صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 90

موضوع: اعتبار مدرک دانشگاههای اتریش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژئومورفولوژی_ دانشگاه شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : اعتبار مدرک دانشگاههای اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    خواهش میکنم.باور کنید همینجوریه و خیلی نظر مثبتی رو ما دارن.نمیخوام بگم که خوشبینی محض خوبه.نه شاید اونا هم ایراداتی داشته باشن که حتما دارن ولی باور کنید هیولا هم نیستن و خیلی متفاوت از آنچه در تصور ما به عنوان آلمانی زبان هستن.بعدم اینکه من همیشه فکر میکنم زندگی رو هرجور ببینی همونجوری پیش میاد.من از اول نظرم مثبت بود و خدارو شکر تا الان هم زندگی خیلی خوبی اونجا داشتم و همیشه کارم راه افتاده و یه دست کمکی تو موقع گرفتاری برای بوده و دوستای خیلی خوبی هم پیدا کردم.ولی در نقطه مقابلش خیلی ها رو هم میشناسم که خیلی منفی به موضوع نگاه می کنن و اصلا نمیدونم واسه چی پاشدن اومدن بیرون از مملکت.یه ریز قربون صدقه ایران و مزایاش میرن و بد و بیراه به اتریش و اتریشی.جالبه که همیشه هم بدبیاری میارن!!!!این افراد غر غرو همیشه تو حلقه محدود دوستای ایرانی باقی میمونن.نه زبان درست حسابی یاد میگیرن و نه حاضر به تطبیق با شرایط جدید هستن و اینجوریه که یه ایران کوچیک واسه خودشون میسازن.بنابراین شرایط روز به روز براشون سخت تر میشه.
    من اعتقادم اینه که ما به عنوان ایرانی سعی کنیم تمام ارزش ها و داشته های خوبمون رو نگه داریم ولی اگه در محیط جدید لازمه برای زندگی بهتر چیزهای جدید رو هم بپذیریم و یاد بگیریم خب چه عیب داره؟منظورم غرب زدگی نیست به هیچ وجه.
    فکر میکنم در کنار یادگیری زبان آلمانی اگه قراره اونجا موندگار بشیم بهتره زبان فرهنگی اونجا رو هم یاد بگیریم.
    اینایی هم که میگم هیچ منافاتی با اعتقادات مذهبی و ... نداره و چیزیه که به مرور زمان دست آدم میاد و بالاخره آدم میفهمه چه باید بکنه.

راستی دوستان یادتون باشه که رفتن و عزیمت به محیط جدید بدون شک کمی غمگینتون خواهد کرد و ممکنه اصلا هم به این موضوع واقع نشید ولی اتفاقیه که میفته.بهترین راه حل برای جلوگیری یا کم کردن این موضوع داشتن ارتباطات اجتماعی خوب و تنها نموندنه.

