صفحه 40 از 92 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495090 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 917

موضوع: سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان.. برای تمرین نوشتن به منظور تقویت حافظه ی شنیداریمون چه منبعی مناسبه؟
    تی پی او هایی که قبلا زدمشون میتونه مناسب باشه یا بهتره منبع دیگه ای رو استفاده کنم؟
    ممنون میشم اگه به این سوال هم پاسخ بدین..
    آیا برای تقویت حافظه کار کردن با فایلهای تی پی اویی که یک بار گوش داده شده کار درستیه؟ مثلا روزی 3 تا فایل صوتی رو گوش میدم و بعدش سریعترین فایل رو از بین اون 3 تا انتخاب میکنم و شروع میکنم به گوش دادن و نوشتن...

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    ممنون میشم اگه به این سوال هم پاسخ بدین..
    آیا برای تقویت حافظه کار کردن با فایلهای تی پی اویی که یک بار گوش داده شده کار درستیه؟ مثلا روزی 3 تا فایل صوتی رو گوش میدم و بعدش سریعترین فایل رو از بین اون 3 تا انتخاب میکنم و شروع میکنم به گوش دادن و نوشتن...
    بله حتما مفیده. نحوه تلفظ بسیاری از کلماتی که سریع بیان می کنند با این روش بیشتر تو ذهن میمونه.

سلام
    1)بعضی سوالای از شما میخواد گزینه هارو تیک بزید در کدوم بخش هستن(معمولا 6 تا گزینه هست)
    این سوال چند نمره داره؟
    2)سوالاتی که میخواد بر اساس زمان اتفاق افتادن مرتب کنید چند نمره داره؟(معمولا 4 تا مورد هست)
    ممنون

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من اوضاع لیسنینگم خیلی خوب نبود البته الان بهتر شده ولی من سر گفتگوها وقتی که سریع حرف میزنن مشکل دارم مثلاً گفتگوی TPO 6 جاییکه کارمند داره توضیح میده از جملات پیچیده ای استفاده میکنه و یا اینکه حین مکالمه از اصطلاح استفاده میکنند که با اینکه میتونم لغات رو تشخیص بدم ولی معنی کلی رو نمیفهمم و چون سرعتش بالاست نمی تونم فکر کنم چی گفته میخوام بدونم چون من وقت زیادی برام نمونده و باید سپتامبر امتحان بدم اگر همه TPO ها رو بخونم و تمام اصطلاحات و جملات سختش رو دربیارم میتونم امیدوار باشم که امتحان اصلی خیالم راحت بشه؟ یعنی میشه گفت TPO ها کلا تمام اصطلاحات و لغتهای مورد نیاز چه لیسنینگ و حتی ریدینگ رو پوشش میده؟ ممنون میشم که حداقل راهنمایی کنید تو این فرصت کم باید چه کار موثری انجام بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud677 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من اوضاع لیسنینگم خیلی خوب نبود البته الان بهتر شده ولی من سر گفتگوها وقتی که سریع حرف میزنن مشکل دارم مثلاً گفتگوی TPO 6 جاییکه کارمند داره توضیح میده از جملات پیچیده ای استفاده میکنه و یا اینکه حین مکالمه از اصطلاح استفاده میکنند که با اینکه میتونم لغات رو تشخیص بدم ولی معنی کلی رو نمیفهمم و چون سرعتش بالاست نمی تونم فکر کنم چی گفته میخوام بدونم چون من وقت زیادی برام نمونده و باید سپتامبر امتحان بدم اگر همه TPO ها رو بخونم و تمام اصطلاحات و جملات سختش رو دربیارم میتونم امیدوار باشم که امتحان اصلی خیالم راحت بشه؟ یعنی میشه گفت TPO ها کلا تمام اصطلاحات و لغتهای مورد نیاز چه لیسنینگ و حتی ریدینگ رو پوشش میده؟ ممنون میشم که حداقل راهنمایی کنید تو این فرصت کم باید چه کار موثری انجام بدم
    فکر نکنم کاور کردن تمام tpo ها به این معنی باشه که همه لغات و اصطلاحات سر جلسه امتحان رو یاد گرفتید . همیشه ممکنه به عبارت جدید بر بخورید! ولی با این وجود بازم به نظر من بهترین راه همین گوش کردن tpo هاست، نه به این خاطر که باعث میشه به همه لغات مسلط بشید، چون تو زمان کم سرعت و مهارتتون رو قطعا تقویت میکنه. موفق باشید

