صفحه 4 از 92 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 917

موضوع: سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اشکالات مربوط به Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    چطوری یعنی ؟! ... نت برداری قبل از شروع speaking منظورتون ه ؟
    نه. منظورم در کل و خارج از حوزه امتحان تافل. هر چند همونطور که گل مریم گفت در writing هم کمک میکنه
    من با این روش کار میکردم و خیلی مفید بود
    خواهش ميكنم سارا جان
    من كه اينجا دانش آموز شما هستم كلـــــــــــي
    ولي خيلي خوبه، يه جورايي اين روش ميره تو حافظه حس ششم!!! همين ضمير ناخود آگاه منظورمه ميدونيد به نظرم بهترين هم وقت براي پياده كردن يه متن ليسنينگ كتابي مثل برونز يا هر كتاب ديگه اي موقعي هست كه آدم بخواد با حوصله زبان مطالعه كنه و اين كار چند تا skill با هم رو تقويت ميكنه.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    نه. منظورم در کل و خارج از حوزه امتحان تافل. هر چند همونطور که گل مریم گفت در writing هم کمک میکنه
    خواهش ميكنم سارا جان
    من كه اينجا دانش آموز شما هستم كلـــــــــــي
    ولي خيلي خوبه، يه جورايي اين روش ميره تو حافظه حس ششم!!! همين ضمير ناخود آگاه منظورمه ميدونيد به نظرم بهترين هم وقت براي پياده كردن يه متن ليسنينگ كتابي مثل برونز يا هر كتاب ديگه اي موقعي هست كه آدم بخواد با حوصله زبان مطالعه كنه و اين كار چند تا skill با هم رو تقويت ميكنه.
    آقا ... اصلآ من پس گرفتم ! ... می شینم همون نت برداری قبلآ رو ادامه می دم ... : ))))))))) !!!
    تا ببینیم این حس ششم ما هم یه تکونی میخوره یا نه ! ;D

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    من درکل فکر میکنم لیسنینگ م خیلی معمولیه ولی دقیقاً با صحبت کردن بعضی کاراکترها خیلی مشکل دارم مثلاً حسین اگه خاطرش باشه در لیسنینگ کمبریج در مورد چارلز دیکنز لهجه ی اون معلمه رو.من از صحبت های اون معلمه چیزی نمی فهمم یه جورایی تودماغی صحبت میکنه که من دوس دارم خفه ش کنم.
    این و چطوری باید رفع و رجوع ش کرد؟
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

قبول دارم ... اما برای منی که مشکلی ندارم و دیگه بیشتر باید دنبال تمرین تست باشم توی Listening بازم فکر می کنین اینطوری نت برداری لازمه ؟! .. یا اینکه to the point کار کنم ؟
    سلام
    اگه در حد امتحان برای نت برداری آمادگی کافی دارین دیگه نیازی نیست. اما این تمرین در دراز مدت به طور چشمگیری به speaking هم کمک می کنه.

سلام
    كامــــــــــــــــــــــ ــــــلا موافق هستم، 100 درصد تازه براي writing هم خوبه ، جمله‌ات نيتيوگانه ياد ميشه گرفت
    شما دوتا خانم دارین همدیگرو تصدیـــــــــق می کنین ... یا می خواین منه بیچاره رو راهنمایـــــــــــــی کنین ! ..
    هردو

ما که نفهمیدیم چطوری نت برداری سر listening به writing کمک می کنه ... حالا کمکش به speaking یه ذره ملموسه ! ...
    نگاه كنين، مثلا vocab اي كه ميشنوين، هي بايد يادداشت كنين، همين لغات يه روزي در نوشتار هاتون ظاهر خواهند شد، يا مثلا يه جمله رو سه بار استپ زدين تا نوشتين، بعدا كه چك دارين ميكنين ، ميبينين يه جمله پيچيده از لحاظ گرامري رو در سه مرحله مثلا نوشتين، بعد به نظرتون اگه مناسب بود در يادداشتهاتون به عنوان جمله eye catching ( كپي رايت= سارا جان ) ضبط ميكنين تا روزي در انشايي مناسب استفاده كنيدش.

