صفحه 1 از 92 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 917

موضوع: سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

"?! Who Did You Write Down the Information of Listening Section on IBT Exam "
    سلام
    اين سوالي هست كه من از بچه هايي كه listening رو 29-30 ميشن دارم. همونطور كه ميدونين سر امتحان ميشه نت برداشت. من به شخصه نكاتي رو كه مهمه ، حالا ممكنه يه كلمه از هر جمله باشه يادداشت كنم يا حتي فارسي نت بردارم و يا حتي بعضي موقع ها اون شكلي رو كه فهميدم سريع نقاشي كنم و بيشتر تمركز كنم رو خود lecture يا conversation .وليكن همواره يه چندتا غلطي در اين بخش(بيشتر lecture) دارم . در كتاب برونز يه سري روش هايي براي اين كار گفته مثلا جدول بكشيم! major& minor ها رو در سمت راست و چپ جدول به طور كامل ياداشت كنيم ! ( فكر كنم برونز بايد يه برآورد زماني هم ميكرد برا اين كارا!)و ... حتي گفته كه بعدا براي Academic Skills پيشرفتي حاصل ميشه. البته من خودم در دوران تحصيل فقط در دروسي كه علاقه داشتم نت برميداشتم! و سرعتم هم در حد Prof's speaking speed! نبود. حالا به نظر شما تمرين در سريع برداشتن نت كمكي به فهميدن ميكنه يا همون تمركز و شنيدن با دقت مهمتره؟( به نظر خودم دومي بهتره ولي اگه لازم باشه اولي رو هم بايد يادگرفت ديگه! )
    ممنون هستم

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : اشکالات مربوط به Listening

من بیشتر تمرکز رو روی متن می ذاشتم و سعی می کردم هرچی می گن رو بفهمم ولی اگه چیزی شامل چند دسته و طولانی بود سعی می کردم اون رو یادداشت کنم ولی خیلی زیاد از note هام استفاده نمی کردم.
    من همه مدلش رو تجربه کردم به نظرم بستگی به شخص داره ولی برای شخص من تمرکز بیشتر رو شنیدن و فهمیدن متن بهتر عمل می کرد.
    شما بعد از یه مدت تمرین متوجه می شین چه چیزهایی مهمه و چی نه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

به نظر خود من هم تمركز بهتره و به قول شما منم وقتي همه اطلاعات رو يادداشت ميكنم همچين استفادهايي هم ازش نميكنم مگر مثلا اسم سه مدل گياه عجيب و غريب با تفاوت هاشون باشه وليكن در كتاب برونز خيلي تاكيد بر اين قضيه كرده كه هرچي سريعتر و دقيق تر نت بردارين بهتر detail رو ميگيريد و بعدا سر كلاسها بهتر متوجه ميشين Prof چي ميگه! البته فكر ميكنم منظورش براي undergraduate ها باشه.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

The fact of listening is practice. Dont stick the mere listening skills and those of provided in TOEFL materials. Listening to ENglish news nonstop would induce models of sentences in your mind. After a while, those sentences and those resembling their tone, grammar and content will become cognitive in your mind leading you to a point you will inderstand lis com much more effectively without leaving any notes without lagging behin the narrator

Junior Member

سلام

به نظر من یکی از بهترین منابع برای Listening همون بارونز هست بخاطر نمونه های خیلی خوبی که داره. درسته شما سر امتحان دقیقا نمی تونید همونطور که تو کتاب نوت برداشته شما هم نوت برداری کنید. ولی کتاب این دید رو به شما می ده که باید اینجوری به مطالب اصلی فکر کنید و مطالب جزیی رو مد نظر قرار ندید. شما با یکی دوبار نمونه تست امتحان و گرفتن وقت مصل خود امتحان، دستتون میاد که چجوری می تونید نوت برداری مناسبی برای خودتون داشته باشید.

