صفحه 85 از 92 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 917

موضوع: سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط cellboy نمایش پست ها
    یک تجربه یا یک اشتباه?
    فک می کنم توی تافل و تی پی او عمدا یه جوری صحبت کنن که خیلی مطالبش معلوم نباشه. مثلا اتصال و توقفایی که سختش کنه ولی اونجا معمولا جای بی اهمیتی هست و سوال نداره. یعنی عمدا دو بار در لیسنینگ یه جوری سریع و پیچ دار میرن که یه تازه کار مث من گمشون کنه
    الان تو این ده تا ازمونی که دادم می بینم این قضیه صدق می کنه.
    عزیزانی که تافل خوب شدن لیسنینگو. آیا شما واو به واو متوجه میشید یا داستان رو می فهمید?
    تا اینجا که من دیدم سوالا کلی و مفهوم رو می خواد..
    دوست عزیز،

توی تی پی اوهای اول توقفها زیاده و بمرور تو ستهای بالاتر توقفها کمتر و درنهایت از 40 به بعد خیلی سریعتر و تقریبا میشه گفت بدون وقفه صحبت میکنن.

حالا شاید واژه عمدا درست نباشه. اونا مثل شرایطی صحبت میکنن که در واقعیت اتفاق میافته.

من لیستنینگم 28 شد. تو تی پی اوها تقریبا میتونم بگم 99% رو متوجه میشدم. ولی سر ازمون بخاطر استرس زیاد و سرعت بالای لیستنینگها 5 تایی رو شانسی زدم. ولی این رو بگم که ستهای اول تی پی او سوالات کلیه، بمرور که برید جلو ممکنه یخورده ریزتر باشه بعضی سوالات. پس حتما با یه برنامه درست تمرینتون زیاد باشه و حتما تمرین با سرعت بالا هم انجام بدید. میتونید همون فایلای لیستنینگ رو تو وقت ازادتون باسرعت بالاتر فقط گوش کنید و خودتون رو به این حالت عادت بدید.

پیروز باشید
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Semnan University

سلام---نمره لیسنینگ من 21 شد در تافل----منابعی که حوندم دلتا بود و مسترینگ و تی پییی او
    --------------------
    الان میخوام بهترش کنم...به نظرتون چطوری بخونم و چی رو بخونم..یه منبع خوب معرفی می کنید.
    وقت هم دارم شاید 3-4 ماه
    سپاااااس

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

سلام، من تو سوالات دیتیل لیسنینگ خیلی ایراد دارم، معمولا غلط میزنم، کسی میتونه راهنماییم کنه تو این سوالا تعداد غلطم رو پایین بیارم؟

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    سلام، من تو سوالات دیتیل لیسنینگ خیلی ایراد دارم، معمولا غلط میزنم، کسی میتونه راهنماییم کنه تو این سوالا تعداد غلطم رو پایین بیارم؟
    سلام دوست عزیز،

باید بدونید مشکل از کجا میتونه باشه و بعد برای اون مشکل دنبال راه حل باشید. این لینک رو با دقت مطالعه کنید.

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataghipo نمایش پست ها
    سلام---نمره لیسنینگ من 21 شد در تافل----منابعی که حوندم دلتا بود و مسترینگ و تی پییی او
    --------------------
    الان میخوام بهترش کنم...به نظرتون چطوری بخونم و چی رو بخونم..یه منبع خوب معرفی می کنید.
    وقت هم دارم شاید 3-4 ماه
    سپاااااس
    سلام دوست عزیز،

مثل پست قبل به شما هم پیشنهاد میکنم اول این لینک ببینید و بعد ببینید مشکل شما احتمالا تو کدوم مورد هست تا برای اون بشه راه حل ارائه کرد.

سلام
    من امروز امتحان دادم
    در لیسینینگ اولی برای 2 تا لکچر و 1 کانورسیشن 17 دقیقه و در لیسینینگ دومی برای 2 تا لکچر و 1 کانورسیشن بعدی 10دقیقه داده بود
    مشکل از کجاست؟
    سیستم عوض شده؟

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    حدود یک ماهه دیگه امتحان تافل دارم و مشکل اساسی در پیدا کردن گزینه صحیح دارم. نت برداری که میکنم تمرکزم روی لیسنیگ از دست میره. تقریبا محتوای متن یادم میمونه.
    مشکل اصلیم تمرکزه. اینقدرهم فایل گوش دادم که مطمئنم گوش دادن بیشتر با این روال ،نمی تونه کمک کنه.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan9069 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    حدود یک ماهه دیگه امتحان تافل دارم و مشکل اساسی در پیدا کردن گزینه صحیح دارم. نت برداری که میکنم تمرکزم روی لیسنیگ از دست میره. تقریبا محتوای متن یادم میمونه.
    مشکل اصلیم تمرکزه. اینقدرهم فایل گوش دادم که مطمئنم گوش دادن بیشتر با این روال ،نمی تونه کمک کنه.
    سلام دوست عزیز،

خب پس مشخصه که شما از نظر زبان مشکل نداری. پس نت برندارین. اما به این معنی نیست که کلا فقط گوش بدید نه! از اسامی مهم، طبقه بندی ها، نام نظریه هاو تاریخها یادداشت برداری کنید و بیشترین تمرکزتون روی شنیدار باشه و ارتباط بین جملات. با این روش ممکنه حتی حجم کل نوت برداریتون به نصف برگه A4 هم نرسه ولی راندمان بالایی خواهید داشت.

براتون نتیجه خیلی خوبی ارزو میکنم

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

سلام میشه اگر تکنیک خاصی وجود داره برای تنظیم زمان برای پاسخ به سوالت listening راهنماییم کنید؟

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan9069 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    توی ریدینگ و لیسینینگ یه استراتژی که میشه به کار برد اینه که خط داستانی که که گوینده یا نویسنده منظورش هست رو به دقت دنبال کنین. این توی لیسینینگ خیلی به درد می خوره. اونوقت دقیقا خودتون بعداز یه مدت متوجه میشین که سوالات از کجا میاد و اصلا هدف لکچر چی هست. اینجوری دیگه لازم هم نیست خیلی نت برداری کنین. فقط کلیدواژه ها رو بنویسین من بدون نت برداری با اینکه خوابمم میومد و تمرکز نداشتم با این روش تونستم نمره خوبی بگیرم.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)