کنیم، تو مصاحبه عامل منفی به حساب میاد؟ این کار کلاً خوبه یا بد؟ آیا اصلا مهمه یا به توان مالی فرد و اینجور چیزا برمیگرده؟! ممنون
    دوست عزیز درسته که تو رنکینگ Qs دانشگاه های امریکا حرف اولو میزنن و حتما هممون همجا شنیدیم که مثلا دانشگاه 20 ام امریکا، رتبش 50 و دانشگاه 1 فلان کشور 1100!!!
    و حتما بهتره که دانشگاه های بیشتری در امریکا اپلای کنیم اما:
    1- هزینه ارسال مدارک امسال رو نمیدونم اما اگه با این روندی که همه چیز گرونه ارسال مدارکم اون جوری گرون شده باشه اصلا کار جالبی نیست 20 تا دانشگاه تو امریکا اپلای کنی
    2- تازه به قول دوستان ریسک اپلای زیاد تو یه ایالت واقعا بالاست و وقتی ببینن رو جایی چت کردی مشکوک میشن خب-___-

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    برای اینکه یک جواب کوتاه بدم باید بگم اپلای کردن به این همه جا از نظر آکادمیک معنی‌ خوبی نداره، چون نشون دهنده اینه که طرف هدف مشخصی‌ رو دنبال نمیکنه. اگه آفیسر هم بخواد چنین برداشتی بکنه تاثیر منفی‌ می‌ذاره. در سطح تحصیلات عالی‌ (به خصوص دکترا) طرف باید علاقه مندی هاش تا اندازه‌ای جهت گیری شده باشه. اپلای کردن به این همه جا چنین برداشتی ایجاد نمیکنه. من بعد از گرفتن فوق لیسانسم در آمریکا وقتی‌ میخواستم برای دکترا اپلای کنم، با اینکه زمینه اصلی‌ کاریم مشخص بود، استادام بهم گفتن توی SOP همه زمینه‌های مورد علاقه خودم رو ننویسم، چون همین برداشت رو ایجاد میکنه که من به اصطلاح فوکوس نیستم و میخوام هر جوری شده پذیرش بگیرم.

من قبلا در موارد مشابه گفتم که دروغ نگید ولی‌ فقط در حد سوالی که ازتون پرسیدن جزئیات ارائه بدین. من ندیدم همون اول کار از کسی‌ بپرسن چند جا اپلای کردی. وقتی‌ ببینن کسی‌ به یک دانشگاه خاص یا ایالت خاص گیر داده، سعی‌ می‌کنن سوال‌های دیگه‌ای ازش بپرسن که ببینن آیا انگیزه نهفته‌ای پشتش هست. یکی‌ از سوال‌های رایج هم این هست که بپرسن غیر از اینجا کجا‌ها اپلای کردی، نتیجه اونها چی‌ بود و سوال‌هایی‌ از این دست. این امکان وجود داره که بپرسن غیر از اینجا دیگه چند جا اپلای کردی. در این سوال دونستن تعداد هدف نیست، اهمیتی هم براشون نداره که شما ۱۵ جا اپلای کردید یا ۲۰ جا. هدف اصلی‌ همون کشف انگیزه هست. اگه احیانا آفیسر چنین سوالی‌ از شما پرسید، میتونید به صورت غیر مستقیم جوابش رو بدید. شروع کنید دانشگاه‌هایی‌ رو که اپلای کردید و موفق بودید اسم ببرید. احتمالاً یا حرفتون رو قطع میکنه و یه سوال دیگه می‌پرسه، یا اینکه ممکنه در مورد برخی‌ از همون دانشگاه‌ها سوال بپرسه. اگه آفیسر خیلی‌ گیر بود و گفت نه ازت پرسیدم چند تا؟ در اون صورت مجبورید بگید چند تا. جواب همون رو هم میتونید ۲ مرحله‌ای بدید، یعنی‌ بگید خوب این شد چند تا قبولی، به چند تا دیگه هم اپلای کردم و موفق نشدم، کلا می‌شه انقدر. ولی‌ بعید میدونم چنین اتفاقی بیفته. اگه گفت چرا این همه؟ در این صورت باید یه جوری توضیح بدید که همون چیزی که اول صحبتم گفتم نشه، یعنی‌ فکر نکنه شما دارید خودتون رو به آب و آتیش میزنید که هر جوری شده از یه جا پذیرش بگیرید برید آمریکا.

اگه مصاحبه آنکارا من رو بخونید، توضیح دادم که زمینه من خیلی‌ خاصه و دانشگاه‌های خیلی‌ کمی‌ هستن که به کار من بخورن. تازه من دکترا رو هم یه جایی‌ شروع کرده بودم بعد ول کردم برگشتم همون دانشگاه قبلی‌ که فوق لیسانس رو گرفته بودم. از من بعد از این همه آمریکا بودن پرسید دیگه کجا‌ها اپلای کردم. یه جورایی شاید مشکوک شده بود که چرا اصرار داشتم برگردم همون ایالت قبلی‌. بامزه اینجا بود که از من پرسید چرا هیچ جا توی کالیفرنیا اپلای نکردم. تجربه مصاحبه خودم رو اینجا گذاشتم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post842618

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post842734

تاپیک‌های دیگه‌ای هست در مورد اینکه آیا اپلای کردن در یک ایالت خاص مشکل ایجاد میکنه یا سوال‌هایی‌ که در مصاحبه مشکل ایجاد میکنه و چیزایی‌ شبیه این. اونجور تاپیک‌ها رو هم برید بخونید. بچه‌ها از اون دیدگاه‌ها هم تجربه خودشون رو گفتن.
    گفتید پیشنهاد می کردید حقیقتو بگن... منم حقیقت طلبم ولی گاهی واقعا مشکل ساز میشه
    نمیشه هم تجربه دیگرانو به عنوان تک چراغ راه روشن داشت، چون واقعا شرایط همه با همه فرق داره
    ممنون که از تجربتون گفتید سپاس

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط projectmobin نمایش پست ها
    دوستان من 23 تا تو امریکا اپلای کردم و 2 تا تو کانادا.
    البته تو همه اون دانشگاه ها اساتیدی بودند که زمینه مورد علاقه من رو کار کرده بودند.
    اگه بپرسه چرا این همه اپلای کردی میتونم بگم که رنکینگ همه اون دانشگاه های خوب بوده یا موضوع مورد علاقه من رو اون ها هم کار کردند.

به نظرتون کافیه؟ دیگه چیا میشه گفت؟
    همون طور که دوست عزیزمون بارها گفتند مطمئنا دلیل اصلی شون اگر به این سوال گیر بدن دونستن هدفت از اینهمه اپلای کردنه
    دیگه خودتی و جوابایی که باید بدی (صادقانه و با سیاسیت) )

Junior Member

دوستان راجع به سوال اینکه چند جا اپلای کردی من الان برای ترم ژانویه فقط یک دانشگاه اپلای کردم و پذیرش گرفتم و میرم ولی برای ترم سپتامبر 2 جا تو امریکا و 3 جا تو کانادا و 3 جا هم تو اروپا اپلای کرده بودم و هم ریجکتی داشتم هم پذیرش بدون فاند که نرفتم. در جواب این سوال میتونم به اونا اشاره کنم یا حتماً باید برای ترم ژانویه چند جا دیگه اپلای کنم؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین