صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 37

موضوع: کمک در انتخاب گرایش‌های هوش مصنوعی

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : کمک در انتخاب گرایش‌های هوش مصنوعی

دوستان قبل از ورود به این رشته یک مقدار روی دروس کنترل رشته برق مطالعه داشته باشند مثلا برای شروع تحلیل سیستم اش خوبه .

نقل قول نوشته اصلی توسط azi19842003 نمایش پست ها
    دوستان طفا میشه منو راهنمایی کنید من ایران کامپیوتر نرم افزار خوندم الان دانشگاهی که میخواهم اپلای کنم هم نرم افزار ذاره و هم هوش مصنوعی.. حقیقتش از برنامه نویسی خیلی خوشم نمیاد گفتم هوش اپلای کنم میخواستم بدونم بازار کاری هوش خوب هست .. وقتی میخواهیم اینقدر هزینه کنیم خارج از ایران درس بخونیم واقعا این گرایش ارزش پول خرج کردن داره ؟ بعدا از هوش چیزی در میاد از نظر کار ؟؟ . همچنین برای دکترا گرایشی هست هوش مصنوعی بشه روش کار کرد مقاله داد و برا دکترافاند داد ؟؟؟؟؟ راستش میخوام بدونم تو ایران این مهندسی ها خیلی شیکن( هوش مصنوعی دهن پرکنه) ول خارج از ایران خوندن این رشته بازدهی داره ؟؟؟ حالا که میخواهم اینقدر هزینه کنم؟؟؟؟ هوش خوبه ؟؟؟نمیخواهم خیلی هم سخت باشه درس هاش.... به نظرتون هوش بخونم بهتره managmetn engineering .....؟
    سلام
    هوش مصنوعی خودش زیرشاخه های متنوع و متفاوتی داره، روباتیک، گرافیک، پردازش زبان طبیعی، پردازش تصویر، دیتا ماینینگ و ... که خیلی هم کاربردی هستند و جز موضوعات مورد تحقیق در اکثر دانشگاهها محسوب میشن. برنامه نویسی در این مباحث اگرچه رکن اساسی نیست ولی بسیار لازمه. در ضمن برای ادامه تحصیل تو رشته های هوش مصنوعی نسبت به مهندسی نرم افزار نیاز به ریاضیات را بیشتر حس میکنید. این نکته رو هم در نظر داشته باشید که مرز دقیقی بین هوش و نرم افزار نیست و خیلی موضوعاتی که در سطح دکترا مطرح میشه رو واقعا نمیشه به یکی از این دو گروه تفکیک کرد.
    در کل به نظرم اگه فقط به خاطر دور شدن از برنامه نویسی میخواید هوش رو انتخاب کنید کار چندان درستی نیست. اگر به درسهایی مثل مهندسی نرم افزار 1 و 2 علاقه داشتید بهتره خود نرم افزار رو انتخاب کنید یا به سمت IT برید؛ این رشته هم بازار کار خوبی داره در عین حال که ریاضی و برنامه نویسی آنچنانی هم نداره. ( البته نمیشه گفت ساده تر یا سخت تره )

Member
    رشته و دانشگاه
    university of rome

نقل قول نوشته اصلی توسط into نمایش پست ها
    سلام
    هوش مصنوعی خودش زیرشاخه های متنوع و متفاوتی داره، روباتیک، گرافیک، پردازش زبان طبیعی، پردازش تصویر، دیتا ماینینگ و ... که خیلی هم کاربردی هستند و جز موضوعات مورد تحقیق در اکثر دانشگاهها محسوب میشن. برنامه نویسی در این مباحث اگرچه رکن اساسی نیست ولی بسیار لازمه. در ضمن برای ادامه تحصیل تو رشته های هوش مصنوعی نسبت به مهندسی نرم افزار نیاز به ریاضیات را بیشتر حس میکنید. این نکته رو هم در نظر داشته باشید که مرز دقیقی بین هوش و نرم افزار نیست و خیلی موضوعاتی که در سطح دکترا مطرح میشه رو واقعا نمیشه به یکی از این دو گروه تفکیک کرد.
    در کل به نظرم اگه فقط به خاطر دور شدن از برنامه نویسی میخواید هوش رو انتخاب کنید کار چندان درستی نیست. اگر به درسهایی مثل مهندسی نرم افزار 1 و 2 علاقه داشتید بهتره خود نرم افزار رو انتخاب کنید یا به سمت IT برید؛ این رشته هم بازار کار خوبی داره در عین حال که ریاضی و برنامه نویسی آنچنانی هم نداره. ( البته نمیشه گفت ساده تر یا سخت تره )
    گرایش این دانشگاه رباتیک هست .... از نظر بازار کار و ادامه تحصیل چطوره ؟ و توی چه زمینهای باید قوی باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط azi19842003 نمایش پست ها
    گرایش این دانشگاه رباتیک هست .... از نظر بازار کار و ادامه تحصیل چطوره ؟ و توی چه زمینهای باید قوی باشم
    خب متاسفانه رباتیک رو خیلی نمیشناسم ولی میدونم که این گرایش بین گرایش های نرم افزار و هوش بیشترین فاصله رو با IT، MBA یا Management داره. من احساسم این بوده که شما بیشتر به این سمت متمایل باشید. من اون یکی پست شما رو هم خوندم. درسته که میشه مدرک های معتبر شبکه رو از کلاسهای بیرون هم گرفت ولی شبکه به خصوص شبکه موبایل و ad hoc و سنسورها خیلی جای کار داره ( هم تحقیقاتی هم کاری ) و مهارتهای لازم تو اونها رو تو کلاسهای بیرون نمیشه به راحتی به دست اورد.

