صفحه 90 از 92 نخستنخست ... 4080818283848586878889909192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 917

موضوع: سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

سلام دوستان
    من امتحان تافل دادم اما لسنینگ خیلی ضعیفم در دیگر مهارت ها هم اثر منفی گذاشته
    میشه راهنمایی کنید چه منابعی خوبه به ترتیب دشواری... ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط ZyM نمایش پست ها
    سلام دوستان
    هیچ منبعی،برای تقویت مهارت شنیدن در هرزبانی فقط باید فیلم ببینی و بشنوی، مثل کودکان که یادگرفتن زبان مادری رو با شنیدن آغاز میکنن

پیش فرض پاسخ : اشکالات مربوط به Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط s.t نمایش پست ها
    سلام

به نظر من یکی از بهترین منابع برای Listening همون بارونز هست بخاطر نمونه های خیلی خوبی که داره. درسته شما سر امتحان دقیقا نمی تونید همونطور که تو کتاب نوت برداشته شما هم نوت برداری کنید. ولی کتاب این دید رو به شما می ده که باید اینجوری به مطالب اصلی فکر کنید و مطالب جزیی رو مد نظر قرار ندید. شما با یکی دوبار نمونه تست امتحان و گرفتن وقت مصل خود امتحان، دستتون میاد که چجوری می تونید نوت برداری مناسبی برای خودتون داشته باشید.

موفق باشید
    salam من هم همین مشکل رو دارم

Junior Member

سلام،
    توصیه ای که من بنا به تجربه شخصیم دارم اینه که روی تلفظ ها و آهنگ کلام خودتون کار کنید. واقعیت اینه که ما همان طور که خودمون تلفظ میکنیم انتظار داریم که بشنویم همین در مورد ریتم کلام هم صادقه. حالا وقتی که یه نیتیو واژه ای رو درست تلفظ میکنه به گوش ما ناآشنا میاد. مثلا واژه ی oven رو چه جوری تلفظ میکنید؟ اکثر ایرانی ها این رو مثل open تلفظ میکنند ولی تلفظ صحیح رو در دیکشنری ببینید. متاسفانه چون در سیستم آموزشی ما حجم آموزش از طریق لیسنینگ پایین هست یا اصلا نیست (منظورم گنجاندن بخش لیسنینگ در کتاب های دبیرستانه) این مهارت تقویت نمیشه.

توصیه من اینه که کتاب American Accent Training رو حداقل 5 بخش اول رو بخونید بهتون دید میده. کتاب Tactics for listening هم کتاب خوبیه. این دو کتاب خیلی بیشتر از فیلم و سریال شما رو جلو میاندازه چون شما رو درگیر slang و idioms نمیکنه هر چند هر چقدر بیشتر به انگلیسی معیار گوش بدید مفید هست که من شبکه های خبر مثل cnn یا فیلم های مستند رو توصیه میکنم.

و در نهایت همین طور هم که دوستان گفتند برای آشنایی با لکچر های دانشگاهی و عادت کردن به گوش دادن به جملات بلند با واژه های در سطح دانشگاه، حجم واژه هاتون رو افزایش بدید و به نمونه های کتاب های بارونز، لانگمن یا آفیشال ای تی اس گوش کنید.

شاید یه فرایند چند ماهه باشه ولی تقویت یه مهارت مثل هم مهارت دیگه به آموزش تکرار تمرین و بردباری نیاز داره. موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    پست بالا در پاسخ به این پست بود...

Junior Member

سلام دوستان
    دوست عزیز با توجه به اهمیت این مهارت، اگه مشکل جدی دارید، باید وقت بیشتری روش بزارید. این روشی هستش که من خودم استفاده کردم.
    برای شروع و آشنایی با اینکه قراره چه چیزی رو امتحان بدم، اول با کتاب Cambridge preparation for the toefl test شروع کردم. بعد به توصیه دوستام، رفتم سراغ پادکست های انگلیسی که به نظرم الان بهترین کار بود. چندین نوع پادکست مختلف وجود داره که کاملا آکادمیک و رسمی هستش با موضوعات مرتبط به موضوعات تافل. اولین و بهترینش، پادکست های سایت www.sciencemag.org بود. فوق العادس! بعضی هاشونم متن لیسنینگ رو هم داره که میتونید با اونا شروع کنید. من هر روز یکی رو توصیه میکنم. چندبار گوش کنید تا متوجه بشید. (از طرفی چون مکالمه هستش، کاملا منطبق بر تافل هستش)
    برای تمرین بعد، پادکست های سایت Sciencefrriday توصیه میشه. این هم خیلی خوبه مدتش هم دو برابر قبلی هستش. هر روز یکی هم از این پادکست ها گوش کنید. با اینکار، از لحاظ فهم هیچ مشکلی نخواهید داشت.
    در ضمن اصلا اصلا توصیه نمیکنم فیلم ببینید برای این مهارت، چون معمولا در فیلم ها اصلا توجهی به تلفظ نمیشه، گرامر رعایت نمیشه و از همه مهمتر اکثر لغات Informal هستش با لهجه های عجیب