امیدوارم واسه همه دوستان بهترین ها پیش بیاد و همه بعد از رفتن شاد باشن.
    به خاطر اینکه هر چند وقت یه بار یه چیز امیدوارکننده و البته بدون بزرگ نمایی می نویسید ممنونم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tanhatarin نمایش پست ها
    واقعا ممنون ازتون که به این صورت صادقانه صحبت میفرمایید.ولی خوب به نظر من گاهی وقت ها ما نمیتونیم اعتقاداتمون را فدای اداپته شدن با محیط کنیم.من اطلاع ندارم دین شما چیه؟ولی حدس میزنم شما هم مثل ما مسلمان باشید درسته؟یه سوال از شما دارم؟ایا شما نماز میخونید؟ایا شما اونجا حساسیتی مبنی بر استفاده از گوشت های حلال دارید.نمیدونم شما خانم هستید یا نه؟اگر خانم هستید ایا حجاب دارید؟اگر اقا هستین هنگام احوال پرسی با خانوم ها دست میدید؟یا اگر خانم هستید با اقایون دست میدید؟اکثر این مسائل بالا جزو جدایی ناپذیر دین اسلام هست که در متون دینی هم به اون اشاره شده.ایا شما میتونید بگید مسلمان هستید ولی قران را قیول ندارید؟یا بخشی از اون که توش راجع به حجاب و گوشت حلال و... هست را قبول ندارید و بقیه رو قبول دارید؟ایا شما به آخرت واقعا ایمان دارید؟.خوب شک نکنید غربی ها خیلی از اعتقادات ما را قبول ندارن.شاید اگه یه خانم بخواد با شما دست بده و شما ممانعت کنید (به خاطر ترک محرمات) اون از دستتون ناراحت بشه.به نظرتون اگه یه خانم نخواد با دین خدا در بیفته و لامذهب بشه ایا اونجا میتونه زندگی راحتی رو داشته باشه؟ما در متونمون داریم که پروردگار عالم همه این عالم و هرچه در اون هست را برای ما افرید و ما را برای خودش که او را عبادت کنیم هرچند که او به عبادت ما نیازی ندارد.او هفتاد بار بیشتر از مادر به ما محبت دارد .او از رگ گردن به ما نزدیک تر است او ... و او واجب الوجود و ما ممکن الوجودیم.و او بی نیاز از هر چیز است.حال به نظر شما ما در محیطی که پناه برخدا برای خدا فرزند قائل هستند(برای او شریک قائل میشوند و او را وابسته و ... میدانند) و عملا وقت چندانی صرف بندگی خداوند که صبح و ظهر وشام به انها روزی میدهد نمی کنند، میتوانیم به راحتی با انها اداپته شویم؟خداوندا عمری گناه کردیم و تو از روی کرم پوشانیدی اگر بندگی ات را میکردیم چه کار میکردی و دل ما را چه میکردی.دوستت دارم خدا .بیزارم از کسانی که بندگی تو را که رایگان در اختیارشان نهادی را خفت و ذلت دنیا فروخته اند.البته فرقی نمی کنه چه ارو پایی باشن چه ایرانی.خدایا با ما و هفت میلیارد بشرت از روی کرمت قضاوت کن زیرا که اگر با عدلت بخواهی ما را نگاه کنی ، دیگر هیچ...موفق باشید .امیدوارم یکی از این خبرای خوب که ارزو شو دارین ظهور حضرت مهدی باشه که همهمون از این گرفتاری ها نجات پیدا کنیم.
    مطمئنا هر کسی که داره برای این کار اقدام می کنه در باره ی تفاوت های فرهنگی بین کشور مبدا و مقصدش می دونه و اگر هم ندونه باید قبل از هر کاری در باره ی همه چیز تحقیق کنه و از این نظر شاید پست شما هم بتونه بعضی مسائل رو، برای بعضی اشخاص روشن کنه و براشون مفید باشه.

اما

من نمی دونم و برام هم فرقی نمی کنه که منظور شما دقیقا چیه و این که آیا نیت توهین آمیزی از حرف های شما قابل برداشت هست یا نه.
    اما می دونم و برام هم اهمیت داره که کسی نباید به خودش اجازه بده مستقیما و خطاب به فرد مشخصی _اون هم تو یه محیط عمومی_ به این صورت حرف بزنه.
    و بدونید اگر قصدتون امر به معروف هست، با این روش بر عکس عمل می کنید و نوعی دین گریزی رو به وجود میارید، چرا که با عملتون چهره زیبایی از اعتقادتون به تصویر نمی کشید.

نکته ی آخری که به نظرم می رسه اینه که کسی که وقتش رو به رایگان در اختیار سایرین قرار میده و هر کمکی _هر چند کوچیک_ از دستش بر میاد برای کسایی که نه تنها نمی شناسدشون، بلکه حتی اسم واقعی هیچ کدومشون رو نمی دونه (!) انجام میده و در آخر هم کسی نمی فهمه چه کسی این لطف رو در حقش کرده، در برابر هر طرز فکری _سوای مذهبی بودن و یا نبودن_ ارزشمند و قابل قدردانیه. چه بسا بیش از کسانی که 70 سال عبادت تو کارنامه شون دارن!

بجز باکسانیکه در خیرونیکی نشر و نمو کرده اند، معامله و معاشرت نکنید. (امام صادق (ع))

خیری در دنیا نیست مگر برای دو نفر:
    اول مردی که هر روز احسان و نیکی خود را زیاد کند.
    دوم مردی که آرزوهای خود را (گناهان خود را) به توبه جبران نماید.
    (امیر المؤمنین (ع))

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

دوستان عزیز لطفا به عنوان تاپیک دقت کنید و بحثهای غیر مرتبط نکنید و از همه مهمتر احترام همدیگرو نگه دارید

اینجا همه دور هم هستیم تا به بقیه کمک کنیم
    پس بحث رو به بیراهه نبرید لطفا

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    دوستان عزیز لطفا به عنوان تاپیک دقت کنید و بحثهای غیر مرتبط نکنید و از همه مهمتر احترام همدیگرو نگه دارید

اینجا همه دور هم هستیم تا به بقیه کمک کنیم
    پس بحث رو به بیراهه نبرید لطفا
    چشم!

Senior Member sepidejoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien Telecommunication Engineering

شبیه کلاس معارف شد!!