ما که نفهمیدیم چطوری نت برداری سر listening به writing کمک می کنه ... حالا کمکش به speaking یه ذره ملموسه ! ...
    ببینید:

جملاتی که شما برای تمرین listening گوش می کنید و با pause زدن یادداشت می کنید در حافظتون میمونه. اگر هم جملاتی رو که ساختارهای جالبی دارند و چیدمان کلمات در اونها گیراست یادداشت و مرور کنیدا گذشت زمان و با استفاده از اونها در مکالمه یا نوشته به activate شدن این جملات کمک می کنید.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    درود
    من درکل فکر میکنم لیسنینگ م خیلی معمولیه ولی دقیقاً با صحبت کردن بعضی کاراکترها خیلی مشکل دارم مثلاً حسین اگه خاطرش باشه در لیسنینگ کمبریج در مورد چارلز دیکنز لهجه ی اون معلمه رو.من از صحبت های اون معلمه چیزی نمی فهمم یه جورایی تودماغی صحبت میکنه که من دوس دارم خفه ش کنم.
    سلام
    چرا از كتاب برونز آغاز نميكنيد ليسنينگ رو؟ بهتر نيست براي اوايل؟ كمريج يه مقداري ناملموس ميزنه،

يه نكته اي رو بگم؟ فكر ميكنم اين كمريج يه جورايي اتصال داره به بريتانيا! آخه كتاب و CD ايش يه جورايي نكته انحرافي و جند نكته در همو و ... از اين حيله هاي مختلف هست!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

ببینید:

جملاتی که شما برای تمرین listening گوش می کنید و با pause زدن یادداشت می کنید در حافظتون میمونه. اگر هم جملاتی رو که ساختارهای جالبی دارند و چیدمان کلمات در اونها گیراست یادداشت و مرور کنیدا گذشت زمان و با استفاده از اونها در مکالمه یا نوشته به activate شدن این جملات کمک می کنید.
    من این کار رو برای writing به writing انجام می دم .. که phrase های خوب رو می نویسم برای مرورهای بعدی اما listening به writing بخاطر اینکه listening بیشتر informal هست ، فکر کنم به درد یادداشت واسه writing نمی خوره ...

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    درود
    سلام
    چرا از كتاب برونز آغاز نميكنيد ليسنينگ رو؟ بهتر نيست براي اوايل؟ كمريج يه مقداري ناملموس ميزنه،

يه نكته اي رو بگم؟ فكر ميكنم اين كمريج يه جورايي اتصال داره به بريتانيا! آخه كتاب و CD ايش يه جورايي نكته انحرافي و جند نكته در همو و ... از اين حيله هاي مختلف هست!
    یکی از دوستان بهم گفت بخاطره اینکه بارونز خیلی شبیه به امتحانه بهتره که الان حیف و میلش نکنم و بذارم نزدیک تر بشه به امتحان و بعد اون رو کار کنم .. بخاطر همین بارونز رو گذاشتم برای هفته های آخر !

من این کار رو برای writing به writing انجام می دم .. که phrase های خوب رو می نویسم برای مرورهای بعدی اما listening به writing بخاطر اینکه listening بیشتر informal هست ، فکر کنم به درد یادداشت واسه writing نمی خوره ...
    موافق نیستم
    اولا" که Listening ها لزوما" غیر رسمی نیستند (ابتدای عرضم هم گفتم موضوع صحبتم به تافل محدود نمیشه )
    ثانیا" ممکنه برای درک کامل اون جمله چندین بار بهش گوش کرده باشین که این امر معمولا" در به ذهن سپردن اون مطلب مفید واقع میشه.
    و در پایان این که من سعی کردم مواردی که در 7 سال دوره تدریسم جواب داده رو به اشتراک بذارم

موفق باشین
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

ببینید:

يه مثال بگم خدمتتون در ادامه مدح نوشتن متن ليسنينگ! مثلا شما ميخواين يه فيلم رو كه نديدن ببينين مضمونش چيه. اگه يه خلاصه نوشته شده رو كاغذ رو بخونيد در موردش بيشر براتون قابل دركه يا اينكه از ديالوگ هاي فيلمه براتون پخش كنن و خودتون يه خلاصه كوتاه بنويسين؟ خوب براي خود من درك و نوشتن متن شنيده شده خيلي ملموس تره ....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)