صفحه 83 از 92 نخستنخست ... 337374757677787980818283848586878889909192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 917

موضوع: سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط ZyM نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بعد دفاعم دارم به صورت فول تایم زبان میخونم و باید شهریور ماه سال دیگه امتحان تافل بدم با نمره بالای 100
    لانگمن رو خوندم و شروع کردم به خوندن TPO ولی الان که یه نمونه رو زدم فرض TPO3 شدم 8 از 30 و خیلی نا امید شدم... دوستان گفتند مرجع اصلی تی پی او هست.... شده 20 بار گوش کن تا ذهنت عادت کنه وکم کم راه میوفتی... به نظر شما من دارم درست راه رو میرم با توجه به زمانم؟؟
    دارم لسنینگ های TPOها رو میخونم و جواب ها و متن ها رو موشکافی کنم.
    با تشکر
    سلام بر شما
    TOEFL به طور کلی بیشتر آزمون مهارت هستش تا آزمون سنجش توانایی زبان. برای دست یافتن به نمره بالا در این آزمون، علاوه بر نیاز به داشتن سطح زبان عمومی مناسب، به مهارت نیز نیاز خواهید داشت.
    ابتدا باید از خود بپرسید که مشکل از کجا است؟
    آیا واژه های داخل گفت و گو را نمی شناسید یا اینکه در نت برداری مشکل دارید و یا (تمام متن را متوجه می شوید اما) در انتخاب گرینه ها دچار اشکال می‌شوید.
    پی بردن به این مهم بسیار اهمیت بیشتری دارد تا اینکه چند ده بار مکالمه ای را گوش بدهید که این کار نتیجه مورد نظر شما را نخواهد داشت.
    بعد از پی بردن به نوع مشکل شما در Listening، نوبت به راه حل است.
    اگر واژه ها را نمی شناسید پس واژه بخوانید (۵۰۴ و ۴۰۰ یا Essential words for the TOEFL iBT). اگر در انتخاب گزینه ها و یا یادداشت برداری مشکل دارید به نوتفول و یا کتاب هایی همانند لانگمن و Official Guide مراجعه کنید و در این کتاب ها نوع سوال ها و نحوه ی پاسخ گویی همراه با مثال نوشته شده است.
    مطالعه کتاب بدون استفاده از تکنیک ها بی نتیجه است. باید تکنیک ها را استفاده کنید تا نتیجه بگیرید، مرور روزنامه وار یا حتی عمیق مهارت ها بدون استفاده از آن ها در تمام زمانی که تست میزنید بی فایده است.
    TPO ها هم به شما مهارت آموزش نمی دهند، فقط شما با آن ها مهارت ها را تمرین می کنید و با محیط آزمون اصلی، نوع سوال ها و کلمه های آزمون آشنا می کند.

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

سلام دوستان
    من بعد دفاعم دارم به صورت فول تایم زبان میخونم و باید شهریور ماه سال دیگه امتحان تافل بدم با نمره بالای 100
    لانگمن رو خوندم و شروع کردم به خوندن TPO ولی الان که یه نمونه رو زدم فرض TPO3 شدم 8 از 30 و خیلی نا امید شدم... دوستان گفتند مرجع اصلی تی پی او هست.... شده 20 بار گوش کن تا ذهنت عادت کنه وکم کم راه میوفتی... به نظر شما من دارم درست راه رو میرم با توجه به زمانم؟؟
    دارم لسنینگ های TPOها رو میخونم و جواب ها و متن ها رو موشکافی کنم.

با تشکر

با توجه به نمره تون من پيشنهاد مي كنم سراغ
    How to master
    و
    Mastering skills
    بريد و اخر سراغ ت پ او ها بريد. اونا رو اول كار نسوزونيد
    پيروز باشيد
    ....I have a DREAM
    Prove them WRONG
    I am going to make all my dreams come TRUE

پیش فرض پاسخ : اشکالات مربوط به Listening

سلام دوستان
    من حدود یک ماهه که دارم از روی کتاب دلتا شرو کردم برای تافل بخونم اما مشکلم اینه که احساس میکنم توی لیسینیگ پیشرفت خاصی نکردم با اینکه الان بخش لیسیننگش رو تموم کردم، ولی از اول ک شروع کردم میانگین جوایای صحیحم حدود 7-8 تا از 10 تا بود الانم همونه تقریبا
    بنظرتون مشکل کارم کجاس؟موقع لیسینیگ هم نت برنمیدارم و البته بعضیارو باید دوبار گوش کنم