Junior Member siavashmoazami آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Musicology,KUG

نقل قول نوشته اصلی توسط tanhatarin نمایش پست ها
    واقعا ممنون ازتون که به این صورت صادقانه صحبت میفرمایید.ولی خوب به نظر من گاهی وقت ها ما نمیتونیم اعتقاداتمون را فدای اداپته شدن با محیط کنیم.من اطلاع ندارم دین شما چیه؟ولی حدس میزنم شما هم مثل ما مسلمان باشید درسته؟یه سوال از شما دارم؟ایا شما نماز میخونید؟ایا شما اونجا حساسیتی مبنی بر استفاده از گوشت های حلال دارید.نمیدونم شما خانم هستید یا نه؟اگر خانم هستید ایا حجاب دارید؟اگر اقا هستین هنگام احوال پرسی با خانوم ها دست میدید؟یا اگر خانم هستید با اقایون دست میدید؟اکثر این مسائل بالا جزو جدایی ناپذیر دین اسلام هست که در متون دینی هم به اون اشاره شده.ایا شما میتونید بگید مسلمان هستید ولی قران را قیول ندارید؟یا بخشی از اون که توش راجع به حجاب و گوشت حلال و... هست را قبول ندارید و بقیه رو قبول دارید؟ایا شما به آخرت واقعا ایمان دارید؟.خوب شک نکنید غربی ها خیلی از اعتقادات ما را قبول ندارن.شاید اگه یه خانم بخواد با شما دست بده و شما ممانعت کنید (به خاطر ترک محرمات) اون از دستتون ناراحت بشه.به نظرتون اگه یه خانم نخواد با دین خدا در بیفته و لامذهب بشه ایا اونجا میتونه زندگی راحتی رو داشته باشه؟ما در متونمون داریم که پروردگار عالم همه این عالم و هرچه در اون هست را برای ما افرید و ما را برای خودش که او را عبادت کنیم هرچند که او به عبادت ما نیازی ندارد.او هفتاد بار بیشتر از مادر به ما محبت دارد .او از رگ گردن به ما نزدیک تر است او ... و او واجب الوجود و ما ممکن الوجودیم.و او بی نیاز از هر چیز است.حال به نظر شما ما در محیطی که پناه برخدا برای خدا فرزند قائل هستند(برای او شریک قائل میشوند و او را وابسته و ... میدانند) و عملا وقت چندانی صرف بندگی خداوند که صبح و ظهر وشام به انها روزی میدهد نمی کنند، میتوانیم به راحتی با انها اداپته شویم؟خداوندا عمری گناه کردیم و تو از روی کرم پوشانیدی اگر بندگی ات را میکردیم چه کار میکردی و دل ما را چه میکردی.دوستت دارم خدا .بیزارم از کسانی که بندگی تو را که رایگان در اختیارشان نهادی را خفت و ذلت دنیا فروخته اند.البته فرقی نمی کنه چه ارو پایی باشن چه ایرانی.خدایا با ما و هفت میلیارد بشرت از روی کرمت قضاوت کن زیرا که اگر با عدلت بخواهی ما را نگاه کنی ، دیگر هیچ...موفق باشید .امیدوارم یکی از این خبرای خوب که ارزو شو دارین ظهور حضرت مهدی باشه که همهمون از این گرفتاری ها نجات پیدا کنیم.
    شما اگه تو اتریشم همینطوری تا یکیو می‌بینید در مورد دینش سوال کنید فکر نمیکنم یکی‌ دوماه بیشتر بتونید بمونید چون بر عکس اینجا، اونجا دین یه چیز کاملا شخصیه.
    .A Hypocrite is a guy who writes a book on atheism, and prays it sells