نقل قول نوشته اصلی توسط MasoudAr نمایش پست ها
    دوست عزیز با توجه به اهمیت این مهارت، اگه مشکل جدی دارید، باید وقت بیشتری روش بزارید. این روشی هستش که من خودم استفاده کردم.
    برای شروع و آشنایی با اینکه قراره چه چیزی رو امتحان بدم، اول با کتاب Cambridge preparation for the toefl test شروع کردم. بعد به توصیه دوستام، رفتم سراغ پادکست های انگلیسی که به نظرم الان بهترین کار بود. چندین نوع پادکست مختلف وجود داره که کاملا آکادمیک و رسمی هستش با موضوعات مرتبط به موضوعات تافل. اولین و بهترینش، پادکست های سایت www.sciencemag.org بود. فوق العادس! بعضی هاشونم متن لیسنینگ رو هم داره که میتونید با اونا شروع کنید. من هر روز یکی رو توصیه میکنم. چندبار گوش کنید تا متوجه بشید. (از طرفی چون مکالمه هستش، کاملا منطبق بر تافل هستش)
    برای تمرین بعد، پادکست های سایت Sciencefrriday توصیه میشه. این هم خیلی خوبه مدتش هم دو برابر قبلی هستش. هر روز یکی هم از این پادکست ها گوش کنید. با اینکار، از لحاظ فهم هیچ مشکلی نخواهید داشت.
    در ضمن اصلا اصلا توصیه نمیکنم فیلم ببینید برای این مهارت، چون معمولا در فیلم ها اصلا توجهی به تلفظ نمیشه، گرامر رعایت نمیشه و از همه مهمتر اکثر لغات Informal هستش با لهجه های عجیب
    دوست عزیز فیلم دامنه بسیار گسترده ای از محتوا و موضوعات مختلف رو شامل میشه، فیلم میتونه مستند یا خبری باشه ، اون چیزی هم که شما به عنوان گرامر اشتباه می شناسی زبان عامیانه گفتگوهای روزمره هست که نه تنها از نظر گرامری هرگز اشتباه نیست بلکه پر است از اصطلاحات کاربردی ولی در نوشتن به خاطر عدم رعایت اصول نگارش صحیح نیست.

Junior Member

با سلام
    دوستان من در سال 2015 امتحان تافل دادم و لیستنینگم شد 21، ولی امسال سال 2018 دوباره امتحلن دادم شدم 27. تنها چیزی که این دفعه انجام دادم مرور 34 تی پی او قیلی با همان سرعت عادی ولی بقیه را تا 53 با 1.4 برابر سرعت عادی گوش دادم. در حین جلسه امتحان خنده ام می گرفت از لکچرها و کانورسیشن ها! خیلی آروم صحبت می کردند. نمی دانم چرا نمره کامل نگرفته ام. خلاصه، سعی کنید تی پی او ها را با 1.2، 1.3 و یا 1.4 برابر سرعت معمولی گوش کنید و جواب دهید.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    دوست عزیز فیلم دامنه بسیار گسترده ای از محتوا و موضوعات مختلف رو شامل میشه، فیلم میتونه مستند یا خبری باشه ، اون چیزی هم که شما به عنوان گرامر اشتباه می شناسی زبان عامیانه گفتگوهای روزمره هست که نه تنها از نظر گرامری هرگز اشتباه نیست بلکه پر است از اصطلاحات کاربردی ولی در نوشتن به خاطر عدم رعایت اصول نگارش صحیح نیست.
    دوستانی که به صورت اولیه با آزمون تافل آشنا باشند میدونند که توی تافل "
    زبان عامیانه " مهم نیست، بلکه Collocation مهم هستش که اونم باید از دیکشنری استخراج بشه اونم فقط مواردی که informal نباشند.
    دوما مهارت لیسنینگ چه ربطی به نوشتن داره اصلا که هنگام نوشتن اشتباهی رخ بده؟!
    در ضمن اگه بخواید میتونم لیست بلند بالایی که از فیلم هایی که پر از "چیزایی که من به عنوان غلط گرامری میشناسم
    " معرفی کنم تا ببینید که اتفاقا "کاملا پر از غلط های گرامری هستند"! اینکه بگید در همه فیلم ها هیچ غلط گرامری ای نیست، یکم ادعای نادرستیه (در ضمن در پست قبلیتون شما نوع فیلم رو معرفی نکردید و فقط گفتید فیلم)

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

سلام وقت بخیر
    دوستان من در سوال infer,imply,suggest در لیسنینگ و سوال infer در ریدینگ ایراد دارم. در ریدینگ هم این سوال از اون سوالهایی هست که زمان زیادی را ازم میگیره و در آخر اشتباه میزنم. برای لیسنینگ هم این سوال رو در بیشتر لکچرها اشتباه میزنم میدونم استراتژی چی هست ولی واقعا این سوال باعث شده نمره ام در هر دو بخش کم بشه و اگر این مشکل رفع بشه فکر کنم حداقل دو نمره به هر دو بخش اضافه بشه. ممنون میشم درمورد این سوال هر کمکی که میتونید بهم بکنید. سپاس
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)