صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37

موضوع: کمک در انتخاب گرایش‌های هوش مصنوعی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک در انتخاب گرایش‌های هوش مصنوعی

Machine Learning, Data Mining, Deep Learning, Reinforcement Learning
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen74x نمایش پست ها
    سلام.
    من داخل تاپیک های دیگه این فروم که نگاه میکردم یک سری سایت معرفی شده بود برای اینکه با توجه به رشته دانشگاه هایی که این رشته رو داشتن برامون پیدا میکرد(کشور المان) ولی وقتی من هوش مصنوعی ( artificial intelligence) جستجو کردم کمتر دانشگاهی با این رشته اومد و اکثرا اسم های دیگه داشتن و یا یادگیری ماشین مثلا. میخواستم بدونم این رشته با چه زیر شاخه هایی در المان تدریس میشه شاخه هایی از هوش مصنوعی مدنظر من هست که به رباتیک مرتبط نباشه چون من کارشناسی نرم افزار خوندم و بیشتر علاقه مند به برنامه نویسی هستم و بیشتر دوست دارم مباحثی مرتبط با یادگاری ماشین کار کنم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین که من باید چه رشته ای سرچ کنم برای چیزی که میخوام . ممنون

Junior Member

1- دوستانی که خارج از ایران ارشد هوش خوندن میشه لطفا راهنمایی کنن بعد از پایان تحصیل آیا بازار خوبی برای کار وجود داره و اینکه اگر وجود داره چه عنوان های شغلی هست که من بتونم از بینشون انتخاب کنم.
    2- من دید چندان گسترده ای در مورد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ندارم فقط یه کورس آنلاین گذروندم و خیلی خوشم اومده. به نظرتون آیا ممکنه در آینده نظرم عوض بشه و ببینم با اون چیزی که فکر میکردم متفاوته؟(رشته کارشناسیم: کامپیوتر گرایش it)
    چون اون دوره ای که من گذروندم توش آمار و الگوریتم و ریاضی زیاد داشت ولی مباحث برقی نداشت.
    ویرایش توسط sepahvand : September 11th, 2019 در ساعت 03:06 PM دلیل: شماره سوال رو اشتباه زده بودم

باسلام خدمت دوستان عزیزبنده رشته برق گرایش الکترونیک هستم ورباتیک هم فعالیت دارم به نظرشمامیتوانم توی مقاطع بالاترتوی این رشته ورودکنم وموفق بشم یانه همون الکترونیک درگرایش رباتیک راادامه بدم وچه دانشگاه هایی برای ارشد درخارج بهتره دراین زمینه

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس برق گرایش الکترونیک دارم و برای ارشد قصد دارم برای ارشد هوش مصنوعی بخونم و کار کنم در همین رشته در آینده ، البته قصد دارم ارشد آلمان بخونم و همونجا مشغول به کار بشم
    به کدنویسی علاقه دارم و با ریاضیات هم مشکلی ندارم و از این مطلب هم اطلاع دارم که هوش مصنوعی تا حدود زیادی به ریاضیات وابسته هست
    فقط سوالی که دارم این هست که شعل هایی که در زمینه هوش مصنوعی هستند هم به طور روزانه تا حد زیادی با ریاضیات سر و کار دارن ؟؟؟
    به زبون ساده سوالم این هست که من اگر در یکی از شاخه های هوش مصنوعی شاغل بشم باید رورانه بشینم فرمول ریاضی حل کنم و مشتق و انتگرال بگیرم ؟؟؟ ))

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masiria نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس برق گرایش الکترونیک دارم و برای ارشد قصد دارم برای ارشد هوش مصنوعی بخونم و کار کنم در همین رشته در آینده ، البته قصد دارم ارشد آلمان بخونم و همونجا مشغول به کار بشم
    به کدنویسی علاقه دارم و با ریاضیات هم مشکلی ندارم و از این مطلب هم اطلاع دارم که هوش مصنوعی تا حدود زیادی به ریاضیات وابسته هست
    فقط سوالی که دارم این هست که شعل هایی که در زمینه هوش مصنوعی هستند هم به طور روزانه تا حد زیادی با ریاضیات سر و کار دارن ؟؟؟
    به زبون ساده سوالم این هست که من اگر در یکی از شاخه های هوش مصنوعی شاغل بشم باید رورانه بشینم فرمول ریاضی حل کنم و مشتق و انتگرال بگیرم ؟؟؟ ))
    سلام دوست گرامی

اگر با ریاضیات و کدنویسی مشکلی ندارید پس نگران نباشید هوش مصنوعی میتونه یکی از بهترین انتخاب ها باشه.
    اگر در یکی از شاحه های هوش مصنوعی شاغل بشید باید شما با ریاضیات اون بخش آشنا باشید لازم نیست شما بشینید و مشتق و انتگرال بگیرید بیشتر کتابخونه های هوش مصنوعی مثه pytorch, scikit-learn, tensorflow خودشون مشتق و اتگرال هارو حساب میکنن.

شاد و سلامت و موفق باشید.

سلام.
    دوستان من لیسانس برق الکترونیک دارم با معدل 15.70. می خواستم ببینم واسه ارشد هوش مصنوعی دانشگاه های ایتالیا شانسی دارم ایا با مدرک لیسانس الکترونیک؟

Junior Member

سلام به همه
    من لیسانس و فوق رو توی رشته نفت گرفتم. توی دوره ارشد 3 واحد کاربرد هوش مصنوعی ارائه شد و واقعا خوشم اومد. یه مدت بعد تونستم یه مقاله isi با موضوع نفتی با استفاده از شبکه عصبی و pso بدم. سوالم این هست با شرایطی که من دارم یعنی علاقه و اطمینان به توانایی پیشرفت در رشته هوش مصنوعی، آیا اصلا با این پیش زمینه، شانس ادامه تحصیل در خارج از کشور برای ارشد وجود داره ؟ و اگر هست با توجه به رزومه کدوم دانشگاه هارو پیشنهاد میکنید؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)