پیش فرض پاسخ : اشکالات مربوط به Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط farzanehoseini نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدود یک ماهه که دارم از روی کتاب دلتا شرو کردم برای تافل بخونم اما مشکلم اینه که احساس میکنم توی لیسینیگ پیشرفت خاصی نکردم با اینکه الان بخش لیسیننگش رو تموم کردم، ولی از اول ک شروع کردم میانگین جوایای صحیحم حدود 7-8 تا از 10 تا بود الانم همونه تقریبا
    بنظرتون مشکل کارم کجاس؟موقع لیسینیگ هم نت برنمیدارم و البته بعضیارو باید دوبار گوش کنم
    سلام
    به نظر من فقط تست زدن کافی نیست! شما باید تا جایی که ممکنه به لیسنینگ های با موضوعات مختلف گوش بدید تا پیشرفت را توی نتایجتون احساس کنید. مثلا پادکست های مختلف رو میتونید گوش کنید که خیلی خیلی برای تقویت این مهارت مفیده. وقتتون رو هم با فیلم دیدن برای تقویت لیسنینگ تلف نکنید! فقط پادکست و بس. کلا لیسنینگ یکم زمان میبره تا تقویت بشه و نباید ناامید بشید.

دوستان من ۲ تا مشکل دارم
    یکی تو نوت برمیدی که واقعا اگه نوت بردارم ، تمرکزم را از دست میدم ، هرچقدر هم سعی میکنم خلاصه وردارم باز نمیرسم ،،اگر هم نوت ور ندارم ، کل متن را میفهمم ، ولی خوب detail را یادم نمیمونه
    دوم اینکه من اصلا فرست نمیکنم که تو نوت هام دنبال جواب بگردم ،
    دوم این که تو جواب دادن به سوال هایی که tricky هستن و ۲ تا گزینه نزدیک به هم داره ، اکثرا ،گزینه غلط را میزنم ، چی کار کنم برای حل ینمشکل ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان
    من فهمیدم مشکلی که دارم در لیسنیگ این هست که همش در ذهنم به فارسی ترجمه میکنم و این وقت ام رو میگیره چکار کنم که این کار رو نکنم حتی در ریدینگ هم این مشکل رو دارم
    در ضمن نوت برداری هام هم به صورت فارسی هست و خیلی خیلی کم میتونم نت انگلیسی بردارم
    به نظر شماچکار کنم که این مشکل حل بشه؟؟؟
    با سپاس از وقتی که میگزارید

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

سلام دوستان
    من فهمیدم مشکلی که دارم در لیسنیگ این هست که همش در ذهنم به فارسی ترجمه میکنم و این وقت ام رو میگیره چکار کنم که این کار رو نکنم حتی در ریدینگ هم این مشکل رو دارم
    در ضمن نوت برداری هام هم به صورت فارسی هست و خیلی خیلی کم میتونم نت انگلیسی بردارم
    به نظر شماچکار کنم که این مشکل حل بشه؟؟؟
    با سپاس از وقتی که میگزارید
    پیشنهاد می کنم از فایلهای صوتی آسانتر شروع کنید و سعی کنید توی ذهنتون ترجمه نکنید ... مثلا فایلهایی که کوتاهتر و راحتتر هستند و سعی کنید متوجه بشید اونو و کم کم سطح فایل ها و زمان رو زیاد کنید.... همون فایلهای کوتاه رو هم نت بردارید یواش یواش با علایم اختصاری بعد ببینید اون نت ها مفید هست براتون برای فهم موضوع.... لیستنینگ تمرین مداوم لازم داره.... مطمئن باشید جواب میگیرید
    مثبت اندیشی و انرژی مثبت هم فراموش نشه
    ....I have a DREAM
    Prove them WRONG
    I am going to make all my dreams come TRUE

سلام

از دوستان عزیز باتجربه به خصوص در لیسنینگ یه سوال داشتم:
    میشه بی زحمت لیسنینگ کتاب های موجود برای تافل رو به ترتیب آسون به سخت بگید: کسی که تازه میخواد برای تافل شروع کنه برای لیسنینگ از کدوم کتاب شروع کنه و با چه کتابی تموم کنه.
    بسیار سپاسگزارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

سلام، ببخشید این کتاب اسنشال ورد فور تافل، من نتونستم فایلهای صوتی ریدینگ هاشو پیدا کنم... از کجا میشه پیداش کرد?

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط azamnemati نمایش پست ها
    سلام، ببخشید این کتاب اسنشال ورد فور تافل، من نتونستم فایلهای صوتی ریدینگ هاشو پیدا کنم... از کجا میشه پیداش کرد?
    سلام، من نمی خوام توی روند مطالعه تون دخالت کنم ولی از این سایت می تونین برای مطالعه این کتاب و بقیه کتاب ها استفاده بکنین. همین اسنشال ورد هم هست. البته چندتا هستن که همشون رو تست بکنین چون شاید بعضی هاشون تلفظ هم داشته باشن. هم لغات مهم کلیه TPO ها هست که می تونین استفاده بکنین که خیلی مفید هستن.
    موفق باشین.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)