Junior Member

سلام
    من لیسنینگم خوبه ولی مشکلی که دارم اینه که نمیدونم دقیقا کجاها رو باید نت برداری کنم!
    لطفا راهنمایی بفرمایید

Senior Member kran آواتار ها

دروود دوستان

من نیاز به یه فایل کمکی یا هر چیزی که یک سری از ابرویتهای کلمات دارم تا بتونم یه کم نوت برداریمو بهبود ببخشم. کلا میشه گفت نت برداریم زید مشکل نیست. اما بیشتر اوقات کل کلمه رو مینویسم و این یه کم وقت گیره و حتی عامل حواس پرت شدن. از دوستان میخام اگه روشی، تجربه ای، فایلی، جزوه یا هر چیز به درد بخوری دارن در اختیار من هم بزارن.

ممنون

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saaraa68 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسنینگم خوبه ولی مشکلی که دارم اینه که نمیدونم دقیقا کجاها رو باید نت برداری کنم
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    دوست عزیز من هم مثل شما همین مشکلات رو داشتم ولی با کمک یکی از مدرس های بنام تافل ایران مشکل من تا 90 % پوشش داده شد. (مدیران نمیزارن اسم بیاورم و گرنه منبعم موثقه).
    من کلا جواب سوال رو کم میدم اما احساس میکنم این نکات کمک کننده است.

توی کانورزیشن و لکچر همیشه این 3 تا سوال وجود داره( همیشه این سه تا سوال رو داریم)
    کانورسیشن 1- main idea
    .
    .
    4- end of question (مربوط به آخر کانورسیشن)
    5- Replay
    در لکچر هم
    1- main idea
    .
    .
    .
    5- end of lecture
    6- Replay

حالا بعضی مواقع شاید replay نداشته باشیم که سوال آن مرتبط میشه به آخر کانورسیشن یا لکچر.

اما برای سوالات 2و 3 در کانورسیشن و 3، 4 و 5 در لکچر بعضی از نکات رو باید نت برداشت.
    1- بعد از مثال 2- لیست (مثلا اسم چندتا حیوان منطقه یا هر چیز دیگر رو پشت سرم میاره) 3- Anecdote (تجربیات شخصی یا تجربیات مرتبط به نزدیکان گوینده) اینجا همیشه سوال ازش میاد همیشه و همیشه 4- اسامی خاص (شهری، کسی حیوانی یا نقشه ای...) 5- سالها مثلا میگه در سال فلان ایران و کشورهای فلان به توافق رسیدن شما اینجا سال رو نت بر میداری و جمله بعد از اون رو. اما بعضی مواقع چند سال متفاوت با اتفاقات متفاوت رو میگه که شما باس ترتیب رو متوجه بشین. (1966-1976 و یا first secondب) 6- a new concept یک مفهوم جدید مثلا infantile amnesia چیزی تو این مایه ها که نیاز به تعریف دارد و ماها معنیش رو نمیدونی.

دوست عزیز شما باید بعد از این نقاط بحرانی سریع شروع کنین به نت برداری. نیاز به زمان و تمرین دارد نگران نباشین پیشرفت خاهین کرد. من هم مثل شما ابتدای راهم.
    بازم قابل توجه مدیران بد اخلاق که همش پستهای مارو حذف میکنن این مطالب بر گرفته از کلاسهای اقای X از مدرسین بنام تهران است. بنده هیچ ادعای مبنی بر ای مالکیت مطالب ندارم.

روز خوش و با آرزوی پیروزی

Junior Member

سلام
    تو سوال main idea اون چیزی که اولش که میخواد در موردش بحرفه جوابه یا این که تایم بیشتر رو در مورد چی حرف میزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    من 2حالت رو امتحان کردم و همیشه اون یکی جواب بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط saaraa68 نمایش پست ها
    سلام
    تو سوال main idea اون چیزی که اولش که میخواد در موردش بحرفه جوابه یا این که تایم بیشتر رو در مورد چی حرف میزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    من 2حالت رو امتحان کردم و همیشه اون یکی جواب بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    منظورت کانورسیشن هاست؟ این سوال دو مدله واسه کانورسیشنا . یکی می پرسه که مثلا دلیل اصلی دانشجو برا رفتن پیش استاد چیه؟ که جواب این میشه اونی که اولش میخواد حرف بزنه. حتی اگه خیلی تایم کمی درموردش صحبت کرده باشه. ولی اگه بگه که صحبت بیشتر درمورد چی بود. خب اون موضوعی که کل تایم درموردش حرف زده دیگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)