صفحه 5 از 92 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 917

موضوع: سوالات مربوط به Listening در آزمون تافل iBT

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : اشکالات مربوط به Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    من این کار رو برای writing به writing انجام می دم .. که phrase های خوب رو می نویسم برای مرورهای بعدی اما listening به writing بخاطر اینکه listening بیشتر informal هست ، فکر کنم به درد یادداشت واسه writing نمی خوره ...
    موافق نیستم
    اولا" که Listening ها لزوما" غیر رسمی نیستند (ابتدای عرضم هم گفتم موضوع صحبتم به تافل محدود نمیشه )
    ثانیا" ممکنه برای درک کامل اون جمله چندین بار بهش گوش کرده باشین که این امر معمولا" در به ذهن سپردن اون مطلب مفید واقع میشه.
    و در پایان این که من سعی کردم مواردی که در 7 سال دوره تدریسم جواب داده رو به اشتراک بذارم

موفق باشین
    خیلی از لطفتون ممنون ! ... اگه شما 7 سال هم تدریس نکرده بودین بازم من این تجربیاتتون رو استفاده می کردم ... البته ممکنه برای هر کسی هر استراتژِی ای زیاد موثر نباشه .. !
    منم امتحان می کنم ببینم برای من چطوری جواب می ده ...

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    من یه مشکل ناراحت کننده دارم و اون اینه که تقریباً همه لغات یک لیسنینگ حتا خیلی سریع رو میشنوم و میدونم چه کلماتی بیان میشه، منتها اصلاً نمیتونم معانی جمله رو درک کنم یعنی اصلاً بخوام معنی جمله رو پی ببرم جمله بعد از دستم در میره.در حقیقت از لیسنینگ جا میمونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    درود
    من یه مشکل ناراحت کننده دارم و اون اینه که تقریباً همه لغات یک لیسنینگ حتا خیلی سریع رو میشنوم و میدونم چه کلماتی بیان میشه، منتها اصلاً نمیتونم معانی جمله رو درک کنم یعنی اصلاً بخوام معنی جمله رو پی ببرم جمله بعد از دستم در میره.در حقیقت از لیسنینگ جا میمونم.
    سلام
    مسئله عجیبی نیست. فقط نیاز به تمرین بیشتر داره. بین جملات stop بزنید و اگر یادداشت نمی کنید جمله رو کامل بیان کنید تا مشکل معنایی اون براتون حل بشه و بعد جمله بعد.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

علی جان ..
    من بهت یه پیشنهاد می دم ... با توجه به اینکه وقتتون هم کمه ...
    با یه mp3 player یا موبایل این فایل های صوتی رو همش گوش کن ... مثلآ شما اگه می خوای pause کنی و بهش فکر کنی فرض کن وقتت اندازه 3 بار از اول تا آخر گوش کردن گرفته می شه ... 2 بار گوش کنی و بار سوم هم گوش کنی و هم متن رو نگاه کنی خیلی بهتره تا بخوای یه بار pause بزنی بهش دقت کنی که کلماتی که شنیدی توی جمله چه معنی رو می دن ...

چرا ؟

شما با یه بار گوش کردن یه چیزایی متوجه می شی ، با دومین بار دیگه ریتم و آهنگ کلمات برات جدید نیست و بیشتر می تونی به معانی کلمات کنار هم دقت کنی ... بار سوم که متن رو داری نگاه می کنی دیگه به عینه می بینی که کلماتی که متوجه می شدی توی جمله چه شکلی کنار هم معنی کامل می دن ...
    کلآ هر کاری می کنین باید مدت زمان که listen دارین می کنین رو ببرین بالا ...
    باید گوشتون با ذهنتون هماهنگ بشه ... اینطوری به pause زدن عادت کنی خیلی کارت سخت تر می شه ... !

موفق باشی ..
    اگه امری بود حتما بهم بگو ...

Junior Member

همون کتابی که داری کار می کنی فایل های mp3 اون رو گوش کن من دلتا می خوندم تا جایی که رفته بودم جلو مرتب فایل های قبل رو گوش می کردم و کلمه هایی رو که نمی فهمیدم از آخر کتاب که اسکریپت ها رو نوشته بود نگاه می کردم. شاید همه ی فایل هاش رو 4 یا 5 بار شاید هم بیشتر گوش کردم

Senior Member

Pink عزيز:
    اصلا نگران نباش. منم اون موقع خيلييييييي listeningم ضعيف بود. ولي در عرض همون 3 هفته که شما الان وقت داري، خيلي پيشرفت کردم. راستش من سعي ميکردم که تمام رفرنس ها رو بخش listeningشونو خيلييييييييي گوش بدم و تا جايي که ميتونستم scriptها رو نگاه نميکردم. به نظر من 3 بار کمه. شما اگه وقت داري، خيلي listenigها رو گوش بده. بعد در نهايت برو سراغ scriptها. شما مشکل listening داري و بايد خيلي گوش بدي. فعلا هر چي بيشتر روي منابع تافل متمرکز بشي، مطمئن باش که نتيجه ميگيري.

دوستان سلام/
    من با کتاب لانگم دارم کار میکنم.
    pre-test رو 23 شدم.
    الان هم که رفتم سراغ skill 3 توی listening تقریبا 90 درصد سوالاش رو درست جواب میدم.توی کانورسیشن ها 90 درصد به بالا listening رو میفهمم.توی لکچر ها کمتر.
    به نظر شما listening من در حد خوبیه یا اینکه کتاب لانگمن listening های راحتی داره؟
    ممنون میشم اگه کمکم کنید.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    لیسنینگ های لانگمن نه اینکه راحته بلکه از بقیه راحت تره.
    لانگمن که تموم شد برو سراغ دلتا و اگه وقت شد بارونز.
    موفق باشی

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

درود
    لیسنینگ های لانگمن نه اینکه راحته بلکه از بقیه راحت تره.
    لانگمن که تموم شد برو سراغ دلتا و اگه وقت شد بارونز.
    موفق باشی
    البته بارونز رو به نظر من بهتره حتمآ کار کنین ... اما بذارین تا می شه به امتحانتون نزدیک باشه . بارونز رفرنس بهتریه تا دلتا ...
    دلتا هم خوبه برای تمرین بیشتر ... !!!

درود
    سارا جان نظرتون چیه pause بزنم به معنی فکر کنم بدون اینکه بخوام جمله رو بنویسم یا تکرارش کنم؟
    چون واقعاً ذهنم نمی تونه چند تا کار رو با هم انجام بده.
    عجب گیری افتادیم تو سی سالگی با این زبان
    سلام
    سه هفته فرصت بسیار مناسبیه.
    هر چه پیش میرین بیشتر گوشتون به نوع بیان اونها آشنا میشه.
    نظر شخصیه منه 1 لیسنینگ رو کامل یاد بگیرین بدون این که در ابتدا به متن رجوع کنین بهتره تا تعداد زیادی رو فقط cover کنین.
    چون کمبود زمان دارید نوشتن شاید وقتتون رو خیلی بگیره اما حداقل جملات رو تا حدود زیادی باید متوجه بشین و بعد سراغ لیسنینگ دیگه ای برین.
    تند تند رد کردن که کمکی نمی کنه

موفق باشید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)