شما از کجای حرف من خدای نکرده اهانت برداشت کردین؟حقیقتا بنده قصد اهانت به شخصی را نداشتم و کلی عرض کردم.اگر شما یا هر شخصی از صحبت های من اهانت برداشت کرده بنده عذر خواهی میکنم و کوچیک تر از اون حرف هام که بخوام خدای نخواسته به احدی توهین کنم.فقط میخواستم نظرات رو راجع به این موضوع بدونم.و بیزاریم هم اصلا متوجه کابر شبگرد که زحمت کشیده بودند تجربیاتشون را نوشته بودند نبود
    بیاید به تبادل نظر بپردازیم به جای اینکه همدیگه رو مورد خطاب قرار بدیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    چه ربطی داره مگه ایشون گفته شما بیا دینت رو کنار بزار برو غربی بشو. همون دینی که شما می گی گفته تهمت زدن گناه بزرگی پس برو توبه کن و وقتی کسی رو نمیشناسی در موردش پیش داوری نکن.
    ایشون منظورشون این هست که یک سری افراد وقتی به کشور دیگه میرن دچار شک فرهنگی میشن. این پدیده واکنشی طبیعی به تغییر در شرایط زندگی است و به مرور زمان برطرف خواهد شد. این شک ناشی از تغییرات در محیط اطراف، نوع غذا، آب و هوا، مردم و موقعیت هاست. واکنش افراد نسبت به این امر متفاوت میباشد. نشانه های شک فرهنگی عبارتند از:
    - ممکن است احساس تنهائی و کسالت کنید. ممکن است عصبی شده و بشدت خسته شوید. ممکن است میل داشته باشد که برای ساعت های طولانی بخوابید، حتی پس از آنکه خستگی ناشی از مسافرت با هواپیما برطرف شده باشد.
    -ممکن است بشدت دلتنگ خانه شوید (homesick). البته دلتنگی و ناراحتی برای جدائی از خانواده و دوستان امری طبیعی است، اما اگر برای ساعتهای طولانی کاری جز فکر کردن به خانه و نوشتن نامه و یا گریه کردن نداشتید، نشانه آن خواهد بود که دچار عوارض شک فرهنگی شده اید.
    - ممکن است نسبت به کشور میزبان احساس خصومت کنید. حتی یک ناهماهنگی کوچک ممکن است شما را بشدت عصیانی کند.
    - ممکن است بشدت وایسته به دوستان هموطن شده و از جوشیدن با افراد کشور میزبان و یا سایر کشورها پرهیز کیند. البته دوستی با هموطنان بسیار مهم و لازم است و میتواند زندگی در خارج از کشور را برای شما راحت تر کند، اما دوری از خارجیها میتواند مانع آشنائی شما با سایر فرهنگها شود که خود یکی از مزایای مهم ادامه تحصیل در خارج است.
    - ممکن است دردرستی تصمیم خود برای رفتن به خارج و درس خواندن در آنجا شک کنید: " آیا میتوانم در محیط بیگانه با زبانی مشکل درسم را بخوبی بخوانم؟" ، " آیا قادر خواهم بود انتظارات خانواده را برآورده سازم؟" و ...
    - ممکن است نسبت به یادگیری زبان کشور میزبان و همچنین کمک گرفتن از افراد بومی آنجا مقاومت نشان دهید.
    که از عوارض اون گوشه گیری،

برای مقابله با شک فرهنگی میتوانید کارهای زیر را انجام دهید:
    - روحیه خود را تقویت کنید. به یاد بیاورید که هزاران نفر دیگر نیز به خارج رفته و با موفقیت درس خود را به پایان رسانیده اند.
    -انتظارات خود را با واقعیت تطبیق دهید. در اینصورت عدم رضایت و ناراحتی شما کاهش خواهد یافت.
    -فکر باز داشته باشید. مردم سایر کشور ها ممکن است همانند مردم شما رفتار نکنند. ارزشهای فرهنگی ملل مختلف با هم فرق میکند. از ارزیابی رفتار مردم کشور میزبان با معیارهای فرهنگی خودتان پرهیز کنید.
    - از گوشه گیری پرهیز کنید. کاری نکنید که باعث غرق شدن در مطالعه گشته و از قرار گرفتن در موقعیت ها فرار کنید.
    - کمک بگیرید. معمولا دانشگاهها مراکزی برای کمک به دانشجویان خارجی که دچار مشکل عدم تطبیق با محیط هستند میباشند.

آقا یا خانم فکر نکن فقط شما دین داری و بس افراد دیگه هم دین دارن و به اعتقاداتشون احترام میزان وقتی ما صحبت از ارتباط فرهنگی می کنیم حتما منظور نکات منفی اونها نیست به خدا قسم اونها نکات مثبتی هم دارن که ما بتونیم ازشون استفاده کنیم.

ایشاالله هممون یاد بگیریم از دین برای توهین و افترا به دیگران استفاده نکنیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک سیالات

چقدرررر مباحث اينجا با تاپيكش همخوني داره واقعا. مسائل ديني و مذهبي كاملا شخصيه و هركس اونجوري كه تشخيص ميده رفتار ميكنه لطفا اين مسائل رو تو همچين جايي باز نكنيد

Junior Member gmx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fmohsen22 نمایش پست ها
    به نظرتون در رشته نفت آلمان قوی تره یا اتریش؟
    به نظر من روی نروژ هم فکر کنید زبان انگلیسی و بازار کار تقریبا تضمین شده !

دوستان من به دلایلی باید حتما در رشته مکاترونیک دکترا بگیرم یا رشته های مشابه اون
    کسی اطلاعاتی در مورد اینکه چه عنوان رشته هایی در اتریش هست که در ایران به عنوان مکاترونیک ارزیابی میشن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)