موفق باشید

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    من یه سوال در مورد listening دارم .من کتابهای تافل رو که نگاه میکنم هیچکدوم برای فایلهای صوتی متنِ نوشته رو قرار ندادند، چون با دوستان زباندان که مشورت میکردم تاکید کردند audio ی رو که دارم گوش میدم برای بار دوم به متنش هم نگاه کنم.حالا شما در کتابهای تافل متن فایلهای صوتی رو جایی باهاش برخورد کردید ،اگر نه کجا میتونم text فایلهای صوتی رو پیدا کنم مثلا" برای longman , barrons , delta , ETS .
    البته من فکر میکنم کتابها متن فایلهای صوتی رو ندارند اگر اشتباه میکنم لطفا" بگید که در کدوم قسمت از کتاب متن ها وجود داره.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

من هرچی کتاب دیدم متن Listening رو داشت.
    Longman، Barrons، Delta و ...

معمولاً آخر هر کتاب script ها بود
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    درود
    من یه سوال در مورد listening دارم .من کتابهای تافل رو که نگاه میکنم هیچکدوم برای فایلهای صوتی متنِ نوشته رو قرار ندادند، چون با دوستان زباندان که مشورت میکردم تاکید کردند audio ی رو که دارم گوش میدم برای بار دوم به متنش هم نگاه کنم.حالا شما در کتابهای تافل متن فایلهای صوتی رو جایی باهاش برخورد کردید ،اگر نه کجا میتونم text فایلهای صوتی رو پیدا کنم مثلا" برای longman , barrons , delta , ETS .
    البته من فکر میکنم کتابها متن فایلهای صوتی رو ندارند اگر اشتباه میکنم لطفا" بگید که در کدوم قسمت از کتاب متن ها وجود داره.
    سلام
    Delta صفحه 615 به Audio Scripts كه در حاشيه كتاب مشكي شده توجه كنيد
    Barron's صفحه 503 به بعد.
    Cambridge صفحه 583.
    Longman كتابشو رو ندارم ولي احتمال 100 درصد داره
    به Audio Scripts در فهرست توجه بفرماييد.
    در ضمن من هم قبلا فقط بعد يه بار گوش دادن بعد با متن چك ميكردم ولي جديدا يكي از زباندانان فروم
    { عرض ادب دارم استاد سارا ! }به من گفتن كه علاوه بر گوش كردن بار اول " سعي كنم بنويسم اوني رو كه ميفهمم"
    I ganna die خيلي سخته آخه اينجوري...

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    درود
    سلام
    Delta صفحه 615 به Audio Scripts كه در حاشيه كتاب مشكي شده توجه كنيد
    Barron's صفحه 503 به بعد.
    Cambridge صفحه 583.
    Longman كتابشو رو ندارم ولي احتمال 100 درصد داره
    به Audio Scripts در فهرست توجه بفرماييد.
    در ضمن من هم قبلا فقط بعد يه بار گوش دادن بعد با متن چك ميكردم ولي جديدا يكي از زباندانان فروم
    { عرض ادب دارم استاد سارا ! }به من گفتن كه علاوه بر گوش كردن بار اول " سعي كنم بنويسم اوني رو كه ميفهمم"
    I ganna die خيلي سخته آخه اينجوري...

سلام مریم جان
    2 بار گوش کن هر چی تونستی بنویس. بار اول فقط گوش کن بار دوم pause بزن و بنویس و بار سوم با متن تطبیق بده
    چند بار اول سخته به مرور سرعتت بالا میره
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    با تشکر از دوستانی که جواب سؤال قبلی رو دادند ،یه سؤال دیگه در مورد listening ، من فیلم خیلی زیاد می دیدم بهمین خاطر در شنیدن فایلهای صوتی معمولا" میدونم که چه لغتی گفته میشه ولی خیلی از مواقع معنی لغت مورد نظر رو نمیدونم، بنظر دوستان این یه نقطه ی مثبت در listening محسوب میشه یا نه؟
    بد نیست بگم که دایره لغاتم ضعیفه و در حد یه پنج تومنی یه.اساسا" فکر میکنم اینقدر ریاضی خوندم که ذهنم یه firewall در برابر هرچیز غیر از ریاضی و فلسفه ایجاد کرده.حالا بنظر شما اینکه هر لغتی که میخونم سریع فراموش میشه چقدر باعث بد شدن نمره قسمت listening میشه؟

پ.ن. شما هم با این نظر maryamgoli موافقید که رباضی و زبان رابطه ی عکس دارند؟

صفحه 1 از 92 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)