به این نکته هم توجه کنید که اگه هدف شما بعد از مستر دکترا باشه، شما در پایان دوره دکترا یک محقق محسوب میشید. اگر در خارج از ایران بخواید کار کنید بازار کار برای researcherها متفاوت با بازار کار برای کسایی هست که لیسانس کامپیوتر یا مدرک یک دوره خاص رو دارند. یک researcher رو به عنوان برنامه نویسِ صرف، یا ادمین شبکه استخدام نمیکنن. اکثر شرکتها از researcherها در بخش research & development یا بخش پروژه های آتی استفاده میکنند تا از ایده هاشون برای بهبود روال ها و سیستم ها استفاده بشه. به موازات اون در خود دانشگاه هم چه به عنوان استاد چه به عنوان researcher میتونید فعالیت داشته باشید که درآمد خوبی هم داره. بنابراین اگر دیدید برای یک گرایش تا مقطع دکترا موضوع به روز وجود داره مطمئن باشید بازار کار اینچنینی رو خواهید داشت.

منم مثل شما در دوره لیسانس خیلی عاشق نرم افزار نبودم! ولی به مرور بعد از تجربه های کاری، گذروندن فوق لیسانس و مطالعات بیشتر علاقم بیشتر شد. اگر خیلی براتون مهمه که به چیزی که میخونید نهایت علاقه رو داشته باشین و رشته دیگه ای هست که شما عاشقش باشین به نظرم روی تغییر رشته تمرکز کنید. در غیر این صورت تو همین کامپیوتر اینقدر گرایش متنوع وجود داره که احتمالا میتونید موضوعی رو که بیشتر جذبتون میکنه پیدا کنید.

دوستان کسی می دونه برای گرایش پردازش زبان طبیعی چقدر فرصت کاری یا تحقیقاتی وجود داره؟ اصلا وجود داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soheila_3155 نمایش پست ها
    دوستان کسی می دونه برای گرایش پردازش زبان طبیعی چقدر فرصت کاری یا تحقیقاتی وجود داره؟ اصلا وجود داره؟
    بله، جای کار وجود داره. خصوصا در خود زمینه زبان فارسی. چون بسیاری از الگوریتم‌ها تا به حال در فارسی کامل بررسی نشدن یا نیاز به توسعه الگوریتم‌هایی خاص زبان فارسی هست. بدلیل ساختار متفاوت گرامری.

Junior Member

سلام دوستان
    برای دکترای هوش مصنوعی در خارج از ایران کدوم کشورها یا دانشگاه های خارجی توصیه میشه؟؟؟؟؟

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط hoorafmt نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای دکترای هوش مصنوعی در خارج از ایران کدوم کشورها یا دانشگاه های خارجی توصیه میشه؟؟؟؟؟
    سوالتون خیلی کلیه ، هوش مصنوعی در دکترا دامنه خیلی وسیعی داره باید یه دامنه خاصی رو مشخص کنید تا بشه بررسی کرد .

Junior Member

سلام
    من مهندسی صنایع -سیستمهای اقتصادی و اجتماعی دارم میخونم واسه پایان نامم میخام دیتا ماینینگ کار کنم بنظرتون اگه بتونم از پایان نامم مقاله در بیارم با رزومه کاری تجربی دارم میشه واسه دکتری فنلاند یا آلمان اپلی کنم و چقدر شانس دارم
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی برق کنترل دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    سوالتون خیلی کلیه ، هوش مصنوعی در دکترا دامنه خیلی وسیعی داره باید یه دامنه خاصی رو مشخص کنید تا بشه بررسی کرد .
    هوش مصنوعی به خصوص با گرایش به سمت علوم شناختی Cognitive Science چطور؟ توی سایت usnews میشه رتبه بندی هوش مصنوعی در آمریکا رو چک کرد ولی دقیق تر نمیشه شد. همچنین فقط دانشگاه های آمریکا رو رتبه بندی کرده.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)